Smrtící volání

Smrtící volání https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503288/bmid_smrtici-volani-63d009e80deb6.jpg 5 689 689

Musíš mi zabránit, abych ublížil někomu jinému. Nechci dělat tyhle hrozné věci. Pomozte mi, než budu nucen to udělat znovu. A udělám to znovu, protože nemám na výběr. Nikdy jsem neměl na výběr. V rušném nákupním centru svírá malá holčička plyšového medvídka a drží se ho v nepřítomnosti své matky Katriny. O několik hodin později je v opuštěné budově objeveno Katrinino tělo. Pro detektivku Kim Stoneovou to vypadá jako rychlá a účinná vražda. Ale Kiminy instinkty jí říkají, že v této nesmyslné vraždě je víc, než se na první pohled zdá. Jaký byl motiv zabití mladé matky na nákupech s jejím dítětem? O několik dní později je v místním parku nalezena druhá žena, jejíž krk je zlomený stejně jako Katriinin, a její šestiletý syn se pohřešuje. Se svou kolegyní, detektivkou Stacey Woodovou, která pracuje na dalším nevyřešeném zločinu, a s členem týmu, truchlící nad ztrátou blízkého příbuzného, ​​se Kim snaží proniknout do toho, co se rychle stává složitým případem. A když na Kimině stole přistane ručně psaný dopis od vraha adresovaný jí a prosící o pomoc, ví, že čas přivést malého chlapce živého domů utíká. S podporou analytika písma a profilovače se Kim a tým začnou dostávat do mysli vraha a učiní šokující objev. Některé z obětí mají na zápěstích škrábance. Nejsou to ale žádné náhodné škrábance. Vrah je používá ke komunikaci s někým. Otázkou je... s kým? A pokud to Kim brzy nezjistí, zemře další nevinná duše.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Deadly Cry , 2020

Agatha84
31.05.2023 3 z 5

Asi bych hodnotila jako prozatím nejslabší díl (ten závěr byl fakticky přehnaně splácaný). Potíže jsem vnímala i v tempu vyprávění, kde se vlastně po celou dobu nic moc nedělo, aby se nakonec vše vyřešilo pro mě zcela neakceptovatelně.
Těším, že to příště bude lepší!

Nepri
31.05.2023 5 z 5

Opět skvělé a napínavé čtení. Doporučuji

TaLu
28.05.2023 5 z 5

Tentokrát jsem si říkala, kdy už na to můj oblíbený tým přijde, když je to tak jasné.....no a pak to bylo zase jinak. Dvě zápletky sice předvídatelné byly, ale tým Kim mlel z posledního a já se s knihou těšila na dovolené. To se to pak odhaluje :O)
Série neztrácí dech, krátké kapitoly stupňují napětí, mrtvoly se kupí ne po jedné, ale rovnou po dvojicích. Jen díky krátkým kapitolám kniha moc rychle ubíhá, jenže to nelze považovat za nedostatek. Hodně se mi líbí vývoj jednotlivých postav.

astra3
27.05.2023 5 z 5

Napínavé, děsivý příběh. Fajn skupina vyšetřovatelů.

SimonaP
26.05.2023 3 z 5

Kniha byla čtivá, to určitě, ale občas mi přišla taková zdlouhavá. Ale závěr měl spád, takže jako celek dobrý.

hanzmb
26.05.2023 5 z 5

Od Mrtvých vzpomínek má autorčina tvorba zase stoupající tendenci. Ve hře jsou i osobní příběhy jednotlivých vyšetřovatelů, což vždycky zápletku zpestří a odlehčí. Navíc jsem se tentokrát absolutně nechytal s odhalením vraha. Zajímavě napsané, napětí do polední stránky, co chtít víc. Co bych si zkusil tipnout je změna v týmu v některém z příštích dílů.

rumova_kulicka
25.05.2023 5 z 5

Zpočátku série mi Kim moc neseděla. Ale buď jsem si na ní zvykla, nebo se trochu zklidnila. Každopádně můžu říci, že poslední díly fakt žeru. Celý její tým včetně nadřízeného Woodyho má mé sympatie, baví mě, že se u každého ze členů týmu dozvídáme jejich příběh. No a pachatel a motiv, to tu ještě asi nebylo. Celkově palec hore :-)

Lena79
23.05.2023 5 z 5

Není co vytknout. Líbí se mi profesní vývoj Stacey. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

alexis818
20.05.2023 5 z 5

Zase další díl,který se saze dovedl.

Majulle
20.05.2023 3 z 5

Konečně jsem přečetla další díl s Kim, tento díl byl pro mě trošku slabší, začátek a konec velice dobrý, ale prostředek se celkově táhl a trošku mě to tentokrát nudilo, ale každopádně určitě stojí za přečtení! :)

attila1
19.05.2023 5 z 5

Tato série je celá úžasná. Opět napínavý díl, který se rychle přečetl a musí se čekat na další díl.

LP113
19.05.2023 5 z 5

To bylo naprosto úžasné. Myslím že je to čím dál tím lepší. Miluju Kim a celý tým, važně skvělé čtení, jediná chybka, vždycky je mi strašně smutno když to přečtu. Samozřejmě plný počet *

studentice
18.05.2023 4 z 5

Zajímavý příběh, kniha mě bavila. Jen škoda, že tam nebylo víc o soukromém životě hlavních postav.

Jandýs
15.05.2023 5 z 5

Uzasne cteni jako vzdy, castecny a postupny vyvoj postav a celkove tymu. Skvele rozuzleni!
Knihy od pani Marsonsonove jsem ukazala babicce a ted jede maraton i ona

ArwenAragorn
14.05.2023 4 z 5

80%
...Bojovala o dech, snažila se ho odstrčit a krýt si přitom hruď.
Zvedl nůž a zadíval se jí do očí. "Promiňte, ale musím vyhrát."
S hrůzou sledovala, jak nůž započíná sestup k jejímu srdci.
Otevřela ústa, ale ke slovu už se nedostala, protože jí hlava vybuchla palčivou bolestí a svět zčernal.
________________________________________________________________________________________________________________
Slušný thriller, ale nejsem nekritickým fanouškem A.M. , tak to budou 4 hvězdičky. Knížka byla velice čtivá, ale pořád jsem postrádala to správné napětí. Právě to se objeví až téměř na konci. Motiv je dokonalý, naprosto neočekávaný a taky hodně nepravděpodobný, ale za to hvězdičky nikdy neubírám.
Určitě doporučuji, i když podle mě je to slabší díl s Kim.

nada3314
12.05.2023 5 z 5

Případy Kim Stoneové miluji. Je to jedna ze sérií, které čtu hned, když další díl vyjde. Vždycky se neskutečně těším a jásám, když držím knihu v ruce a můžu začíst číst. Většinou si vyhradím víkend, abych na ni měla čas a nemusela utíkat k povinnostem, prostě to tak mám ráda a vím, že Angela Marsons mě nezklame a čas, který jejím knihám věnuji, se mi vyplatí. Ani tady tomu nebylo jinak. Je to již 13. díl. Ani se mi tomu nechce věřit, že je to již 7 let co tuto sérii čtu a doufám, že minimálně dalších 7 let budu Určitě si nepřeji, aby Angela přestala psát je to taková krásná závislost.

Vždy se moc těším, jak se vyvíjí osobní život Kim, tak i její party. Miluji jejího psa, v každém dílu na ni chlupáček čeká a je jí super parťákem. Ani zde nechybí její vášeň pro renovaci starých motorek po náročném dni je schopná ještě několik hodin sedět v garáži a opravovat.

Tentokrát se Kim a její team podílí na vyšetřování ztracených žen. Každý den se ztratí jedna žena, která je později nalezená mrtvá se zlomeným vazem. K vyšetřování je přizvaná i stará známá profilovačka Alison, která v minulosti s týmem spolupracovala (již jsme se s ní setkali v 1. a 2. dílu). Vyšetřování je složité a zamotané, všichni se hodně snaží s případem pohnout. Dlouho nejsou ani o kousek blíže cíli, vyšetřování je na mrtvém bodě. Až do chvíle, kdy se na scéně objeví Alison, i když se už nikdy vrátit k práci profilovačky nechtěla týmu hodně pomůže.

Dále tu máme paralelní případ - štafetu (takto se říká starým případům, které se nikdy nevyřešily). Pod křídla si ho vzala oblíbená Kimina kolegyně Stacey, která se však bude zanedlouho vdávat, přesto pracuje aspoň na částečný úvazek, ale i tak prokáže své schopnosti a nenahraditelnost v týmu. Její pátrání se nakonec ukáže jako nápomocné i v hlavním případu zavražděných žen.

V zahraničí už vyšlo 18 dílů a tato série je stále velmi populární. Na Goodreads mají všechny její díly krásné hodnocení, 4,40 je průměr na jeden díl, takže se máme na co těšit to mě hřeje u srdíčka.

Hope80
12.05.2023 5 z 5

10* jako vždy geniální, nemůžu na tuhle sérii najít správné slova. Přála bych si, aby tahle série nikdy neskončila, kdyby Angela měla pořád další a další nápady. Miluju Kim a její tým, v těchto příbězích je vše, super děj, napětí, vtipy a občas se objeví i slzy v očích. Hlavní postavy se vyvíjejí a všechny je má člověk prostě rád. Někdo z minulosti tam stále chybí a doufám, že nebude chybět do budoucna někdo další. Tenhle tým je prostě super....................... jen Dawson prostě chybí...

ddkk
11.05.2023 4 z 5

Případy Kim Stoneové se nedají hodnotit jinak, než vesměs nejvyššími počty hvězdiček. Autorka umí a ve světě krimi literatury patří k těm nejlepším.

Příběh zločince, který tvrdí, že je nucen dělat to, co dělá, je poutavý a zatím jsem se s podobným námětem nesetkala. Ke konci nás Angela Marsons hezky povodí za nos, měla jsem pocit, že už je vše jasné, ale - nebylo. Taky zbývalo ještě pěkných pár stránek do konce...

Je to zase výborné čtení, ale přesto dávám tentokrát za čtyři. Trochu mi vadil styl, jakým se Kim vybavuje s kolegy. Možná si ji po tolika dílech už idealizuju, ale stejně, ráda bych ji pořád viděla více jako dámu...Samozřejmě, na kvalitě to příběhu vůbec neubírá

Doporučuji.

vera4669
10.05.2023 5 z 5

Autorka je u mě jako na houpačce, někdy hrůza a někdy super, tak tentokrát to bylo dobré počtení, napětí nechybělo a celkově mě to chytlo od prvních stran, takže milovníci Marsons přijdou na své :)

PetraBery
10.05.2023 4 z 5

Tato série je sázkou na jistotu, autorka si udržuje stabilní laťku a žádný díl není propadový. Přečtení uteče rychle a pak už jen čekání na další díl.