Smrtící volání

Smrtící volání https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503288/bmid_smrtici-volani-63d009e80deb6.jpg 5 679 160

Musíš mi zabránit, abych ublížil někomu jinému. Nechci dělat tyhle hrozné věci. Pomozte mi, než budu nucen to udělat znovu. A udělám to znovu, protože nemám na výběr. Nikdy jsem neměl na výběr. V rušném nákupním centru svírá malá holčička plyšového medvídka a drží se ho v nepřítomnosti své matky Katriny. O několik hodin později je v opuštěné budově objeveno Katrinino tělo. Pro detektivku Kim Stoneovou to vypadá jako rychlá a účinná vražda. Ale Kiminy instinkty jí říkají, že v této nesmyslné vraždě je víc, než se na první pohled zdá. Jaký byl motiv zabití mladé matky na nákupech s jejím dítětem? O několik dní později je v místním parku nalezena druhá žena, jejíž krk je zlomený stejně jako Katriinin, a její šestiletý syn se pohřešuje. Se svou kolegyní, detektivkou Stacey Woodovou, která pracuje na dalším nevyřešeném zločinu, a s členem týmu, truchlící nad ztrátou blízkého příbuzného, ​​se Kim snaží proniknout do toho, co se rychle stává složitým případem. A když na Kimině stole přistane ručně psaný dopis od vraha adresovaný jí a prosící o pomoc, ví, že čas přivést malého chlapce živého domů utíká. S podporou analytika písma a profilovače se Kim a tým začnou dostávat do mysli vraha a učiní šokující objev. Některé z obětí mají na zápěstích škrábance. Nejsou to ale žádné náhodné škrábance. Vrah je používá ke komunikaci s někým. Otázkou je... s kým? A pokud to Kim brzy nezjistí, zemře další nevinná duše.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Deadly Cry , 2020

Ailir
28.12.2023 5 z 5

Angela Marsons a její kniha číslo 13 a ač se to zdá neuvěřitelné, stále umí a možná ještě lépe než na začátku!
Děj strhující, pro mě je důležitý moment překvapení, který se konal a za ty roky mi postavy přirostly k srdci. Kniha se čte sama. Angela je jediná autorka, která mě ještě nepřestala bavit a pokračuji tak v dlouhé sérii.

Satyrka
27.12.2023 5 z 5

Předchozí díly jsem přečetla zhruba před rokem, a musím říct, že bylo super si opět připomenout, proč se tato série stala mou nejoblíbenější krimi sérií.
Zajímavý případ(y), zajímavé poznatky a fakta, velmi čtivé, krátké kapitoly nutí číst dál (přestože jak jsem měla velký skok od posledního dílu, zpočátku mě krátké kapitoly štvaly) a pro mě velmi důležité - postavy! Miluju! Moje nejoblíbenější je Stacey, ale ostatní miluju taky! S nimi i spojené jejich osobní životy. Hodně mě bavil průběh vyšetřování. Hned se vrhám na další díl, mě tato série neskutečně sedla!
Spoilery:
- Díky této a dalším skvělým krimi sériím jsem se už naučila, že největší překvapení a zvrat je, když vraha známe. Ale stejně mě to baví a platí to na mě. Myslela jsem, že vím, o co tady jde, a něco jsem opravdu uhádla, dřív nebo později, ale stejně mě konec opět překvapil. Že případy souvisejí mi došlo poměrně rychle, jen jsem netušila, co bude mít společného ta akce s Tyrou s celým příběhem. A sourozence jsem hádala taky jiné. Bylo jich tam celkem dost, pro zmatení. A výklad Alison o rivalitě a sourozeneckých vztazích mě hodně vtáhl.
- Co mě ale stejně vždy mrzí jsou ty naprosto zbytečné smrti. Kor když jde o jednoho ze šťastného páru nebo o rodiče.
- A poslední stránka o Stacey .. Jů, super! Ta potěšila.

Neo1tex
24.12.2023 3 z 5

Fajn detektivka. Velmi dobře a rychle se čte. Krátké kapitoly mě chvílemi trošku iritovaly, žánru to ale asi prospívá. Hvězdička z hodnocení dolů za toho grafologa - to byl úlet jako prase. "Vidíte, jak tady nedotahuje to D? To nám o pisateli říká, že je slušný s velkou touhou po úspěchu. A taky má tři ledvinové kameny a mateřské znaménko na levém kotníku. A včera snídal vajíčka." To víš, že jo... a teď tu o perníkové chaloupce. Ale jde to odpustit a kniha stojí za přečtení.

Cassidy.L
17.12.2023 5 z 5

Další kousek, který nezklamal - příběh byl naprosto dechberoucí, napínavý a velmi čtivý. Vše dokonale skloubeno a nechybělo dokonalé rozuzlení. Trochu mi tam sice chyběla dějová linka s Pennem, ale to snad najdu v dalším díle :)

kyssling
15.12.2023 4 z 5

Výborné dramatické pokračování, snad jen úplný závěr mohl být zajímavější. Škoda, že v románech není více Woodyho, chemie mezi ním a Kim je skvělá.

TeaPeter
25.11.2023 5 z 5

Velmi originální zápletka. Sice mi pachatelka byla od začátku bytostně nesympatická, ale jako pachatelku jsem ji rozhodně netipoval. Jen Woodymu bych přál více racionálního úsudku...

koki.veru
12.11.2023 5 z 5

No tak jak jinak, než opět skvělá kniha z této úžasné série. Nemám co dodat, tuto sérii prostě zbožňuju a nemůžu se dočkat, až se dostanu k dalšímu dílu

petrzel
02.11.2023 5 z 5

Opět jsem se nemohla odtrhnout.

konicekbily
28.10.2023 5 z 5

Zápletka je vyumělkovaná, až moc autorka přehání Vše ale vyváží styl autorky, dialogy a "výkony" všech postav. Kdo zná celou řadu, ten zde dostává to, nač čeká.

magic11
26.10.2023 5 z 5

Super, Kim mám ráda

EleanorJane
20.10.2023 5 z 5

(SPOILER) Bože, jak já tu ženskou miluju... Opět brilantní kniha. Zbožňuju styl humoru, kterým autorka prokládá vyšetřování ohavných zločinů. Trošičku mě vyvádí z míry zakončení. Copak má Kim za další plány se Stacey? Už teď hořím nedočkavostí...

petula22
20.10.2023 5 z 5

Další skvělý díl, napínavý, opět až do samého závěru. Kim mě prostě jako postava baví, svoji drzosti a povahou.

Hana62
19.10.2023 5 z 5

Kim čím dál tím lepší. Kniha mě chytla, je psaná bez patosu, s hloubkou myšlenkových pochodů. Autorka zraje s každou další knihou.

TVer
17.10.2023 5 z 5

(SPOILER) Další skvělá kniha v sérii.
Akorát jsem nechápala proč tak dlho trvalo všem přijít na to, že pachatel je do těch skutků nucen, i když to zmíňoval vícekrát a zmínil to v prvním dopise.

oleg
16.10.2023 5 z 5

Jako vždy super,tady vím, že autorka mě nezklame a bude mě to bavit,paráda.....

harena
13.10.2023 5 z 5

Skvělé a napínavé čtení, mrtvoly velice rychle přibývají a Kim se svojí partou mají co dělat, aby chytili vraha, který žádá, aby ho zastavili, jinak bude vraždit dál. Zajímavý motiv a napínavé čtení do poslední stránky.

emilieselden
09.10.2023 3 z 5

Klasická detektivka. Pro mě druhá kniha z této série. Kdybych měla možnost číst ji od začátku určitě bych si ji užila víc.

Kája_95
06.10.2023 5 z 5

Tak tohle byla pecka!!!
Již 16. kniha od úžasné autorky Angely Marsons, která vyšla a kterou jsem přečetla. 15.díl s hlavní hrdinkou Inspektrokou Kim Stoneovou. Naprostá pecka, četla jsem ji asi týden, když dcera spala odpoledne a dokonce byl čas ji číst, když usnula v noci. Hltala jsem stránku za stránkou a až do konce jsem bxla nadšená. Neskutečné, jak si autorka i po tolika vydaných knihách drží stejně stejnou laťku jako u prvního dílu. Nyní Kim se svým týmem řeší vraždy, kdy stále do sebe nic nezapadá. Přišla první vražda matky/manželky, která byla mladá, v dobré kondici a vůbec nesedělo, že by své dítě v krámě opustila a vydala se někam jinam. Jinam, kde čekala smrt - zlomení vazem. Kim následně dostává dopis od vraha, který používá přezdívku Noe, kde ji vrah prosí, aby mu pomohla přestat vraždit. Nechce to totiž dělat, ale nemá jinou možnost, a tak se obrací na Kim s prosbou, aby ho zastavila, jelikož je jediná, kdo by to mohl dokázat. Do tohoto dílu se vrací i behavioristka Alison, která byla v jednom díle ohrožena na životě a od té doby se k práci nevrátila a pokusila se psát knihu, což se ji nepodařilo a na ostřejší žádost Kim se k týmu opět přidala. Kim se také musí účastnit schůzí, jak sama říká trapáků :-D, kde řeší otázku bezpečnosti a autorky knihy, kde se předpokládá možný útok z důvodu autorčinýho románku se zadaným slavným fotbalistou. No ale aby tu nevystřílela SPOILERY, tak tímto končím. :-) Prostě a jednoduše - tato kniha se opět P O V E D L A !!! Proto doporučuji a jsem nadšená, že tento rok jsem snad nesáhla rukou úplně vedle, co kniha, to zaručené dobré čtení.

Mrňous1
04.10.2023 5 z 5

Je opravdu s podivem, jak dokáže autorka držet neustále vysokou laťku a kvalitu své série. Taky oceňuji, že hlavní postavy se vyvíjejí a posouvají, což také u takových sérií nebývá zvykem. Takže opět hodnotím všemi pěti hvězdičkami a těším se na další díl.

monte
02.10.2023 5 z 5