Smrtící volání

Smrtící volání https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503288/bmid_smrtici-volani-63d009e80deb6.jpg 5 689 689

Musíš mi zabránit, abych ublížil někomu jinému. Nechci dělat tyhle hrozné věci. Pomozte mi, než budu nucen to udělat znovu. A udělám to znovu, protože nemám na výběr. Nikdy jsem neměl na výběr. V rušném nákupním centru svírá malá holčička plyšového medvídka a drží se ho v nepřítomnosti své matky Katriny. O několik hodin později je v opuštěné budově objeveno Katrinino tělo. Pro detektivku Kim Stoneovou to vypadá jako rychlá a účinná vražda. Ale Kiminy instinkty jí říkají, že v této nesmyslné vraždě je víc, než se na první pohled zdá. Jaký byl motiv zabití mladé matky na nákupech s jejím dítětem? O několik dní později je v místním parku nalezena druhá žena, jejíž krk je zlomený stejně jako Katriinin, a její šestiletý syn se pohřešuje. Se svou kolegyní, detektivkou Stacey Woodovou, která pracuje na dalším nevyřešeném zločinu, a s členem týmu, truchlící nad ztrátou blízkého příbuzného, ​​se Kim snaží proniknout do toho, co se rychle stává složitým případem. A když na Kimině stole přistane ručně psaný dopis od vraha adresovaný jí a prosící o pomoc, ví, že čas přivést malého chlapce živého domů utíká. S podporou analytika písma a profilovače se Kim a tým začnou dostávat do mysli vraha a učiní šokující objev. Některé z obětí mají na zápěstích škrábance. Nejsou to ale žádné náhodné škrábance. Vrah je používá ke komunikaci s někým. Otázkou je... s kým? A pokud to Kim brzy nezjistí, zemře další nevinná duše.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Deadly Cry , 2020

INCOGNITOREADER
09.05.2023 3 z 5

Tady musím přiznat, že mi to přislo taková jako kostrbaté. Oproti minulým dílům mi tenhle nešel tak nějak od ruky. Opravdově jsem se začetl až v druhé povolině příběhu.
Máme tady další případ sériového vraha, ale tentokrát mě to nějak nechytlo.Vraha jsem neodhadl, ale celkové provedení a motivace mi přišly tak nějak velice nevěrohodné a víc než kdy dřív mi vyšetřování přišlo tak nějak zkratkovité náhodné. Určité věci, které Kim musí řešit vlastně nedávají smysl až do samotného odhalení vraha. Ale prostě se nedokážu ubránit dojmu, že by to takhle v relialitě být prostě nemohlo. Plus opět zde máme dva případy, které se.... zbytek si čtenáři série hravě domyslí. To mi přišlo dost na sílu.
A jinak závěr... no tady se hodí moje poznámka snad ke každému závěru ze série - ten by tu nebyl pokud by Kim měla u sebe zbraň.

Címa
08.05.2023 5 z 5

Opět skvěle napsané, pro me docela překvapeni, jak se to cele vyvine a kdo je vrah. Každá kniha od autorky je hodně podobně psaná, ale vlastně úplně jiná. Někoho by to uz mohlo přestat bavit, ale já se těším na další knihu. Všichni z týmu jsou mi sympatičtí, mix různých povah, baví mě to jejich skadleni i osobní život.

Forest66
08.05.2023 5 z 5

Skvělá čtivá knížka, na kterou jsme od autorky zvyklí. Je ovšem pravda, že jsem během čtení cítil už určitý stereotyp a menší napětí a podle komentářu nejen já. Možná vysoká laťka, možná předchozí díl notně vybočující z řady a možná je třeba se zase trochu posunout z vyjetých kolejí, jak naznačuje i poslední kapitola

Zuzana215
04.05.2023 3 z 5

Nerada kritizuji oblíbené autory..ale přece jen se mi četlo trochu těžce.
Děj mne ne a ne zaujmout, až snad někdy v 2.polovině. Vrah mi nepřesvědčil a celé mi to přišlo takové odfláklé. Nechci srovnávat s Carterem, ale tam má každá vražda úchvatný popis :).. P.S. Kim mám ráda, ale v nejlepším se má přestat..

Acinore
04.05.2023 3 z 5

Už mě to nějak přestává bavit. Každý díl na jedno brdo. Dialogy už bych mohla předvídat zpaměti, vtipy nejsou vtipné, hlášky otřepané. Kdo ví vše nejlíp a má nejlepší úsudek? Kdo vždy vše vyřeší? Už té Kim asi bylo moc, člověka to postupně omrzí. Myslím, že u každé série by se mělo zavčas skončit :)

romika
04.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Skvělé jako vždy. Už aby byl venku další díl Kim a její parta jsou nejlepší.

marekB78
02.05.2023 5 z 5

Jako vždy skvělá kniha. Baví mě nejen příběh, ale i postavy této série. A koukám, že už se chystá další kniha v tomto roce, tak už jsem napnutý, jak se to dám bude v týmu vyvíjet :)

EmillyT
01.05.2023 3 z 5

Děj se trochu vlekl, a motiv pachatele mi přišel velmi zvláštní a nepřesvědčivý. Ne vždy je velké množství mrtvol zárukou skvělé detektivky.

Veju007
30.04.2023 5 z 5

13. díl mé nejoblíbenější krimi série s boží inspektorkou Kim Stoneovou.

Tady už ani nečtu anotace a po knížce prostě vždycky rovnou sahám téměř okamžitě po koupi.

Rozbíhá se několik paralelních vyšetřování, není ani nejmenším překvapením, že jsem vraha vůbec neodhalila a bylo skvělé sledovat, jak se celá záhada rozplétala a příběh se skládal dohromady.

Kim je v tomhle díle extrémně vtipně sarkastická, na což jsme si samozřejmě v průběhu série už zvykli, ale v této knížce opravdu perlila a ostatní členové týmu jí zdárně sekundovali.

Tahle série je prostě skvělou detektivní zábavou, kterou zhltnete jak malinu.

Šánka
30.04.2023 5 z 5

Blesková jízda, i tentokrát za 5* a já už vážně nevím, jak chválit, abych se neopakovala.
Skvělá série (opakuji :-)), vše se ke konci krásně propojí, nic překombinovaného, žádný nechutný krvák. Můj tip, kterým jsem si tentokrát byla na stopro jistá, byl úplně vedle. A bez výhrad odpouštím (ne)uvěřitelnost, protože za tu zábavu a pekelně dobré čtení to stojí.
Tak prostě čtěte, v dobrém tiše závidím, že ji máte ještě před sebou.

Becca_books
27.04.2023

Konečně další díl z mé oblíbené série. Již 13. Přečteno za jeden večer Kim Stone nezklamala. Ostrá jako břitva.
Děj rychle utíkal, moc pěkně propracované detaily. Tentokrát do sebe vše zapadalo, přestože šlo o několik případů dohromady. Moc mě bavily vtípky a hlášky mezi Kim a patologem Musím říct, že jsem až do poslední chvíle netušila, kdo za tím vším stojí a vůbec bych si je ani netipla. Už se těším na konec léta na další knihu

Jamalu
27.04.2023 5 z 5

Jako vždy rychle přečteno. Tenhle tým je srdeční záležitost. A teď nezbývá nic jiného než si půl roku počkat na další díl.

chrudas
26.04.2023 5 z 5

Ani tentokrát Kim a její parta kolegů nezklamala. Četlo se samo, napínavé od začátku do konce. Většinou o nějakou tu stránku dříve tuším kdo by mohl být padouch, ale tady mě paní autorka dostala......

onyx84
26.04.2023 5 z 5

Knihy paní Marsonsové už nemá smysl ani komentovat...skvělé jako vždy...Kim je prostě neskutečná :) musel sem se smát, když kupovala rám na motorku...téma knihy opět zajímavé a originální...co sem od knihy chtěl, to sem dostal...jako vždy...

JustWomen
26.04.2023 3 z 5

Nebylo to špatné, ale vyšetřování se vleklo a neustálé oslovování "šéfko" mi fakt lezlo na nervy. A jako skoro ve všech knihách autorky mě motiv k tolikému zabíjení nepřesvědčil.

Ulala
25.04.2023 5 z 5

Tentokrát se autorka zaměřila na křehké sourozenecké vztahy. A že byly kromě toho drsné, to si pište. Nicméně mám dojem, že Kim trochu obrousila hrany a to ji přidalo na sympatiích, alespoň u mně. Všechny postavy týmu mně moc baví a jako obvykle dávám 5 *.

Didi15
25.04.2023 5 z 5

Kim a její tým je opravdu srdeční záležitost , všichni z týmu jsou naprostí sympaťáci. Příběh vždycky zajímavý a parádně vystavěný, nikde žádné hluché místo . Rychle to utíká a přečteno máte za chvilku , protože musíte neustále číst. Ještě že Angela píše poměrně rychle:) A tak se zase těším na další díl.

Lethania
24.04.2023 5 z 5

Koupeno. Přečteno. A jak je už zvykem taky hodnoceno pěti hvězdami. Chtěla jsem napsat, že Kim opět překvapila, ale to bych musela psát ke všem dílům. Všechny jsou prostě skvěle napsané a dokonale vyladěné až do samého konce. Dialogy mezi Kim a Bryantem mě velmi bavily. Další díly už jsou prostě povinnost a už si na ně chystám místečko ve své knihovně.

Kekik
24.04.2023 5 z 5

Jako vždy excelentní. Jako vždy čtení tak rychle uteklo. Jako vždy přišla chvíle těšení se na nový díl. Angela Marsons a její Kim s týmem jsou pro mě srdeční záležitostí. Čtení doporučuji.

Pavlína2019
23.04.2023 4 z 5

Opět výborně a zajímavě napsaný díl!