Smrtící volání

Smrtící volání https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503288/bmid_smrtici-volani-63d009e80deb6.jpg 5 679 160

Musíš mi zabránit, abych ublížil někomu jinému. Nechci dělat tyhle hrozné věci. Pomozte mi, než budu nucen to udělat znovu. A udělám to znovu, protože nemám na výběr. Nikdy jsem neměl na výběr. V rušném nákupním centru svírá malá holčička plyšového medvídka a drží se ho v nepřítomnosti své matky Katriny. O několik hodin později je v opuštěné budově objeveno Katrinino tělo. Pro detektivku Kim Stoneovou to vypadá jako rychlá a účinná vražda. Ale Kiminy instinkty jí říkají, že v této nesmyslné vraždě je víc, než se na první pohled zdá. Jaký byl motiv zabití mladé matky na nákupech s jejím dítětem? O několik dní později je v místním parku nalezena druhá žena, jejíž krk je zlomený stejně jako Katriinin, a její šestiletý syn se pohřešuje. Se svou kolegyní, detektivkou Stacey Woodovou, která pracuje na dalším nevyřešeném zločinu, a s členem týmu, truchlící nad ztrátou blízkého příbuzného, ​​se Kim snaží proniknout do toho, co se rychle stává složitým případem. A když na Kimině stole přistane ručně psaný dopis od vraha adresovaný jí a prosící o pomoc, ví, že čas přivést malého chlapce živého domů utíká. S podporou analytika písma a profilovače se Kim a tým začnou dostávat do mysli vraha a učiní šokující objev. Některé z obětí mají na zápěstích škrábance. Nejsou to ale žádné náhodné škrábance. Vrah je používá ke komunikaci s někým. Otázkou je... s kým? A pokud to Kim brzy nezjistí, zemře další nevinná duše.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Deadly Cry , 2020

Pavlnka
29.09.2023 5 z 5

Opět skvělé a napínavé. Tady se nemůžete seknout.

Mirrites
28.09.2023 5 z 5

Díla této autorky se čtou jedna báseň opět palec nahoru

Česneksmedem
16.09.2023 4 z 5

Když otvíráte novou knihu od AM, tak člověku hopsá srdce jako nervózní kočka. Máte docela velká očekávání, která se většinou naplní. Tento díl byl taky velice dobrý (i díky grafologii), ale ten následující je o trochu lepší. Tenhle díl se mi zdál méně drsný a ani Kim nebyla tak hustá, jako obvykle.

simaja
16.09.2023 5 z 5

Skvělý díl, tleskám!

Žanek_Hantec
15.09.2023 4 z 5

Bichla standardně špica, minulá teda byla o něco lepčí. Jinak furt řeším dilema, že si Kim za těch třináct bichlí ještě s nikým nehodila hrbem. Třeba autorka překvapí a ve finálce někdo přece jen Kim vykropí hrobku. Valím lóskat další bichlu...

janahuba
15.09.2023 5 z 5

Opět velmi čtivá a napínavá kniha. Kim mi v tomto díle přišla ještě více kousavá, což já mám na ní ale ráda, takže mi to vůbec nevadilo. Její rozhovory s Frostovou jsem si fakt užívala, ty dvě jsou si víc podobné, než asi tuší. Dala bych jim občas více prostoru, třeba by z nich byly kamarádky (teď by mě Kim asi probodla pohledem).
Jelikož už autorčiny knihy znám, tak si dávám pozor na všechny postavy, které se v díle objeví a přemýšlím, který z nich to byl. Sice mě autorka zase dostala, ale jsem ráda, že jsem odhalila alespoň 50 %. Zápletka mi přišla zajímavá, kam až může zajít sourozenecká rivalita, co?
Zde mám ale i jednu výtku, která se ale netýká přímo této knihy. Přijde mi už trochu ,,otravné", že Kim na vše vždy přijde pět vteřin před tím, než se s vrahem setká v tváří v tvář. Jakože celou dobu netuší a najednou jí to vše docvakne a ví přesně, kdo na ní čeká. Nepochybuji o jejich kvalitách, ale aby se to dělo u všech jejích případů, nevím no.
Těším se na další knihy.

alnahu
14.09.2023 5 z 5

Další díl této série s vyšetřovatelkou Kim. Ani tentokrát to nemá lehké ,kor když se jedná najít ztracenou holčičku a najít vraha její matky.A ten dokáže Kim pěkně vytáčet svými dopisy.
Opět skvělé a napínavé,psané v krátkých kapitolách.

katka134
12.09.2023 4 z 5

Super čtení, Kim byla opět skvělá, ale tentokrát mě Staceyino pátrání bavilo víc.

-markéta-
11.09.2023 5 z 5

(SPOILER) Každým svým komentářem u nového dílu této série se jen opakuji. A víte co? Já jsem ráda, že se mohu opakovat a mohu pět ódu na každý jeden díl.

Stále si kladu otázku, jak se možné, že i po tolika dílech umí Angela tak moc zaujmout, překvapit, potěšit, vystrašit, naštvat a vyvolat ve mně mnoho dalších pocitů? Odpověď neznám.

Měla bych přestat snažit se pochopit vraha a vciťovat se do něj a litovat ho - přeci jenom mám dvoje státnice z trestního práva a absolutně všechny zločiny jsou neomluvitelné - ale i když sourozence nemám a neumím si představit tuto rivalitu, která může být tak silná, že žárlivost jeden na druhého může vyústit až ve vraždy, tak mi bratra bylo svým způsobem líto (jsem hrozná, já vím).

Opět skvěle promyšlený příběh, kdy jsme si byli 72934593285932x jistí, kdo za tím vším stojí a stejně jsme si to všichni mysleli špatně.

Jedním slovem MILUJI!

petrarka72
11.09.2023 3 z 5

Kim a její Dream team. Noe a jeho divný modus operandi. Vlastně mě na tom baví jen postavy, překvapivý humor a - což je hlavní důvod, proč čtu detektivky obecně - závěrečná katarze.

roman9276
11.09.2023 5 z 5

Angela opět nezklamala. Poté, co jsem četl hroznou knihu jsem si říkal, že další díl s Kim mi určitě vrátí chuť do čtení a taky, že jo, nemá asi smysl se rozepisovat, skvělý.

rimar
05.09.2023 5 z 5

Nelze než před autorkou smeknout. Neznám moc autorů kteří dokáží držet laťku takhle vysoko a nebo ji ještě nepatrně posouvat výš a výš. Stáří známí z předchozích příběhu a mezi některými a Kim se rodí když ne přátelství tak zdravý respekt a škádlení. Jediná výtka by byla v tom že jak knihu otevřete a začtete se do prvních stránek už ji nemůžete odložit ale musíte číst dál a dál aby jste zjistili jak to vše nakonec dopadne.

katka.oo
25.08.2023 5 z 5

Kim a její tým mají opět hodně práce, skvělé čtení, zajímavá, dobrá zápletka plná napětí, moje oblíbená série opět nezklamala, těším se na pokračování.

Arsi
24.08.2023 5 z 5

Čtivé, napínavé, jako ostatně všechny díly ze série.

ZuK1
24.08.2023 5 z 5

Série, která mě baví, pořád si drží vysokou úroveň a žádný z dílů zatím nezklamal ...

Šebestová3
22.08.2023 5 z 5

Opět skvělá Angela, opět skvělá Kim a její parta. Autorka má skutečně můj obdiv, jak kvalita jejích knih neklesá a stále si drží laťku proklatě vysoko!

betty2235
20.08.2023 5 z 5

Parádní čtení. Už chci další příběh s Kim. Vůbec jsem netušila, kdo za tím stojí. Napínavé jako vždy.

ivoiro
16.08.2023 5 z 5

A zase příjemné čtení. Jsem spokojený.

Evule *
13.08.2023 5 z 5

Skvělé, čtivé, napínavé a překvapivé. Vraha jsem absolutně neodhalila. Skvělá parta všichni kolem Kim.

Kaja1
12.08.2023 5 z 5

Tak to se četlo samo, nenechalo vás to oddechnout. Pěkné propojení se starými případy, a to rozuzlení, klobouk dolů před týmem i Kate.