Smrtící volání

Smrtící volání https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503288/bmid_smrtici-volani-63d009e80deb6.jpg 5 679 160

Musíš mi zabránit, abych ublížil někomu jinému. Nechci dělat tyhle hrozné věci. Pomozte mi, než budu nucen to udělat znovu. A udělám to znovu, protože nemám na výběr. Nikdy jsem neměl na výběr. V rušném nákupním centru svírá malá holčička plyšového medvídka a drží se ho v nepřítomnosti své matky Katriny. O několik hodin později je v opuštěné budově objeveno Katrinino tělo. Pro detektivku Kim Stoneovou to vypadá jako rychlá a účinná vražda. Ale Kiminy instinkty jí říkají, že v této nesmyslné vraždě je víc, než se na první pohled zdá. Jaký byl motiv zabití mladé matky na nákupech s jejím dítětem? O několik dní později je v místním parku nalezena druhá žena, jejíž krk je zlomený stejně jako Katriinin, a její šestiletý syn se pohřešuje. Se svou kolegyní, detektivkou Stacey Woodovou, která pracuje na dalším nevyřešeném zločinu, a s členem týmu, truchlící nad ztrátou blízkého příbuzného, ​​se Kim snaží proniknout do toho, co se rychle stává složitým případem. A když na Kimině stole přistane ručně psaný dopis od vraha adresovaný jí a prosící o pomoc, ví, že čas přivést malého chlapce živého domů utíká. S podporou analytika písma a profilovače se Kim a tým začnou dostávat do mysli vraha a učiní šokující objev. Některé z obětí mají na zápěstích škrábance. Nejsou to ale žádné náhodné škrábance. Vrah je používá ke komunikaci s někým. Otázkou je... s kým? A pokud to Kim brzy nezjistí, zemře další nevinná duše.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Deadly Cry , 2020

Tynule
20.04.2023 5 z 5

Vždycky dva případy stejný avšak každý jiný.
V nákupním centru je nalezena mrtvá žena kde byla se svou dcerou, která zůstala na místě. Hned další den byla nalezena další žena však její dítě zmizeli s s vrahem. Čas rychle ubíhá k dopadení vraha a hlavně na záchranu malého dítěte, co od něj vrah chce. Náhle se na inspektorčině stole objeví dopis adresovaný ji a přímo od vrahem který prosí o pomoc a záchranu
Angela mě opět dostala do děje lusknutím prstů. Její vyšetřovací tým ve kterém se cítím dobře všichni jsou vstřícní, milý a odhodlaný dopadnout dalšího vraha. Kim je šéf kterého bych i chtěla ano je náladová a dokáže být jízlivá, ale je to šéf který je fér a všechno řekne na rovinu takových lidí já si cením nejvíce. Celý děj se odehrává v napětí a poslední kapitoly jsem hltala, že jsem si ani neuvědomovala, že bude konec. Jo a vraha jsem opět neodhalila, teda odhalila jsem ho ve chvíli kdy Kim rozrazila dveře kde se vrah nacházel (tady kapitola skončila)

ElizPetrova
19.04.2023 4 z 5

Opět zde máme zdařilé pokračování populární detektivní série. Nutno říct, že jsem se na knihu vyloženě těšila jak malá a zhltla ji během pár hodin. Můj nejvíc nejoblíbenější vyšetřovací tým prošetřuje další záhadné vraždy. Opět nechybí humor, akce, napětí, šokující odhalení.. Mohla bych hovořit pouze v samých superlativech. Jediný zápor vidím v tom, že musíme čekat na přeložení dalšího dílu. Možná se budu opakovat z předchozích dílů, ale Kim je skvělá, moje krevní skupina. :)

hana1039
18.04.2023 4 z 5

Tento díl byl o malinko slabší než ty předchozí, aspoň pro mě, ale nic to neoslabuje ani nesnižuje kvalitu...asi se v dalších dílech dočkáme nějakých změn,co se týče Stacey a kdoví jakých dalších... těším se:-))

iLuciferie
18.04.2023 4 z 5

S každou další knihou čekám, kdy půjde kvalita dolů, a s každou další knihou jsem překvapená, že ještě ne. Další napínavý příběh, další fajn pokračování.
Bryant mi tedy přijde v týmu často dost nadbytečný, což je škoda, protože je to moje oblíbená postava. Naopak kdyby Kim nebyla za každých okolností taková superhrdinka, tak by to uvěřitelnosti rozhodně prospělo, ale i tak mě série stále velmi baví!

Dela111
17.04.2023 5 z 5

Tato série je tak oblíbená, že autorka si může dovolit zápletku, jejíž rozuzlení je co do uvěřitelnosti tak akorát na hraně. Ovšem jako vždy je děj poutavý, má svižné tempo a když se k tomu připočítá oblíbený tým vyšetřovatelů, je to detektivní počtení, které baví.
Nepravděpodobnou detektivní zápletku tady vyvažují humorné situace, přičemž ty nejlepší jsou založené na chybějících sociálních dovednostech Kim, k níž nedostatek taktu a naprostá upřímnost prostě patří. Nejen tento díl, ale celá série je napsaná s lehkostí a vtipem a je to její velký bonus.
Při hodnocení této série už dávno nejsem objektivní, a proto dávám 5* ;-).

evonra
16.04.2023 4 z 5

Další dobrý díl z povedené série.
Sympatický detektivní team a jejich soukromí se začíná hezky rýsovat, těším se na pokračování, snad nebude trvat tak moc dlouho.

Mája777
16.04.2023 5 z 5

Tahle série nemá chybu. Čte se perfektně. Nedá se od ní odtrhnout, tak vás udržuje v napětí. No a že jsem pachatele neuhodla, to už mě nějak netrápí. Téměř vždy je to překvapení. Tyto příběhy doporučuji a netrpělivě vyhlížím pokračování.
(16. 4. 23 - 10 117 - 28)

Jenny46
15.04.2023 5 z 5

Jsem velký fanoušek A. Marsons celá série je velmi povedená, napínavá vždy do konce. Sympatické postavy Kim a její tým...
Záruka dobrého čtení doporučuji!!!

Misabi
14.04.2023 5 z 5

To byla zase jízda. Moc se mi to líbilo. Takový konec jsem nečekala.

klokan.1905

Smrtící volání...
V pořadí třinácté pokračování ze série Případy Kim Stoneové... Když k tomu připočteme i nedávno vyšlou knihu První krev, která byla návratem má úplný začátek, tak díl čtrnáctý... Kdybych si se sérií právě začal, tak bych jako první sáhl po knize První krev, aby mi to na sebe všechno krásně chronologicky navazovalo... ;-) Jinak detektivní zápletka každého dílu je jiná, takže byste mohli sáhnout po kterémkoliv dílu, ale postavy Kim Stoneové a týmu lidí kolem ní se různě vyvíjejí...
Kdo však jednou sáhl po této sérii, tak v drtivé většině vždy vyhlíží následující díl... ;-)
Na co Vás nalákat a nic neprozradit? Hm, tak tenhle problém by asi nevyřešila ani Kim Stoneová a její tým... :-D
Vezměte knihu do ruky... Musí Vás upoutat již obálka - fakt peckoidní záležitost... Nebojte se knihu otevřít... Čeká na Vás celkem 108 kapitol napěchovaných, i s poděkováním autorky, do 343 stran... Krátké kapitoly Vás budou vyloženě nutit k dalšímu čtení... Prostě si udělejte pohodlí a s chutí se pusťte do čtení... ;-)

Zdenas5
13.04.2023 5 z 5

Nemám co dodat. Prostě další super díl. Velmi návykové. Už aby vyšel další.

PetikH2O

Jako vždy super jízda.

Martiiiik
12.04.2023 5 z 5

Opět skvělá kniha :-) ostatně jako vždy :-) a jako vždy velmi rychle utekla :-( téma bylo originální.. chvíli čekáte, kdy se Stacyin případ protne s hlavní dějovou linkou.. zajímavá myšlenka štafety :-) tým Kim zazářil, protože si úplně nejsem jistá, jestli by se na to reálně dalo přijít :-D vraha jsem samozřejmě neuhodla, i když člověk vychází z předpokladu, že se v knize někde vyskytuje a není to nikdo z týmu :-D jinak bych klidně dala malinko větší prostor postavám z týmu, autorka nám to opravdu dávkuje po malinkých kouscích :-) a i mě některá místa dojala.. :-) tato série je velmi povedená, stačí jedna kniha a propadnete závislosti :-D už aby tu byl další díl :-)

danica6371
11.04.2023 4 z 5

Tohle mě bavilo. Bylo to zajímavé, poutavé, rozuzlení nečekané. A ten konec, jsem zvědavá :-))))

dencazrnu
11.04.2023 5 z 5

Za mě opět další neskutečný díl. Je pravdou, že tentokrát kniha nebyla tolik nervy drásající a neměla jsem pocit, že nemůžu dýchat, jako tomu bylo v předchozích dílech. I tak jsem si knihu strašně moc užila, protože měla všechno, co já požaduji. Skvělou zápletku, jasnou dějovou linku, ve které se čtenář neztrácí a ani na emoce se nezapomnělo. Líbí se mi, že Marsonsová vždy ukáže něco ze života všech vyšetřovatelů, ale nikdy to není na úkor děje. Příběh příjemně plyne a díky krátkým kapitolám máte během chvíle polovinu knihy přečtenou. Celkově tedy jsem byla maximálne špokojená, čtení jsem si užila a přiznám se bez mučení - i na slzy došlo. Prostě krimi, jak má být. A já už samou nedočkavostí vyhlížím další díly, které snad budou brzy! :-)

PetraN17
09.04.2023 5 z 5

Další velice zajímavý případ, snažila jsem se tentokrát i napovídat :))) . Ovšem opět odhalení až na konci a netrefila bych. Příště bych uvítala opět něco málo i z Kimina soukromí trošku ji dopřát něco pěkného :)

hlenicka
09.04.2023 5 z 5

Poslední Marsons a slza v oku... Asi jako každá knížka od autorky se četla svižně, napínavá od první do poslední strany a neskončili jste,dokud jste nevedeli,kdo je vrah. Ale! V téhle mi chybělo napětí a víc do thrilleru. Přirovnala bych to k normální krimi,nic víc ani mín. Za mě asi nejslabší ze všech třinácti, už asi nevěděla,o čem psát, ale i tak dobrý příběh. Kdo jste fanoušky, at vám určitě nechybí v knihovně.

Tereziee
08.04.2023 5 z 5

Čekání na další díl s Kim bylo nekonečné. Teď mi nezbývá nic jiného, než čekat na překlad dalšího dílu.

Opět skvělá a originální zápletka. Napětí od začátku do konce. Dynamika postav boží. Téhle sérii asi nikdy nemám co vytknout.

moudivlacek
07.04.2023 5 z 5

Tak dlouho očekávaná a tak rychle přečtená. Teď jen budu doufat, že autorka má ještě další příběhy s týmem Kim v zásobě a že si je v brzké době budu moci přečíst.
Podivná vražda ženy a brzy další. A i když oběti vykazují určitou podobnost, tak zároveň vykazují i důležité rozdíly. Navíc Stacey z Kimina týmu si vybírala starší nevyřešený případ znásilnění. Pachatel je zavřen za jiné a tohle popírá. Penn si zas musí projít období smutku po zemřelé matce a naučit sebe i Jaspera, jak "správně" truchlit. Bryan je jako vždy prostředník mezi Kim a vrchností. A mezi hrdiny se vrací i profilovačka Alison, která se vyrovnává s osobním peklem.
Takže se tu řeší spousta věcí, ale můžete mi věřit, že vrahova "hra" je vlastně volání o pomoc. A Kim ví, že tu jde o hodně.
Super, a jako vždy, knihu doporučuji.

Aligator805
07.04.2023 5 z 5

Já tuhle sérii prostě miluju. Jedna z mála sérii která si drží vysokou úroveň. A tento další díl to opět dokazuje. Kam až může zajít sourozenecká rivalita? Opět velmi zvolené téma knihy, tak jako u předchozích dílů. Kim a její parta, to už je taková třešnička na dortu. Co dodat víc? Já chci rychle další díl!!!