Sedmilhářky

Sedmilhářky https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331606/bmid_sedmilharky-43V-331606.jpg 4 3450 3450

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití.Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii.Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Big Little Lies , 2014

Miro67
21.01.2016 5 z 5

Kam až dosáhne žabomyšší válka maminek je až neuvěřitelné.Kdyby musely všechny zahučet každý den na 8 hodin do práce, tak by si asi školy a hlavně děti oddychly. Konec mě nejen velmi překvapil, ale uspokojil i mou touhu po spravedlnosti. Stoprocentně 5 hvězdiček.

adlenka
19.01.2016 5 z 5

Skvělé! Nejdřív jsem se nemohla začíst, ale vydržela jsem a nelituji. Postavy sympatické, záporák odporný, konec pro mě překvapivý. Tuhle knihu jsem si užila!

Alienn
17.01.2016 5 z 5

Pro mě zatím bezkonkurenčně nejlepší kniha od této autorky a směle jí zařazuji mezi to nej, co jsem v uplynulém roce četla. Bavilo mě úplně všechno, postavy, jejich příběhy, zápletka, konec přesně jaký bych si sama přála, v podstatě nemám co vytknout.

Atalera
17.01.2016 5 z 5

Paráda ! Čtivá, překvapivý děj, žádná nuda, opravdu vydařená kniha odemě zaslouží 5* a řádné místo v domácí knihovně ! DOPORUČUJI !

Adris
13.01.2016 5 z 5

Opět úžasná kniha, autorka se jenom zlepšuje! Stylově podobné Manželovu tajemství. Více na mém blogu:).

petrra
13.01.2016 5 z 5

jsem naprosto spokojená, Liane Moriarty mě nezklamala! přečteno za 2 dny, vřele doporučuji. Strašně, strašně mi bylo líto Jane a Ziggyho! Oblíbená postava jednoznačně Madelaine.

dee7
11.01.2016 5 z 5

Holky - Jane, Madeline, Celeste - budete mi strašně chybět, nedokážu na vás přestat myslet, jak se vám asi daří? Chci zase jít na kafe k Tomovi, procházet se po pláži, držet pěsti kurážné Chloe, smát se se Samanthou... Strávila jsem s vámi krásný kousek života a určitě vás opět navštívím. Holky děkuju a držte se!
I přes negativní témata - šikana, domácí násilí - pro mě nejlepší knížka od L. Moriarty.
Škoda že nemůžu dát větší hodnocení.

Nika3693
10.01.2016 5 z 5

Moje první kniha od autorky a určitě ne poslední.
Trošku mi dělalo potíže se ze začátku začíst, ale zhruba od čtvrtiny už jsem knihu hltala jedním dechem. Hezky popsané, sympatické a uvěřitelné postavy.

pocketka
09.01.2016 3 z 5

Váhala jsem mezi 3-4 hvězdičkami, nakonec jsem si vzpomněla, jak jsem se při čtení rozčilovala, jak jsou někteří lidé primitivní a jak do všeho strkají nos... Spisovatelka přesně popisuje skutečnou podobu některých dnešních žen a mužů, až si člověk pod tím popisem představí někoho z blízkého okolí. Bylo fajn nevědět až téměř do konce knihy, kdo byl vlastně zavražděn, kdo byl vrahem, kdo způsoboval šikanování apod. I když se kniha četla dobře, obsahovala i vážné témata, řadím ji ale od této autorky k těm slabším.

Anre3
05.01.2016 4 z 5

Kniha se čte dobře, ze začátku jsem měla problém začíst se a asi od poloviny knihy jsem měla tušení, jak to skončí. Místy se mně zdála kniha zdlouhavá. Doporučuji ji, je to pohodové čtení o situacích, které se mohou stát každému.

Dadula118
03.01.2016 5 z 5

výborná kniha,skvěle napsaná,vůbec jsem nečekala takovýhle konec.Hodně sympatická mě byla Madeline:-)

seredomi
02.01.2016 5 z 5

Má to hloubku, jako každá její kniha... a ty detaily! Za mě dokonalé! A musím říct, že jsem se velmi pobavila u výpovědí :D

Pajalada
02.01.2016 5 z 5

Knížka se mi zpočátku nelíbila, dokonce jsem přemýšlela, že ji ani nedočtu, ale jakmile jsem četla dále, tak jsem byla úplně pohlcena. Knihu určitě doporučuji všem.Hlavně konec byl naprosto dokonalý..

HaHa11
02.01.2016 4 z 5

Moje třetí setkání s autorkou. Manželovo tajemství bylo skvělé, Na co Alice zapomněla jsem přijala velmi chladně. Sedmilhářky jsou v mém žebříčku někde v polovině. Čte se to dobře, osudy postav vás zaujmou, chcete vědět, jak to dopadne (dobrý nápad, nechat hned od začátku vstoupit do děje vyšetřovatele, který rezolutně prohlásí, že se vyšetřuje vražda). Přesto knize něco schází - možná jistá osudovost, morální přesah činů, pozvolné splétání nitek osudů aktérů příběhu - tedy to, čím tak vyniká zmiňované Manželovo tajemství. A také jsem moc brzy rozluštila závěrečnou tajenku - autorka si nedala příliš velkou práci se zašifrováním postavy ustředního padoucha, ukazovaly na ni mnohé indicie zhruba od jedné třetiny knihy.

Adriana.82
02.01.2016 4 z 5

Ač mě kniha bavila , její dvě předchozí knihy mi přijdou lepší ...děj mě tolik nevtáhnul jako třeba u Alice ...

Terezk-a
01.01.2016 5 z 5

Moje první knížka od autorky a nezklamala!
Děj mě pohltil hned ze začátku a pak už se nešlo odtrhnout.
Autorčin styl psaní, děj, zápletka, charaktery postav, to vše mě bavilo!
Doporučuji.

mischinka
27.12.2015 5 z 5

Již druha knížka od autorky - ne tak skvělá, jako Manzelovo tajemství - trochu předvídatelný události, ale take jsem přečetla jedním dechem

avalonek
27.12.2015 4 z 5

Ze začátku mi chvilku trvalo,než mě kniha chytla,ale pak jsem se od ní nemohla odpoutat.Pořád jsem přemýšlela,co se těm holkám ještě přihodí.Byla jsem pořád v napětí a vůbec jsem nečekala,ze to dopadne tak,jak to dopadlo.Opravdu spokojenost,příběh se opravdu povedl..

Pistácie
27.12.2015 5 z 5

Jedním slovem wow. O této autorce jsem slýchala už dlouho. Sice jsem od ní četla jen tuto knihu, ale jsem z ní naprosto nadšená. Bavila mě od začátku do konce. Je to sice delší čtení, ale nevynechala bych ani jednu kapitolu. Jak se to mění celkem z nevinného příběhu o dětech a rodičích v celkem dramatickou zápletku. To mě nepřestalo bavit ani na vteřinu. Tolik jsem se těšila na rozuzlení všeho až mě mrzí, že už to skončilo. Těším se na další knihy této užasne spisovatelky.

Janusa
20.12.2015 5 z 5

pre mňa od Moriarty zatiaľ najlepšia kniha