Všechno je definitivní

Všechno je definitivní https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1129/bmid_vsechno-je-definitivni-15k-1129.png 4 940 106

Povídky a novely série

Napětí, okamžitá podmanivost a schopnost probouzet v nás strach jsou jen některými z atributů úžasně plodné představivosti možná nejlepšího vypravěče naší doby. Ať už píše o setkání s mrtvými či téměř mrtvými nebo o hrůzách, které na nás číhají v běžném životě, od odvykání cigaretám až po zahradní výprodeje, představuje se nám Stephen King ve všech čtrnácti temných povídkách této sbírky ve vrcholné formě. Všechno je definitivní, první sbírka povídek po Nightmares & Dreamscapes, obsahuje i Jízdu na střele, Kingovu originální e-knihu, která přilákala přes půl milionu online čtenářů a stala se nejznámější povídkou desetiletí. Jízda na střele, v této sbírce poprvé uveřejněná tiskem, vypráví příběh Alana Parkera, který se snaží dostat stopem do nemocnice, kde leží jeho matka, jenže nastoupí do auta ke špatnému řidiči. V povídce Oběd v Gotham Café promění nepříčetný vrchní schůzku rozhádaného páru v krvavý masakr. Ústřední postavou audio-povídky 1408, zde poprvé v knižní podobě, je úspěšný spisovatel, jehož specialitou jsou díla jako "Deset nocí na deseti strašidelných hřbitovech". Noc v pokoji 1408 hotelu Delfín sice přežije, ale je jisté, že o strašidlech už nikdy psát nebude...... celý text

Literatura světová Horory Povídky
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Everything’s Eventual , 2002

NymphMaeve
15.10.2020 4 z 5

Upřímně mne tato povídková kniha malinko zklamala. Po Mrtví se někdy vracejí a Noční směně mi tohle přišlo slabší. Je fakt, že své oblíbence si tam dokážu najít, ale v celku spíš průměr. Je v tom stále cítit Kingova ruka i hlava, ale většině příběhů chybí to něco navíc, co obvykle mívají. Nejvíce mne dostaly příběhy Pitevní sál 4, Sestřičky z Elurie, Jízda na střele a Silniční virus míří na sever. Dle autora to mají být temné povídky, některé jsou tomu ale na hony vzdálené, například Smrt Jacka Hamiltona je spíš stará detektivka. Jediná povídka, kterou pořád nevím kam zařadit je pilotní dle níž se jmenuje celá kniha - Všechno je definitivní. I přesto, že autor do většiny z nich vložil i kus sebe, tak z jiných knih a povídek jsem byla mnohem nadšenější a bavily mne více.

Greenfingers
13.09.2020 4 z 5

Stephen King si v tomto výběru udržel vysoký standard. Nejvíce se mi líbily povídky Silniční virus míří na sever a Operační sál 4.

Lanley
11.09.2020 5 z 5

Pro mě byl tento soubor povídek prvním vstupem do světa Kinga. Poprvé mi z ní četla máma, když jsem na dovolené přečetl všechny své knihy a už jsem neměl co dělat. Podruhé jsem se k ní dostal už sám a přečetl jí jedním dechem. Potěší povídka s Rolandem Deschainem. Povídka Pitevní sál číslo čtyři mi nedala dlouho spát. V knize je samozřejmě i pár slabších povídek, ale jako celek to všechno funguje skvěle! Pro mě je jednou z nejlepších povídek jaké jsem kdy četl (i při vzpomínce na ní mi běhá mráz po zádech) Silniční virus míří na sever. Doporučuju

knihomolka27
15.05.2020 4 z 5

Hodně dobrá obálka knihy.......skvěle doplnuje atmosféru povídek. Jako i v jiných povídkových knihách, se tady našly lepší povídky i horší povídky. Ale celkově se mi knížka moc líbila, Stephen psát opravdu umí. Povídku pokoj 1408 jsem viděla zfilmovanou a film je opravdu super....klidně by mohli zfilmovat i další povídky

n.ezn.amy
30.04.2020 4 z 5

Další z výborných povídek Stephena Kinga, kdy mě velice potěšila Sestřičky z Elurie, kdy se vrací k mému oblíbenému Rolandovi v putování za Temnou věží. Ale za nejlepší povídku považuji 1408, kdy spisovatel stráví noc v pokoji, ve kterém straší. Kingovi povídky mě nikdy nezklamou

Anushka1
04.04.2020 4 z 5

Všechno je definitivní určitě patří k těm lepším povídkovým knihám od Kinga. Za mě to vyhrály Pán v černém obleku, Jízda na střele, Silniční virus míří na sever, samozřejmě Sestřičky z Elurie a Všechno je definitivní, kvůli spojení s Temnou věží a úplně nejvíc se mi líbila 1408. Pitevní sál číslo čtyři byl taky fajn. Zbytek mi moc v paměti nezůstal.

opic 12
27.03.2020 4 z 5

A vo tom to je.A vo to tu běží.At si venku v blátě a nebo ti na vlasy bílej prášek sněží.Venku je to samej horor.Člověci se netulí.Svou tvář halí,své dvě nosní dírky tají.Ústa neslyšná.Postavy s odstupem se plouží.Na páse položky leží,čárový kod na čele je značka a trest boží.Navzájem se houfovati na veřejnosti či jiné aktivity provozovati nedoporučováno.Za Císaře Pána a jeho rodinu.Amen.Halejuja.Za účelem veřejného lynče udávati osoby zpozorované,pod pokutou budou se káti a veřejně staniž se pranýřovanými.Jak sestry kázati praviti a říkati je lepší doma na prdeli seděti a vyčkávati.
A v těchto nečistých časech strašidelných,pekelných či jednoduše zlých,jak ze stránek Kingovských,je lepší počastovat někde doma v teple.Temné věci se staly přirozeným jevem a proto uchylovati ke knize je tentokrát snažší i v našich domácnostech.Už nestali se jen požitkem románovým či výplodem chorých mozků Hollywoodských scénaristů či beletristických úletech romanopisců neb jiných zhulených poraušených ujíždějících tvůrců nevyjímaje.Uzavřené oddělení 17 pavilon B.Proto čtete Kinga zlatíčka,to dá rozum.
Uprdoliti se do kanafásu a vzíti tuto povídkovou bonboniéru je věc definitivní a jak je již známo z jiného románu agniK pochytiti "sračky jsou hovna".
Takže první povídka Pitevní sál čtyři.No tak tam je to snad jasný a na rozjezd je to záhul.Zápisky na zdech hajzlíků co King sbírá na cestách a hle povídka jak vyšitá,fakt pěknej kousek "Vše,co miluješ ztratí se v dáli".Poté rozpinkávačka,občas vyhýbka,nemastno neslano až do titulní "Všechno je definitivní" šmakulozní záležitost a pak už jede samý maliny a citrony se švestkama,jak na válečku z výherního automatu.Ohromně vymazleně působící paranoidně zacyklená podivnost s dlouhým názvem "Ten pocit,co popsat se dá jen těmi francouzskými slovy".
Jízda na střele je vymazlenou záležitostí,krystalicky čistou esencí slov v kombinaci papíru na kterém v tiskárně šouply těch pár písmenek a octla se v knize.Teda nejdřív podfikly lesáci strom načež ho odvezli na pilu.Nejdřív ho však museli naložit.Traktor nebo kun tam taky možná byl.Vlastně ho úplně nejdřív nejaké dobré duše museli ve školce zasadit.A za to jim dík a zahrát není nutno,není nutno by se slušelo.Dlouhá cesta,fakt ! Víte co tim myslím,to dá rozum.Prostě tenhle proces se musel udát a všechno jenom proto,abychom si v tom pohodlí dali špeka a přečetli si "Jízdu na střele" a tetelili se blažeností a osvícením a blahořečeli a slintaly nad tím že King je King.A nějakej magor tu napíše tak krutě nudnej koment s tak dlouhým ubíjejícím kecáním až hrůza.
Hrůza ? Vždyt vo to tady celou dobu kráčí.Rozejděte se a neshlukujte se a hlavně mě neotravujte.
Nebojím se.Mám jen prostý přirozený strach.To máme asi všichni.A bát se je tak příjemný.Ale jen trochu.Když zamrazí,to už je trochu moc.Naštěstí všechny povídky nejsou jenom o tom :)))
Definitivní !!!

Angie_Missfit
24.02.2020 4 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších Kingovek. Jak to tak u povídek bývá, některé jsou slabší, jiné standardně dobré a některé skvělé. Právě díky poslední zmíněné kategorii dávám vysoké hodnocení, protože některé povídky z této knihy nemohu dostat z hlavy. A která povídka je mým favoritem? Naprosto úžasné mi přišly "Silniční virus míří na sever" a "Jízda na střele". I další povídky se snadno vryjí pod kůži, myslím, že snad jen 2 nebo 3 povídky mě nebavily na 100 nebo alespoň na 90%. I když už jsem knihu četla mnohokrát, ráda po ní čas od času sáhnu. Doporučuji.

CharlesWard
31.05.2019 3 z 5

Mezi geniální povídky patřily: Pán v černém obleku - hoch potká v lese nečekaného pocestného, Místnost smrti - odsouzenec čelí smrtícímu obvinění, Sestřičky z Elurie - pocestný je nucen pobývat v pochybném lékařském zařízení, Oběd v Gotham Café - rozvádějící se muž zažívá nečekanou schůzku. Zbytek sbírky bohužel tvořil průměr až podprůměr. A tak je to u Kinga vlastně vždy - jeho knihy (povídky) jsou buď naprosto dokonalé nebo naprosto blbé.

Ivan Kučera
26.05.2019 4 z 5

Stephen King napísal veľa poviedok a tým pádom mu bolo vydaných i veľa zbierok. Nočná zmena je absolútne kultová a ja ju zbožňujem. Ale Všetko je definitívne je tiež skvelá záležitosť. Jasné, sú tam aj slabšie kusy (a možno je ich dokonca viac, než by bolo milé). Ale dostatočne to kompenzujú megapecky L.T. a Pán v černém obleku a veľmi fajnové nadpriemery Vše, co miluješ, ztratí se v dáli a ústredné Všechno je definitivní.

kapitan9556
20.03.2019 5 z 5

Moc parádní povídky, hlavně: Sestřičky z Elurie (které jsem už kdysi četli v souvislosti doplnění Temné věže), Všechno je definitivní, Silniční virus míří na sever, Oběd v Gotham Cafe, 1408 a v první řadě legendární Jízda na střele (kterou jsem již kdysi také četl). Zbytek průměr, který ale neuspí a také neurazí.

bukiet
03.02.2019 4 z 5

Další várka vynikajících povídek. Ne všechny jsou strašidelné, ale všechny jsou zajímavé. Je vidět, jak Kinga baví psát a zkoušet různé postupy. Ostatně i ta povídka o déjà vu, která mne bavila nejméně, je opravu skvělým popisem pekla. Z pohledu cestovatele k Temné věži mne však nejvíce zajímala povídka titulní, protože její hlavní hrdina je důležitou postavou, kterou ještě v sérii Temná věž potkáme. S touto postavou do cyklu přichází Bořitelé, lidé s netušenou mentální mocí, kteří jsou schopni narušit paprsky podpírající Temnou věž. Poprvé už jsme jednoho Bořitele poznali letmo v románu Nespavost. Druhou povídkou, která je přímo spjata s Temnou věží jsou Sestřičky z Elurie. Jde o příběh, který Rolanad Deschain prožil ještě před příchodem na Mohainskou poušť.
Cesta k Temné věži:
1. Temná věž I: Pistolník
2. Přemístění – povídka (Temné vize)
3. Dračí oči
4. Temná věž II: Tři vyvolení
5. Svědectví
6. Talisman
7. Temná věž III: Pustiny
8. Nezbytné věci
9. Temná věž IV: Čaroděj a sklo
10. Prokletí Jeruzalémské – povídka (Noční směna)
11. Prokletí Salemu
12. Na dobrou noc – povídka (Noční směna)
13. Mlha – povídka (Mlha)
14. To
15. Nespavost
16. Rose Madder
17. Beznaděj a Strážci zákona
18. Všechno je definitivní – povídka (Všechno je definitivní)
19. Pytel kostí
20. Sestřičky z Elurie
21. Temná věž IV ½: Závan klíčovou dírkou

danny_21
07.12.2018 4 z 5

Další dávka povídek v lehkém nadprůměru - 75 %

ToInfinity.cz
08.10.2018 5 z 5

Moje druhá kniha od Kinga a popravdě jsem moc nevěděla jestli se mi bude líbit. Nejsem moc na povídky, mám raději delší romány, ale na doporučení kamarádky jsem dala a rozhodně jsem nelitovala. Kniha se skládá z 15 samostatných povídek. Na začátku je úvod, kde autor přibližuje psaní jeho povídek. Dále je ke každé povídce pár slov "Jak povídka vznikla". Musím říci, že hned z prvního příběhu - "Pitevní sál číslo čtyři" jsem měla husí kůži. . Dále bych vyzdvihla ještě "Silniční virus míří na sever", "1408" a "Jízda na Střele". Ovšem povídka "Sestřičky z Elurie" mě teda vůbec nebavila. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, díky ní jsem i trošku pozměnila názor na povídky a nebudu je již z mého knižního seznamu rovnou zavrhovat.

vitez21
19.04.2018 5 z 5

Ani jedna z povídek vyloženě nenudila, takže celkový dojem z této sbírky je veskrze pozitivní. Nejlepší povídky z mého pohledu: Všechno je definitivní, Jízda na střele, Oběd v Gotham Café, Sestřičky z Elurie (díky této povídce se možná někdy v budoucnu vrhnu i na čtení jednotlivých částí Temné věže).

RadkaHůjová
23.02.2018 5 z 5

Nejlepší mi připadala asi stejnojmenná povídka Všechno je definitivní. :-)

Dominik106
03.12.2017 4 z 5

kniha se mi moc líbila.

Danilla
23.11.2017 3 z 5

Většina povídek byla super, u několika jsem se nudila. Kniha není špatná ale radši mam klasické Kingovky.

AdalbertS
24.09.2017 4 z 5

Kvalitní sbírka povídek, nenáročná, poutavá. Pomohla mi vrátit se ke čtení po +- 6 letech.

Salonka
28.08.2017 5 z 5

Aké temne vzrušujúce je byť zase doma ... v starom pyžamku, pod dôverne známou teplou perinkou a s nožom pod vankúšom. Byť tam, kde to smrdí skoro normálnym šialenstvom a takmer ľudskou krvou ... kde sa dejú podivné a fascinujúce veci, ktoré mi berú dych a žmurkací reflex a ktoré ma vťahujú do svojej dimenzie rovnako za krikľavého slnečného popoludnia ako za tmy tretej hodiny rannej.
Viete kde som?
Predsa u Kinga!
U starého dobrého strýčka Stephena, ktorého môžem zas iba neoriginálne vychváliť až do neba (alebo pekla?) za svojské príbehy, talent, umenie citeľného a blízkeho spojenia s čitateľom (mnou určite), gradáciu deja a rozmanité detaily (bez nich by to nebolo ono). Pozorujem, že prežívam špeciálne blaho pri čítaní myšlienkových pochodov postáv, akejkoľvek postavy, s ktorou ma autor zoznámi a nechá ma týmto spôsobom nahliadnuť do jej vnútra.

Každú poviedočku hviezdičkujem samostatne, ale tu a teraz tento hrôzyplný celok dostáva plný zásah.
Obrazy visia nakrivo, vidíte to tiež?