Nemesis

Detektiv Harry Hole si musí tentokrát poradit nejen s nezvyklým případem bankovní loupeže, ale i s podezřelou smrtí své milenky. 4. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Začal podzim. V jedné bankovní pobočce v centru Osla dostává vedoucí pětadvacet vteřin na to, aby otevřel bankomat, vybral z něj peníze a naházel je do připravené kabely. Limit o šest vteřin překročí. Bankovní lupič ukáže do bezpečnostní kamery šest prstů, zastřelí jednu ze zaměstnankyň a beze stopy se vytratí. Kolotoč událostí se rozbíhá. A to podzim teprve začal......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470628/big_nemesis-627-470628.png 4.33534

Harry Hole 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Kniha Zlín

Sorgenfri, 2002

Kniha Nemesis

Kubajzz
30. listopadu

Vypadá to, že sériii Harryho poslechnu komplet audio :-) Opět brilantní detektivka. Už se těším na pokračování.

DámaMáma
10. listopadu

Skvělá kniha, u které ani nevnímáte 518 stran…

Vlaďkaa4

No a zase otevřený konec.....

iv.ča

Neuvěřitelně propletený příběh.

Petra185

(+ SPOILER) Tento díl mě bavil o trošičku víc než předchozí Červenka. Opět mě zaujalo finální rozluštění celého případu a odhalení vraha. Trochu jsem doufala, že už Harry konečně odhalí Waalera. O to víc se ale těším na další díly.

mataj

Co se týče knih JN, jsou pro mě sázkou na jistotu a série s HH je jednoduše perfektní. Kniha Nemesis (neboli Bohyně pomsty) se rozbíhá docela poklidně ale pak začne nabírat obrátky a o napětí není nouze. Je plná zvratů a překvapení, ale na to jsem si již u tohoto spisovatele zvykla a těším se na to.

sniciknihomolka

(+ SPOILER) Čtvrtý díl byl trochu neobvyklý. Příběh byl propletený s loupežným oddělením. Harrymu pomáhala jeho nová kolegyně Beáta, která byla strašně šikovná. Vyznala se ve videozáznamech a případu velmi pomohla. Harry zároveň pátral po vrahovi, který zavraždil Elllen. Velké plus bylo, že Harry v tomto díle nepil. To mě překvapilo. Nemesis pro mě nebyl tak zajímavý, jako předešlé díly. Možní proto, že to nebyl díl vyloženě o vraždě. Nemohla jsem se pořádně začíst. Později to bylo lepší. Červenka stále vyhrává. Vrhám se na další díl. Snad nezklame mé očekávání :)

andrea7191

Kniha měla na můj vkus delší rozjezd, než by se mi líbilo, ale pak už to bylo fajn. Sice to dle mého není úplný WAU efekt, ale možná je to tím, že nečtu sérii popořadě tak, jak by se slušilo a patřilo.