Nemesis

Nemesis https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470628/bmid_nemesis-627-470628.png 4 4106 572

Harry Hole série

Detektiv Harry Hole si musí tentokrát poradit nejen s nezvyklým případem bankovní loupeže, ale i s podezřelou smrtí své milenky. 4. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Začal podzim. V jedné bankovní pobočce v centru Osla dostává vedoucí pětadvacet vteřin na to, aby otevřel bankomat, vybral z něj peníze a naházel je do připravené kabely. Limit o šest vteřin překročí. Bankovní lupič ukáže do bezpečnostní kamery šest prstů, zastřelí jednu ze zaměstnankyň a beze stopy se vytratí. Kolotoč událostí se rozbíhá. A to podzim teprve začal...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Sorgenfri , 2002

knihomoli
25.02.2013 4 z 5

Kvůli druhé půli knihy stojí za to prokousat se prvotní nudou.

cathyblack
23.02.2013 5 z 5

Během čtení této knihy jsem vypila nejméně 4 plechovky piva nejmenované značky (pomeranč vs. zázvor) a asi tak litr sladké Pálavy. Pakže na mne mí oblíbení hrdinové nemají vliv :-). Co se týče knihy samotné, nebyla přímo vynikající, přesto se četla překvapivě rychle a chvíle, kdy mi bylo zabráněno číst, mi nedovolily netěšit se na večer oslazený kapkou bílého vína ve společnosti zvláštních a leckdy (ne)milých postav.

MesLivres
19.02.2013 3 z 5

Musím také uznat, že Sněhulák se mi líbil víc. Příběh Nemesis mě tolik nepohltit a přišel mi zbytečně komplikovaný. Ale stejně jde o nadprůměrně dobrou knihu svého žánru.

Shisatej
15.02.2013

hezká, ovšem Sněhulák byl lepší

maple34
14.02.2013 4 z 5

Začínám mít Nesbøho v oblibě. Nesetkávám se s ním poprvé a jsem potěšen svou koupí, protože i přes některé nedoporučující internetové recenze, jsem se rozhodl věřit té většině doporučujících. Poutavá detektivka, která zaujme dvěma souběžně vyprávěnými pásmy, navíc je přidána zápletka s Harryho bývalou kolegyní, která bude rozpletena v dalších dílech. Knihu velmi doporučuji, je to skvělé čtení. A nesrovnávejme už každou detektivku se Stiegem.

rakytnik
08.02.2013 3 z 5

Říká se bestseller jako Larsson.
Nu co dodat, zamotané možná, dramatické asi ano, ale rozhodně ne kniha, která si mne omotala stejně jako trilogie Milenium.

dalfy
07.02.2013 4 z 5

stejně jako uživatel STM01 - dostala jsem k vánocům Sněhuláka a naprosto mě uchvátil. Musím říct, že Nemesis je pro mě o něco menší zážitek - měla jsem problém v orientaci jmen a trvalo mi déle se začíst. Ale po začtení to nemělo chybu.

matej1998
03.02.2013 4 z 5

Vynikající kniha. Napínavé už od první stránky. Neuvěřitelné množství zvratů.

srutkovaa
23.01.2013 5 z 5

Nesbo mě velmi zaujal, řadím ho hned za Larssona. Napínavé, čtivé! Určitě budu číst i jiné jeho příběhy.

borknagar
22.01.2013 5 z 5

Skvělá kniha. Nesbo mně po všech směrech sedí, čte se jedním dechem a vždy něčím překvapí. Hodně tu lidi srovnávaj Larssona a Nesba. Má to cenu srovnávat? Nesbo je přeci jen jinde, vypsanější, daleko víc překvapující....

stm01
10.01.2013 5 z 5

Přestože jsem pod stromečkem objevil knihu "Sněhulák",tak jsem si hned po vánocích šel koupit (za obdržené koruny) knihu "Nemesis" a začal jsem ji číst jako první,jelikož jsem někde zde narazil na zmínku o určité návaznosti knih. Po přečtení této knihy,již vím o co jde a těším se na další knihy. Samozřejmě ta návaznost není hlavní příběh knihy. Hlavní příběh je popsán na přebalu.Kniha samotná je velice dobře čtivá a zajímavá. Autora si zařadím mezi své oblíbené spisovatele.Dávám plný počet hvězdiček.

Dumicek
07.01.2013 5 z 5

Moje první setkáni s Harrym Holem jako kriminalistou. Musím říct, že kniha mě úplně ovládla. Četla jsem jí jedním dechem. Dva prolínající se děje,se mi opravdu zamlouvaly a kniha se četla velice lehce. Nikdy se v těch dějích nezamotáte a vždy víte o čem se píše. Už se těším na další setkáni :)

wally
05.01.2013 4 z 5

Moje první setkání s Jo Nesbo a musím říct, že super...sice se v poslední době s těmi severskými thrillery roztrhl doslova pytel, ale postava Harryho Holea jako hlavní postavy z nich přeci jen vyčnívá a kvalitu ty knížky, kde je ústřední postavou prostě mají.

kindlic
16.12.2012 4 z 5

Úvod fajn, stred na môj vkus strašne rozvláčny, rozťahaný, ale záver už chytil tempo a na úplnom konci som si uvedomil, že sa to číta veľmi dobre. Ak by sa osekal stred, tak by z toho bola výborná kniha ktorá by mohla mať aj pod 350 strán :) (na druhú stranu mám Nesba rád a cením každú stranu)

st.me
01.12.2012 4 z 5

Tohle je první kniha, kterou jsem od autora četla, takže jsem nevěděla co čekat. Nezjišťovala jsem si lautr nic. Prostě jsem knihu vzala s tím, že se uvidí. Dvě dějové linie, které se prolínají se mi líbily moc. Kniha se čte až nad očekávání lehce. Trochu jsem se bála, že to bude celé depresivní a temné, což na jednu stranu vlastně je, ale na druhou se to čtě opravdu samo. Za mě 4 a půl hvězdy. Půl strhávám dolů, protože jsem od začátku tak nějak věděla, kdo je vrah. Což byl možná autorův záměr, ale mě se to moc nelíbilo, že to vím.

anizek
28.11.2012 4 z 5

Až tak moc překombinované to nebylo, jak tvrdí ostatní komentáře k této knize. Kniha mě bavila od začátku do konce, i když se mi začíná zdát (toto byla má čtvrtá kniha od Jo Nesba, kterou jsem četl), že autor používá stejné postupy stále dokola. Ale je to čtivé, zábavné a napínavé. Doporučuji

Jingle
22.11.2012 4 z 5

Má první kniha od Nesba, náhodně zvolena (ach ano, nepřečetla jsem si, že na sebe navazují :)) poté, co jsem viděla film "Headhunters". Norsko mám ráda, proto na mě celou dobu při čtení dýchala ta studená severská atmosféra. Příběh není nijak strhující, ale je psán tak čtivě, že jsem se do té knížky okamžitě ponořila. Nicméně chápu, že někoho to třeba vůbec neosloví. Není to klasická detektivka, je to spíše takový román z krimi prostředí, další dílek do mozaiky, který pobízí k tomu, aby si člověk přečetl další knihy a lépe porozuměl, či se dozvěděl, jakže vlastně některé z těch prolnutých zápletek dopadnou. Za mě palec nahoru.

Pejak
25.09.2012

První kniha, kterou jsem od Nesba četla. Plná očekávání...a možná právě proto...zklamání. Dva paralelní příběhy se stejným schématem. Zkusím ještě jinou, uvidíme...

Yorika
19.09.2012 3 z 5

Boom severských detektivek dostal i mě.Přesto ale....asi jsem od této knihy čekala trochu víc.Slibně se rozvíjející příběh se zhruba v polovině knihy stává překombinovanou spletí událostí a kouzlo a napětí,které bylo na začátku kamsi vyprchává.Přesto v porovnání s většinou dalších detektivek,jenž jsem měla možnost číst je Nemesis nadprůměrným počinem.

janabo
01.09.2012 5 z 5

Paráda. Obvykle odmítám číst knihy nad 300 stránek, ale po zkušenostech s Lovci hlav jsem do Nemesis šla a nelituju. Možná trochu překombinované, ale super čtení. Sfoukla jsem to za pár dní.