Kocour z Montmartru

Kocour z Montmartru https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/187752/kocour-z-montmartru-187752.jpg 4 302 67

Druhá sbírka povídek o kočkách a jejich lidech z pera známé autorky detektivek Michaely Klevisové vypráví veselé i dojemné příběhy kočičích hrdinů, které se proplétají s těmi lidskými.

Hani77
07.01.2022 3 z 5

Úvodní slovo autorky a první povídka se mi moc líbily, bylo znát, že autorka kočkám opravdu rozumí. Kočky jsou individualistky a na rozdíl od psů nedělají nic kvůli páníčkovi, ale jen to, co ony samy chtějí. Ale další povídky už mě tak nebraly. Takový průměr, nenáročné čtení.

ivunk
02.10.2021 5 z 5

V knihovně jsem chtěla nějaké knihy od autorky a první jsem přečetla Zmizela v mlze- mimochodem skvělá dekektivka. Kocour z Montmartru je úžasná. Úplné pohlazení na duši. Jedna povídka lepší než druhá. Ovšem nejvíce se mi líbila "Nejvyšší čas dostat rozum". Vřele doporučuji pro zlepšení nálady.

Nočnípták
10.04.2021 3 z 5

Od paní Klevisové druhá kniha o kočkách. Bylo to moc pěkné a pohodové čtení.Od dětství miluju psiska, vždycky nějaký pes byl v naší rodině. Kočky jsem neměla ráda ani nerada. Prostě mi nic neříkali. Až do teď. Asi si pořídím kočičího kluka.

pedobro
24.02.2021 4 z 5

Čas od času je fajn přečíst si něco oddechového, milého. Jsem kočičí člověk, takže líbilo...

Allena24
17.12.2020 5 z 5

V této době to bylo obzvlášť milé čtení.

Clara_C
09.07.2020 4 z 5

Milá knížka, přesně takovou jsem teď potřebovala. Sice mám raději psy než kočky, ale v knížkách je na milost vezmu a nakonec proč ne. Jsou to elegantní a svobodomyslná stvoření a příběhy s nimi mě zaujaly.

daza.dt
12.05.2020 5 z 5

Knížku mi strčila do ruky paní knihovnice, když jsem tápala mezi poloprázdnými regály před zavřením knihovny díky Corona viru. Prý se mi bude líbit a měla pravdu - během toto zmatku co se odehrával venku, byly tyto krátké povídky s dobrým koncem velmi příjemným pohlazením po duši.

DK197
11.05.2020 5 z 5

E-KNIHA: S povídkami mívám problém. V knize často bývají horší a lepší, což knihu nakonec hodí do průměru. Tady se mi líbily všechny! A zůstal zachován i autorčin skvělý styl psaní, nápaditost a smysluplné zápletky. To mi trochu chybělo v jejím ne tolik - aspoň za mě - povedeném díle "Štěstí není zadarmo". Ovšem tyto kočičí povídky mě potěšily moc a navnadily k čtení i další autorčiny povídkové tvorby. O tom, že přečtu všechny její romány, je rozhodnuto dávno. Doporučuji nejen milovníkům koček.

Beky
06.01.2020 5 z 5

Krásné, úsměvné a oddechové čtení :) ♡

Kabátice
03.01.2020 4 z 5

Milé a odpočinkové čtení!

terimila
31.12.2019 4 z 5

Krásná hladivá záležitost. Nádherně napsáno, přečíst se dá to jedním dechem, ale ani bych to nedělala. To jsou spíš kapky na lepší náladu, dáte si jednu, dvě... a je hned vám příjemněji. Jsou příběhy, k nimž mi ty happyendy fakt jdou - a příběhy, kde si to postavy vyslouží laskavým chováním ke zvířatům, k nim patří. A kočky se dovedou odvděčit nejvíc. Který jiný zvíře dovede dát tak jasnej návod na spokojenej život? :)

Anna27
02.11.2019 4 z 5

Knihy Míši Klevisové mě velice baví. Jsou to takové milé oddechovky, které donutí člověka se i zamýšlet. Například o tom, jak vnímáme čas, to bylo zajimavé.

tami1
21.09.2019 4 z 5

Moc milá, útlá knížka, která se moc dobře četla. Povídky jsou kratičké a hezky vystihují povahu koček a také lidí, kteří je obklopují. Působí na mě trochu jako návštěva (chlupatého) terapeuta.

Booky84
15.09.2019 5 z 5

Opět skvělá povídková kniha pro všechny milovníky koček.

Adelaide777
31.05.2019 4 z 5

Příjemné oddechové čtení, pro všechny milovníky koček. Autorka v knize krásně popsala vztahy mezi kočkou a člověkem, které mohou být inspirací pro nás všechny. Máme se od zvířat ještě hodně co učit ;)

marli58
29.04.2019 5 z 5

Skvělá terapie kočkou :). A povídka Kočičí štěstí je prostě top. V několika bodech jednoduché rady pro život. Jedna z životních moudrostí kočky paní spisovatelky (tu prý má ze všech nejraději) a mně se taky moc líbí: ,,Co neovlivníš, tím se nestresuj." I když je opravdu těžké se jí řídit...

Radka1911
27.03.2019 5 z 5

Nádherná sbírka dojemných povídek o lásce lidské a kočičí, doporučuji všem nejen kočkomilům. Nejlépe se čte s nějakým chlupatým uzlíčkem na klíně, a já jsem si při čtění znovu uvědomila, proč prostě nutně musím mít doma ten svůj malý zvěřinec.

kuruteku
03.12.2018 4 z 5

Já snad až půjdu do důchodu, budu muset sehnat nějakou kočku či kocoura. Ale nejdříve první knihu povídek. Další česká autorka, která se dá číst (už se těším na detektivky), další kočičí knihy (po Dalajlamovych kočkách). Ale ony i ty lidské osudy jsou zajímavé.

Marekh
25.07.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila, četla se dobře, pro mě byla odpočinková, vyskytoval se v ní také humor. Povídky v této knížce se mi líbily a také byly k zamyšlení. Opětovně jako v prvním dílu se mi líbily dialogy mezi člověkem a kočkou, pomoc lidí kočkám - hrdinům v knize nebyl lhostejný osud koček a opětovně jim pomáhali, jak mohli. Zajímavé byly i kočičí sny.

Hodně se mi líbila povídka KOČIČÍ ŠTĚSTÍ. Pokud by se člověk řídil radami kočky v této povídce, určitě by jeho život vypadal mnohem lépe.

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Kočka vás bude milovat a respektovat, jestliže vycítí, že vy milujete a respektujete ji. Bude vám lásku oplácet ve stejných dávkách, v jakých je bude dostávat.

Vždycky když něco dobře funguje, objeví se blbec, který se to pokusí zničit.

Chybovat srdcem je přijatelnější než chybovat rozumem, napadá mě, protože to pak člověk dokáže sám před sebou líp obhájit.

David má pravdu. Jsem nedospělá, nezodpovědná, pošetilá. Jsem.

pip11
24.07.2018 4 z 5

Pěkné a milé příběhy, oddechové a pozitivní čtení nejen pro milovníky koček. Knížka je velmi útlá, ideální čtení na víkend, cestu vlakem atp.