Vražedná mysl

Vražedná mysl https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489584/bmid_vrazedna-mysl-Zxt-489584.jpg 5 862 862

Samanthu Brownovou, mladou vysokoškolačku, nalezli doma v posteli s proříznutým hrdlem a nožem v ruce. Bez zjevných známek násilí či boje. Zdá se to jako jasný případ sebevraždy. Podivná reakce dívčiných rodičů však tuto teorii zvrátí a Kim pochopí, že tady šlo o vraždu. Jak ji však vyšetřit, když všechny stopy už jsou nenávratně ztracené? Nikdo nezajistil DNA ani otisky prstů a tým kriminalistů nemá k dispozici nic víc než několik fotografií těla. A informace o Farmě jednoty, zdánlivě neškodném uzavřeném společenství, v němž dívka žila. Zjistit o něm něco bude těžké. Jedině že by do něj Kim nasadila svého člověka. Netuší ale, co všechno tím riskuje…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

Killing Mind , 2020

Booky84
18.09.2022 5 z 5

Další skvělá detektivka, nešlo se odtrhnout. Velice zajímavé téma - prostředí sekty, to tu ještě nebylo - tohle se mi u autorky opravdu strašně líbí, jak má pokaždé něco jiného. Druhá linka s Bryantem byla taktéž zajímavá a hlavně její konec. Za návrat Fifi jsem moc ráda, ta její trhlost vnáší do knihy takový svěží vítr. Knihu rozhodně doporučuji.

Šárka.Šála
17.09.2022 5 z 5

Opět skvělé... těším se na další příběh.

Katulinka69
17.09.2022 5 z 5

O půl hvězdy méně, zatím nejslabší díl, ale stále mňam

rlupinek
15.09.2022 4 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem fanoušek Kim Stoneové, dal jsem se do čtení dalšího případu. Tentokrát jsem však nebyl úplně vtažen do děje. Detektivka to není špatná, ale v sérii jsou určitě lepší...

Evka27
11.09.2022 4 z 5

Zajímavý motiv, moje oblíbená spisovatelka, opět se to skvěle četlo, i když tentokrát to bylo trošku dějově slabší.

astra3
11.09.2022 5 z 5

Pěkně svižné, napínavé, závažné téma. Naprostá spokojenost.

Magdalenkačte
10.09.2022 5 z 5

Další, v sérii již 13. kniha od britské autorky Angely Marsons, je opět skvělá
Kim Stone a její tým je zavolána k násilnému činu a nachází krutě zavražděnou mladou ženu. Vražda? Sebevražda? Kim má pochybnosti. Důkazy vyšetřovací tým zavádí na místo, kde žije sekta pod vedením jistého Jakea Blacka. Během vyšetřování jsou odhaleny další násilné činy a další oběti.
Je vrahem Jake? Nebo někdo z jeho oveček? Přečtěte si tuto knihu a budete překvapeni jako ja.
Velmi se mi líbil námět a samotná zápletka kolem vlivu sekty já lidi! Skvělý díl těším se na další

vera4669
10.09.2022 5 z 5

Tak jsem se konečně dostala k novému dílu a za mě skvělé.. Autorka je pro mě jako na houpačce, některé díly hodně slabé a jiné úplný opak, což se stalo nyní a ja si knihu užila od první stránky tak, že jsem ji zvládla za jeden den :) napínavé, čtivé, snad na téhle lince bude i další :)

Sati
08.09.2022 4 z 5

1. Dočetla jsem všechny díly série a teď nevím co se životem
2. Tento nejnovější díl je pro mě malinko zklamáním, vraha jsem znala hned a chyběl mi tu ten drive, který AM v knihách obvykle má
3. První díl vyšel před 7 lety, a za celých 7 let ani jeden detektiv, který řeší brutální vraždy, chytá brutální vrahy a je jedno jestli to je malá hubená žena, nebo 150 kilová hora svalů, ani jednou neměl zbraň.... Nevím teda jestli je v Anglii normální, že jakožto policista a detektiv chodíte chytat vrahy bez zbraně a nejlépe sám, ale mě to vždycky zkazí celý závěr knihy

Anette99
07.09.2022 5 z 5

Tak jsem zase jednou sáhla po své nejoblíbenější sérii. Tentokrát se s Kim a jejím týmem podíváme na to, jak fungují sekty. Hledání zranitelných lidí a jejich následná dokonalá manipulace.
První případ vypadá zpočátku jako sebevražda, ale Kim na tom něco nesedí, a jak už je v této sérii zvykem, další mrtvola na sebe nenechá dlouho čekat, a potom už je jasné, že tým má co dočinění s dalším sériovým vrahem. Teď jen zjistit kdo a proč. Na konci do sebe opět vše skvěle zapadne. Kromě stálého týmu jsem si oblíbila i Tiff, která se na první pohled může čtenáři zdát jako třeštiprdlo, ale svoji práci dělá se zápalem a dobře. Už aby vyšel další díl. =D

moudivlacek
06.09.2022 5 z 5

Sice časté téma života lidí v různých sektách. Mohlo by se zdát, že tu nemůže nic nového zaznít, což určitě není pravda. Kimin tým zprvu se dostává k mrtvé dívce Sammy, zprvu je to jasná sebevražda. Ale Kim je odbornice na detaily, a tak pozná svůj omyl. Jenže nezůstává jen u ní. Do vyšetřování později se přidá i mladá policistka Tiff, která týmu pomáhala i posledně. Teď dostává velice důležitý úkol, úkol, který prověří nejen její profesní znalosti, ale zejména její duchovní rozpoložení. Bryant je k tomu navíc nucen sledovat, jak je pouštěn na podmínečné propuštění nebezpečný vrah. Ví, jak je nebezpečný, a ví, že ostatní mohou sledovat jen jeho kroky.... Oba dva případy ukazují nejen život obětí, ale i přeživších, pozůstalých a členů rodiny. Nic už nebude jako dřív.... A závěrem co dodat? Zranitelní z nás by se měli chránit, ne je zneužívat, jen je to v praxi velmi těžce proveditelné, že?

vivula
06.09.2022 5 z 5

Asi první knížka ze série, kdy mi bylo úplně fuk, kdo to udělal, ale strašně mě strhlo to všechno okolo. Příjemná změna :)

Tereziee
04.09.2022 5 z 5

Přijde mi, že se u knih moji milované autorky vždy jen opakuji, ale já prostě nikdy nemám co vytknout. Je to boží, je to napínavý a nepustí vás to do poslední stránky. Ten půl rok čekání na další díl je vždy nekonečný.

Theresa.2679
01.09.2022 5 z 5

Opět úžasná kniha, já prostě tuhle sérii miluju od začátku do konce :D

Janaves
01.09.2022 5 z 5

Skvělá kniha, těším se na další.

Anna27
01.09.2022 4 z 5

Opět čtivé, ale tento díl mi přišel maličko slabší a překombinovaný a nějak mi chybí vysvětlení, kdo teda zabil Dereka Nobleho? Víte to někdo?

ZuK1
31.08.2022 5 z 5

Sekty sice nejsou tématem, které bych běžně vyhledávala, ale knihy Angely Marsons mám moc ráda a vždycky se těším na každý nový díl série s Kim. I tentokrát se knížka výborně četla, byla napínavá a bavila mě. Snad jen ten závěr byl trošičku rychlý. Ideálně bych hodnotila 4,5*.

hana4834
29.08.2022 4 z 5

Zase skvělé čtení i když děsivý jak sekty fungují a jak lehce jim člověk podlehne

katerina2660
29.08.2022 5 z 5

woow, tak to byla jízda. Super díl se skvělým tématem.

evonra
24.08.2022 5 z 5

Další skvělý kousek od úžasné Angely Marsons.
Tahle série je vážně hodně povedená.

Angela Marsons
anglická, 1968