Nemesis

Nemesis https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470628/bmid_nemesis-627-470628.png 4 4106 572

Harry Hole série

Detektiv Harry Hole si musí tentokrát poradit nejen s nezvyklým případem bankovní loupeže, ale i s podezřelou smrtí své milenky. 4. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Začal podzim. V jedné bankovní pobočce v centru Osla dostává vedoucí pětadvacet vteřin na to, aby otevřel bankomat, vybral z něj peníze a naházel je do připravené kabely. Limit o šest vteřin překročí. Bankovní lupič ukáže do bezpečnostní kamery šest prstů, zastřelí jednu ze zaměstnankyň a beze stopy se vytratí. Kolotoč událostí se rozbíhá. A to podzim teprve začal...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Sorgenfri , 2002

Kaka.cs
31.07.2013 5 z 5

Další skvělá knížka od Nesbøho. Popravdě jsem trošku tušila, kdo je Řezník, ale stejně mě to na konci překvapilo.

Juki
29.07.2013 4 z 5

Pohodové letní čtení, na konci nicméně trochu vykonstruovaná zápletka. Těším se na další, téhle dávám 3,5*

Drakie8
24.07.2013 3 z 5

Kniha mě docela zklamala, nereálná dějová linka, která mě nijak zvlášť nezaujala. Ale asi jsem měla příliš velké očekávání.

keduler
23.07.2013 4 z 5

Začátek knihy mi přišel poněkud rozvláčný a závěr naopak příliš nacpaný informacemi. Ovšem celkově hodnotím tuto knihu jako další velice čtivý detektivní román s detektivem Harrym Holem, který je chvílemi až nemožně hloupý, aby vzápětí oslňoval svou jedinečnou dedukcí a chytrostí…

Babouš
20.07.2013 1 z 5

Moje první setkání s Nesbem a nejspíš taky poslední. Tenhle fenomén mě minul nejspíš proto, že na rozdíl od ostatních mi "cynický" Harry Hole přišel jenom jako obyčejný protivný chlap s krizí středního věku. Zápletka mě nějak nebrala a o napětí nemůže být řeč. Líbilo se mi ale vykreslení severského prostředí. Larsson nebo de la Motte se mi líbí mnohem víc.

MagdalenaHalow
12.07.2013 3 z 5

Prvními 150 stránkami jsem se musela horkotěžko prokousávat, ale pak mě to začalo bavit. Velmi překvapivé zvraty, které mě vždy šokovaly a nutily mě číst dál a dál. A mimochodem - anagram C#MN je vážně geniální!

pitak
12.07.2013 4 z 5

Moje prvni od Nesba a hned jsem si Harryho Hola oblibil. Zkusim si sehnat kompletni serii a utvrdit se v tom, ze jsem se v kvalite nespletl.. :)

ElenaM
08.07.2013 4 z 5

V první polovině knihy jsem se místy nudila, myslím, že se děj občas zbytečně vlekl. Vzhledem k tomu, že už mám srovnání s jinými knihami, kde Harry vyšetřoval své případy, tak jsem věděla, že Nesbo má pomalejší rozjezd a potom přijde velké finále. Tato knížka pro mě tak trochu vybočuje z řady těch, co jsem zatím od něj četla. Je tam netradiční případ - loupežné přepadení a nejedná se tudíž hned o jasnou vraždu. I případ Anny, do kterého je Harry sám zapleten je zajímavý a celkově vztahy v této knize jsou tak trochu jiné. Velmi se mi líbila postava Beáty, která je sama o sobě dost zvláštní osobou. Jak už tu někdo psal, druhá polovina knihy mohla být jednodušeji napsaná, občas to bylo opravdu překombinované, ale i tak se mi celkově Nemesis líbila.
Jednu hvězdičku ubírám za ten pomalý rozjezd.

kackaj
07.07.2013 5 z 5

Nesbo nezklamal:-))) Knížka, u které se člověk opravdu nenudí

markuc
03.07.2013 4 z 5

Velmi ctiva kniha, i kdyz misty docela zbytecne natahovana. Dobra detektivka - doporucuji precist. Tesim se na dalsi pribehy s timto sympatickym detektivem.

Enehy
27.06.2013 4 z 5

Pro mě měla kniha trochu pomalejší rozjezd, ale od druhé poloviny se četla sama. Jako u knížek A. Christie jsem se svými tipy na vraha byla opět úplně mimo. Neříkám, že bych po zkušenostech s Larssonem, Keplerem, Theorinem a Mankellem byla nějak extra z knihy nadšená, ale Nesbo si další šanci zaslouží. Navíc jsem viděla filmové zpracování Lovců hlav, které mi dost sedlo, a kniha je vždycky lepší, ne? :-)

Šárka_D
26.06.2013 4 z 5

Na Nemesis se mi líbilo, že kromě pátrání po vrahovi měla i pěkný příběh v pozadí (cikán Raskol a jeho milostný trojúhelník), u detektivek většinou krátce po přečtení zapomenu, kdo v knize vystupoval, tohle mi utkvělo aspoň částečně.

Ronin Roujin
24.06.2013 5 z 5

hodně zamotané, ani nepočítám kolikrát jsem si říkal, že už vím, kdo to udělal a ono hov**

Moňule13
24.06.2013

Mé první a určitě ne poslední setkání s Harrym Holem. Podobně jako Hypnotizér a Milénium přečteno za pár dní, i když Švédsko je mi pořád o malinko sympatičtější než Norsko. Ale děj byl skvěle promyšlen a popsán, bylo to napínavé a odsýpala jedna stránka za druhou :-)

Ronin Roujin
11.06.2013 5 z 5

Vybrat nějakou krimi ze severu bylo velice těžké dobrých tam mají fůru. Ať už počítám ostatní věci od Nesba, tak trilogii Millenium, V lesích a jeho pokračování, Hypnotizéra nebo Sluneční bouři. A proč právě nesbo? Protože Harry Hole připomíná hrdiny ze série filmů Smrtonosná past. Poldu s věčnou kocovinou, co dostává na budku ale nakonmec se nějak do toho cíle dohrabe

Pe3ček
09.06.2013 5 z 5

Zatím jsem četl pouze Červenka nese smrt, Netopýra a Nemesis a musím jednoznačně říct, že tahle kniha je z nich nejlepší - a je opravdu hodně dobrá, což neznamená, že ostatní dobré nejsou. :) V zásadě ji můžete číst, i pokud za sebou nemáte tři předchozí Holeovky v pořadí. Nemesis má dvě dějové linie a obě dvě stojí za to! Takže rozhodně doporučuji!
Moji recenzi knihy naleznete na mém blogu: http://blog.petrloukota.cz/2013/06/09/jo-nesbo-nemesis/

Hana K.
30.05.2013 4 z 5

Moje prvni kniha od Nesba, a musim konstatovat, za dobry. Ze zacatku je dej napinavy, pozdeji uz mene, ale ma to spad. Obcas jsem se v deji trochu ztracela. Predevsim v pasazich, kde byly podstatne casti deje zpetne prevypraveny. Nicmene, hodnotim jako ctivou detektivku a uz se tesim na dalsi pribehy oblibeneho kriminalisty. Doporucuji.

Georgine
28.05.2013 3 z 5

Řekla bych - lepší průměr :o)

natyne
28.05.2013 5 z 5

Opět super čtení, kombinace dvou různých případů v jedné knize vzájemně se prolínajících se mi moc líbilo.

janina.kub
23.05.2013 3 z 5

je to dobrý, ale jsou lepší