Sedmilhářky

Sedmilhářky https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331606/bmid_sedmilharky-43V-331606.jpg 4 3450 3450

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití.Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii.Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Big Little Lies , 2014

zden-ka
29.02.2016 5 z 5

Dávám pět hvězdiček a doporučuji přečíst. Kniha, od které se nedá jen tak odejít. Svět matek a svět jejich dětí, které začínají školní docházku. Systém a způsob života se hodně liší od systému v Česku, ale kdoví, co zde bude za pár let?

Michnicka
25.02.2016 5 z 5

Jedním slovem pecka! Zase mi doma vše stálo! Bordel - nebordel, prádlo - neprádlo.Tahle kniha mě pohltila a nedala se odložit. Naštěstí jsem jí měla za necelé tři dny přečtenou, což je u mě hodně rychlé.:-) Opravdu si zaslouží plný počet hvězdiček!

Heyhey
24.02.2016 4 z 5

Tato autorka umí psát velmi čtivě a zároveň jde do hloubky. I tato kniha nutí se zamyslet. A k tomu přidáno spousta pěkných chvil při čtení.

mekkejla
22.02.2016 5 z 5

Dokonale vymyšlené i napsané! Celou dobu mě nenapadlo, jak se děj nakonec vyvine a za to velký palec nahoru. Jediné "negativum" je to, že syn nastupuje do školky na podzim, tak snad to u nás nebude taková divočina jako v Austrálii :-D

rodak
21.02.2016 5 z 5

Moc čtivé zajímavé .Určitě si přečtu další knihy autorky .

matas888
20.02.2016 5 z 5

Ze začátku jsem byla trochu zmatená z velkého množství postav, ale nakonec jsem si je všechny zapamatovala i s jejich charaktery a životními příběhy. Bavilo mě to neustálé očekávání, kdy víte, že se něco stane, ale nevíte, co ani kdo... a tak šel v podstatě příběh až do konce. Navíc pro mě byl vývoj nepředvídatelný a za to velký bod.

Ester59
20.02.2016 2 z 5

Pro mne trochu zklamání, po Manželově tajemství. Příběh zajímavý, ale moc překombinované, tak jsem byla zvědava co se vlastně stalo (rozuzlení až na konci), že mne to nebavilo číst, pro mne tam bylo moc neznámých:-). Ale další knihu si určitě přečtu.

kika 13
20.02.2016 5 z 5

Pro mě příběh,který má svižný děj.
Až nakonec knížky se dozvíme rozuzlení a je velmi překvapivé.
Dobře se prolínají myšlenky hlavních hrdinek mezi jednotlivými kapiltoly.
A je to pravda OBČAS JE SPRÁVNÉ,UDĚLAT NĚCO NESPRÁVNÉHO.

popeluška
20.02.2016 5 z 5

Kniha se mně moc a moc líbila. Opravdu vydařená, čte se naprosto sama.

Askarinka
19.02.2016 5 z 5

Knížku jsem si koupila po shlédnutí recenze mojí oblíbené blogerky a musím říct, že nezklamala... Příběhu jsem ze začátku moc šancí nedávala, ale musím říct, že jsem byla velice příjemně překvapená. Knížka určitě stojí za přečtení. Příběh hezky běží a konec mě velice překvapil.

babsi66
13.02.2016 4 z 5

Takové Zoufalé manželky v knižní podobě. Jen místo Wisteria Lane je místem činu australské maloměsto. Bavil mě kontrast, kdy navzdory závažným tématům, které knížka řeší, je to díky svému způsobu zpracování taková fajn oddechovka. Autorka má talent vykreslit postavy naprosto reálně včetně jejich každodenních starostí od banalit typu jaký si koupit oční krém až po závažnější věci, zda opustit manžela, takže si určitě při čtení nejednou vzpomenete sami na sebe nebo na někoho známého.

Matylda66
13.02.2016 5 z 5

Moc hezká a skvěle napsaná knížka. Velmi vtipné vnitřní monology a popis situací, skvěle jsem se bavila. Jedna z těch, ke kterým se v myšlenkách vracím ještě dlouho poté co ji dočtu. Určitě doporučuji k přečtení a budu se těšit na další, tentokrát na Alici.

ruzovka
01.02.2016

Knihu řadím k mým oblíbeným, zrovna jako předchozí knihy spisovatelky.
Ač na začátku mně přišel rozjezd pomalý .. nemohla jsem si se na hlavní postavy zvyknout , ale jakmile si mě získaly, už jsem se do příběhu vpravila a pak mně bylo líto se s nimi loučit, jak mám u dobrých knih.
Detektivní zápletka byla jen zpestřením, ne hlavním tématem a rozhodně spisovatelce nevyčítám, zda záhada byla lehce rozluštitelná či nikoliv.
Hlavní osou jsou zajímavé životy, které na venek vypadají jinak, než tomu je reálně .
Rozhodně stojí za přečtění .

Hakl54
01.02.2016 5 z 5

Knížka se mi velmi líbila, hlavně postupné odkrývání skutečného života hlavních postav, které nejsou takové, jak se snaží navenek předstírat. Velice zajímavé byly vložené výpovědi svědků, kteří vypráví stejnou událost odlišně.

KristinaK
30.01.2016 4 z 5

Knížky od Moriarty se zlepšují, co se týče kvality, aspoň mě se tak zdá. Tahle byla jednoznačně nejlepší, nepropracovanější a k největšímu zapřemýšlení se o věcech a lidech kolem nás, že ne všechno lze hodnotit podle prvního nebo druhého dojmu. Opravdu paráda!

adevis
29.01.2016 5 z 5

Hrozně dlouho jsem chodila kolem výlohy v knihkupectví a přemýšlela o koupi. V prosinci jsme s přítelem knihkupectví navštívili a řekl mi, ať si vyberu knížku k Vánocům. Váhala jsem, ale nakonec jsem MOC ráda, že jsem se rozhodla pro Sedmilhářky. Kniha mě moc bavila, při čtení jsem se nemohla dočkat konce, jak celá kniha dopadne, ale na druhou stranu jsem vlastně ani nechtěla, aby skončila. Nejoblíbenější postava z hlavních hrdinek byla Madeline, občas mi dokonce přišlo, že jsme si v něčem podobné :-) Určitě tuto knihu doporučuji! Za mě 5 hvězdiček :-)

PetraBery
28.01.2016 5 z 5

Tak tohle je podle mě na plný počet. Pěkná kniha o tom, že ne všechno je tak, jak se na první pohled zdá... Kniha o přátelství, lásce, zklamání, šikaně, domácím násilí... Z hlavních hrdinek mi nejvíc sedla Madeline, hodně vtipná záležitost... :o). Jane jsem držela palce, aby byla schopná vylézt ze své ulity a Celeste jsem přála, aby dokázala udělat ten zásadní a rozhodující krok. Opravdu povedená kniha.

mirunda
23.01.2016 3 z 5

Ostatní knihy této spisovatelky se mi líbily mnohem víc. Této jsem až do poslední stránky nemohla přijít na chuť a jen proto, že knihy neodkládám, jsem ji dočetla až do konce. Příběh mi přišel nezajímavý a mnohdy až nudný ... škoda

Prateri
23.01.2016 5 z 5

Je to knížka o šikaně, domácím násilí, ale také o nezištném přátelství a lásce. Přes chmurné stíny skvěle napsaný příběh se zajímavým rozuzlením. Ty tři holky byly fajn:-), i když občas skrývaly
svá tajemství. Moc hezké čtení.

amanek
23.01.2016 5 z 5

Jsem naprosto nadšená. Úžasná knížka. Moc mě bavila. Hodně mi připomínala můj oblíbený seriál Zoufalé manželky. Jednoznačně 5 hvězdiček a každopádně si přečtu další knížky od této spisovatelky. Děkuju Ježíšku, za SUPER knížku:-)