Prokletí Salemu

Prokletí Salemu https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29668/bmid_prokleti-salemu-T8w-29668.jpg 4 2342 322

Jerusalem's Lot je malé městečko v Nové Anglii. Indiánské léto přivítalo v Salemu Bena Mearse. Vracel se do města, kde kdysi pobýval u své tety a kde nyní, jak doufal, se zbaví svých nočních můr. Ale vše je nakonec jinak. Do Salemu pronikne Cizinec. Cizinec s tajemstvím, nebezpečnější, než sám ďábel.

Literatura světová Horory Novely
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Salem's Lot , 1975

Valentine
19.12.2013 4 z 5

Strhující, bolestné, úchvatné. V závěru jsem sice čekala něco víc, ale ani to mi požitek z knihy nezničilo. Jen... pár stránek navíc by v tomto případě rozhodně neuškodilo.

Odehnalka
26.10.2013 4 z 5

Knihu jsem přečetla téměř jedním dechem. Upíři v Kingově podání nebyli vůbec špatní, konec mě však trochu... nevím, zklamal? Jinak ale paráda! Doporučuji.

Eigis
21.10.2013 4 z 5

Zas tak moc mě to nevzalo, místy se sice projevuje Kingův mistrný vypravěčský um, ale většinou je to průměrná upírská story.

Neobee
11.09.2013 3 z 5

Nesnáším upíry, ale i přesto jsem byla zvědavá, jak se s tím King popere. 3/4 knihy bylo super, ale pak se to zlomilo a kniha mě přestala bavit... Nejspíš si budu muset od Kinga na nějaký čas odpočinout...

agar
31.08.2013 5 z 5

skvělá a ráda si ji přečtu znova.

Mr. Mercedes
24.08.2013 5 z 5

Pôvodne táto kniha nikdy nemala vyjsť a S. King ju vydal len preto, aby dokončil "obchod" s vydavateľstvom, od ktorého odstúpil. A prečo ju nechcel vydať? Pretože podľa jeho názoru a názoru jeho manželky bola kniha príliš desivá. Súhlasím s nimi.

Mesič
19.07.2013 4 z 5

Tak mě osobně se kniha moc líbil. Je zajímavé jak v některých dílech to King rozjede už od 5té strany a vy se nestačíte divit a nebo naopak, jako v této vás nechá se pomalinku seznámit s prostředím a postavami a pak to rozbalí. Jedna věc se mu ale upřít nedá, i když se knha rozjela až cca po třetině, tak jsem s tím asolutně neměla problém. Mám pocit, že kdyby napsal podřadnej milostnej románek bez valné zápletky, tak mě prostě jeho styl bude neskutečně bavit.

1972Sixo
19.07.2013 4 z 5

Trochu brnká na sterilnu notu, klasickému Drakulovi. Najlepšie sú samozrejme detičky - upírčatá. Proste slabší (King) z klasického hororového obdobia. No kto má rád upírov, vrelo odporúčam.

egan
03.07.2013 2 z 5

Ach jaj! Zase som raz tomuto pánovi a bubline okolo neho naletel!
Možno platí pravidlo, že prvá prečítaná kniha od Kinga je tá najlepšia. V mojom prípade to je Řbitov zviřátek a následne Carrie, ktoré bavili a mali pre mňa aj určitú nadstavbu, než len "hororový príbeh". Mali v sebe aspoň určitý ľudský rozmer, riešilo sa v nich nejaké morálne dilema, živé postavy atď.
Prokletí Salemu je totálne ordinérna báchorka o upíroch, navyše často asi nechcene smiešna. O atmosfére nemôže byť ani reč (môj skromný subjektívny názor), prekvapivé v príbehu nie je ale naozaj že NIČ a správanie postáv hraničí s diagnózou ľahkej demencie. Neupieram autorovi schopnosť pútavo rozprávať - aj keď rozpráva totálne kraviny. V tom asi jedine bude king:)
Danovi Simmonsovi a jeho Hladovým hrám (Carrion comfort) nemôže táto hlúposť konkurovať v ničom.
Ale veď nehádžem ešte flintu do žita... keď skutočne nebude chvíľu čo čítať, tak ešte po niektorom Kingovi siahnem. Ale nech je to už niečo dobré!

pajusss
27.06.2013 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih od Kinga. Ráda se k ní vracím

petulienka126
23.06.2013 4 z 5

No proste kingovga....je pravda, ze tema stale zaujimave, ale nic nove sa neda vymysliet...fascinuje ma Kingov zmysel pre detail...a proste preco nie 4 hviezdicky...odporucam, taka klasika, ktorou by si mal prejst kazdy..

Thanyss
18.06.2013 5 z 5

Musím se přiznat... Že je kniha o upírech jsem zjistila asi v polovině. Perfektně zpracované napětí, které je ještě umocněno tím, že vlastně pořádně nevíte, co se v tom Salemu děje.
Upírský horor první ligy. Do opuštěného domu nad městem se nastěhuje záhadný cizinec a v Salemu se začnou ztrácet lidé, někteří onemocní...
Myslíte si, že vás Bůh ochrání? Pokud je vaše víra slabá, odvrátí se od vás jako od otce Callahana. Záchrana zůstává na bedrech jednoho spisovatele a malého kluka.
I když je Salem smyšlený, King na něj s oblibou odkazuje i v jiných svých knihách.
A otec Callahan pokračuje svou pouť v 5. dílu Temné věže...

seredomi
06.06.2013 5 z 5

Dostala me moc! Fakt hodne dobra Kingovka.

jollie
04.06.2013 5 z 5

Z dosud přečtených Kingovek je Prokletí Salemu má nejoblíbenější.
Za mě plný počet * .....kniha mě udržovala v napětí a nešlo přestat číst ;-)

number00
15.05.2013 3 z 5

S.K. mam rad, mam rad jeho pribehy, mam rad jeho detailnost prostredi, postav, pribehu, zvuku. Mistr "papirovych filmu", ale v tomto pripade to neni to prave orechove a pokud k tomu pridam fakt, ze nemam rad upirskou tematiku na vsechny zpusoby, tak cteni pro mne bylo od 2/3 peklo. Tentokrate pane Kingu jen za tri hvezdicky a to ne z duvodu, ze jsem odpurcem tohoto tematu, ale proto, ze jak pekne jste se zacal rozepisovat na zacatku, tak jste s tim taky hodne rychle prestal a zacal do pribehu vkladal pro mne nepochopitelne veci,popisy, situace apod.,nemluve o vasem syndromu "zkraceny zaver na dve stranky".

King
24.04.2013

Byla to moje první Kingovka a musím říct, že mě kniha vůbec nezklamala. King předvedl, že je nejlepším hororovým autorem všech dob. Odložit knížku na noční stolek byl pro mě učiněný horor. Za každou cenu jsem chtěl vědět, jak to s městem dopadne. A upřímně jsem nebyl moc překvapen, když ho Ben zapálil.
Nejlepší postava je pro mě asi Mark. Tady King dokonale předvedl své tvůrčí schopnosti. Z dítěte, odvážný hrdina? Prostě dokonalé. Nechtělo se mi věřit tomu, že jsem knížku přečetl. Jak budu teď žít bez Jerusalem's Lotu? Moc dobře ne. Prostě Kingovka, jenž nezklame žádného čtenáře.

Jančislava
15.04.2013 5 z 5

Já se u knihy bála :-) a jsem s ní spokojená. Dávám 5 hvězdiček

lazarus
11.04.2013 4 z 5

Salem's Lot mě docela bavil, ale S.K. umí mnohem lepší příběhy.
Tenhle má mizerný a odfláknutý konec.
Příběh a rostoucí napětí za 5, ale závěr to celé zoral, takže dávám 4 hvězdy.

makulka22
08.04.2013 5 z 5

Kniha sice na 5* není, ale vzhledem k jistí návaznosti na Temnou Věž si tak vysoké hodnocení zaslouží. Příjemně se čte a neustále udržuje v lehkém napětí.

steppen-wolf
24.03.2013 4 z 5

Jeden ze slabších Kingů. Přes veškerý odér špičkového Kingova vypravěčství se jedná v podstatě o triviální upírskou historku. Jenžě to si čtenář uvědomí až delší dobu po přečtení. Protože když je KIng špatný, je pořád úúúžasný:)