Vražedná mysl

Vražedná mysl https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489584/bmid_vrazedna-mysl-Zxt-489584.jpg 5 854 189

Samanthu Brownovou, mladou vysokoškolačku, nalezli doma v posteli s proříznutým hrdlem a nožem v ruce. Bez zjevných známek násilí či boje. Zdá se to jako jasný případ sebevraždy. Podivná reakce dívčiných rodičů však tuto teorii zvrátí a Kim pochopí, že tady šlo o vraždu. Jak ji však vyšetřit, když všechny stopy už jsou nenávratně ztracené? Nikdo nezajistil DNA ani otisky prstů a tým kriminalistů nemá k dispozici nic víc než několik fotografií těla. A informace o Farmě jednoty, zdánlivě neškodném uzavřeném společenství, v němž dívka žila. Zjistit o něm něco bude těžké. Jedině že by do něj Kim nasadila svého člověka. Netuší ale, co všechno tím riskuje…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

Killing Mind , 2020

krychle
09.01.2023 5 z 5

Opět skvělá knížka. Čtivá, napínavá, dobře vystavěná, ale především oceňuju propracovanost a hlavně realističnost policejních postupů.

Prateri
09.01.2023 5 z 5

Jak já ty sekty nemám ráda! Ale kam jde Kim a její tým, tak jdu také. A nikdy nelituji. Vražedná mysl je kniha poutavá, která si zahrává s lidskými city, vraždí je do slova, a následná manipulace z člověka dělá poslušnou loutku, která skoro s radostí hopsá podle toho, jak je tahána za provázky. A pokud se tam objeví Kim, tak už víme, že začíná mít jakákoliv nepravost namále. Kamarádi čtenáři, kteří se těšíte na další díl této sérii, já se k vám přidávám.

SilvieSisinka
07.01.2023 5 z 5

Budu se opět a to po 12 opakovat Skvělé čtení.

Sigurd_Lesandi
07.01.2023 3 z 5

Není úplně zvykem, že bych dal dílu z této série takové hodnocení, ale tentokrát bohužel nejsem úplně spokojený.
Pořád se jedná o Marsonsovou, takže kniha nebyla vyloženě špatná, ale je tu pár věcí, které mi vadily. Celkově byl tento díl takový plytký. Přišlo mi, že se hrozně pomalu posouval a spíše jsme se pořád dokola točili na jednom místě. Přisuzuji to tomu, že si autorka nastudovala obrovské množství informací o sektách, které chtěla v románu použít. Ale vážně, ona sama musela být v sektě, protože jinak nevím, kde by takové podrobnosti a taková dobrá vysvětlení našla. Bohužel kvůli tomu zapomněla vystavět i příběh.
Konec byl dobrý, sice jsme tuto šablonu v sérii viděli už několikrát, ale dobrý. Dovětek mě ale naštval. To bylo něco tak zbytečného, tak nelogického, a ani ke Kim se mi to nehodilo.
Postavy jsou stále výborné, tady se snad nikdy nic nezmění. Sice jsme se o nich nic nové tentokrát nedozvěděli, ale každý díl nemůže být posvícení.
Shrnul bych to asi tak, že je tento díl opravdu slabší. Pořád se četl dobře, ale když vím, co všechno Angela umí, tak tady to teda nestačilo.

janastok
06.01.2023 5 z 5

Stále skvělá série. Tentokrát méně akce a ohrožení a více poctivého pátrání, což knize prospělo. Zajímavé téma sekt, svižný děj. Super!

Dajine
06.01.2023 5 z 5

Téma, které tu už vícekrát bylo. Tuhle sérii mám fakt ráda. Krátké kapitoly, rychlý děj, paráda.

Forest66
04.01.2023 5 z 5

Hodně zajímavý díl. Hodně odlišný. A možná zatím nejděsivější ze všech

nikiss76
01.01.2023 4 z 5

Autorka si drží stále stejnou laťku, spokojenost.

pepa4081
16.12.2022 5 z 5

Jako vždy v u této autorky jsem nadšený.
Nanejvýš uspokojivé.

Světluška4
16.12.2022 5 z 5

Případy Kim Stone mám velmi ráda, vždy čekám na další nový díl. Tento je zaměřený na sekty. Je zda vidět, jak umí působit, jak je těžké se z nich vymanit a jako monou být rodiče berzadní a bezmocní. Knihu určitě doporučuji a už se těším na další knihy.

harena
09.12.2022 5 z 5

Další skvělý díl výborné série, tentokrát se autorka zaměřila na sekty, na jejich manipulaci s lidmi a potlačování jejich vůle. Jeden z nejlepších dílů, kdy člověk přemýšlí, jak lehce jde člověk zmanipulovat, jestli je opravdu vrah ten, jehož ruka vraždila a jestli je opravdu nejlepší řídit se pravdou i když ublíží mnoha lidem. Díky Bryante. Je to jedna velká jízda, napínavá, úžasná, strhující a k zamyšlení. Jednoznačně doporučuji.

petula22
08.12.2022 5 z 5

Další skvělý díl se zajímavým tématem. Zdařile popsané metody sekt, jakým způsobem verbují, ovlivňují a manipulují se slabšími lidi. Už se těším na další díl s Kim a jejím týmem.

PetraBery
04.12.2022 4 z 5

Další setkání s Kim Stoneovou a musím opět jen chválit. Případ mrtvé dívky, která žila v uzavřené komunitě, kde není nic takové, jak se na první pohled zdá.

dalia1769
30.11.2022 4 z 5

Napínavé, čtivé, i když prostředí sekt není mé oblíbené, bylo to napínavé čtení a závěr poměrně nečekaný.

soukroma
28.11.2022 5 z 5

Skvělé a zároveň děsivé čtení: nebezpečí sekt se pořád ještě podceňuje, proto je dobře připomínat, jak to u nich chodí a co se se zaháčkovaným člověkem vlastně děje. Manipulace a všemožné psychologické hry, lži, lichotky, cukr a bič, vězení a nechutné následky i po vymanění se ze spárů (pokud se vůbec zadaří). Charismatičtí vůdcové prostě oblbnou téměř kohokoli, nikdo není úplně imunní, ať si sebevíce věří...

Pavlína2019
27.11.2022 5 z 5

Ano, všechny chvály níže jsou pravdivé - výborná a napínavá detektivka.

A sekty - to je teda něco. Přečíst si o nich něco nového, bylo zajímavé....

katka134
16.11.2022 5 z 5

Skvělá kniha . Číst o tom, co se může skrývat za úsměvy členů sekty, bylo hodně zajímavé.

konicekbily
11.11.2022 5 z 5

Autorce se podařilo vyváženě zpracovat dva případy - a obě témata jsou k zamyšlení, zda motivy vrahů by byly možné i v reálném životě. Domnívám se, že ano. Oba případy myjí společné to, že motivem k činu je zvrácená - podle autorky vražedná mysl. Opomíjím drobné chyby policejního sboru - autorka je využívá k navození scén s napětím.

Mišák240
09.11.2022 5 z 5

Co víc dodat... Angela prostě umí skvěle poutavě psát.

raty
07.11.2022 5 z 5

Já už prostě nevím, co k této sérii psát. SKVĚLÉ, SKVĚLÉ, SKVĚLÉ....

Angela Marsons
anglická, 1968