Outsider

Outsider https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403472/bmid_outsider-W6f-403472.jpg 4 1176 302

Když je v městském parku zavražděn jedenáctiletý chlapec, spolehliví očití svědci bez váhání označí za viníka oblíbeného trenéra Terryho Maitlanda. Důkaz DNA a otisky prstů potvrzují, že zločin byl spáchán tímto rodinou milovaným mužem. Detektiv Ralph Anderson, jehož syna Maitland také kdysi trénoval, otřesen brutálním způsobem zabití, dává příkaz zatknout podezřelého ve veřejném představení. Ale Maitland má alibi. A další pátrání potvrzuje, že ten den byl skutečně jinde. Anderson a okresní prokurátor sledují stopy, vyšetřování se přesouvá z Ohia do Texasu a začínají se objevovat děsivé odpovědi. Stephen King opět předvádí své mistrovství a graduje příběh do téměř nesnesitelného napětí. Terry Maitland vypadá jako fajn chlapík a člověk přece nemůže být na dvou místech najednou. Nebo může?... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Outsider , 2018

TomTomis
31.01.2020 3 z 5

První polovinu knihy jsem si to docela užíval a jak jsem četl dál, zmocňovala se mě mírná nechuť pokračovat. Konec knihy jsem už jen tak nějak proletěl. Asi mi ta záhada na začátku asociovala, že se budeme věnovat serioznějšímu vyšetřování... Pozdě mi došlo, že čtu Kinga, že jsem tohle měl čekat. Mám v knihovně ještě od něj dvě nepřečtené knihy, ale myslím, že jsem po letech \"překingován\" a dopřeju si ty dvě až někdy později. Kdybych to četl jako první knihu, asi bych byl méně zklamán.

Dixinka
26.01.2020 3 z 5

čekala jsem víc. Začátek byl strhující, konec divná pohádka.

lofasovec
21.01.2020 3 z 5

Kingovská klasika obohacená o strategicko-neofatální prvky, které nicméně kolidují s předpokládanou percepcí čtenářovou. Lze to externalisticky dopilovat, snad příště lépe.

Kubikula4
18.01.2020 4 z 5

Zajímavý nápad, bavilo mě střídání dějiště i propojení s předchozími knihami. Co mě ale iritovalo byl překlad (Beta nakladatelství), resp. špatná korektura textu (chybějící uvozovky, závorky, záměna jmen či oslovení...), která mě občas nutila vracet se v textu, abych pochopila souvislosti. Některé pasáže byly zdlouhavé, ale celkově pořád dobrá "kingovina". Jsem zvědavá na seriál, ale kniha bude vždycky kniha :)

danny_21
14.01.2020 2 z 5

Strašně nerad to říkám u svého nejoblíbenější autora, ale se vším respektem, který chovám k temným nápadům pisálkova mozku, musím bohužel říct - Štefane, co to sakra bylo ? Cítím to už několik posledních kusů, že Královi dochází dech, kdy u mě poslední peckou v novodobé éře byl Dallas 63. Navíc mi nejde na rozum, proč tolik snahy věnuje detektivně laděným námětům s absolutně neatraktivní a neuvěřitelně se vyvíjející postavou Holly … Outsider je v mých očích pouze mizernou vykrádačkou několika použitých vlastních nápadů, s prapodivnou až směšnou zápornou kukačkovitou entitou bez objasnění vlastního původu a jak už registruju už po několikáté, s odfláknutým koncem. Mluví ze mě velké zklamání, pořád doufám aspoň k částečnému se příblížení kvalitou k Misery, Svědectví, Řbitovu, TO, ale v posledních letech je to podobné tomu, jako když koukám rok co rok na hokejky a říkám si, že letos to už musí cinknout a realita mě posadí zpátky na prdel do kanape … chjo - 45 %

sirojezkin
12.01.2020 3 z 5

Klasika od Kinga. I s tím nadpřirozenem.

Ajuszka
01.01.2020 5 z 5

Musím se přiznat, že tohle byla moje první kniha od Kinga. Ne úmyslně, ale nějak jsem se mu ve své čtecí vášní vyhýbala. Příběh, styl psaní to vše mi sedlo. Konec jsem přečetla na jeden zátah. Jediné co mi vadilo je to Kingovo pověstné nadpřirozeno. Mě to prostě do detektivek nesedí, v jednu chvíli čtete luxusní detektivní příběh, který vás nutí nad vším přemýšlet, a pak najednou zjistíte že to je vše opřeno o nadpřirozené bláboly. Co se mi na druhou stranu líbilo hodně, že se pan King nebojí vyzvednout svou spisovatelskou,, konkurenci'', v tomhle případě pana Cobena, za to je u mě opravdu KING

Blondebookdevil
01.01.2020 4 z 5

Po přečtení několika komentářů jsem zjistila, že nejsem sama, která má z Outsidera rozporuplné pocity. Tak jak tu již někdo zmínil, nebavil mě ten rozjezd a spousta zbytečné omáčky kolem. Zatknutí populárního kouče T, jeho otisky na místě příšerné vraždy, ale zároveň důkazy svědčící o jeho nevině. Jak mohl být na dvou místech naráz? Tak v půlce knihy to zachránil příchod Holly, která do příběhu vnesla nové světlo a naději. Oceňuji pasáže s el Cuco, při těch mi běhal mráz po zádech, také že se dá dohledat zmiňovaná ukolébavka a němý film s las luchadoras. A to, jak nakonec děj vygradoval, mi vůbec nevadilo, naopak - příjemně mě to překvapilo a donutilo se utvrdit v tom, že je kniha na 4*. Kingovy knihy nejsou oddechovky, je třeba vnímat pozorně každé slovo, a tady se to vyplatilo a dostali jsme naservírovanou podívanou s trochou nadpřirozena. Moc se těším na seriál od HBO, trailer mě velice zaujal.

TheSarcasm
26.12.2019 5 z 5

Za mě dobrý. Čekal jsem Kinga, dostal jsem Kinga. Upřímně, taky bych možná upřednostnil méně té duchařiny, ale to bych si musel vybrat ke čtení třeba Chrise Cartera nebo nějakého toho seveřana, že? Postava Holly byla pro mne příjemným oživením. Oceňuji, že Mistr nenechal tak svéráznou postavičku odejít s Billem Hodgesem a vrátil ji na scénu.

hardrock
19.12.2019 5 z 5

Prekvapivo napínavý príbeh, kde sa tempo rozbehlo hneď od prvých strán. Našiel som niekoľko prekvapivých zvratov. Záver mi neprišiel ani uponáhľaný ani skratkovitý. Kvalitný King

kytikyti
17.12.2019 2 z 5

King a jeho brutální vraždění dětí. Viděla jsem i podobnost s jinými knihami kde nadpřirozená kreatura vraždí. Nic moc.

Lol_so_weird
16.12.2019 odpad!

Kniha mně opravdu velmi zklamala. Čekala jsem od pana Kinga mnohem více. Četla jsem už více nesmírně skvělých od něj, ale tahle je dle mého naprostá katastrofa. Jediné, co mně snad zaujalo bylo téma, od kterého se odvíjel celý příběh. Začátek, paráda, čekala jsem co mi zbytek knihy přinese. Ano vím o tom, že pan King si knihy rád vylepšuje příběhy nadpřirozenými příšerami, ale tohle byl už opravdu nesmysl. Jak říkám čekala jsem mnohem více a za mně velké zklamání. Knihu jsem ani nedočetla do konce.

Stanas513
13.12.2019 5 z 5

Super čtení přesně podle očekávání. Thriller s trochou neznámého a záhadného.

LeSk
13.12.2019 odpad!

Nemohu si pomoct, kniha mě nezaujala od začátku do konce. Přemáhala jsem se knihu vůbec dočíst. Závěr byl nezajímavý. Pro mě bohužel jedno velké zklamání.

kika_
10.12.2019 5 z 5

Toto dílo velice mile překvapilo. U Kinga jsem zvyklá, že chvíli trvá, než se kniha rozjede a vtáhne mě do děje. Tahleta mě vtáhla okamžitě. Od začátku do konce napínavé. Ze začátku se příběh tvářil jako "obyčejná" detektivka, ale vyklubalo se z toho něco velmi neobyčejného a jedinečného. Doporučuji.

Berta099
10.12.2019

Kniha se mi líbila jsem zvědavá s čím přijde HBO

Dolina
07.12.2019 3 z 5

Škoda, že si kniha neudržela stejné napětí, jako v první třetině, po celou dobu. Po příchodu Holly už to byla jen natahovaná fraška. Nějaká neřešitelná situace? V klidu, Holly má kabát se spoustou kapes a vytáhne něco, co je zrovna potřeba.

Ben Nevis
02.12.2019 4 z 5

Kniha by si zasloužila 5/5 ve srovnání s tvorbou v žánru, ale ve srovnání s Kingem nedotahuje nejúspěšnější kousky. První polovina je napínavá, protože pátráme po "jak". Pak už je pachatel jasný a na můj vkus se dostává moc prostoru analyzování, jestli je to vůbec možné, jestli věřit nebo hledat logické vysvětlení v rámci reality.

Outsider připomíná román To, kde se o to důležité postarala dětská schopnost věřit v pohádky. Jenom s dospělými to už není ono.

invocation11
01.12.2019 3 z 5

Zpočátku mě to hrozně bavilo. Rozjezd super, byla jsem našponovaná jak gatě a čekala, co se bude dít dál. Za mě byla ta detektivní část opravdu skvělá. Když se příběh překlopil do klasické „kingovky“, nevadilo to, ale čekala jsem přinejmenším stejné tempo a napětí jako na začátku. Líbilo se mi, že se příběh volně prolínal s další Kingovu knihou (Pan Mercedes) v podobě postavy Holly Gibneyové. Nicméně ten konec mi přišel tak nějak… rychlý, nedotažený, nijaký? Zkrátka taková bleskovka, bum a konec, což mě vcelku zklamalo. Vůbec mám pocit, že nové „kingovky“ těm „klasickým“ zkrátka nesahají ani po kotníky. Zároveň by mě zajímalo, jestli kniha není jen Kingovou reakcí/názorem na Donalda Trumpa a podporu Mexika?

klikas
27.11.2019 3 z 5

Hahaha, brčka!!! To je magor!
Jo, ale pořád to funguje Kingu :)