Eragon

Eragon https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33189/bmid_odkaz-dracich-jezdcu-33189.gif 4 5744 739

Jeden chlapec, jeden drak, svět dobrodružství. Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě - Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Eragon , 2002

Renaiti
07.02.2016 5 z 5

Musím přiznat, že se mi neskutečně moc líbilo, jak k sobě postupem knihy Safira a Eragon nacházeli cestu a jejich vztah se čím dál více prohluboval a obě postavy se vyvíjeli. Samozřejmě, že se v ději objevovalo i mnoho zvratů, které dokázaly čtenáře zasáhnout a nebo mu nechat mnoho otázek na přemýšlení. Jakožto milovnice detailních popisů, jsem byla velmi potěšena, nová místa i děj byl popsaný tak, že jsem si dokázala představit, jak to tam vypadá a co se právě odehrává. Tímto faktem jsem více než nadšena a možná i z části proto se mi kniha tolik vryla do paměti. Příběh farmářského chlapce je zkrátka pojat neskutečně chytlavým příběhem, který se vám dostane pod kůži i se všemi jeho postavami. Ještě dlouho po dočtení jsem přemýšlela nad Safirou, Bromem, Murtaghem, Solembumem a dalšími postavami...

pichova.veru
05.02.2016 5 z 5

Celý příběh o Eragonovi a Safiře je skvěle promyšlený. Kniha se dobře čte a já si skvěle dokázala představit Paoliniho svět:)

Totojsemja
05.02.2016 5 z 5

Báječná knížka. druhý den čtení jsem šel jenom na oběd a večeři. zbytek jsem ji četl. Ale bohužel je někdy trochu předvídatelná, ale i tak je to pro mě druhý pán prstenů.

Michaela999
29.01.2016 4 z 5

Super knížka:)

beruskanini
24.01.2016 5 z 5

včera jsem viděla film a byla to NAPROSTÁ HRŮZA knize to nesahalo ani po kotníky teda kdybych byla scénárista já vypadalo by to úplně jinak.

Arya26
21.01.2016 5 z 5

Už to jsou asi 2 roky co jsem přečetla Eragona a musím říct, že jsem se od té o by opravdu posunula kupředu. Byla to jedna z mých prvních fantasy knížek a proto se mi nezapomenutelně vryla do paměti. Od té doby jsem jich přečetla opravdu velké množství a mám teď s čím srovnávat. Sice není tolik propracovaná jako knížky G.R.R. Martina, sice je tam spoustu okopírovaných nápadů z Tolkienova úžasného Pána prstenů,ale i tak se ji chystám znovu přečíst a zavzpomínat.

aria02
20.01.2016 4 z 5

Líbila se. Byla zajmavá ale když jsem ji dočetla neměla jsem pocit že musím okamžitě běžet do knihovny pro další díl.

Lucik38
14.01.2016 5 z 5

skvělá kniha,strašně mě chytla.Přečetla jsem ji za 3 dny (od té doby už přečteno 9 x) a nemohla jsem se dočkat dalšího dílu.Film podle mého naprosto zkazili.Spisovatel má bujnou fantazii,vymyslel naprosto dokonalý svět.Moc se mi líbí elfové a trpaslíci a skvělý nápad s tím starověkým jazykem.Opravdu povedená kniha

Šílený.Knihomol
08.01.2016 5 z 5

U první kapitoly jsem to chtěla vzdát, nebavila mě, ale u druhé a dalších už mě to začalo unášet :D Prostě supeer!!! :D

BeyondHorizon
07.01.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších fantasy knížek, které jsem četla. Myslím, že má zaslouženou pozornost. Filmová adaptace ale byla učiněná katastrofa, což mi je opravdu líto.. Přečetla jsem ji asi před třemi roky a to téměř za pár dní. Úžasný zážitek.

Radek72
06.01.2016 3 z 5

Čteno již před dlouhým časem ale žádná pecka...pro lidi co čtou Tolkiena, Eriksona to bude jen vyčpělá limonáda - stejně jako byla pro mě a druhý díl jsem si ani nekoupil..marná snaha vyrovnat se někomu jako je Tolkien.

eliska2669
05.01.2016 2 z 5

Sáhodlouhá nuda s nezapamatovatelnými názvy míst.

Jůšo
03.01.2016 5 z 5

Chvíli jsem si říkala jestli se mi bude kniha líbit, protože začátek byl dost drsný (smrt Gera, zničení Eragonova domova),ale když jsem se posouvala dál zjistila jsem,že je to opravdu velmi napínavá kniha od které se můžete jen těžko odtrhnout.Autor je velmi kreativní a já si ho zařadila do top desítky těch nejoblíbenějších. :))

fantasak
02.01.2016 3 z 5

Všechna fantasy díla porovnávám se svými oblíbenými fantasy díly (Pán prstenů, Píseň ledu a ohně), tudíž jsem z tohoto díla nebyl úplně u vytržení, ale na druhou stranu jsem se moc těšil na druhý díl a ihned po dočtení prvního jsem si ho obstaral. Každopádně pokud máte přečteného Martina i Tolkiena, vrhněte se na Paoliniho.

Benjiki
02.01.2016 2 z 5

Kopírka, přehypovaný až hrůza. Některé pasáže jak vystřižené z jiných děl. Nebudu tady ustříkávat nad věkem autora, kurňa, v jeho věku sem psal taky a kvalitou jsem se mu beztak tak trochu přibližoval. A ne, to není sebechvála, ani nic podobného, to je čistý shazování domnělých kvalit Paoliniho. Ta kniha získala až nechutnou propagandu, vy co máte na svědomí její vyhonění až do červených čísel - osmdesát procent, WTF! - laskavě se třískněte, zavřete se do sklepa, přečtěte aspoň stovku nějakých fantasy knih a potom zkuste zapomenout na to že to má sexy obálku a autor je ach, můj bože, tak mladý a talentovaný. Potom se sem vraťte a dejte tomu takové hodnocení, jaké si zaslouží. Díky za pozornost.

Markett
30.12.2015 5 z 5

Jsem ráda, že jsem nevěnovala příliš velkou pozornost komentářům, které knihu shazují, a sama jsem se do čtení pustila. A nelituji. Když jsem knihu viděla poprvé, vyvalila jsem oči nad její tloušťkou, ale zase jsem si řekla, že více stránek někdy není na škodu (někdy to tak je, ale tady mi ten počet stran připadal ideální). Už ze začátku jsem se těšila na draky, takže jsem se prvními kapitolami rychle prokousala, a když přišla Safira, děj ubíhal jedna radost a čtení mě bavilo. Líbilo se mi podrobné popsání zemí a příslušná mapka, taky se mi líbila ta tajemnost, kdy si Brom uchovával svá tajemství a ta se odkrývala opravdu pomalu a postupně. Líbilo se mi dobrodružství, postavy (až na ty záporáky, ti byli opravdu hrozní) a postupný neúnavný děj, kdy jsem si nikdy netroufala odhadnout, co nás asi tak čeká dále. Když se vrátím k postavám, u Eragona se mi líbila ta proměna z mladíka ve statečného Jezdce, Brom mi opravdu připomínal dobrého učitele a vypravěče a jeho příběhy si získaly i mě, u Murtagha jsem se zprvu obávala, co bude asi zač, ale nakonec se mi taky docela líbil, Angela a její kočkodlak Solembum (snad je to dobře) byly vždycky ve správnou chvíli na správným místě, přesně jak to má být, čarodějka si získala mojí oblíbenost, a stejně tak i Arya. I když měla jen málo prostoru, doufám, že v dalším díle bude možnost ji poznat dál. A nesmím zapomenout na Safiru - občas jsem se přistihla, že bych si přála mít takového draka. :D Určitě se těším na další díly. :)

Biohazard
25.12.2015 4 z 5

Nechápu, proč je tahle série tak hrozně shazovaná. Jistě, má spoustu nedostatků a velmi se v ní odráží autorův věk. Ale možná že kdyby o Paoliniho věku zůstalo pomlčeno, nikdo by knížku nevnímal jako nevyzrálou a nepropracovanou. Ačkoliv se neodvážím ji srovnávat s fantastickými velikány, je pro mě stále jednou z knih, které zcela utvořily moje dětství, na které mám krásné vzpomínky. Eragon rozhodně představuje skvělou zábavu. Nabízí boj o nádherně promyšlenou a popsanou zemi. Příběh je tak chytlavý, že nedostatky jako nevyrovnanost napětí či občasná chudá slovní zásoba se dají naprosto bez problému přehlédnout.

Tabby
08.12.2015 5 z 5

Je pravda že na knize není vše dokonalé, ale stejně to je skvělá série, která dokáže něčím zaujmout. S filmem se to srovnávat ani nedá, kniha má více částí a více některé věci vysvětlí, u filmu se spíše zaměřili na skvělé efekty, které zaujmou malé děti.
To že je Eragon v knize naivní je normální, když mu je nějakých patnáct let, občas teda až přehnaně naivní. Sice mě málem odradila tloušťka knih, ale když se do toho začtete a je to styl, který máte rádi, stránky mizí a ani nevíte jak a už jste na konci.

Standa2706
03.12.2015 2 z 5

Kniha je úchvatná, ale film je spíše pohádka pro 7.letý děti. Chyba byla, že Christopher u natáčení nebyl a jen podepsal souhlas. Velká chyba, mohl to být skvělý film... jako kniha...

Jainies
30.11.2015 4 z 5

Naprosto skvělá kniha! Příběh me naprosto uchvátil. :-)