Vražedná mysl

Vražedná mysl https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489584/bmid_vrazedna-mysl-Zxt-489584.jpg 5 854 189

Samanthu Brownovou, mladou vysokoškolačku, nalezli doma v posteli s proříznutým hrdlem a nožem v ruce. Bez zjevných známek násilí či boje. Zdá se to jako jasný případ sebevraždy. Podivná reakce dívčiných rodičů však tuto teorii zvrátí a Kim pochopí, že tady šlo o vraždu. Jak ji však vyšetřit, když všechny stopy už jsou nenávratně ztracené? Nikdo nezajistil DNA ani otisky prstů a tým kriminalistů nemá k dispozici nic víc než několik fotografií těla. A informace o Farmě jednoty, zdánlivě neškodném uzavřeném společenství, v němž dívka žila. Zjistit o něm něco bude těžké. Jedině že by do něj Kim nasadila svého člověka. Netuší ale, co všechno tím riskuje…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

Killing Mind , 2020

clarkens
06.11.2022 4 z 5

Tématika spolků a vymívání mozků mě tolik nebaví, v poslední době jsem četla knih s podobnou tématikou několik a prostě to není můj šálek. Knížka se ale čte sama, to Angela umí!

Pine
01.11.2022 5 z 5

Tak tohle bylo příjemné čtení! I když nijak nervydrásající. S tématem se mi autorka trefila do vkusu a vážně nevím, jak to dělá, že nás potřinácté dokázala vzít na nové místo. Vedlejší dějová linka s Bryantem byla také velmi povedená.

I kdybyste tisíckrát chtěli a měli v plánu si knížku šetřit, pokoušeli byste se marně. Angelu nejde dávkovat nebo odkládat, tu lze jedině zhltnout.

munka
30.10.2022 5 z 5

Ďalší námet, ktorý stojí na zamyslenie. Praktiky sekty a jej pôsobenie na mladých až po stratu slobody. Jednoducho skvelá pani Marsons.

Evule *
30.10.2022 5 z 5

Napínavé a čtivé, další skvělý díl ze skvělé série. Druhou poloviny knihy jsem musela dát na jeden zátah. Vraha jsem tentokrát neodhalila. Vřele doporučuji celou sérii, já se těším na další díl.

Kaja1
28.10.2022 5 z 5

Člověk začne číst a najednou je konec. Zase zajímavé prostředí a neúnavný tým Kim. Myslím, že bylo krásně ukázáno, jak jsme zranitelní a jak často chybí komunikace v rodinách a potom to může skončit i tím, že člověk hledá někoho,kdo mu naslouchá a je jedno jestli ten druhý nesleduje je vlastní zájmy. Už teď se těším na další případy.

Duchoslp
27.10.2022 4 z 5

Jako vždy Kim nezklamala, děj je navíc zasazený do prostředí tajemného spolku, který Vás může dostat pod svůj vliv dříve než si to sami uvědomíte. Knížka je čtivá a závěr trošku překvapivý. Super

Lindulinek
23.10.2022 5 z 5

Opět skvělá detektivka. Vrah byl pro mě překvapení.

amanda99
20.10.2022 4 z 5

Super díl,knížka se četla sama,doporučuji

ZimníLidé
17.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Jeden z nejlepších dílů. Farma jednoty mě bavila. Tajemný děj o tom jak naší mysl může někdo dokonale ovládnout a zmanipulovat. Jinak jsem to četla až do tří do rána a teď vypadám jak zvadlej kaktus a k tomu čekat na další díl ach jo.

katka.oo
09.10.2022 5 z 5

Perfektní pokračování série s Kim a jejím týmem, velice čtivé, závažné téma-sekty, ale dobře popsané, k přečtení musím jedině doporučit a těším se na další díl.

TheEvelyn
05.10.2022 4 z 5

Teda... To byla zase jízda. Vždycky se těším až vyjde nová kniha od této autorky. Nicméně nebýt skvělé překladatelky, rovněž také šikovné navrhovatelky obálek a prostě celému odpovědnému týmu, díky kterému můžeme toto číst, tak nevím, jak bych se k takové knížce dostala. Jsem opravdu ráda, že Angela Marsons píše svým osobitým stylem. Každý díl mě něčím baví a nadchne. Věřím, že všechny čtenáře tato kniha velice zaujala. Příběh byl svižný, nápaditý a poutavý. Avšak pro mě samotnou byl konec knihy rychlejší než jsem čekala a stejně tak i jeho rozuzlení. Nicméně nadále si autorka zachovává mou přízeň a budu netrpělivě očekávat další díl.

Clara_C
05.10.2022 4 z 5

Krimi už z mé oblíbené četby téměř vymizelo. Vybírám si skutečně velmi pečlivě v tomto žánru. A série s Kim patří k těm vyvoleným. Sice tento díl nebyl na konci až tolik vygradovaný, přesto přečteno téměř na jedno nadechnutí a to se stále cení.

iška
01.10.2022 5 z 5

Autorka má neuvěřitelný dar čtenáře vtáhnout a nepustit. Výborné téma a hodně podnětů k zamyšlení. Už teď se těším na další případ.

TeaPeter
29.09.2022 5 z 5

Pokud to nebyla nejlepší kniha série, tak byla určitě v top three. Opravdu zajímavě zamotaný příběh s celkem drsným vyvrcholením. Je to přesně ten konec, kde člověk přemýšlí o tom, jestli ten, kdo bude potrestán, je opravdu tím, kdo za to všechno může, a ne jen zmanipulovaným nástrojem. Dalším námětem hodným zamyšlení pak je, co je vlastně výsledek dlouholetých trestů vězení. Je vůbec možné, aby se pak lidé vrátili do normálního světa?

TaLu
27.09.2022 5 z 5

Knihy paní spisovatelky se musí plánovaně brát, když je chvíle času, protože jak jednou začnete, nevíte KDY skončit.
Velmi zajímavý námět o praktikách sekty. Propracované, uvěřitelné, mrazivé.
V honbě za poznáním, porozuměním, v touze po přátelství a lásce, zabřednou lidé do pavučiny lží a manipulace, aby nakonec přišli i o to nejcennější - o dar svobody a života.
Absence svobody je to, co sektu odděluje od náboženství a víry.
Velmi se mi líbil poněkud drsný pohled člověka, který pomáhal lidem s návratem.
A Kim a její tým zase na výbornou.

Bla80
26.09.2022 5 z 5

budu se opakovat, ale Kim zbožňuju, všechny její příběhy prostě můžu, autorka je vážně skvělá

MíšaS.
23.09.2022 3 z 5

Kniha se četla dobře, ale bohužel mě tento díl nijak nezaujal. Snad to bude příště lepší a snad AM nedodrží to, co předsevzala, že série bude mít jen 15. dílů.

Kubajzz
21.09.2022 5 z 5

Za mě super příběh. Takto ovlivnit lidi někteří asi v pohodě dokážou a dostat potom lidi z jejich vlivu opravdu nemusí být snadné. Rozhodně doporučuji.

Jitty82
20.09.2022 5 z 5

Vražedná mysl je stejně působivá a strhující jako předchozí díly z této velmi oblíbené série.

Tato kniha nás zavede do temného světa kultů a my vidíme, jak nebezpečné a destruktivní mohou být.

Miluji tuto sérii a každá kniha je jako setkání se starým přítelem.

Angela Marsons nikdy nezklame!

nada3314
19.09.2022 5 z 5

Další skvělý díl ze série. Tentokrát z prostředí sekty a to já můžu.

S hlavní hrdinkou Kim Stoneovou a jejím týmem se setkávám již po 13, a pořád příběh neztrácí na tempu. Vždy přečteno jedním dechem, kdybych měla někdy čtecí krizi, tak vím, že Angela Marsons mě z ní dostane určitě!

Nechci se opakovat, ale já tuto sérii fakt miluji a už teď se nemůžu dočkat dalšího dílu.

Nebojte se sérií, tato je fakt skvělá! Doporučuji všem!

Angela Marsons
anglická, 1968