Outsider

Outsider https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403472/bmid_outsider-W6f-403472.jpg 4 1176 302

Když je v městském parku zavražděn jedenáctiletý chlapec, spolehliví očití svědci bez váhání označí za viníka oblíbeného trenéra Terryho Maitlanda. Důkaz DNA a otisky prstů potvrzují, že zločin byl spáchán tímto rodinou milovaným mužem. Detektiv Ralph Anderson, jehož syna Maitland také kdysi trénoval, otřesen brutálním způsobem zabití, dává příkaz zatknout podezřelého ve veřejném představení. Ale Maitland má alibi. A další pátrání potvrzuje, že ten den byl skutečně jinde. Anderson a okresní prokurátor sledují stopy, vyšetřování se přesouvá z Ohia do Texasu a začínají se objevovat děsivé odpovědi. Stephen King opět předvádí své mistrovství a graduje příběh do téměř nesnesitelného napětí. Terry Maitland vypadá jako fajn chlapík a člověk přece nemůže být na dvou místech najednou. Nebo může?... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Outsider , 2018

Tadeusz
11.03.2020 3 z 5

Knihu jsem si přečetl: A) protože jsem chtěl mít náskok nad přítelkyní se kterou jsem se koukal na seriál (se kterým se kniha zdá se hodně rozchází) B) čtenářská výzva C) protože by to byl můj první Stephen King.

Kniha mě nějak nenadchla, dala by se z ní udělat kratší a výstižnější povídka. Nicméně ji patří velké díky, že se Stephen Kingem se ještě někdy potkám, minimálně z podnětu komentujících danou knihu odkazující právě na "klasického" Kinga nebo "jiného" Kinga.

Edera
07.03.2020

King už mě v knihách i ve filmu děsí pěknou řádku let. Dokáže vytvářet pozoruhodné světy a nesmírně působivé příběhy. Tenhle jeho další sugestivní počin o lidech, kteří jsou i nejsou na jednom místě najednou, kde opět ošklivě umírají nevinní lidé a postavám se dějí víc než nepříjemné věci, je toho důkazem.
Kingu, mám z tebe respekt.

Arlienen
06.03.2020 5 z 5

King je pro mě geniální spisovatel. Pro mě budou jeho knihy vždy taková třešínka na dortu, po které vždy sáhnu.

Sarka25
04.03.2020 5 z 5

dnes jsem docetla tuo knihu a jsem velice nadsena. Po dlouhe dobe jsem se pri cteni bala a dokonce jsem nekolikrat musela prestat cit abych ten strach nejak vstrebala. Ani chvili jsem se nenudila, kniha byla svižná a čtivá, pecetla jsem ji jednim dechem a kdybych nemela dve male deti tak ji prectu jeste rychleji :D . Za me je to skvělá kniha a Pan King me mile prekvapil .. klobou dolu ..

mclenin
29.02.2020 5 z 5

Výborné. Chce sa mi povedať, že starý dobrý a tradičný King, pretože presne taký pocit som mal pri čítaní tejto knižky, ktorá na mňa istým spôsobom dýchla dávkou nostalgie. Outsider je napísaný štýlom Kingovi tak vlastným - v úvode "hodí" návnadu, ktorú mu čitateľ zhltne a potom už nemôže zastať, pričom celé je to tak akurát, ... tak akurát mysteriózne, tak akurát "hororové" (hoci opäť, horor trochu ustupuje do úzadia), tak akurát zapletené a pritom stále veľmi prehľadné, ergo správne vybalansované po obsahovej aj formálnej stránke. Páči sa mi, že King kráča s dobou a neodpustí si sem tam aj nejaký ten easter egg. No aby som len nechválil, záver skutočne mohol byť o niečo intenzívnejší a snáď sa aj mohol trochu viac pohrať s otázkou mytológie outsidera. Inak však prakticky nemám čo vytknúť, je to skvelé čítanie.

Adellll
16.02.2020 5 z 5

Hodně lidí nové kingovky kritizují. Myslím, že celkově ty poslední Kingovy knihy jsou takové friendly. Asi až na tuhle:D. Po dlouhé době mě u nějaké knihy alespoň trochu mrazilo. Myslím, že se Outsider dá (alespoň trochu) srovnávat (narozdíl od třeba Povznesení nebo Kouzelné skříňky pro Gwendy) se starými dobrými kingovkami:)...

Outsider21
15.02.2020 4 z 5

Začátek knihy vypadá jako detektivka, ovšem po pár stránkách už je cítit nadpřirozeno. Kingovo popisování postav a míst je prostě skvělé. Výborná kniha!

kachnat
15.02.2020 5 z 5

Musím říct, že za mě naprostá bomba!!! Duchařina - nadpřirozeno při řešení vražd dětí.... Zatím nejlepší kingovka, co jsem četla.

regazzoni
14.02.2020 3 z 5

Četl jsem už i lepší knihy od S.Kinga, ale rozhodně mě to nezklamalo.

Dizzy3
13.02.2020 2 z 5

Kinga miluju, ale tohle byla pro mne jeho nejslabší kniha... Dočteno jen proto, že nemám ráda nedočtené knihy a i tak to bylo dost náročný. Začátek byl celkem zajímavý, ale tím to skončilo..žádná atmosféra, spád ani nic podobného, postavy nesympatické.. Jako povídka by to stačilo, takto byl příběh zbytečně natahovaný, spousta myšlenek se pořád opakovala..kantalup na každé stránce.. Když Kinga, tak jeho starší díla, které jsou prostě skvosty.

bosorka
10.02.2020 4 z 5

Vlastně klasický King, se skvělým rozjezdem i gradací a dost zabitým koncem. Tady mě navíc autor navnadil na možná dobrou detektivku a ono zase ne. Ale co se divím, že? Přeci jen čtu Stephena Kinga. I když některé jeho nehororové knihy se mi vlastně líbily víc, taky je umí. Když chce. Jenže ono vydolovat skvělou pointu je umění a ne vždy se zadaří. Outsider tak za 3 a půl, především za skvělou atmosféru první půlky knihy. Další směřování příběhu a zvlášť ten hodně uspěchaný konec to hodil bohužel úplně jinam.

whiolet
06.02.2020 4 z 5

Já vám nevím, jako skalní fanoušek Kinga jsem byla sice mile překvapená,že to nebyla jednoduchá jednohubka jak to většinou u jeho novějších knížek bývá, na druhou stranu ,ačkoliv měl příběh všechno,co by měla správná Kingovina mít (mrazivá atmosféra, nechutné detaily, sarkasmus), pořád se to rovnat jeho starším dílům nemůže.

tereza5844
03.02.2020 3 z 5

Moje první setkání s Kingem jako autorem, četla jsem v originále. Napsáno čtivě, ovšem v některých pasážích trošku zdlouhavě a konec se mi zdál trochu uspěchaný. Atmosféra knihy je však nepopíratelná a místy se upřímně bojíte. Je to napínavé, práce s postavami je skvělá.

prelude
03.02.2020 2 z 5

Bohužel Stephne napsané dobře jak jinak ale Po tolika románech co furt vymejslet... Celkem zklamání pro to mi ani nevadí že Holly hraje černoška s dredama

poki1982
03.02.2020 5 z 5

Moje první Kingovka a byla jsem nadšená. Velmi zajímavý příběh, který byl neskutečně děsivý, až mi běhal mráz po zádech.

smithynka
03.02.2020 4 z 5

Outsider má zajímavý příběh, napínavý, u kterého přemýšlíte, jak je to všechno možné, jak může být člověk na více místech najednou.
A i když byla kniha zajímavá, řadím ji mezi průměrnější Kingovky.

anishta
01.02.2020 5 z 5

Knihu jsem začala číst po čtyřech dílech seriálu. Prostě jsem potřebovala vědět jak to dopadne. A wow. Prostě King. Bylo to drsné, nechutné odporné, strašidelné a uf. Pecka.

jadunka
01.02.2020 5 z 5

Za mě osobně je to mezi Kingovými novějšími knihami jedna z těch lepších.

MonikaV
31.01.2020 5 z 5

Já to prostě zhltla, nešlo to jinak. Parádní.

Misoponia
31.01.2020 2 z 5

Asi jsem toho od Kinga četla už moc, ale tohle mě ničím nenadchlo. Navíc mě štvaly dialogy, všechny ty postavy tam mluvily stejně, nevím, jak to popsat líp, ale byly to takové ty klasické kingovské věty a všechno zakončeno stejnými slovy. Nic moc. Raději se koukněte na seriál, ten bude možná lepší.