Sedmilhářky

Sedmilhářky https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331606/bmid_sedmilharky-43V-331606.jpg 4 3450 3450

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití.Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii.Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Big Little Lies , 2014

svoboddka
15.12.2015 4 z 5

Je nejspíš divné napsat, že vás bavila kniha, jejímž tématem je vlastně násilí v rodině a jeho následky. Ale ano, bavilo mě to a velmi. Skvěle vyprávěný příběh. Pro mě kniha, u které je vám líto, že končí, protože chcete vědět, jak se její hrdinky mají dál. Nejraději bych dnes odvedla svého syna do školky, stavila se za Jane, Madeline a Celeste v kavárně Modré blues a řekla, že jim fandím. :-)

Tejezka
03.12.2015 5 z 5

Tak tohle byla nejlepší kniha od této autorky...Byla jsem hrozně nadšená z předchozích knih, ale tato byla zatím nejlepší. Krásně propracovaný příběh, z krásného prostředí s milými postavami. Už se těším na další knihu od autorky. Doporučuji

kanitsuj
27.11.2015 5 z 5

Sedmilhářky jsou podle mne jednoznačně nejlepší román od této autorky. Oceňuji její vynikající pozorovatelské schopnosti v běžném životě, na základě kterých dokáže tak přesně vystavět charaktery svých postav. Také netradiční vyprávění příběhu, kdy střídá útržkovité výpovědi svědků s dějovou linkou odvíjející se pozpátku bylo výborně zvolené a udrželo moji pozornost a zvědavost od začátku až do konce. V románu bylo vše, co jsem od něho očekávala ba daleko víc:-), jen jsem si chvílemi říkala, že jestli jsou rodičovské aktivity popisovány podle skutečnosti, jsem ráda, že žiji v ČR, neboť kdybychom tu měli něco podobného, možná bych se brzy stala jednou z tragických postav jejích románů:-)

Makyt
27.11.2015 5 z 5

Od této autorky jsem už pár knížek četla... ale tohle zase předčilo očekávání, celou dobu vás udržuje ve střehu, občas jsem přeskočila i vlastní myšlenky a občas se musela trochu vracet, ale schopnost ženy utajit domácí násilí, umění mladé maminky udržet tajemství a celkové spojenectví... klobouk dolů :-)

Dousabel
23.11.2015 5 z 5

Jak už jsem jednou psala u Alice, Liane Moriarty je mistryně v psaní psychologických románů! A s každou další a další knihou, mi přijde lepší, propracovanější, geniálnější. Příběhy Celeste, Madeline i Jane se mi strašně líbily, i když Jane jsem si oblíbila asi nejvíce a vše, co jsem jí přála, se jí i mně splnilo :) Když nadešel ten velký Kvízový večer, už jsem měla nervy úplně nadranc a fakt jsem se hrozně bála, kdo tam teda umře! Opravdu geniálně propracované do nejmenšího detailu a také musím vyzvednout ty luxusní komentáře pod každou kapitolou, dokonale čtenáře domatou a výborně to tam pasovalo!

Siraelxy
22.11.2015 5 z 5

Tajemství......o tom tahle kniha je. Moriarty se stává mojí oblíbenou autorkou, přečetla jsem její tři knihy a super.
Myslíte si, že o sousedech víte všechno? Že vaše kamarádka nemá, před vámi, žádné tajemství? Hahahaha.....více na www.siraelxy.blogspot.cz

Pavlnka
20.11.2015 5 z 5

Výborná kniha. Velmi dobře se čte a vyústění bylo překvapivé. Už mám objednané další dvě knihy této autorky. Hodně mi připomněla Joy Fildingovou v prvních knihách.

jurver
17.11.2015 5 z 5

Od začátku víte, že někoho zabili, a jeste 50 stránek před koncem nevíte koho a kdo. Přesto má kniha skvělý spád, skvěle vylíčené postavy a napětí se stupňuje s každou další kapitolou. Když začnete číst, uz se od knihy neodtrhnete! Skvělá oddechovka...

fis.rena
17.11.2015 5 z 5

"Tohle je vyšetřování vraždy a ne nějaký cirkus!" ...ovšem já vám garantuji,že v určitých momentech se smát budete. Skvěle napsaná kniha,jsem nadšením bez sebe. Pro mě nejlepší kousek od Liane. Vyprávění z poloostrova Pirriwee je naprosto dokonalé,nechybí tu prostě nic a lituji,že knížka není delší.

Paja85
16.11.2015 5 z 5

Musím dát 5 hvežd! Kniha byla velmi čtivá, nemohla jsem se otrhnout, celou dobu držela čtenáře v šachu, až vlastně největší zklamání bylo když jsem se dozveděla pointu a kniha musela skončit. Dle mého nejlepší dílo autorky!

MiFloKo
12.11.2015 5 z 5

Přečteno jedním dechem! Toto je první kniha této autorky a jsem nadšená. Za zavřenými dveřmi nikdy nevidíme co se děje ani u nejbližších sousedů, natož nejlepších kamarádů... JEŠTĚ JSTE NEZAČALI ČÍST? ...CHYBA!

Peace
12.11.2015 5 z 5

"Občas je správné udělat něco nesprávného."

Čtivá a velmi dobře napsaná kniha, což je u této autorky již klasika. Líbilo se mi vkládání úryvků z vyšetřování, které se rozplete až na konci - čtenáře tak nechává příběh celou dobu v napětí a hezky postupně graduje.
Spokojenost a těšing na další autorčino dílo ;o)

kosilka
06.11.2015 5 z 5

Tuto knížku jsem si zvlášť užívala a příběh mě po celou dobu absolutně bavil, někdy až k záchvatům smíchu, jak důmyslně byl napsaný, jak se každým detailem odvolával na spáchanou vraždu :-) Byla to zábava. Od počátku víme, že se stala vražda, ale nevíme, kdo zemřel, ani kdo vraždu spáchal, což s postupujícím dějem ve čtenáři zvyšuje napětí a nervozitu :-) Nadchla mě i psychologie postav, jak krásně a realisticky byly vykreslené, všechny tři hlavní hrdinky mi byly sympatické a uměla jsem si představit přesně tyto typy žen. Slovo, které pro mě již od začátku naprosto přesně vystihovalo a popisovalo celý příběh, mě napadlo už na samém začátku knihy, a bylo to slovo "šťavnaté". Prostě šťavnatý příběh, mělo to jiskru, spád. Nádherně vybarvené povahy lidí, prostě krásně popsané, jací lidé jsou a jací umějí být, bylo to k smíchu, a na druhou stranu k rozpakům a lehkému smutku, protože tak to prostě na světě mezi lidmi chodí. Ke konci mě potkalo něco, co člověka nikdy úplně nepotěší, a to to, že mi došlo, jak to celé bude a dopadne. Toto "procitnutí" mě bohužel připravilo o překvapení, které by zážitek z knihy ještě znásobilo, ale to už je vždycky při čtení riziko. Nicméně celkově opravdu hodně dobré a kvalitní vyprávění. Reálné, do žádné strany nepřehnané, krásné životní vyprávění, které si klidně dokážu představit, že by se stalo. Super, fakt skvělá kvalitní četba, kterou můžu jedině všem doporučit!

Safienka
04.11.2015 5 z 5

Určitě lepší jak Manželovo tajemství. Po dlouhé době kniha, u které jsem se vztekala. Samozřejmě v tom dobrém směru. Kniha byla báječná, čtivá se skvělým tématem. Blonďatá mikáda mě přiváděla do varu. Hlavní hrdinky moc sympatické a prostě jsem nadšená! Určitě budu doporučovat, už teď o tom pořád mluvím :o)

kikies
02.11.2015 5 z 5

Moriarty umí i z těch nejobyčejnějších a zdánlivě nudných životů vykřesat zajímavou zápletku, proplést několik jedinečných životních osudů, zamotat do toho diskuzi na aktuální společenské téma a jako třešinku rozvířit hladinu poklidného maloměstského života násilným úmrtím. Krásná a poutavá směsice lidských charakterů, roztodivných vztahů a neočekávaných počinů. Začátek je pozvolnější, ale příběh vás postupně vtáhne. Je to stylově velice podobné Manželovu tajemství, ale řekla bych, že už je to o úroveň výš. Rozhodně doporučuji.

Gallaxy
01.11.2015 5 z 5

Opět naprostá spokojenost. Na začátku je člověk trochu zmaten s velkého množství postav, ale časem se zorrientuje a pak už čte jedním dechem. A narozdíl od Prázdného místa od Rowlingové mají všechny tyto postavy v ději své podstatné místo pro závěrečné finalé.
Konec byl velkolepý, o jedé části konce příběhu jsme informováni od začátku, a ten druhý je sice od určité fáze poněkud předvídatelný. Ale i tak mám ráda, knihy, kdeté mají promyšlenýý závěr a autor nezařazuje zbytečnou omáčku jen aby děj natáhl...

Jediné, co mi trochu vadilo je, jak byla vykreslená komunikace s 5tiletými dětmi.

KNIHU ROZHODNĚ DOPORUČUJI

putpuda
27.10.2015 5 z 5

Líbila se mi víc než Manželovo tajemství a Alice, skvěle napsané, čtivé, ze života, dávám *****, ale přesto bych našla spoustu lepších knih, které by si zasloužily být v edici Světového bestselleru.
Ale i tak skvělé počteníčko a rozhodně se těším na další :)
Skvělá obálka.

ajla5
26.10.2015 5 z 5

Paráda! Konec mě velice překvapil a nadchnul. Rozhodně doporučuji přečíst.

klarinka9974
26.10.2015 5 z 5

Opět další kniha ze které jsem mile překvapená. Tak tohle jsem nečekala, kniha mi vyrazila dech, jsem z ní nadšená a opravdu stojí za přečtení, tuhle knihu nemůžete přehlížet!! :)

Ankavi
24.10.2015 5 z 5

Skvělá kniha. I když se mi tak na začátku nejevila, působila na mě tak nějak fádně, obyčejně. Ovšem ani jsem se nenadála a už jsem prožívala příběh Jane, ještě ho ani nestačila přebrat v hlavě a už jsem odkrývala, co vězí za pseudodokonalým vztahem Celeste... A tak dále, a tak dále. Pak už jsem se oddala rychle gradujícímu ději, tajila dech a prožívala protínající se cesty tří hlavních hrdinek. Autorka velmi přesvědčivě podala příběh, který - jak už bylo řečeno - může potkat každého, přičemž se ovšem neuchýlila k laciným a osvědčeným praktikám. Příběh má překvapivý vrchol a jeho zakončení mě uspokojilo čtenářsky i emotivně. Jedna z knih, které mě opravdu zasáhly v pozitivním slova smyslu. Ráda hodnotím plným počtem hvězdiček.