Prokletí Salemu

Prokletí Salemu https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29668/bmid_prokleti-salemu-T8w-29668.jpg 4 2346 2346

Jerusalem's Lot je malé městečko v Nové Anglii. Indiánské léto přivítalo v Salemu Bena Mearse. Vracel se do města, kde kdysi pobýval u své tety a kde nyní, jak doufal, se zbaví svých nočních můr. Ale vše je nakonec jinak. Do Salemu pronikne Cizinec. Cizinec s tajemstvím, nebezpečnější, než sám ďábel.

Literatura světová Horory Novely
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Salem's Lot , 1975

Sisi11
18.03.2013 3 z 5

Tato kniha mě z mých Kingovek v knihovně nadchla nejméně :( bohužel. Příběh byl velmi hezky čtivý a jako vždy se mi líbily i okolní postavy a vykreslené město. Ale zápletka mě zase tak neděsila a některé momenty mi nepřišly zase tak zajímavé jako u jiných jeho knih.

Romčuška
05.03.2013 5 z 5

Skvělá kniha od Kinga!!! UŽASNÉÉ

sarekaslukova
05.03.2013 4 z 5

Nemůžu soudit ostatní knihy které Pan King napsal, protože toto byla moje první kniha od tohoto autora.
Sice jsem od této knihy čekala něco víc a v určitých pasážích trochu míň ale i tak je to docela dobrá knížka. Ze začátku jsem se nemohla vžít do děje a připadalo mi to trochu nudný. Ale tu ,,omáčku" jsem snědla a po ní následoval výborný desert. Nevím čím to bylo, ale moc jsem se u toho nebála. Ale určitě stojí zato si to přečíst.

venda02
04.03.2013 5 z 5

Moje první kniha ,kterou jsem od Kinga četl. Je to kniha plná napětí a nadsázky. Patří mezi nejlepší horory které jsem četl. Samozřejmě vše co King napsal patří v žánru mezi to nejlepší. Shlédl jsem i film, ale jak už to bývá ,tak kniha je hold kniha a filmové zpracování ji nemůže předehnat.U filmu jsem strácel zájem a u knihy se mi nechtělo ani spát, jak jsem se do děje zažral. Vřele doporučuji.

ewisek22
01.03.2013 5 z 5

Tak jak jinak, než že u mně King opět obdržel plný počet hvězdiček:)) Luxusní...ale Salemu bych se vyhnula obloukem:) Chvilkama mně opravdu mrazilo a měla jsem husinu snad po celém těle. Líbilo se mi, že upír byl fakt upír a zlosyn a netřpytil se na slunci (nic pro ti Edovi:)) a přes den spinkal a s posledním paprskem slunce vstával...Jen některých mrtvých lidí bylo fakt škoda:)

Petrapetronela
27.02.2013 5 z 5

Zatím asi jedna z nejlepších Kingovek...U jiných jeho děl se mi nezamlouval nějak konec,ale tady je kniha napínavá od začátku do konce...A i když upíří tématiku nevyhledávám,přesto King nezklamal a udělal z tohoto tématu naprosto krásné a velmi čtivé dílo.Za mně určitě doporučuji přečíst....

Issis
25.02.2013 4 z 5

Jedna z nejpovedenějších Kingovek. Osobně Stephena Kinga jako spisovatele moc neuznávám, ale tahle kniha se celkem povedla a i její filmové zpracování není k zahození. Všeho všudy Prokletí Salemu není moc děsivé, což je pro Kinga typické, ale spíš než samotný děj mě nadchla celková atmosféra, která vyplývá z nepodstatné omáčky celého děje.

kindlic
11.01.2013 5 z 5

Jediným císařem je císař zmrzliny ...

suloco
31.12.2012 4 z 5

Super horror, trochu méně rozmáchlý než zbytek Kingovy klasiky, ale tady je to spíš ku prospěchu. Zápletka je celkem jednoduchá a zanedlouho se rozjíždí nepříjemně eskalující upíří situace. Ke konci je to už celkem vyvražďovačka. Ta je ale podána tak organicky a živelně, že hrdinům opravdu fandíte. Dokonce jsem se párkrát neudržel a ku podivu zbytku tramvaje jsem upírům vzteky nadával (když dostali moji oblíbenou postavu) :). Takovouhle upířinu můžu i když celé šílenství kolem tohohle fenoménu vyvolané Stmíváním mi pěkně leze na nervy, tehdá ještě Edwarda nebylo a vampejři byli slušně vychovaný záporný zabijáci, jak to má být :).

Lenka Žofka
20.11.2012 4 z 5

Popsání skutečně mnoha postav a jejich psychického rozpoložení aniž by se v tom člověk ztrácel - tou říkám um! A ačkoliv upírské tema vyloženě nevyhledávám, Pan King mě opět přesvědčil, že mě zabaví opravdu vším, do čeho se pustí....

Jirka Š.
20.10.2012 5 z 5

Podle mého názoru jedna z nejlepších knih S. Kinga.

paloma
15.10.2012 4 z 5

Kniha je ke konci napínavá, ale strašidelná mi moc nepřipadá. Na str. 319 mě zaujala věta "Kolik andělů může tančit na hlavičce špendlíku". Musim se tomu usmát, ale o takových podivnostech se dřív vedli vážné diskuse, ale už nevím, kdo to řekl. Nemohl to být John Dee? Nemohlo to být v době nábožeské reformace?

fear
01.10.2012 5 z 5

Možná budete chvíli spát se zavřenými okny... :)

MM_Master
28.09.2012 5 z 5

"Dávny příteli, co stále hledáš? Po tolika letech z ciziny přicházíš s představami, které sis maloval pod cizími nebesy daleko od své vlasti" /George Seferis/. "Říkam vám, ve městě není živé duše" /Bob Dylan/

petunie1
25.09.2012 5 z 5

Doporučuji číst večer osamotě před spaním. Zaručeně se budete problémy s usnutím. Skvělá kniha o upírech.

Faustka
21.09.2012 5 z 5

Chtěla bych zůstat v Salem's Lotu navěky.

kilometr
13.09.2012 4 z 5

Výborná kniha,u které nádherně běhá mráz po zádech.Ale pan King má mnohem lepší knihy.85%.

Oroslav
31.08.2012 5 z 5

Bola to moja prva kniha od Kinga na doporucenie mojej kamaratky. Uz som od autora odvtedy co to precital, ale stale ostava mojou najoblubenejsou knihou. Mozno preto, ze upirska tematika pod pisacim strojom Kinga a dopady ciernej magie na cely Jerusalem´s Lot a na kopu postav z knihy, som proste hltal na jeden nadych... Zlo vyhrava a vy chcete zistit co bude s mesteckom a jeho obyvatelmi. Vrelo doporucujem.

Gerret
07.08.2012 4 z 5

Trochu jsem se místama ztrácel ve větším množštví postav, kdyby jich bylo tak o polovinu méně, hned by se v tom lépe orientovalo. Hodněkrát se mi stalo, že jsem o někom četl kapitolu a až v půlce jsem zijistil, že tam tahle postava vlastně jednou už byla nebo jsem naopak vůbec netušil o koho se zrovna jedná. Jinak se mi kniha moc líbila a dokázala udržet moji pozornost až do konce. A Ten rozjezd mohl být taky rychlejší, protože se o upírech dozvídáme až někde v polovině knihy, prostě by to chtělo ubrat trochu tý, jak se říká, "omáčky". Hodnocení 70%.

laydee
29.07.2012 4 z 5

Tak u téhle knihy jsem se místy bála, hlavně když jsm byla sama doma a venku pršelo a hřmělo. Tohle je druhá kniha od Kinga co jsem četla. Trochu mi připomíná nezbytné věci, ale spíše jen v pár detailech. Jinak je to dobrá kniha, plná napětí. Místy jsem si i říkala u některé postavy- ne nechoď tam, vždyť tě to zabije. ne nepouštěj ho k sobě, odolej...... Každopádně doporučuji!!