Nemesis

Nemesis https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470628/bmid_nemesis-627-470628.png 4 4100 571

Harry Hole série

Detektiv Harry Hole si musí tentokrát poradit nejen s nezvyklým případem bankovní loupeže, ale i s podezřelou smrtí své milenky. 4. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Začal podzim. V jedné bankovní pobočce v centru Osla dostává vedoucí pětadvacet vteřin na to, aby otevřel bankomat, vybral z něj peníze a naházel je do připravené kabely. Limit o šest vteřin překročí. Bankovní lupič ukáže do bezpečnostní kamery šest prstů, zastřelí jednu ze zaměstnankyň a beze stopy se vytratí. Kolotoč událostí se rozbíhá. A to podzim teprve začal...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Sorgenfri , 2002

Sapy
22.11.2013 4 z 5

Opět jsem se přesvědčila, že Harry Hole je asi moje nejoblíbenější knižní postava. Vždycky když vezmu do rukou knihu co má víc než 500 stran, mívám trochu obavy. U Nemesis byly ale zbytečné, jelikož Jo Nesbo dokázal udržet napětí po celou rozsáhlost své knihy. Posledních 150 stran jsem myslela, že ani nepůjdu spát. Skvělé dílo. Trochu mě zklamalo, že děj se přenáší do následující knihy (Pentagram), ale tu si stejně hodlám přečíst, takže jsem si to vyvrcholení jen trochu posunula :D 4*

dangerita
16.11.2013 4 z 5

Harry Hole mi vysloveně sedl. Líbí se mi, že není dokonalý. Každý z nás dělá chyby, má slabiny a Harry není jiný. Sedí mi i jeho humor, takže už teď se těším na další autorův kousek. Knize dávám "jen" 4* kvůli překombinovanému závěru, na můj vkus by snesl o jednu až dvě kudrlinky méně zvratů. Nicméně to nemění fakt, že doposud všechny Holeovky si mě získaly. Lokace, originální zápletky, napětí a špetka humoru jako správné koření.

jefff
30.10.2013 5 z 5

Mé první setkání s Nesboem dopadlo na výbornou. Ale je pravda, že oproti Keplerovi jsem se více prokousával úvodem a Hole mi tolik nesednul jako Lima. Ovšem konec vše napravil a musím smeknout nad autorstvím Joa Nesboa.

MarieAnnaSarah
28.10.2013 4 z 5

Přemýšlela jsem jakou knihu zvolit na prodloužený víkend. Po shlédnutí skvělého traileru na Levharta byla má volba jasná - mám chuť na Nesbøho :) Od doby, kdy jsem po Sněhulákovi sáhla po Pentagramu a byla jsem rozčarovaná, že mnoho věcí z něj bylo ve Sněhulákovi vysvětleno se striktně držím posloupnosti Nesbøových knih. Nyní byla tedy řada na Nemesis, další strhující, čtivé a napínavé knize s komplikovaným Harry Holeem.

Část o Stine byla dobrým detektivním příběhem, ve které se vcelku brzo dalo poznat, kdo je pachatelem, ale postupně jsme se dopátrali motivu a okolností celého příběhu, včetně maličko teatrálního dopadení, na které jsem už po přečtení Sněhuláka a Netopýra od Nesbøho zvyklá.

Část o Anně byla pro mne zajímavější. Tak jako v jiných příbězích nás Nesbø obohatil o spoustu nových informací. Už jsem díky němu poznala Austrálii, Thajsko, Nory za světové války a nyní i historii Romů a jako bonus výklad o Sun`c a jeho Umění války. To je to, co se mi na Nesbøm líbí, to co podle mne vyvyšuje jeho příběhy nad jiné.
Samotný Annin příběh byl zamotaný, plný překvapivých zvratů a ještě nečekanějšího rozuzlení. Na konci jsem z něj měla smíšené pocity. Hrůznost této promyšlené pomsty pro mne byla dosti nepochopitelná.

(Obsahuje spoilery)
Krom dvou základních příběhů v ní byly obsaženy i další podpříběhy - Beáty, Ráchel a Prince.
Příběh Beáty se mi líbil, je to zajímavá osobnost a skvěle Harryho doplňuje. Myslím, že její přítomnost knihu velmi oživila.
(Mimochodem, já to tušila, že ten nováček, který nechal jejího otce ve štychu byl ten slizký krokodýl...)
Ráchel se krom telefonátů a posledních pár stránek na konci v knize moc neobjevovala, což mne trochu mrzelo. Na druhou stranu se alespoň Nesbø vyhnul přeslazeným klišé a rovnou povýšil Ráchel na Harryho stálou partnerku.
Též mě trochu mrzelo, že Princ opět ze všeho vyšel s čistým štítem, ale jak se říká "na každou svini se vaří voda", takže dočkám času, však na něj jednou dojde :)

Podtrženo, sečteno: Nemesis mě neohromila tak jako Červenka, ale zároveň mě ani na moment nenudila, jak se mi stalo u Švábů. Takže tentokrát za čtyři a už se těším na Pentagram :)

renataab
13.10.2013 3 z 5

Velmi téžké na pozornost a soustředění. V knize je rozvíjeno několik příběhů současně, člověk musí být stále "ve střehu". Za mě nic moc, znám od Nesboa lepší.

martousek
12.10.2013 5 z 5

Každý Harryho příběh mě dokáže pohltit, celý týden jsem večer co večer s rozvícenou lampičkou uléhala do peřin a čekala, jak to ten pašák vyřeší, jak se z toho vyseká...a najednou jsem se zasekla, už jsem byla v poslední čtvrtině, kdy mi to všechno přišlo až moc překombinované...možná by se zde dalo použít rčení, že méně někdy znamená více...přesto si Jo Nesbo zaslouží nejvyšší hodnocení. A mé jednohlasné - doporučuji!

LavinaVRovine
03.10.2013 3 z 5

Rozhodně ne-nejlepší Nesbova kniha, asi hlavně proto, že je případ vyřešen hned několikrát + jsem očekával, že budou případy propojeny.

spookee
30.09.2013 3 z 5

Pro mě jedna ze slabších Nesbových knih. Prozatím vede Pentagram. I tak stojí za přečtení, pokud máte rádi Harryho :)

JP
17.09.2013 3 z 5

Rozhlasová dramatizace. ____ Zvrat na zvrat a do poloviny to celé fungovalo. Hra na kočku a na myš mě chytila jak v příběhu samotném, tak i v rovině autor kontra čtenář. Jenže ke konci se mi to začalo zdát překombinované. Hop sem, hop tam, neupřímná snaha zmást, aby si člověk řekl, že tohle teda vážně nečekal. Taková čistě autorská neupřímnost, snaha dokázat něco, co není potřeba dokazovat a tím to u mě celé dost kleslo do šedivých vod průměru. Ale chytrý thriller to určitě je a já ho nějak pranýřovat negativy nechci a ani nebudu. Žánrově sázka na jistotu.

Herodes
08.09.2013 5 z 5

Přiznám se,že jsem si knihu koupil z důvodu výhodného poměru cena/počet stránek brožované vydání. O ději jsem nic nevěděl a masivní reklama na "severské krimi" mě spíš odrazuje.
Byl jsem příjemně překvapen a knihu jsem zhltnul jedním dechem. Rád se k ní časem vrátím a plánuji si koupit další knihy s inspektorem Holem.

hoopoo
27.08.2013 5 z 5

Moje první knížka od Nesba a musím říct, že super. Děj mě přitáhl, že jsem knížku řečetl během několika dní. Jak ve správné detektivce - člověk si skládá jednotlivé důkazy a snaží se krůček po krůčku vyluštit případ. Detektiv Harry Hole je taková ta spávná postavička - trochu outsider, alkoholik, ale s výsledky .) Už se těším na další jeho příběhy.

Andulino
24.08.2013 5 z 5

Jo opět nezklamal. Popravdě řečeno potrápil moje mozkové závity a ne jednou překvapil, ba dokonce šokoval. Kniha má velmi složitý děj a několikrát máte pocit, že se neorientujete, o co větší je ale potom vaše překvapení, když zjistíte, jak krásně to do sebe všechno zapadá. Doporučuji a těším se na další díly.

Ivuska.09
23.08.2013 5 z 5

Nemesis mě nadchla. Má 4. kniha od tohoto autora (Netopýr, Červenka, Švábi, Nemesis) a jednoznačně nejlepší. Těším se na další díl :)

an1dream
20.08.2013

Skvělá knížka , jako vše od tohoto autora

Solverino
14.08.2013 4 z 5

Opět velmi velmi dobré!

denuska
10.08.2013 5 z 5

Skvělá detektivka od začátku až do konce. Několik vzájemně propletených vražd opět vyřeší sympatický alkoholik Harry Hole.

Fiza
08.08.2013 4 z 5

Nemesis je mou první knížkou od Jo Nesbø, takže nemohu soudit jak moc je dobrá/špatná oproti ostatním. Ovšem po prvotních drobných nezdarech, kdy se mi návraty ke čtení příliš nedařili, jsem se ve druhé a třetí třetině nechal knihou strhnout a čtení mě bavilo stále víc.

Nyní, po dvou týdnech od dočtení knížky, mám s některými detaily trošku problém a to si myslím, že o ledasčem vypovídá. Knihu prostě přečtete, ale velmi brzy zapomenete o co v ní vlastně šlo. Jak pěkně napsal Juki, takové příjemné letní čtení...které chytne a po přečtení okamžitě pustí.

guru
03.08.2013 2 z 5

Veľmi mi nesadol autorov štýl. Kniha ma ničím neuchvátila, ani ma veľmi nedokázala vtiahnuť.

Elye
31.07.2013 4 z 5

Moje druhá knížka od tohoto autora. Chvílemi mi přišel děj přitažený za vlasy, ale rozhodně to bylo zajímavé... Červenka nese smrt se mi zdála propracovanější, ale už se chystám na další tituly! :-)

Kaka.cs
31.07.2013 5 z 5

Další skvělá knížka od Nesbøho. Popravdě jsem trošku tušila, kdo je Řezník, ale stejně mě to na konci překvapilo.