Nenávist

Nenávist https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408115/bmid_nenavist-wFe-408115.jpg 5 1548 376

Robert Hunter série

Poprvé se setkali jako spolubydlící na vysokoškolské koleji. Dva nejchytřejší mozky, co kdy promovaly z psychologie na Stanfordově univerzitě. Jako protivníci se znovu setkali ve virginském Quantiku. Robert Hunter se stal šéfem Útvaru ultranásilných zločinů Losangeleského policejního sboru. Lucien Folter se stal nejvýkonnějším a nejnebezpečnějším sériovým vrahem, s jakým se kdy FBI střetla. Teď, po třech a půl letech věznění na samotce, se Lucienovi konečně podařilo dostat na svobodu. A zuří. Tři a půl roku nemyslel Lucien na nic jiného než na pomstu. Ten, kdo nese odpovědnost za jeho uvěznění, musí pykat, musí trpět. Ten někdo je… Robert Hunter. A konečně přišel čas uskutečnit plán.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

Hunting Evil , 2019

martinaandulka
23.04.2020 5 z 5

Lucien Folter je nejnebezpečnější sériový vrah,který uteče z vězení.Opět dobře propracované a napínavé do konce.

Lenkafrankova
13.04.2020 5 z 5

Zase úplně super až do konce.

CafeMan
06.04.2020 5 z 5

Skvělé pokračování. Doufám, že i v tomto roce vydá další díl. Jinak budu truchlit! :-)

Savior
01.04.2020 5 z 5

Přesně šálek mého tea :) Naprosto super napsáno. Perfektně čtivé, nikdy nekončící drama. Jedním slovem pecka.

Knihomolka97
30.03.2020 5 z 5

Nic pro slabší povahy... :D

Jack Bauer
30.03.2020 4 z 5

Téměř všechny detektivní thrillery mají jedno společné: psychopat, hádanky nebo hry. Po skvělé Zlobě jsem se na toto navazujicí pokračování s Lucienem velmi těšíl, ale hned od prvních stránek jsem byl lehce zklamán. Lucien se z vězení dostal jak kouzelník David Copperfield pomocí hypnózy, pamatuje si z 53 svazků co je na straně 133 na jednom z nich, volá přesně na vteřinu ani o jednu méně nebo více, takže si musel na vteřinu načasovat i spojení, délku vyzvánění , Hunter vyřeší hádanku díky svému vztahu k jednosladové whisky.... Jak jsem dříve vychvaloval Carterovu vzestupnou tendenci, tak od Zloby ji má zase sestupnou, přesto se kniha čte velmi dobře a díky závěru zvedám z původně plánovaných tří na čtyři. Béčkový oddechový, nevěrohodný drsný thriller neboli pohádka pro otrlé čtenáře.

ve.rena
28.03.2020 5 z 5

Opět strhující příběh, až děsivý. Čtu od autora tyto knihy vždy se zadrženým dechem.

morava
28.03.2020 5 z 5

Muzu knihy od Chrise Cartera nedoporucit ? Nemuzu :-) V jeho knihach neni nikdy nouze o napeti. I u teto tomu nebylo jinak. Co me osobne vsak hodne bavi , je nahlizeni do genialniho mozku Roberta Huntera. V tomto dile mame vsak genialni mozky hned dva. Ten druhy patri drive nejlepsimu priteli z doby studii, Lucienovi. Pro me tedy dvojita davka napeti, pro Roberta vsak tentokrat hodne tvrde sousto. Ted jen budu doufat, ze se snad brzy dockame dalsi tvorby tohoto skveleho autora.

twiggynka
23.03.2020 5 z 5

Carter prostě ví co čtenáři chtějí. Konec možná až moc překombinovaný, ale to je celý Carter. Těším se na překlad další knihy :-)
Když Lucien stále žije, je možné, že se ještě nějaké knihy s ním dočkáme nebo dostane rovnou křeslo? Těžko říct.

MirKop
23.03.2020 5 z 5

Není to klasický Carter na kterého jsme zvyklí...je to jeho ostatně první knížka, která na nějakou z jeho série navazuje ( Zloba - proto určitě napřed přečíst ji, a pak se vrhnout na Nenávist ). Ač tentokrát víme po kom Hunter jde, kdo tahá za nitky - pořád to má náboj.

Věřím, že to nebyl poslední souboj Lucien vs Hunter, je to pořád takové otevřené a asi mi nebude vadit, když ještě někdy v budoucnu saranče a Jedi mezi chameleony změří síly...

limruska
22.03.2020 5 z 5

Ne, ...já zase musím dát všech 5 hvězd! I když mě nějaké předchozí díly vtáhly do děje více, kdy jsem byla šílená i já, když jsem nemohla číst, tak to prostě zase bylo super čtení! Carter nezklame, má to vypilovaný, promyšlený.

PetaZ
22.03.2020 4 z 5

Tentokrát jednu hvězdu panu Carterovi ubrat musím.. Něco mi prostě na tomto díle chybělo nebo vadilo nebo nevím.. Nedostavilo se takové to wow, co u všech předchozích knih.. Ale nevadí, až a pokud vyjdou další jeho knihy, určitě si je bez váhání pořídím..

Jandýs
19.03.2020 5 z 5

No panečku.. Předchozí díl jsem zhodnotila jako dosud nejméně brutální, takže v tomto se spisovatel vyřádil. Knihu jsem četla se zatajeným dechem, nenechala mě oddychnout... Napětí, tentokrát i emoce,čtivé a ten konec... Opět trochu otevřený...? Už teď se těším na další 'Carterovku'

nicole1990
14.03.2020 5 z 5

Opět super čtení už aby byl další díl, doufám, že bude brzy.

jana3099
13.03.2020 5 z 5

Hunter opět nezklamal ....... a jeho supr hláška " Hodně čtu " ......

Arkagas
12.03.2020 5 z 5

10.kniha Chrise Cartera, ke které jsem se nakonec i přes všechno těšení se na ní dostala až 30.12.2019.
Nepřímo navazuje na knížku Zloba, kde už jsme se s Lucienem Folterem potkali, ale v Nenávisti Luciem utíká po 3 letech z vězení a jeho vztek nezná konce.

Jelikož se jedná o vraha, který je dle Roberta "horší než sám ďábel", je nám jasné že se rozjede našlapaná jízda monologů mezi Robertem a Lucienem, jelikož přemýšlí velmi podobně.

Lucien se tentokrát rozhodne dostat Roberta do kolen vraždou, kterou ještě nemá na svém seznamu a ublížit mu psychicky, nikoliv fyzicky. A obojí se mu samozřejmě podaří.

Nenávist je další velmi povedená kniha z rukou Chrise, ale upřímně si myslím že má i lepší knihy a že ta, kterou vydá letos bude třeba zase topová :)
Co oceňuji, nebo spíše mě mile překvapilo je to, že v Nenávisti je více popsána postava Tracy - Robertovy přítelkyně a když se zamyslíme, popsal tady vlastně Chris svou partnerku, která v roce 2019 tragicky zemřela.

Knížka má opět rychlý spád a když má člověk čas, přelouská jí za pár hodin :) Hodnocení: 10/10

Dannyska
11.03.2020 5 z 5

Super knížka! Spisovatel si s knihou opravdu pohrál. Popisování do detailu mi vůbec nevadilo. Protože ten popis měl smysl a vůbec nebyl zbytečný. I přesto, že byl občas zvrácený.. :-) Prostě to k tomu patřilo. Až mě to někdy naštvalo, co všechno ten Lucien dokáže :-) :-) :-) Děj napínavý, no prostě doporučuji! :-) A určitě vyzkouším i jinou jeho knihu, snad bude taky tak dobrá :-)

jankaander
07.03.2020 5 z 5

Opět super poctenicko....

barusak1
05.03.2020 5 z 5

Děsivý, ale skvělý příběh. Už aby vyšel další díl.

Evka27
23.02.2020 4 z 5

Zloba a teď Nenávist nepatří k mým nej, ale přečetla, no spíše zhltala, jsem ji za odpoledne a přimlouvala bych se, aby už další pokračování nebylo. Lucien už stačil.