Prokletí Salemu

Prokletí Salemu https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29668/bmid_prokleti-salemu-T8w-29668.jpg 4 2342 322

Jerusalem's Lot je malé městečko v Nové Anglii. Indiánské léto přivítalo v Salemu Bena Mearse. Vracel se do města, kde kdysi pobýval u své tety a kde nyní, jak doufal, se zbaví svých nočních můr. Ale vše je nakonec jinak. Do Salemu pronikne Cizinec. Cizinec s tajemstvím, nebezpečnější, než sám ďábel.

Literatura světová Horory Novely
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Salem's Lot , 1975

tovlasek
03.01.2015 4 z 5

Dle mého názoru zcela výjimečná a skvěla kniha od krále horroru. Z mého pohledu v této knize nebylo tolik až tak strašidelných momentů, jako tak skvěle popsaný život města, který byl v této knize naprosto uvěřitelný, leč jsem se v některých momentech bohužel ztrácel ve vedlejších postavách, naštěstí to nebylo zas tak drastické a nehráli zas tak důležitou úlohu v celém příběhu, i tak na mě kniha působila, že si skutečně dokáže vytvořit vlastní živoucí svět. Upíři mě příjemně překvapila, King zkombinoval klasické vyprávění o upírech, což mě jako jejich "fanouška" velice potěšilo, hlavně v dnešní době plné pseudo upírů. Jedna z mála knih, kde jsem posledních 50 stránek, přečetl na jeden zátah a se zatajeným dechem pozoroval jak kniha dopadne, a musím přiznat, že mne konec nezklamal.

alice0054
28.12.2014 2 z 5

jedna z posledních, která mi chyběla. Nevím čím to, ale zatím taky jediná nedočtená. Děj mě nechytil ani trochu a po velkém snažení jsem knihu za polovinou odložila. Možná jí dám časem ještě jednou šanci, ale momentálně je pro mě tím nejslabším, co jsem od mistra dostala do rukou...

Makoves
12.12.2014 4 z 5

Prvních sto stránek mě trošku nudilo, až jsme si říkal, že tohle není King, ale pak to Stephen opět slušně rozjel, nicméně jedna hvězdička jde dolů.

Séboun
22.10.2014 5 z 5

Brilantní dílo - něco mezi Nezbytnými věcmi (Straker a jeho obchod) a Drákulou (prostě upíři). Moc se mi Prokletí Salemu líbilo.

5/5

FooD
20.08.2014

Jsem z toho zmatenej... Ve Vlcích z Cally šel po Callahanovi Barlow pořád, ne?

LadyAn
18.08.2014 5 z 5

skvělá a rychle přečtená ... když se člověk začte už nepřestane chce prostě vědět jak dopadne :-D

Chipsonator
03.08.2014 4 z 5

No musím přiznat že mi překvapivě dlouho trvalo než jsem se pořádně začetl (tak 200 stránek, což je u mistra neobvyklé), ale když už jsem se do toho dostal, tak jsem si tuhle upírskou jízdu nemohl vynachválit. Skvělé charaktery, parádní záporáci, krev, napětí, strach, zhnusení a.....a....A....Otec Donald Callahan! S Otcem jsem se poprvé setkal v Calla Bryn Sturgis a hlavně kvůli němu jsem se těšil na Prokletí Salemu. A nezklamal, Donald je prostě řízek (fuu, už abych věděl jak dopadne to jeho pronásledování Susannah a Mii)! 85%

heavy66
27.07.2014 5 z 5

"Ať lampa paprskem se vloudí ve stíny,
Jediným císařem je císař zmrzliny!"

Salem se mi líbí! Mám pár oblíbených scének - třeba jak Ben a Jimmy čekají na patologii, až se vzbudí paní Glicková. To je nářez, jako když v originále Van Helsing čeká na hřbitově na Lucy!
A hlavně, pořád je všechno špatně a ještě horší, umírají kladní, dobří, blízcí a milovaní, strach je všudypřítomný a žádný happy end se nekoná!

helmiczka
23.07.2014 3 z 5

Brilantne napísané, ale príbeh je tak trochu "obyč"

Milda58
30.06.2014 4 z 5

V porovnání s tím, co už jsem od Kinga přečetl (není to ještě zdaleka všechno), musím říci, že napsal lepší věci. Během čtení mě napadlo, že je to předloha pro "béčkový" film. A ejhle, pak jsem zjistil, že příběh byl skutečně zfilmován a převážně je hodnocený jako "béčko". Nedá se popřít, že by se kniha nečetla svižně, ale to mi u mistra Kinga už jaksi nestačí. Dávám 4* jen proto, že jsem zde našel jeden dobrý citát a pro tohoto autora mám zkrátka slabost :)

Filatov
23.06.2014 5 z 5

"Barlow a Straker - Vybraný nábytek". Kniha je přesně taková, jakou jí Stephen avizoval. Na salem´s Lot nezapomenete a já si myslím, že na malého Glicka škemrajícího za oknem a ostatní upíry opravdu jen tak nezapomenu. Mrtvých přibývá jak na běžícím páse a městečko se v mrtvé obrací. Prokletí Salemu má skvělé postavy - Ben Mears, Mark Petrie, Susan Nortonová, ale i otec Callahan se stali mými oblíbenci, ale co je nutné vyzdvihnout. Stephen King se s nimi nemaže a do cesty jim staví různá příkoří, ať už je to ztráta jejich blízkých či něco jiného. Upíři prostě ovládli Lot a zdá se, že jediný kdo s nimi může vytáhnout do bitvy je jedině Ben...Celá kniha mi vlastně připomínala novodobý souboj s upíry a popisy všech rituálů a příprav na bitvu byly lahůdkou.

Nelik
21.05.2014 5 z 5

Moje několikátá Kingova knížka ale poprvé jsem se po večerech, po zhasnutí, sama doma bála.. I když jsem ve čtení měla i několik dní přestávku, do děje jsem se pokaždé rychle vrátila. Rozhodně nejde o tuctový upírský příběh..

Misan1993
01.03.2014 5 z 5

Nejlépe pojatí upíři co jsem zažil, kam se na to hrabou postavičky ze stmívání :) Další perfektní dílo S.Kinga :)

sipkulka
24.02.2014 5 z 5

Zase jedna moc pěkná a čtivá knížka od kinga .

jakear
13.02.2014 5 z 5

Po trochu pomalém rozjezdu se z ničeho nic dostává úžasné akce, která končí až samotným koncem knihy. Kniha má úžasné postavy. Je tady skvěle vykreslený vztah mezi hlavními protagonisty. Co dodat, jedna z nejlepších knih, co jsem četl, líbila se mi dokonce více než legendární a neustále opěvované Osvícení.

Jossie
29.01.2014 4 z 5

Já upírská témata vyloženě neám ráda a Prokletí Salemu jsem četla jen kvůli Temné věži, protože tato kniha je s ní nejvíc spojená a jako taková byla nakonec fajn.

Scorpisek
26.01.2014

Upíři už jsou dost ohraní,ale v tomto podání se mi moc líbili a dokonce jsem se jich poprvé bála.První kniha od Kinga a stoprocentní nadšení.Přečetla jsem ji jedním dechem,skončila jsem v noci a neusnula jsem...super :-)

Shimy
07.01.2014 5 z 5

Moje vůbec první knížka, kterou jsem od Kinga četla, a zatím se mi i nejvíc líbila. Vážně moc povedená :)

namoki
26.12.2013 4 z 5

Tuhle knizku jsem cetla az po Temne vezi a hodne mile me prekvapilo, jak s ni souvisi. Stejne jako nektere dalsi Kingovky. Cetla se moc dobre a i pres klasicke, ohrane upirske tema, me moc bavila

Scathia
23.12.2013 5 z 5

Co k tomu dodat... do konce bez dechu :-)