Eragon

Eragon https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33189/bmid_odkaz-dracich-jezdcu-33189.gif 4 5740 739

Jeden chlapec, jeden drak, svět dobrodružství. Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě - Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Eragon , 2002

Jacob123
01.03.2015 5 z 5

Cool, awesome, no prostě výborná kniha, která vás úplně vtáhne do sebe. Když vemu v potaz to, že autor napsal první díl když mu bylo 16 nebo 17 let, tak na takovej věk to je naprosto úžasný výkon. Film se tomu sice nehrabe ani po prsty na nohou, ale 5 hvězd si to rozhodně zaslouží :-).

Raven_Black
01.03.2015 5 z 5

Těžko se mi tahle kniha hodnotí, protože na jednu stranu jsou tu ty skvělé, čtivé a dechberoucí pasáže, ale pak se tu tady objevují ty nudné, zdlouhavé pasáže, přes které se musíte dostat. :)
Jinak je to kniha úžasná a vřele doporučuju. ;)

Adell178
24.02.2015

Kniha kterou bych mohla číst pořád dokola. Je poutavá a vtáhne vás do děje hned na začátku.

Mineri
23.02.2015

Je to velmi dobrá kniha. Dalo by se říct, že je to ten typ, který vás úplně vtáhne do sebe! Mohu vřele doporučit..

markulka
17.02.2015 5 z 5

Poprvé jsem četla knížku, ve které se vyskytují draci, elfové a trpaslíci. Kniha mě velmi zaujala a klidně bych si ji přečetla znovu! Občas mi přišlo, že v dosti krátkém úseku bylo obsaženo velké množství informací, proto jsem si daný úsek musela přečíst klidně dvakrát až třikrát, abych dokázala vstřebat tolik informací. Je mi líto, že jsem tuto knížku dočetla, protože jsem se vžila do toho úžasného světa plného magie a překvapení a velmi se mi bude stýskat po Eragonovi a Safiře! Nemůžu se proto dočkat na další díl! Autor knihy má můj velký obdiv, protože jen málokdo dokáže v tak mladém věku napsat tak úžasnou a obsáhlou knihu!!! DOPORUČUJI!!! :-)

mimamo_cz
16.02.2015 3 z 5

Těžko hodnotit Eragona jedním hodnocením, když se nudné a zdlouhavé pasáže střídají s těmi dechberoucími jako na horské dráze. Je to typický putovací fantasy příběh, během něhož je nováček zasvěcován do jemu utajovaného světa. Paollini zde (úměrně svému věku) zapojuje i veskrze černobílé politické intriky a diplomacii. Nečekejte od toho Hru o trůny, tady hraje prim sekání mečem.

Any21
14.02.2015 5 z 5

Miluji knihy od Christophera Paoliniho! Co jsem začala číst, nemohla jsem přestat. Naprosto úžasný příběh. Smekám, že někdo může něco takového vymyslet! (platí i pro J.K.Rowling a J.R.R.Tolkiena)

Dany001
29.01.2015 5 z 5

Fantastická kniha, úžasný příběh.

patricka
25.01.2015 5 z 5

Do teď jsem fantasy skoro nečetla, ale teď vím, že alespoň pokračování Ergona mě určitě čeká. Je to neuvěřitelně krásný příběh. Když bych si od toho odmyslela ty obludy,které sem samozřejmě patří, ale myslím tím kdybychom se přenesli z prostředí Alagaesie do našeho světa, je to vlastně příběh ze života.... K tomuhle, pro někoho možná nesmyslnému závěru mě dovedl Bromuv citát "Skutečná odvaha znamená žít a trpět pro to, v co věříš."
Když ke svému skvělému dojmu přidám fakt, že autor knížku napsal v patnácti letech, stává se Eragon opravdu něčím velmi jedinečným.

Midrlinka
19.01.2015 5 z 5

Mnohokrát lepší jak film. Škoda, že jsem před shlédnutím nečetla knihu. Těším se na pokračování.

medvídě
16.01.2015 5 z 5

Velmi jsem si oblíbila filmové zpracovaní a říkala jsem si, proč se tolika lidem, co četli knihu nelíbí. Už to vím, ale i přesto svůj názor nezměním. Kniha má hodně, co do sebe a jsem ráda, že jsem se po letech k ní dostala. Je poutavá a těžko se od ní odtrhává. Už se moc těším, jak to bude pokračovat.

colis.72
13.01.2015 5 z 5

Autor neuvěřitelně vtahuje čtenáře do děje. Já sem knihu přečetla doslova jedním dechem.

Salonka
10.01.2015 4 z 5

Dielo mladého autora Ch. Paoliniho – Eragon – som čítala kedysi dávno (ešte ako dieťa), keď bolo slávnou fantasy novinkou. Hmlisto som si pamätala, že sa mi páčilo, inak nič. S odstupom času som sa rozhodla prečítať si ho ešte raz.

Musím povedať, že sa mi páči aj teraz. Autora tejto série obdivujem pre jeho fantáziu, ktorú pretvoril do komplexného príbehu s množstvom postáv - sympatických ľudí aj nadprirodzených bytostí (kladných aj záporných), a pútavým dejom. Dejom plným akcie a dobrodružstva, ktorý prežívame spolu s hlavným hrdinom stále, či už počas putovania vymysleným svetom, alebo bojov. Je zaujímavé sledovať, ako sa mladý Eragon pod vplyvom náročných okolností mení – dospieva.

Mne osobne sa vo svetle veľkého množstva literatúry rozličných žánrov, ktoré som za svoj život prečítala, Eragon už predsa len javí ako knižka pre deti – avšak iba v pozitívnom slova zmysle. Som naň asi už príliš dospelá. :-)

Je fajn, že také dielo dokáže napísať mladý chlapec, ktorý je síce stále do istej miery dieťaťom (čo je dobre), ale natoľko šikovným, že dokáže v písomnej forme zachytiť svoje predstavy a pretvoriť ich do výborného diela (každý, kto má za sebou nejaké literárne pokusy určite vie, aké je to ťažké), kde si ostatní mladí čitatelia nájdu svojich rozprávkových hrdinov.

Teda, milý Christopher, bolo mi potešením opäť si prečítať Tvoje dielo. Viem, že nezostanem len pri ňom, ale prečítam si aj zvyšné príbehy. Patrí Ti moja úcta.

hawah
03.01.2015

Knížku jsem četla v roce 2005, kdy ji jedním dechem přečetl můj tehdy ještě ani ne desetiletý syn. Hrozně ho to ovlivnilo a následně přečetl velké množství fantasy knížek. Láska k nim mu zůstala dodnes. Mě se kniha moc líbila, ale filmové zpracování mě trochu zklamalo.

katmat
19.12.2014 5 z 5

je to úžasná kniha, doporučuji. Nenechte se odradit tloušťkou, mohli byste toho litovat.

DK197
19.12.2014 4 z 5

První díl Odkazu Dračích jezdců začíná jako milá fantasy pohádka (i stylem psaní se to pohádce podobá) a postupem času se mění ve čtivý dobrodružný příběh připodobnitelný Pánovi prstenů. Jen mě daleko víc baví. :-) Člověka to hned vábí, aby sáhl po pokračování. Opravdu dobrá knížka.

unnamed-soldier
16.12.2014 4 z 5

Z odkazu dračích jezdců se jedná asi o nejlepší dílo. Kniha se dobře čte, postavy jsou zajímavé a s výjimkou hlavního hrdiny působí opravdu charismaticky. Přestože v mnoha ohledech celá série je inspirována LOTRem, objevují se zde i Paoliniho vlastní nápady, které rozhodně stojí za zmínku (např. vztah mezi drakem a jezdcem).

Děj této knihy je v mnohém podobný Společenstvu prstenu, přesto v tom nevidím nějaký extra problém už jen pro dobrou čtivost, která mladší generaci vyhoví více než Tolkienův náročný text. Jako samostatné dílo tedy lze hodnotit kladně (na mladého autora nevídaný začátek). Problém se nachází ovšem nachází v navazujících knihách, zatímco Paoliniho věk narůstá, úroveň zbylých knížek strmě klesá. *Zhodnocení celé série u Inheritance

maca5449
12.12.2014 4 z 5

Bylo to trochu zdlouhavé, ale na druhou stranu i čtivé. Četla jsem Eragona před pár lety a pořád z něj mám pozitivní dojem a některé pasáže si dodnes pamatuji (pokud je kniha "nedobrá" většinou do týdne zapomenu o čem byla). Co mě mrzí je "pokus o film."

Ramilia
10.12.2014 5 z 5

Knihu jsem poprvé četla, když mi bylo 13, dalo by se říci, že to byla jedna z mých prvních fantasy knih. Úplně mě uchvátila! Celá Alagaesie, postavy, dialogy, jak se příběh rozvíjí... Tehdy jsem ji četla pořád a pořád dokola, nemohla jsem se jí nabažit :) Nikdy mě neomrzela.
Jediné, co mě velice zklamalo, byl film, říkám si, že si půjčili jen název :D

Nedávno jsem knihu četla znova, jelikož jsem si dokoupila poslední díl, tak jsem si to chtěla po několika letech osvěžit, bavilo mě to snad ještě víc! (je pravda, že první 3 strany tedy až tolik ne).
Knihu jsem koupila i mému příteli k narozeninám - upozorňuji, že je to milovník Tolkiena - a kniha ho po pár kapitolách taky chytla, nakonec si sám dokoupil zbývající tři díly.

A já osobně si nemyslím, že je to jen vykrádačka Tolkiena - to byste mohli říci pak o úplně každém fantasy, nebo jiném žánru... Jo, jsou tam taky elfové, trpaslíci, ale to je tak všechno :D to je jako byste říkali, že Vopršálek vykradl Vošoucha, jelikož se v jejich knihách vyskytují hasiči (vymyšlený příklad).

Arya26
07.12.2014 5 z 5

Nejlepší kniha na světě!!!