Prokletí Salemu

Prokletí Salemu https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29668/bmid_prokleti-salemu-T8w-29668.jpg 4 2342 322

Jerusalem's Lot je malé městečko v Nové Anglii. Indiánské léto přivítalo v Salemu Bena Mearse. Vracel se do města, kde kdysi pobýval u své tety a kde nyní, jak doufal, se zbaví svých nočních můr. Ale vše je nakonec jinak. Do Salemu pronikne Cizinec. Cizinec s tajemstvím, nebezpečnější, než sám ďábel.

Literatura světová Horory Novely
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Salem's Lot , 1975

YvLeZa
07.07.2012 5 z 5

Skvělá kniha, která se pěkně čte. U této knihy jsem se poprvé při čtení bála. Hned se do ní začtete a už neodtrhnete.

doktorking
07.06.2012 5 z 5

tak přesně takhle vypadá kvalitní dílo o upírech

Wewerka11
05.06.2012 3 z 5

Moc povedená, čtivá knížka. Nemůžu si pomoci, ale miluju Kingova městečka, po kterých v závěru knihy nezbude kámen na kameni (nebo obyvatelé toho městečka nepřežijí). Proto se mi Prokletí tolik líbilo. Chtěla jsem se podívat i na film, ale ani ne v polovině jsem to vzdala a vypnula tu hrůzu, byla to jen ubohá parodie na Prokletí, proto nedoporučuji. Jinak pro knížku hlasuji všemi deseti, stojí za to. ;-)

katka101
17.04.2012 5 z 5

Prokletí Salemu je další z naprosto dokonalých knížek od Kinga, zase jsem se bála ji číst sama doma v noci...

Džizetka
30.03.2012

Moje kamarádka si ji nemohla vynachválit,tak jsem si ji také chtěla přečíst.Nelitovala jsem svého rozhodnutí.Kniha je výborná na čtení.Napínavá a strhne Vás sebou do děje,i když si osobně myslím,že tohle téma mě už nijak nefascinuje.Dnešní upíří mánie už by mohla pomalu končit-když je něco neustále omíláno a přejímáno,přestane to člověka těšit a bavit.Nicméně bych knihu doporučila dál,povedené dílo s nahlédnutím do lidského nitra .

Calwen306
14.03.2012 4 z 5

Veľmi zaujímavé hororové poňatie upírskej tématiky. Knihu som čítala nočnou cestou vlakom sama v kupé, v polovici som musela prestať a knihu som dočítala až za denného svetla... Príbeh temný, strašidelný a plný strachu. Jedinou chybyčkou bol fakt, že ešte predtým ako som knihu začala čítať som vedela, že to bude o úpíroch čo ma pripravilo o moment prekvapenia počas čítania.

stilgar1
31.01.2012 4 z 5

Zajímavá variace na Stokerova Draculu zasazená do sedmdesátých let v USA. Kniha je to jistě čtivá, a to i přesto, že se jedná o teprve druhý autorův román. Na druhou stranu je však ona čtivost (která je nepochybně silně závislá na autorově schopnosti neuvěřitelným způsobem stupňovat napětí) tím jediným, co kniha dokáže poskytnout. To ústřední totiž staví na téměř identických nápadech, jako zmíněný Dracula, a nedokáže se o moc posunout dál. Přesto jsem dílo ocenil, a to proto, že v té hromadě obdobných různých pokusů se v mnohém stále vyjímá ...vlastně se dá říci, že stojí téměř na vrcholu...

kingmaker
04.12.2011 3 z 5

Jedna z nejslabších Kingovek. Upíři v této knize jsou pojatí nudně a nejde z nich hrůza, stávají se tuctovými figurkami, u nichž není důvod se bát. Je poznat, že King vycházel z upírské tématiky ala Amerika, a to bohužel nemá s upíry z evropských legend nic společného. Legendární upíři jsou obludné postavy, které zabíjí jen svou přítomností, zatímco ti američtí upíři jsou děsně šablonovití a tomu se nevyhnul ani King. Je to samozejmě lepší než Twilight, ale to je snad skoro všechno. King má ve svém portfoliu určitě daleko povedenější kousky, i když ani Prokletí se nedá upřít čtivost.

moonell
13.11.2011 3 z 5

King má talent napsat něco, co by na plátě vypadalo jako béčkový horor, ale jeho slovy z něčeho takového vznikne mistrovské dílo. Prokletí Salemu už bylo místy moc přepjatý i na mě, ale pořád stejně obdivuju Kingovu schopnost zachytit obraz, situaci, myšlenku tak věrně a pravdivě, ať už se jedná o sebevětší pitomost .)

Vendelína
26.10.2011 5 z 5

Tenhle horor jsem poprvé četla, když jsem hlídala našim auto v lese. Byl podzim, brzy tma... Čtivé, temné, napínavé.

kiddlinka
29.09.2011 3 z 5

V podstatě první a horší verze Nezbytných věcí. Typická Kingova roztahanost je u takhle přímočaře pojatého příběhu spíš na škodu. Prokletí Salemu je navíc bohatě prošpikované atributy Kingovy rané tvorby, které naprosto nesnáším (schematické postavy, nesympatické hloupé ženské a především upocená erotika). Poslední akční čtvrtina ale výborně odsýpá, a dokonce je opravdu slušně děsivá (říkám jako někdo, kdo knihy a filmy, které ho dokáží vyděsit, spočítá na prstech jedné ruky)

Lea
26.08.2011 4 z 5

Nebála jsem se, ale atmosféra se mi občas zarývala hluboko pod kůži. Obdivuju a závidím Kingův úžasný cit, kdy několika holými větami řekne všechno, a člověka z toho zamrazí.

Posi
19.08.2011 3 z 5

Celou dobu jsem očekával zajímavý zvrat, silnější a zákeřnější válčení nočních tvorů, popřípadě neznámé zbraně proti nim. Nic takového se však nestalo. Jsem bohužel moc velký fanda Drákuli a znám každou jeho pasáž a až moc bylo podobenství i v tomto příběhu od Kinga. Není to určitě špatná kniha a dobře se čte. Jenže kdokoli začne psát o upírech, tak bude soupeřit s Drákulou. Asi jsem jinej, ale mě nepřipadalo, že by tam bylo něco ke strachu. Ba naopak. Docela to bylo místama směšné. .....Tak se všem omlouvám, ale bohužel to tak cítím. Taková okopčená pohádka, kde King se neponořil hlouběji do páchnocí psychické stránky lidské či nočních tvorů samotných.......Jinak dobrá odpočinková záležitost.

smetyl
19.06.2011 5 z 5

King znovu ukázal co v něm je. Použil upírskou tématiku, která se v dnešní době stala již příliš ohranou a trapnou. Za použití starých hororových rekvizit ukázal, že i s tak tuctovým námětem se dají dělat divy. Znovu použil své oblíbené pojetí zla, které se skrývá hlavně člověku a upír byl jen jeho katalyzátorem. V Lotu bylo zlo ještě předtím než tam dorazili upíři. Bylo špatné již od začátku a King dosazením upírů zlo rozdmýchal a zviditelnil.

andrejs
30.05.2011 5 z 5

Upírskou tématiku osobně moc nemusím, ale Prokletí Salemu mě dostalo. Super kniha!!

Polly
26.03.2011 5 z 5

tady je vidět, že i upírská tématika v knižní podobě může být zajímavá a nepůsobit brakově.Ach Salem tam bych chtěla někdy pobýt tak půl roku .... . :)

evickakyticka
09.02.2011 4 z 5

Nedávno jsem knihu přečetla už podruhé a líbila se mi ještě víc než poprvé.Trochu jsem se ztrácela v postavách,ale po dalším přečetení už jsem si je jen vychutnávala a neměla jsem v tom takový nepořádek. Také konec knihy, byl trochu krátký.
Dovedu si představit barvitě domek na vršíčku, který byl hlavním předmětem knihy:)

Jamal
01.02.2011 4 z 5

No co dotat,prostě moje první setkání s Panem Kingem,a asi nezapomenu na městečko Jerusalem

Ivett
26.01.2011 5 z 5

Kam se hrabe Twillight.

Rockwood
30.11.-0001 4 z 5

Nevím proč, ale už od mala nemám vůbec rád upírskou tématiku. Že bych se jich bál? Inu kdoví, ale na to, jak nemám rád upíry se mi tahle kniha líbí. Vydařený příběh a ještě výborně zpracovaný. Nevěřil bych, že se někdy budu bát psaného příběhu. Ale fakt že jsem se místy bál.