Sedmilhářky

Sedmilhářky
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331606/bmid_sedmilharky-43V-331606.jpg 4 3470 3470

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití.Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii.Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Big Little Lies , 2014

Jia
24.08.2016 5 z 5

Na začátku se stane vražda. Čtenáři není dlouho znám pachatel a dokonce ani oběť. Děj knihy se vrací o několik měsíců zpátky a točí se kolem rodin se "školkovými" dětmi, na povrch vyplývají jejich vzájemné vztahy přátelské i nepřátelské, ale i tajemství a problémy, které každá rodina skrývá.
Velmi čtivý román s napínavou zápletkou, líbil se mi doposud nejvíc ze všech, které u nás zatím od Liane Moriarty vyšly. Těším se na Tři přání.

Ali71
16.08.2016 5 z 5

Naprosto skvělá, čtivá kniha, moc se mi líbila. Po jejím dočtení mi je líto, že už skončila. Dala bych si ještě pár stránek. Doporučuji přečíst na odreagování a zapomenutí vlastních starostí a připomenutí toho, že i jiní lidé mají problémy, často dokonce opravdu velké problémy. Ještě lepší příběh než je Manželovo tajemství. Vypráví o osudech různých rodin a ukazuje, že v naoko perfektním páru může být nejedna prasklina.

kaja77
15.08.2016 4 z 5

Jsem ráda že k nám ještě nedorazilo to šílené angažovane mateřství brr. Jinak kniha ctiva,jako vše od autorky.

xreni
15.08.2016 3 z 5

zajimave tema, ale nijak me nenadchla

morava
13.08.2016 5 z 5

Cekala jsem oddechove cteni, trochu tech intrik, zenske drby, pribeh o trech kamaradkach a jejich rodinach. Ano to vse jsem dostala a nejen to. V teto knize jsem nasla vice a i kdyz autorka pise s mirnou davkou humoru ( blondata mikada to jen potvrzuji ), tak postupne zjistujete, ze se cela kniha toci okolo velmi vazneho a citliveho tematu.Urcite doporucuji .

mschmidtova
11.08.2016 5 z 5

Další super kniha, která mě naprosto pohltila. Mně se tenhle typ románů líbí, líbí se mi i styl, jakým autorka píše. Příběh mi vůbec nepřišel předvídatelný, ani nudný. Naopak, někdy jsem se až zarazila, jaký život se může skrývat za zavřenými zdmi. A tyto příběhy se opravdu dějí. Dávám 5 hvězdiček, a to zaslouženě.

Januletta
04.08.2016 5 z 5

Líbila se mi moc :-)

TaLu
27.07.2016 5 z 5

Než jsem se začetla, musela jsem si zvyknout na trochu jiný styl, než na který jsem narazila v předchozí knize ( Na co Alice zapomněla). Začátky kapitol působí zprvu trochu zamotaně, ale jak se postupně blížíme k pochopení, o co vlastně půjde, zvyšuje se napětí.
Žasla jsem, že autorka příběh vypráví jinak a musím říci, že ji obdivuji, jak dobře to zvládla. Předložila nám opět velmi lidský příběh zasazený do prostředí, které si s různými malými obměnami dokáže představit každá žena, manželka a máma. Sice tak úplně nechápu ( a ani si nepřeji, aby se to u nás stalo běžné), to zaujetí pro školku, narozeninové oslavy malých dětí a podobně, ale příběh života je vždy originální a přesto v něčem tak známý, ať již se odehrává v Evropě či Austrálii. Hlavní hrdinky se mi staly blízkými a přála jsem jim vše dobré. Každá se potýká s něčím, co říkat nechce ..., ale nebudu raději nic prozrazovat. Doporučuji k přečtení.

Michaela91
26.07.2016 5 z 5

Čekala jsem od knížky strašnou nudu... ale moc mě překvapila, líbila se mi a četla se velmi dobře. Autorka zvládla situace vykreslit na jedničku, vše bylo propletené ale tak nějak to perfektně do sebe zapadalo. Za mě zatím nejlepší od autorky.

Markét.t
24.07.2016 5 z 5

Kniha, která mě dokázala opravdu zaujmout a přečetla jsem ji prakticky najednou.
Celou dobu mě zajímalo, jak to celé dopadne.
Může se zdát, že se neděje téměř nic, ale nakonec se to celé tak zvrtne.
Autorce se skvěle podařilo vykreslit mezilidské vztahy. Za mě rozhodně lepší než Manželovo tajemství.

zuzina88
22.07.2016 5 z 5

Po prvních stranách, kdy jsem se malinko ztrácela, jsem se začetla a knihu už téměř nepustila až do přečtení :-) Když už jsem měla před sebou posledních 100 stran, bylo mi líto, že příběh skončí, tak se mi v něm zalíbilo. Sympatické postavy (samozřejmě až na Perryho), krásné prostředí - a hlavně napětí až do konce. Tak mě napadlo, proč vlastně úspěšné knihy nemají pokračování, jako mají úspěšné filmy??? Kdejakého filmu máme "jedničku, dvojku" - a výborné knihy nemají(no možná jen Věčná Ambra, ale pokračování není od původní autorky). Takže se moc těším na seriál HBO Sedmilhářky, hraje v něm Nicole Kidman a Reese Whiterspoon (nevím která hraje kterou postavu).

bookcase
21.07.2016 5 z 5

Liane Moriarty už ve svých předchozích knihách dokázala, že umí napsat moderní psychologický román. V Sedmilhářkách si bere na paškál mezilidské vztahy, jejichž zdánlivou pevnost dokáže nalomit i docela malá lež. Přestože se jedná o vážné téma, je román napsán s lehkostí a humorem. Autorka je dobrou pozorovatelkou a čtenářům umí mistrně nastínit problémy současné společnosti. Zároveň píše tak, že je problém knihu odložit, i když máte zpočátku pocit, že se v ději budete ztrácet.

Sarka14
13.07.2016 3 z 5

Docela dlouho mi trvalo, než mě knížka opravdu zaujala. Nebylo to zlé, ale čekala jsem trochu víc.

prestiggio
09.07.2016 4 z 5

moja prvá od Liane. najskor som nemohla prist na chut stylu celej knihy. to preskakovanie v case, tie komentare akoze svedecke vypovede. bolo to ako sledovat film o filme s komentarmi hercov a rezisera. ked som toto prekonala knihu som si oblubila. dokonca aj hlavne hrdinky, najradsej som mala Madeline.

vsvobo
08.07.2016 4 z 5

Napínavé a zábavné. Bohužel jsem už déle dopředu tušila, jak to dopadne. Tím nechci říct, že bych byla zklamaná. Dopadlo to přesně tak, jak mělo. Skvělá záplatka, další skvělá kniha od Liane.

strippedd
06.07.2016 4 z 5

Druhá kniha od této autorky a přesně tu jsem teď potřebovala. Drbarna,kterou všichni dobře známe a i kdyz na ni nadavame,ale tak nas bavi. Osudy hlavnich hrdinek me bavily. Rozuzlení zápletky na konci bylo výborné. Ona mě baví.

Liana
01.07.2016 5 z 5

Ako vždy, autorka nesklamala a a môžem len a len doporučiť a čakať na niečo nové od nej, keďže už mám všetko prečítané.

tess.de.veles
29.06.2016 4 z 5

ALE JO, dalo se....:) Super, že Tom nebyl nakonec gay :) Jane se má :)

Martasek5
29.06.2016 2 z 5

No..dejme tomu. Od knihy velike očekáváni, ale nuda, nuda. Poslednich 50 stranek nějaká ta akce, ALE - po třech dnech už ani nevím o čem vlastnĕ ta nudná kniha byla

Bella09
28.06.2016 2 z 5

Tahle spisovatelka mi prostě nesedla. Nedokázala jsem přečíst ani 50 stran.