Eragon

Eragon https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33189/bmid_odkaz-dracich-jezdcu-33189.gif 4 5740 739

Jeden chlapec, jeden drak, svět dobrodružství. Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě - Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Eragon , 2002

BarkaS
02.05.2016 5 z 5

Kam se hrabe Frodo Pytlík. Já volím Eragona.

pavla9879
30.04.2016 5 z 5

Miluju příběhy o dracích, Safiru mám ze všech nejraděj.
Co se lidskýv postav týče, nejvíc mi k srdci přirostl Murtagh.
Děj je napínavý, skvěle napsaný, plný tajemství a překvapení. Mám spoustu spekulací o spoustě věcí, takže se jdu pustit do druhého dílu, abych našla odpovědi na všechny své otázky.

lietajka
28.04.2016

Pôvodne som si iba chcela prečítať jednu knihu od autora mladšieho ako 30 rokov, ktorá vyzerala zaujímavo. Lenže teraz si "MUSÍM" prečítať aj tie zvyšné tri! :)

TerryLaufey
28.04.2016 5 z 5

Pozor, možné spoilery.
Naprosto fantastická knižní série pro všechny milovníky draků, jako jsem já! Klobouk dolů před autorem, když si uvědomím, že to napsal v pouhých 15ti. Můžu být opravdu ráda, že jsem film zatím ještě pořád neviděla, podle toho, jak to všichni kritizují. :D Jakožto milovnice draků jsem neodolala a jakmile jsem zahlédla tuto knihu v knihovně, hned jsem si ji půjčila. A nelituji toho.
Celý ten děj je dokonalý, vždy nechápu autory, jak mohou vymyslet něco tak velkého jako celou novou říši či nový (v tomto případě hned několik) jazyk. Safira je úžasná, Murtagh samozřejmě taky, hh. Arya mi svým způsobem připomíná mě. :D A Eragon? No, ten je taky fajn. Bylo mi strašně líto Broma a málem jsem se rozbrečela, když mu Safira udělala diamantovou hrobku. So sad. :c
Angela je totálně boží! Alespoň v dalších dílech určitě. :D Zprvu jsem si myslela, že když Eragonovi věštila jak ho zradí někdo z vlastní rodiny, tak že to bude Roran. Po přečtení všech dílů vážně nechápu, jak jsem si to mohla myslet. :D

Dokonalá kniha pro všechny, co milují draky, fantasy a rádi čtou jedním dechem.
A hlavně se nenechte odradit počtem stran!

Toldist
23.04.2016 5 z 5

Kniha je o tolik lepší než filmová verze. Lidi, co viděli film před přečtením knihy, by si měli přečíst toto fantastické dílo skvělého spisovatele. Tolik zážitků ve filmu opravdu nezažijete a věřte mi o hodně přicházíte. Bavilo mě být ve světě Alagaesie a rád jsem se tam vracel. Všechna pouta jsou napsány geniálně a čte se to jedním dechem. Neznám lepší fantasy o dracích, než tuhle.

Ked
21.04.2016 3 z 5

Autor píše lehkým, čtivým stylem. V knize je spousta podnětů a tajemství, která vás nutí číst dál. Ovšem rozhodně bych ji nedoporučila náročnějším čtenářům. Kniha je plná klišé, děj samotný také není zrovna originální a obecně psaný podle klasického fantasy mustru: hrdina se stane svým způsobem vyvoleným, smrt rodičů, cestování, velká bitva.

Andreanis
30.03.2016 5 z 5

Filmová verze mě odradila od knižní. Po měsících přemlouvání jsem přece jen dala knize šanci. A nadávám si jak jsem byla pitomá :D je neuvěřitelné jak dokázali z naprosto dokonalé knihy udělat naprostou hovadinu :D

KnihomolAnn
26.03.2016 5 z 5

Tuto úžasnou knihu (+její druhý díl) jsem dostala před šesti lety k vánocům na doporučení bráchy mé kamarádky a během prázdnin jsem ji přečetla nejméně dvakrát. Stala se mojí až donynějška nejoblíbenější knihou. Bohužel jsem jako první viděla naprosto pohnojený film první, takže jsem si Eragona představovala naprosto jinak než byl v knize. :D Nicméně se vrátim k recenzi knihy. Naprosto mě zaujala už jen obálkou která je dokonale graficky upravena a následně po prvním otevření knihy mapkou. Prvními stránkami jsme se prokousala a hned po nastoupení Safiry do děje jsem se od ní už neodtrhla a přiznávám se (SPOILER) u smrti Broma jsem brečela a nadávala proč sakra musela umřít jedna z nejlepších postav?! :D Dokonale popsaná krajina, krutovláda krále Galbatorixe a historie Jezdců a jejich draků? Dokonce jsem si i párkrá zoufala proč takovýhle svět taky není, aby člověk mohl mít svého vlastního draka. :D
11/10 :D

Lalina3
25.03.2016 5 z 5

Celá série byla naprosto luxusní. Obdivuju, že něco takové autor dokázal napsat...
Moc doporučuji. Tento příběh ve vás zůstane navždy :-)

Dormar
22.03.2016 5 z 5

První díl byl úplně super .. doufám, že tak budou i další tři :)

ElenRiannon
20.03.2016 5 z 5

Četla jsem to ještě na základní škole před několika lety a tenkrát jsem byla nadšená. Dneska už by to bylo asi jinak. Ale i tak to má velmi zajímavý a příjemný příběh. Ale nesnášela jsem Aryu a její chování k Eragonovi. :D

LindaKastlová
17.03.2016 4 z 5

moje nejoblíbenější knížka

Peta1607
11.03.2016 5 z 5

Výborná kniha se skvělým příběhem. Jedna z nejlepších fantasy knih, které jsem četla a ráda se k ní vracím. :D Doporučuji všem kteří milují dobrodružné fantasy knihy a samozřejmě draky.

lenka1986
28.02.2016

ja fakt ze je to vyborna kniha. klobuk dole pred paolinim ze v tak mladom vekj dokazal napisat nieco take. ma ohromnu fantaziu a to sa odraza aj v ostatnych knihach co sa tyka edicie odkazu dracich jazdcov. na internete sice bolo niekolko tyzdnov pred vydanim poslednej jeho knihy teda inheritance vela moznosti a aj zlych ako asi skonci tato seria knih ale paolini prekvapil a zaver znicenia galbatorixa nebol hlavne o krvi hoci tam bolo velke mnostvo bitiek ale o tom aby si galbatorix uvedomil svoju krutovladu a tim ho prakticky po stranke emocionalnej a hlavne za pomoci kuzla podla mna perfektneho nie zabili to by sa podobali na neho ale on sa doslova zmenil v atomovku. v tomto pripade je to super koniec kedze nezomrel rukou nikoho z pritomnych a to je z pohladu moralky celkom priatelne

xkristyna
27.02.2016 5 z 5

Výborná kniha, určitě jsem ji nečetla naposledy.

LimedkaMikki
22.02.2016 4 z 5

Stále nemůžu uvěřit tomu, že tohle dílo napsal nějaký 15letý kluk z venkova. A snad i možná proto je to tak skvělé. Přiznávám, že jsem četla jen první dva díly, protože tou dobou třetí ještě vydaný nebyl a pak už se nějak nenašel čas. Možná je to troufalé prohlášení, ale myslím si, že do určité míry, stejně jako LOTR a Harry Potter, dokázal změnit chápání fantasy světa. A stejně jako zmíněné knihy, i přes svou tloušťku je to dílo, od kterého se těžko odtrháváte.

ElSalvador
21.02.2016 4 z 5

Třebaže všechny knihy ze série Odkazu dračích jezdců jsou převelice dlouhé, uteče to jako nic a jste na konci knihy. Geniální počin :)

EliiCrazy11
20.02.2016 4 z 5

Naprosto fantastická kniha! Tak proč dávám jen 4*? Protože se mi nepodařilo se do ní vžít. A ano, jsem takový pokrytec, že obviňuju knížku z toho, že se MĚ něco nepovedlo. Whatever. Když přeskočíme moji neschopnost "zažrat" se do knížky, zbývají samé klady; originální koncept, perfektní zpracování, úžasné postavy, zdánlivě neporazitelný záporák zakrytý rouškou tajemství, chlapec, který s tím vším nemá (jak se ze začátku zdá) nic společného, postupné odkrývání tajemství a děje. A to jsme ¨teprve u prvního dílu. Pokud někdo ještě nečetl, nebo nečetl další díly, tak šup na to, stojí to za to.

Dennynda
15.02.2016

Kniha prostě LEGENDÁRNÍ!!! Miluji příběhy Eragona a Safiry. Snad nejlépe vymyšlený svět i o proti Harry Potterovi ;). Knihy jsem přečetla za pár dní věchny, nešlo se odpoutat :) Akorát jediný můj trapas, viděla jsem film první a celou dobu jsem si Eragona představovala jako blonďáka :D Až pak mi segra řekla, že na začátku knihy je napsáno, že má Eragon vlasy hnedé :D

Mitsuki
08.02.2016 4 z 5

Ačkoliv jsem zpočátku přemáhala okamžiky menšího zklamání, že Eragon je příběhem Harryho Pottera putujícího s Gandalfem s dávkou protichůdných a patetických vět, nakonec jsem nechala pohltit dračí krásou celé knihy. Přestože Eragon vyrůstá jako štěp na prastarém stromu fantasy, ve výsledku se pyšní velmi bohatou úrodou.