Prokletí Salemu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jerusalem's Lot je malé městečko v Nové Anglii. Indiánské léto přivítalo v Salemu Bena Mearse. Vracel se do města, kde kdysi pobýval u své tety a kde nyní, jak doufal, se zbaví svých nočních můr. Ale vše je nakonec jinak. Do Salemu pronikne Cizinec. Cizinec s tajemstvím, nebezpečnější, než sám ďábel.

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29668/big_prokleti-salemu-T8w-29668.jpg 4.32205
Žánr:
Literatura světová, Horory, Novely

Vydáno: , Laser-books (Laser)
Originální název:

Salem's Lot, 1975


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (6)

Na motivy knihy byly natočeny 2 stejnojmenné filmy, starší je z roku 1979 a novější z roku 2004. (Gerret)


Co se týče příběhu, King nejdříve napsal povídku Prokletí Jeruzalémské (Jerusalem´s Lot), a to v době, kdy studoval na vysoké škole. Povídka vyšla několik let po vydání románu ve sbírce Noční směna (Night Shift). (paulhunter)


V době, kdy King vyučoval na střední škole kurz Fantasy a Science Ficton na Hampdenské Akademii, byl inspirován Draculou od Brama Stokera. "Jednou v noci jsem přemýšlel, co by se stalo, kdyby se Dracula vrátil zpět do dvacátého století, do Ameriky." (paulhunter)


King pro své dílo později vybral název Jerusalem´s Lot, ale jeho nakladatelé jej zkrátily na Salem´s Lot (Prokletí Salemu), aby nevyzníval tolik nábožně. (paulhunter)


Pracovní název tohoto díla byl "Second Coming" (Druhý příchod). (smetyl)


Postava otce Callahana, která se objevuje v tomto díle, je jednou z hlavních postav také v sérii Temná věž stejného autora. Poprvé se objevuje ve čtvrté části, Vlcí z Cally. (stilgar1)