Sedmilhářky

Sedmilhářky
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331606/bmid_sedmilharky-43V-331606.jpg 4 3470 3470

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití.Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii.Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Big Little Lies , 2014

Lolila
10.02.2017 5 z 5

Kniha nemá chybu. Na začiatku sa stane vražda, ale až na konci zistíte, čo sa vlastne stalo a kto zomrel. Aj napriek tomu, že kniha sa zaoberá témou týraných žien, sú v nej vtipné situácie. Postupne sa dozvedáte aké sú vzťahy medzi hlavnými hrdinkami, ich rodinami a ďalšími postavami v mestečku. Autorka, tak ako v ostatných jej knihách, vás nenásilne vtiahne do deja, ktorý je zábavný, napínavý, vierohodný, prekvapivý,........ Jednoducho skvelé čítanie.

harena
10.02.2017 5 z 5

Otevřela jsem knihu a vlastně už od stránky 12 jsem se musela usmívat . Mírný humor mě příjemně naladil, ale náhle kniha už není jen příjemné oddychové čtení, není jen vyprávěním matek školních dětí, ale dotýká se závažného tématu. Navíc od začátku víte, že se vyšetřuje vražda, která se stane na kvízovém večírku. Napětí postupně graduje a vy můžete hádat, kdo bude vrah a kdo oběť - nebo se podívat na konec.

Postava Madeline, Jane, Celeste a dalších jsou vykreslené tak, že je přímo vidíte před sebou, že s nimi žijete. A asi každý má ve skříni nějakého toho kostlivce. Věrohodně se autorce podařilo popsat chování a p ř e mý š l e n í týraných žen. Skvělé. Styl psaní, ve kterém neschází stupňování napětí, je lehoučký, čtivý a vtipný. Liane Moriarty možná není pro každého, ale pro mě je skvělá. Podle mého názoru román osloví hlavně matky. Šílely bychom asi taky. Určitě doporučuji.

Bookaholik
04.02.2017 5 z 5

Když jsem sahala po Sedmilhářkách, neměla jsem ani ponětí o tom, co mě čeká. A musím říct, že nezklamaly :) Super oddechová knížka, která nepopisuje týrané a osamělé ženy jako ty největší chudinky a u které jsem se neuvěřitelně nasmála. Lezly mi na nervy ty veledůležité matky, které nemají na práci nic lepšího a důležitějšího, než drbat všechny matky okolo, které nejsou podle jejich soudu dost dokonalé, ale zároveň jsem se tomu musela smát a říkat si: "Panebože, to dokonale sedí!" Já jsem z knihy nadšená a jako oddychové čtení bych ji doporučila všemi deseti!!

Hvězdinka
03.02.2017 3 z 5

Čtivé, možná až příliš zdlouhavé, pitvání pocitů se opakovalo. Oceňuji, že rozuzlení přišlo až na konci, a proto se mi tato kniha líbila víc než Manželovo tajemství. Ale je to taková oddychovka na dovolenou, nic co by ve mně zanechalo hlubší stopu.

LucyA7
03.02.2017 5 z 5

Pár stránek mi trvalo, než jsem se do knížky začetla, ale pak jsem ji přečetla jedním dechem. Velmi příjemné "ženské" čtení.

likaf
02.02.2017 1 z 5

Nedočetla jsem do konce, nebavila mě ani trochu...chaotické, nezáživné.

Pavelina
29.01.2017

Takovéto oddechové holčičí čtení... velmi dobře zpracované. Postavy vcelku uvěřitelné. Když se človek povznese nad "problémy" školních matek střední třídy, je čtení napínavé, snaha reflektovat téma domácího násilí sice zůstavá jen u snahy, ale kompozice díla je netradiční a od první stránky do (skoro) poslední popohání čtenáře ve čtení ;)
Jako oddechovka výborné!

Dafra
28.01.2017 5 z 5

Skvělá kniha, nemohla jsem ji odložit! Pro mě již třetí kniha od této autorky a líbila se mi snad ještě víc než "Manželovo tajemství", které mi přišlo skvělé. Kdyby to bylo možné, dám hvězdiček šest. Kniha je chytře promyšlená, věrohodná a hlavně skvěle vypointovaná. Hlavní hrdinky, ač každá úplně jiná, mi byly moc sympatické, uvěřitelné. Do poslední chvíle jsem se bála, kdo že to na kvízovém večeru zemře...Knihu rozhodně doporučuji! A už teď se těším na "Tři přání", která jsem si zarezervovala v knihovně.

maygirl
27.01.2017 5 z 5

Skvělá kniha! První, kterou jsem od této autorky četla a rozhodně ne poslední. Byť se kniha čte velmi lehce, nejedná se o samé "sluncem prozářené" vyprávění, ale o kvalitní popis lidských dramat, která nemusejí být na první pohled vidět a přesto mohou život zcela zásadně obrátit vzhůru nohama. Příběh je opravdu pěkný, dobře vystavěný, bylo v něm lehké napětí, několik překvapení i příjemný humor. S hlavními hrdinkami jsem se skamarádila a čím víc jsem se blížila ke konci knihy, tím méně se mi ho chtělo dočítat, protože jsem se s postavami, které jsem si oblíbila a nádherným přímořským prostředím, které jsem si díky knižnímu popisu vytvořila v hlavě, nechtěla rozloučit. Velmi, velmi doporučuji :-)

Janynka
24.01.2017

Moc fajn oddechovka :-) Spletité příběhy,kdy si člověk řekne,to ne,tam to rozhodně nemíří :-) A vyústění zajímavé. Hodně emocí a situací hodných k zamyšlení.

Kamienkova33
23.01.2017 5 z 5

Výborný ženský román, v ktorom autorka postupne odhaľuje súkromie hlavných postáv a časom vysvitne, že sú ich osudy prepletené viac, ako si mysleli. Radšej som ani netipovala, kto bude vrahom, nie ešte obeťou :-)

elisa194
22.01.2017 5 z 5

První kniha co jsem četla od této autorky a vrhnu se na další. Líbilo se mi, že je kniha do detektivky a čekáte kdo je oběť a kdo je vrah. Na konci každé kapitoly mě výpovědi vždycky nalákaly na další čtení, takže byla přečtena za 2 večery. A že bych čekala takový konec? Tak to ani omylem ;-)

Petja
22.01.2017 5 z 5

Kniha mne úplně pohltila a tři dny mne nutila ve volném čase jen a jen číst :-). Jedná se o kombinaci románu s detektivkou, vyprávění je retrospektivní - na začátku se zdá, že jde jen o vyprávění ze života "školních matek" v Austrálii, postupně se ale ukazuje, že se něco stalo a čtenář postupně rozkrývá, co (přiznávám, že na straně 200 z necelých 500 jsem to nevydržela a podívala se nakonec). Každá kapitola je doplněna výpovědí několika svědků, což ještě více znesnadní odhadnout, co se stalo a kdo to způsobil. Kniha je dobře přeložená, lehce se čte a nejsou v ní pravopisné chyby, což je v dnešní době nutné ocenit.

beveron
21.01.2017 3 z 5

Nevim co k tomu napsat....na oddych dobry.

m.valova
18.01.2017 5 z 5

První kniha od téhle autorky,některé pasáže možná byly zdlouhavější,ale ve finále napínavé od začátku,až do konce.Stejně jako každý obyčejný člověk prožívá dnes a denně lepší a horší okamžiky i postavy knihy mají lepší i horší dny,navíc je vidět že vyšší vrstva je v mnoha ohledech někdy daleko horší,než to zvenčí vypadá.

NikaMirka
12.01.2017 5 z 5

Miluji knihy této autorky. Píše příběhy lidí s lehkostí. Tyto příběhy lidí nejsou ničím zvláštní a výjimečné, dalo by se říct, že to jsou všední životy, které jsou pro někoho těžší a pro někoho zase jako procházka růžovým sadem, přesto tomu tak není. Žádný život není obyčejný, žádný člověk není takový,jakým se na první pohled zdá být. Každý máme své křivdy, bolístky a prohry, které prolínají celý náš život a někdy se to všechno spojí v jednu velkou "kalamitu". Autorka dokonale propojuje životy jednotlivých lidí, vykresluje jejich pocity a pohnutky a já nemůžu zase jinak než dát pět hvězdiček a vřele doporučit.

alena67
11.01.2017 4 z 5

ze začátku jsem si myslela, že knížku ani nedočtu, ale pak se děj rozeběhl a od knihy jsem se nemohla odtrhnout

moho
06.01.2017 5 z 5

Bavilo mě srovnání s vlastním životem. Kolikrát nechci něco říct přesně nebo vůbec?! Jde to? Přesně? Z jakého úhlu pohledu? Kdybychom věděli, co to v budoucnu přinese.... A proto - zajímavé. Rozhodně sociálně pozitivní konec.

luciefeix
01.01.2017 1 z 5

kniha me vubec nebavila , nudná a o nicem

hanča34
31.12.2016 5 z 5

Perfektně vykreslené postavy, Liane to tentokrát zvládla mistrně.