Smrtící volání

Smrtící volání https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503288/bmid_smrtici-volani-63d009e80deb6.jpg 5 679 160

Musíš mi zabránit, abych ublížil někomu jinému. Nechci dělat tyhle hrozné věci. Pomozte mi, než budu nucen to udělat znovu. A udělám to znovu, protože nemám na výběr. Nikdy jsem neměl na výběr. V rušném nákupním centru svírá malá holčička plyšového medvídka a drží se ho v nepřítomnosti své matky Katriny. O několik hodin později je v opuštěné budově objeveno Katrinino tělo. Pro detektivku Kim Stoneovou to vypadá jako rychlá a účinná vražda. Ale Kiminy instinkty jí říkají, že v této nesmyslné vraždě je víc, než se na první pohled zdá. Jaký byl motiv zabití mladé matky na nákupech s jejím dítětem? O několik dní později je v místním parku nalezena druhá žena, jejíž krk je zlomený stejně jako Katriinin, a její šestiletý syn se pohřešuje. Se svou kolegyní, detektivkou Stacey Woodovou, která pracuje na dalším nevyřešeném zločinu, a s členem týmu, truchlící nad ztrátou blízkého příbuzného, ​​se Kim snaží proniknout do toho, co se rychle stává složitým případem. A když na Kimině stole přistane ručně psaný dopis od vraha adresovaný jí a prosící o pomoc, ví, že čas přivést malého chlapce živého domů utíká. S podporou analytika písma a profilovače se Kim a tým začnou dostávat do mysli vraha a učiní šokující objev. Některé z obětí mají na zápěstích škrábance. Nejsou to ale žádné náhodné škrábance. Vrah je používá ke komunikaci s někým. Otázkou je... s kým? A pokud to Kim brzy nezjistí, zemře další nevinná duše.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Deadly Cry , 2020

Michaela91
12.07.2023 5 z 5

Moje oblíbená. Opět parádička, já jsem spokojená. Těším se na další.

Duchoslp
11.07.2023 4 z 5

Kim a její tým patří k mojí oblíbené četbě. Jen tentokrát to nebylo úplně ono. Děj měl spád, nechybí ani souběžné vyšetřování a závěrečné překvapení. Oproti minulým dílům se Kim stává trošku empatičtější, ale další díl si určitě ujít nenechám

Jiparis
10.07.2023 5 z 5

Detektivky Angely Marsons mají spád, líbí se mi krátké kapitoly. Námět byl tentokrát složitý, některá místa méně uvěřitelná, ale četlo se dobře.

helcab
07.07.2023 5 z 5

Opět silný a hezky napsaný příběh. Do poslední chvíle čtenář netuší, kdo je vinen. Přečetla jsem všechny knihy v sérii a jsem ráda, že ve správném pořadí, protože je důležitá i osobní linka vyšetřovatelů. Těším na další příběh (možná dojde i na svatbu...). Za mě opět velké doporučení.

Evka27
04.07.2023 4 z 5

Nenapsala bych to lépe, než Sigurd_Lesandi. Zcela souhlasím.

mysce
03.07.2023 5 z 5

Jsem doslova nadšená, když se mohu v dalším příběhu své oblíbené inspektorky Kim vrátit mezi staré dobré známé. Tuhle partu mám prostě moc ráda a cítím se mezi nimi jako ryba ve vodě.
Autorka mě znovu překvapila zašmodrchaným příběhem, který je dost znepokojivý, včetně vraha a jeho zvláštního chování. Sledovala jsem, jak se celá záhada postupně rozplétala, až došlo k dost děsivému emotivnímu popisu motivace, proč vrah dělal to, co dělal.
V knize se propojují dva případy. Novým zajímavým prvkem je tzv. štafeta, což jsou staré nevyřešené případy, předávané na jiná oddělení, kvůli jinému úhlu pohledu na věc. Jde o případ znásilnění a zabývá se jím Kimina kolegyně, Stacey. Zdárné vyřešení ukáže rostoucí kvality sympatické Stacey.
Kim je v příběhu opět skvostně sarkastická a s kolegou Bryantem doslova perlí. Humorné situace v této sérii jsou pro mě vždy velkým bonusem. Kimino vtipkování se svérázným patologem Keatsem je čím dál lepší. Také mě baví místní temperamentní novinářka Frostová a její interakce s Kim. Ovšem třešničkou na dortu je tentokrát okamžik, kdy Kim brilantně převeze chamtivého překupníka s náhradními díly :)
Kim a její parta je pro mě zaručenou skvělou detektivní zábavou, kterou vášnivě doporučuji všem!

raty
29.06.2023 5 z 5

Originální i když trošku neuvěřitelná zápletka, tentokrát více poctivého policejního pátrání, gradace příběhu, zajímavý vývoj všech postav z týmu.....
Podtrženo, sečteno a vychází mi krásná pětice hvězdiček.
Jedna z mých nejoblíbenějších sérií opět nezklamala.

hana4834
26.06.2023 4 z 5

Zase skvělá detektivka

Magdalenkačte
25.06.2023 4 z 5

Další skvělé krimi s Kim Stoneovou.
Když se v obchodním domě najde ztracená holčička, tak nikoho nenapadne, že by se její matka našla následně se zlomeným vazem.
Kim a její tým se pouští po stopě vraha, který má velmi zvláštní chování.
Jak kdyby ani vraždit nechtěl.
Je to hodně podivné, mrtvých bohužel přibývá a stopy k odhalení nejsou v podstatě žádné. Do toho policistka z týmu Kim, Stacey, pátrá po pachateli znásilnění a vše nasvědčuje tomu, že ve vězení sedí někdo, kdo tam vůbec nemá být.
Další vražda je tentokrát spojena i s únosem malého chlapce. Že by vrah přitvrdil a začal i unášet děti obětí? Odhalí Kim a její tým vraha včas a jaký je vlastně jeho motiv?
Vůbec jsem pachatele netipovala, konec mě dokonale překvapil a řekla bych že takový motiv by mě vážně nenapadl.

Sigurd_Lesandi
20.06.2023 5 z 5

Ani nevíte, jak moc jsem se modlil, aby tento díl byl opět výborný. Ten předchozí nebyl vyloženě hrozný, ale oproti klasickému příběhu, který dokáže Angela vytvořit, byl výrazně slabší. Tady šla autorka naštěstí opět do sebe a vyšel skvěle.
Jedna z věcí, která mi v minulém díle vadila, byla absence nějakého vývoje postav, který na této sérii tak zbožňuju. Tady jsme ho ale opět dostali a hned na několika rovinách. Angela se nebála pořádně s životy postav zamíchat, což byla (místy trošku škodolibá) radost číst. Opět můžeme vidět, že postavy někam směřují a další díly budou stát za to.
V rámci vyšetřování jsme dostali zajímavý případ. Pokud vás zajímá problematika komunikace mezi policií a novináři, tak je tento díl přesně pro vás. Kim bude donucena rozehrát s novináři zajímavou hru, aby mohla s vrahy komunikovat. Musí si ale dávat bedlivý pozor, aby neudělala krok navíc.
Na konci jsem si byl opět jistý, že vím, kdo je vrah, a opět jsem byl překvapený
Jedná se o další skvělý díl ze série. Už se nemůžu dočkat dalšího pokračovaní, které by mohlo vyjít ještě tento rok!

Lenka0007
17.06.2023 4 z 5

Angela Marsons nezklamala. Hvězdička dolu za nevěrohodný motiv, trochu kostrbaté vysvětlení a vatu uprostřed knihy. Body naopak za konverzačky mezi Kim a Bryantem, které mě zatím ještě pořád baví.

michaela5515
17.06.2023 5 z 5

Kim ani Angela nikdy nezklamou. Přečteno za dva dny. Kniha odsýpala, motiv bych neuhodla ani za sto let. Nepřestává mě bavit dynamika mezi Kim a Bryantem. Několikrát jsem se i zasmála. Těším se na srpnový díl.

SilvieSisinka
17.06.2023 4 z 5

V obchodním centru se najde ztracená holčička.Jeji matku objeví o pár hodin později v opuštěné budově -se zlomeným vazem.Nez si inspektorka stihne položit otázku,co za touto precizně provedenou vraždou vězí,naleznou v místním parku další oběť,která zemřela stejným způsobem.A které někdo unesl šestileté dítě.
Brzy nato přistane na stole inspektorem dopis s výzvou:musíte mě zastavit,než ublížím někomu dalšímu.Nechci nikoho zabít,ale nemám na vybranou.....

Katulinka69
12.06.2023 5 z 5

Jak jinak,opět zážitek, ildyz nám Kim trochu měkne?

mailis
11.06.2023 5 z 5

Další skvělý díl i když sleduji od 1.dilu, je fajn, že tak zcela nenavazují a i nový díl si užije čtenář, který je autorkou "nepolíben". Kniha má spád a ostatní nemá cenu prozrazovat . Za sebe určitě doporučuji

Karoley
09.06.2023 5 z 5

Musíte mě zastavit, než ublížím někomu dalšímu. Nechci nikoho zabít, ale nemám na vybranou.

Vražda. Únos. Dopis. Smrtící volání.
Moje třináctá kniha od Angely Marsonsové a opět skvělé čtení!

V obchodním centru se najde ztracená holčička. Její matku objeví za několik hodin zavražděnou v opuštěné budově. Kim záhy obdrží znepokojivý dopis od vraha..
Přečteno za dva večery, déle mi žádná kniha od autorky ještě nevydržela! Už se moc těším na Spletité lži, mají vyjít o prázdninách!

lalaserka
08.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Další skvělý díl od této autorky. Miluju Angelu a Kim. Byla jsem překvapená motivem vražd. Nikdy by mě nenapadlo, že se dá soutěžit v brutálnosti a surovosti. Netušila jsem jaká dokáže být rivalita mezi sourozenci.
Už se moc těším až výjde další díl

Arlienen
07.06.2023 4 z 5

(SPOILER) Už je zvykem, že knihy z pera paní Marsonsové jsou pro mě známkou kvality. Pokaždé se těším na novou knihu s Kim a jejím týmem.
Líbí se mi vztah Kim s Bryantem. Kim potřebuje někoho, kdo má koule na to, aby jí řekl, že to už vážně přehnala a chovala se jako chladná m*cha. Vážně k takové situaci došlo a Kim všem (za trest) upekla sušenky. :-D
--------------------
Kniha je čtivá a děj odsejpá. Čtenář se ani na chvíli nenudí. Dávka napětí se průběžně zvyšuje.
--------------------
Byla jsem překvapená motivem vražd. Nikdy by mě nenapadlo, že se dá soutěžit v brutálnosti a surovosti. Pachatele jsem neuhádla, proto jsem byla docela překvapená.
--------------------
Další díl s Kim výjde až v srpnu a já se ho nemůžu dočkat!

Agatha84
31.05.2023 3 z 5

Asi bych hodnotila jako prozatím nejslabší díl (ten závěr byl fakticky přehnaně splácaný). Potíže jsem vnímala i v tempu vyprávění, kde se vlastně po celou dobu nic moc nedělo, aby se nakonec vše vyřešilo pro mě zcela neakceptovatelně.
Těším, že to příště bude lepší!

Nepri
31.05.2023 5 z 5

Opět skvělé a napínavé čtení. Doporučuji