Eragon

Eragon https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33189/bmid_odkaz-dracich-jezdcu-33189.gif 4 5740 739

Jeden chlapec, jeden drak, svět dobrodružství. Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě - Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Eragon , 2002

LadyD
14.09.2015 5 z 5

Nedávno jsem koukala na film Eragon, a tak mi to nějak chytlo, že jsem začala znova číst. Musím říct, že spoustu věcí si už ani nepamatuji :) ... takže je pěkné si tuto knihu znovu přečíst. Určitě budu pokračovat i druhým dílem...

juli2
01.09.2015 4 z 5

Knihu jsem četla již dvakrát a pokaždé v ní najdu něco nového. Kniha je napínavá a ani chvilku jsem se u ní nenudila.

Ashurnibibi
31.08.2015 2 z 5

Marketingový výtvor hrající na nízký věk autora bez jediné kapky originality, natožpak prozaického umu.

ziriant
29.08.2015 3 z 5

Není to veledílo, ale pěkný příběh nepochybně ano. Není to má srdcovka, přesto se k Odkazu dračích jezdců ráda vracím. Není to dechberoucí podívaná, přesto jsem opět Eragona přečetla za dva dny. Na klasické fantasy nic originálního, na věk autora dost dobré. Kniha mi nepřijde ničím příliš vyjímečná, přesto jsem považovala za nutné ji mít doma. Kontrastů by se ještě našlo spousta, ale myslím, že se radši půjdu vrhnout do dalšího dílu.

knihomolka01
25.08.2015 4 z 5

Asi jsem od toho čekala trochu víc, ale co se dá dělat?:) I tak to byla skvělá kniha, jen mě štvalo Eragonovo věčné omdlévání.:D

kendllajf
20.08.2015 5 z 5

Super kniha nato , že to napsal 15 letý kluk. Bravo!!!!!!!!

tomvall
16.08.2015 1 z 5

Přišel jsem k této knize jako slepý k houslím a to formou audioknihy. Neznal jsem tuto fantasy ságu a ani nevěděl nic o autorovi. Ze začátku poslouchání jsem nabyl dojmu, že Paolini, kterého jsem měl za staršího muže, ne-li přímo kmeta, psal knihu pro děti či mladší teenagery, čemuž odpovídal obsah, ale hlavně forma. S každou další kapitolou jsem se utvrzoval v tom, že starý pán Paolini není příliš dobrý spisovatel. Kniha je psána jednoduchými až banálními větami, hemží se prázdnými dialogy bez jakéhokoliv posunu v ději, hlavní postava se chová nevyzrále, což by možná mohl být záměr, ale spíš se jedná odraz "zkušeností" autora. Dále mne iritovala naprostá doslovnost, spisovatel nenechá na čtenáři, aby hledal mezi řádky, ale má potřebu všechno podrobně vysvětlit a rozebrat do detailů. Vadila mi i jména postav, měst, starobylá řeč, neboť na mne působila rušivým dojmem, odváděla mou pozornost od děje, s čímž jsem třeba v takovém Pánu prstenů rozhodně problém neměl. A hlavně, Paolinimu se ve mě nepodařilo vyvolat žádné emoce, ani v dramatických scénách, kdy umíraly postavy včetně těch hlavních a to je docela problém. No a po skončení četby zazněla poznámka o autorovi a najednou všechno zapadlo na své místo a já měl jasno. Žádný kmet píšící pro děti. Puberťák žijící v rodinném nakladatelství. Proto jsem měl pocit, že poslouchám delší slohovou práci průměrného středoškoláka. Takže z mého pohledu odvedla rodina Paoliniů dobrou marketingovou práci. O té literární bych si totéž tvrdit netroufal.

woodward
15.08.2015 3 z 5

Snad u každé anotace nekonečné ságy Christophera Paoliniho se připomíná, že příběh o Eragonovi napsal v patnácti letech. Musím říct, že bych rád věděl, jak dlouho mu to trvalo a kolik mu bylo, když skončil. Psát určitě umí, ale řekl bych, že některé stromy, použité na výrobu papíru pro jeho knihy, by světu prospěly víc, kdyby zůstaly na svých kořenech.

Katrys
08.08.2015 3 z 5

Po dějové stránce se mi to velmi líbilo, co se ale týče spisovatelské, tak se mi zdálo, že věty byly moc jednoduché a občas postrádaly originalitu. Nicméně klobouk dolů, protože napsat něco takového v patnácti mi přijde velmi slušný výkon. :)

Jessybelle
02.08.2015 5 z 5

Super kniha, velmi poutavá, čtená jedním dechem, vždycky jsem ji jen nerada opouštěla, když jsem se musel věnovat něčemu jiném, ale o to raději jsem se k ní zase pak vrátila.

Nesinka
02.08.2015 5 z 5

Když jsem tuto knihu přečetla, nemohla jsem se dočkat, až si koupím další díl. Velmi čtivý a napínavý děj.

tisha8409
02.08.2015 1 z 5

Autorovo vyjádření na konci, že se vším se mu muselo pomáhat a musel po nátlaku rádců spoustu věcí přepisovat, mne dostalo - takže jakápak oslava mladého života, který se tváři jako megapisálek, když mu na to dohlíželo x dospělých a on se jimi řídil?
V podstatě to není jeho tvorba a je to znát - je to smatlané, přeplněné místy nepotřebnými údaji, cesta chlapce v muže evokuje Tolkiena a jeho boje jsou příliš.. dospělácké.
O tom, že mu to jeho rodinné vydavatelství laskavě vydalo a on měl cestičku prošlapanou ani nemluvím.
Prostě děcko mělo nápad a jeho rodina mu to zrealizovala.

Nic k obdivu. Zas tak úžasný výkon to skutečně nebyl a to když řeknu já - milovnice fantasy a světů a příšer - něco na tom už je.
( a ano Lectere, záporně mohou hodnotit i ti, kteří měli ze slohů vždy za jedna).
Zfilmované to může být dobré, ale skutečně, ke čtení toto bylo jen chvíli.

Michaelkaa
30.07.2015 5 z 5

Úžasně čtivá kniha, která vtáhne do děje, hned při prvních stránkách.

Rubas
29.07.2015 4 z 5

Trochu jsem se toho bál a musím říct, že to byla chyba. Knížka je poutavá a hlavně má spád!! Pokud jste opravdoví fandové, doporučuji i audioknihu, kterou namluvil M. Stránský.

Maus
28.07.2015 5 z 5

Moc pěkná knížka! :)

Peti
27.07.2015

Příběh Eragona mě nadchnul - velice čtivé fantasy. Jeden nález v Dračích horách a místo kopání řepy je tu máchání mečem a jízda na drakovi.

Byxy123
21.07.2015 4 z 5

Přes léto není pořádně čas číst, ale když jsem čas měla, byla jsem ráda, že mi ho krátí zrovna Eragon. Je to příběh plný kouzel, akce, napětí, překvapení, zvratů a prostě mě bavil. :D

Janičta
17.07.2015 4 z 5

Dobrá kniha
Když vezmete v potaz, že je to prvotina od nezvykle mladého autora, nebudete u knihy zklamaní.
Je to docela dlouhá pohádka o boji dobru se zlem, o životních zvratech a složitých rozhodnutích, která utvářejí další osudy celé země. Ano, je to celé podáno jednoduše,ale dobře se to čte, je to odpočinkové a zábavné :-) Je tam patrná inspirace dalšími autory, ale nepřijde mi to nijak přehnané, najít dnes opravdový originál je dost fuška a s určitou nadsázkou se dá říct že všechno se všemu podobá.
Popisnost není přehnaná, musím říct že existují mnohem, mnohem popisnější knihy, které se čtenáře snaží doslova udolat detaily, tohle bylo slabé kafe :-)
Jsem ale zvědavá, jak bude autor zvládat vývoj svých postav v dalších dílech...

aliceskal
16.07.2015

První díl byl nejlepší. Četla jsem ho v 15 letech a měla jsem problém knihu odložit, pořád jsem četla a četla...Dnes když jsem starší tak, už by se mi to asi tolik nelíbilo.

carodejka_s.r.o
13.07.2015 4 z 5

První díl této tetralogie čtenáře skvěle vtáhne do děje a seznámí ho s hlavními postavami. Hvězda dolu za některé příliš obsáhlé a dle mého názoru mnohdy až nudné popisné pasáže.