Vražedná mysl

Vražedná mysl https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489584/bmid_vrazedna-mysl-Zxt-489584.jpg 5 854 189

Samanthu Brownovou, mladou vysokoškolačku, nalezli doma v posteli s proříznutým hrdlem a nožem v ruce. Bez zjevných známek násilí či boje. Zdá se to jako jasný případ sebevraždy. Podivná reakce dívčiných rodičů však tuto teorii zvrátí a Kim pochopí, že tady šlo o vraždu. Jak ji však vyšetřit, když všechny stopy už jsou nenávratně ztracené? Nikdo nezajistil DNA ani otisky prstů a tým kriminalistů nemá k dispozici nic víc než několik fotografií těla. A informace o Farmě jednoty, zdánlivě neškodném uzavřeném společenství, v němž dívka žila. Zjistit o něm něco bude těžké. Jedině že by do něj Kim nasadila svého člověka. Netuší ale, co všechno tím riskuje…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

Killing Mind , 2020

Misute603
07.06.2023 5 z 5

Miluji tuhle sérii a hlavně Kim..skvělá kniha.
Doufám,že Fifi se připojí k týmu .

Veveruška320
05.06.2023 5 z 5

Další,úžasný příběh Kim a její party.Nemůžu jinak než pochválit,napětí,akci a čtivost....těším se na další díl.

ivoiro
06.05.2023 5 z 5

Další skvělá kniha této autorky. Sekty a co skrývají - vážný to problém.

marekB78
28.04.2023 5 z 5

Stále jsem čekal, kdo to udělal a pak toto :) Souhlasím s Gracinka,že Fifi je super a byl bych rád, kdyby byla v týmu stále :)

knihomolka78
23.04.2023 5 z 5

I když už jsem od autorky četla lepší kousky, kniha opět nezklamala, téma sekty a jejího vlivu na psychiku bylo výborně promyšlené a velmi reálně vylíčené.
Jen ta vedlejší linka s Bryantem mi přišla zbytečná.

Gracinka
16.04.2023 4 z 5

Nejslabší díl série.
Celkem nic se nedělo, bylo málo vzrušení, i když hlavní podezřelý překvapivě nakonec nevraždil.
Fifi je super, mohla by zůstat stálou postavou v týmu Kim.
Dost mě bavila Bryantova linka, i když bylo naprosto jasné, jak to dopadne.

misaC
14.04.2023 4 z 5

Kniha nezklamala, ale četla jsem od této autorky už lepší případy. Miluji ty krátké kapitoly, které mě krásně přenášejí mezi jednotlivými linkami a osobami příběhu. Případ s Bryantem mě trochu zklamal, bylo to příliš zřejmé hned od začátku.

Lena79
11.04.2023 5 z 5

Není co dodat, prostě mě autorčiny knihy baví. Tentokrát mi ani nevadila vedlejší linka s Bryantem. Jen jsem se opět sekla s "výběrem" pachatele.

roman9276
11.04.2023 5 z 5

Vynikající. Autorka rozhodně nezahálí a neztrácí dech 12. kniha o Kim a já jsem stejně nadšenej jako u první knížka. Tématika sekty a jejího vlivu na psychiku byla naprosto bravurně zpracovaná. Opět boží a za mě jeden z nejlepších dílů.

Majulle
03.04.2023 5 z 5

Tento díl se mi líbil snad nejvíce, pátrání Vás přivede do společenství " farma jednoty" která se tváří velmi přívětivě a slibně, ale opak bude pravdou a asi to nebude tak slibné jak se zdá být. Určitě doporučuji

danica6371
23.03.2023 3 z 5

Bylo zajímavé vědět, jak to všechno začalo. Kniha jinak autorčin standart. Takový průměr. Má lepší kousky.

brabofka
22.03.2023 5 z 5

Svižné, zajímavé a čtivé. Už bych se opakovala, kdybych opět psala, že to je zase ta Kim a její parta, ale je to tak. Je až s podivem, jak se autorce daří udržovat stále stejně vysokou hladinu příběhů. A držme si palce, že tomu tak bude i nadále. Až by se dalo říct "radost číst ". I když obsahově to zase až tam milá témata nejsou. Za mě za tuto "oddychovku" 5*.

monte
19.03.2023 5 z 5

Opět zajímavý a napínavý příběh mé oblíbené série

koki.veru
18.03.2023 5 z 5

Opět super kniha z mé oblíbené série. Originální zápletka, krátké a napínavé kapitoly, zajímavé postavy. Byla jsem nadšená a nemohla jsem přestat číst.

Januli
16.03.2023 4 z 5

Za mě spokojenost případ měl hlavu i patu, děj měl spád. Bavi mě i životy dalších vyšetřovatelů. Jen tak dál.

mol378
10.03.2023 5 z 5

Po dlouhé době opět moje oblíbená Kim a jeji tým. Nový díl nezklamal, naopak,po našem dlouhém odloučení vyloženě nadchl a byl přečten v jednom zátahu. Výborný plnotučný thriller, ktery navíc zpracovává složité téma zranitelných spletitých a mnohdy nepochopených lidských vztahů, citů, zraněni. Takže nejen napínavý děj, ale také zamyšlení. Odpouštějme si a snažme se chápat sami sebe i naše blízké. A věřme jim, věřme v rodinnou lásku a dobré lidské vlastnosti. A čtěte!

mysce
09.03.2023 5 z 5

Příběh se skvělým nápadem nás přivádí do prostředí sekty Farma jednoty, která se navenek snaží působit přívětivě, ovšem tvrdě trestá, pokud se odtud někdo rozhodne odejít.
V průběhu děje se dozvídáme, jak může úspěšný "manipulátor" ovlivňovat lidské myšlení a cítíme, jak zneužitelný může být každý z nás. Teorii manipulace mysli jsem si fakt užila a děkuji za postavu tajemného Kanea, který Kim vysvětloval principy fungování sekt.
Když se Kim rozhodla poslat na Farmu jednoty jednoho ze svých lidí, plížil se mi hlavou strach.
To, jak si tým propojil jednotlivé indicie, jak se podařilo posbírat drobečky informací, bylo dokonalé. Veliká pochvala Stacey, Pennovi a hvězdička navíc dobrovolnici Tiff. Věřím, že se dostane do týmu, začíná mi být dost sympatická.
Pozor! Angela Marsons prý podepsala smlouvu na vydání celkem 25 knih s detektivem inspektorkou Kim Stoneovou! No není to pecka?

TVer
08.03.2023 5 z 5

Skvělá kniha. Pohled na sektu byl hodně zajímavý. Líbilo sa mi také to napětí, nemohl ajsem přestat číst. Už se těším na další knihu od autorky.

rumova_kulicka
03.03.2023 5 z 5

Tak tento díl šlapal jak na drátkách, nemohla jsem se odtrhnout. Sice mi téma těchto uzavřených společenství je proti srsti, ale kniha byla čtivá a řadím ji k těm nejlepším v sérii, což je, u už 12. dílu, co říct.

hanzmb
01.03.2023 5 z 5

Od nejslabších Mrtvých vzpomínek se autorka opět překonává a každý díl je vynikající. To platí i pro tuto už 13. knihu s Kim. Počínaje zajímavým tématem, který nutí sám o sobě k zamyšlení. Něco podobného se dělo a nespíš děje i u nás. I ten posun z náboženství směrem k ekologii a všeobjímající lásce je překvapivý. Kim se zklidnila, už se nevrhá po hlavě do smrtelných pastí. Funguje víc jako šéfka a její tým šlape. To rozdělení na samostatná vyšetřování jednotlivých členů zvětšuje pestrost a zajímavost. A hlavně se Kim už tak pořád nešťourá v minulosti.

Angela Marsons
anglická, 1968