Nemesis

Nemesis https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470628/bmid_nemesis-627-470628.png 4 4106 572

Harry Hole série

Detektiv Harry Hole si musí tentokrát poradit nejen s nezvyklým případem bankovní loupeže, ale i s podezřelou smrtí své milenky. 4. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Začal podzim. V jedné bankovní pobočce v centru Osla dostává vedoucí pětadvacet vteřin na to, aby otevřel bankomat, vybral z něj peníze a naházel je do připravené kabely. Limit o šest vteřin překročí. Bankovní lupič ukáže do bezpečnostní kamery šest prstů, zastřelí jednu ze zaměstnankyň a beze stopy se vytratí. Kolotoč událostí se rozbíhá. A to podzim teprve začal...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Sorgenfri , 2002

Petr K.
23.08.2012 4 z 5

Jak uz tu bylo psano, doporucuji cist serii od 1. Dilu (toto je 4.dil) Ve tretim dile (cervenka .... ) Je zavrazdena Holeho partacka a pripad se zde take resi (a opet se nedoresi) takze budete na 100% v obraze a vite kdo za vrazdou stoji a proc. Jinak mi kniha prisla napinava, takze mohu jen doporucit a jdu hned na dalsi dil :-)

Eevina
29.07.2012

Nemám ráda už předem knihy, na které jsou všude reklamy a vůbec se s nima hrozně nadělá. ALe protože jsem nevěděla co číst na dovolené, tak jsem dala Nesbomu šanci. No určitě už jsem četla lepší knihy od lepších autorů, ale zase taková hrůza to nebyla. Některé pasáže bych i vynechala, neboť mi přišly zbytečné a nezajímavé, celkově mi přijde 504 stran až moc, kniha by se dala smrsknout na 250 a možná tím by byla i lepší. Brada mi z tohodle románu nespadla, je to moje první kniha od Nesba a asi mu dám ještě jednu šanci a uvidím.

Leprikon
23.07.2012 4 z 5

Po dlouhých letech jsem se vrhla na detektivku. Volba padla na Nemesis a byla jsem upřímně nadšená. Je to víceméně to, co očekávám od správné detektivky. Hrdina, který se nechová jako Mirek Dušín, ale má své zápory. V tomto případě problémy s alkoholem, které se zdá ale vlivem událostí a překonává. Události k řešení je tam více než dost, komplikovaná zápletka, momenty překvapení, nechybí napětí ani překvapivé rozuzlení případu, který se v polovině knihy zdá být již vyřešen. Pro někoho možná překombinovaná záležitost, mě to ale drželo neustále ve střehu a očekávání, jak se vše nakonec vyvine. Netvrdím, že se jedná o nejlepší detektivku, co jsem četla, ale rozhodně jsem ji přečetla jedním dechem a bavila mě.

ValKing
23.07.2012 5 z 5

Jedna z dalších pro mě nezapomenutelných detektivek. :) Úžasný příběh, který je spletí několika dalších, což může někomu připadat matoucí, ale já jsem se kupodivu ani jednou v ději neztratila. Četla jsem od rána do večera, pomalu ani nejedla, dokud jsem si nepřečetla, jak to všechno vlastně bylo a musím říct - Jeden z konců, které bych vážně nikdy nečekala. Po dočtení jsem byla dojatá a hlavně přesvědčená, že si přečtu všechny knížky od Nesbeho.

Polajda
23.06.2012 2 z 5

Trvalo mi něž jsem se do knihy začetla. Cca po šedesáti stránkách, jsem přemýšlela, že ji odložím, ale nakonec jsem vytrvala. Občas jsem se v ději ztrácela... Je to první kniha od tohoto autora co jsem četla. Ještě mu dám jednu šanci.

Lulla71
14.06.2012 2 z 5

No, nic moc... je to překlad, nechci nijak snižovat schopnosti překladatelky, ale použitá čeština evokuje detektivky z roku 80... v tom špatném slova smyslu. Tomu jazyku chybí koule. Nevím jak Jo Nesbø píše, ale překlad je tak suchopárný, že se to téměř nedá vydržet. Četl jsem Lovce hlav, kteří byli o něco lepší - prostě touto knihou s Nesbøem končím a překladatelce Kateřině Krištůfkové se budu snažit vyhnout. Proč číst průměrné autory, když je jich tolik nadprůměrných? A navíc, komu nebylo od půlky jasný, kdo je vrah?:)

vnimat_Krasu
01.06.2012 3 z 5

Připadal jsem si, jako že čtu velmi slušný rukopis od talentovaného autora, který kdosi rovnou vydal bez editace jediného slova. Uměním dobrého spisovatele je krátit a Nemesis by si zasloužil osekat nejen mnoho zbytečných meziher, ale možná i zápletek, do nichž jsem se v průběhu čtení topil. Nesbø zatahal obě zápletky za vlasy tak silně, až na posledních stránkách úplně zplešatěly. Kdybych nečetl skvostné Lovce Hlav, napálil bych zřejmě i nižší hodnocení. Takto dávám Harrymu ještě šanci, nejlépe však v nějakém útlejším vydání.

karelk
25.05.2012 4 z 5

Jak už tu někdo poznamenal, překombinované, ale přesto skvělé. Hltání řádků v posledních cca 20% knih občas způsobilo, že jsem nějakou souvislost vynechal a musel stránku / kapitolu číst znovu. Nesbo používá krátké popisné věty, kde, pokud jednu přeskočíte, jste mimo děj :). Celkově ale velmi povedené...

Teším se na jeho další knihy...

evafort
18.05.2012 3 z 5

Na to očekávání, které jsem měla ze všech nadšených komentářů to zase tak úžasný nebylo, hlavně na konci se to až trochu moc zamotalo a překombinovalo. Ale přečetla jsem s chutí a se zájmem.

sue
05.05.2012

Celou dobu jsem bojovala s pocitem, že tuto knihu jsem už někdy četla... Čtivé, jen ten konec mohl být kratší.

Zdeslav
07.04.2012 3 z 5

Nemesis dobrá, Pentagram lepší. Možná až příliš překomplikovaný děj, jedna teorie střídá druhou, hlavně zmást čtenáře. Avšak hravé rozuzlení případu pěkně sedí na klasickou zábavnou detektivku. No a otevřený konec, kdy si musíme počkat, jak dopadne souboj zlý/hodný hrdina, nás přivede ke zmíněnému Pentagramu.

ttommikk
02.04.2012 3 z 5

"A vo čem to bylo soudruzi?"
"Celkem vo hovně, ale dobře se to četlo."

Neo1tex
26.03.2012 3 z 5

Moje druhá kniha od tohoto autora (první jsem četl Pentagram) a musím říct, že jsem se jí prokousával jen velmi stěží. Byla pro mě rozhodně zklamáním a osobně hodnotím jako průměr. Příběh se často dost vleče, místy je na můj vkus až příliš spletitý a zamotaný a konspirační a já nevím jaký...

Už ve dvou třetinách jsem si říkal, že kdyby teď napsal "a žili spolu šťastně až do smrti...", tak by mi to i stačilo, jenže to jsem měl před sebou ještě celou třetinu knihy, čekalo mě zásadní rozuzlení a vysvětlení, které už mě vlastně ani nezajímalo a nechtělo se mě vůbec číst.

Zkrátka a dobře: Nesbo dostane ještě jednu šanci a něco si od něj přečtu i později, ale zrovna teď ho mám plný kecky na pěkných pár týdnů. 50%

kofee
25.02.2012 5 z 5

Naprosto živoucí postavy, obrazy, prokreslené prostřednictvím jen tak prohozených detailů, s nenásilnou lehkostí vpouváte do děje, který vás obalí od hlavy až k patě. A vy najednou zjišťujete, že cítíte vůni tlejícího listí osloského podzimu a je vám důvěrně známý Eklberský kopec, když sedíte na lavičce vedle velmi osobitého, zdánlivě netečného chlapíka, který šetří prázdnými slovy a o kterém víte, že jeho cit, pro věci, co se dějí, má tu hloubku, o kterou se dá bezpečně opřít...

Vendelína
23.02.2012 4 z 5

Z této knihy mám poněkud smíšené pocity. Stále nevím, jak se k ní mám vyjádřit... Zrpvu mě zaujala, chytla a oslovila. Později, když se příběh zamotávala a zamotával, jsem se ztrácela. Mnoho nových věcí, důkazů, nedořešených situací... Místy dost složité na soustředění. Přišlo mi trochu divné, proč se snaží narafičit některé zločiny na Harryho. O co tam šlo??? Mám pocit, že mi něco uniklo.
Škoda, že jsem nečetla předchozí knihy. Připomíná to seriál na pokračování, protože se hodně zmiňují o Července.
Ve finále jde o netradiční čtení. Severské detektivky mají něco do sebe a postava Harryho Holea také:-) Jen to chce držet krok a začít o prvního příběhu, asi:-)

Vecko99
18.01.2012 5 z 5

Další skvělé pokračování osudů Harryho Holea. Nejen, že sledujeme jak se Harry se popasuje s dalším zločinem, ale zároveň víc a víc nahlížíme do Harryho života. Vedlejší linka knihy je neméně zajímavá a Harry je dál posedlý tím přijít na to, kdo mu zabil kamarádku ze sboru.

Christo
23.12.2011 3 z 5

Průměrná severská detektivka,tj. obecně lepší detektivka, ale v skandinávské konkurenci pokulhává...

dalimoni
17.12.2011 4 z 5

Kniha se mi líbila, je to první od Nesba, čtivé, sympatický hlavní hrdina i jeho spolupracovnice. Ale mírně mě zklamal konec. Souhlasím, že to bylo překombinované a taky určité věci nedořešené (zjevně si to nechává na příště). Určitě nadstandart, ale 100% to není.

vladka2104
13.11.2011 3 z 5

Začátek slibný, konec příliš překombinovaný, čekala jsem víc.

piskot79
31.10.2011 4 z 5

Prvních pár stránek bylo naprosto famózních, bohužel se postupem času příběh trochu rozplynul do ztracena. Jen mám pocit, že se na severu potlouká pod různými pseudonymy stále stejná dvojice vyšetřovatelů (chlap alkoholik s depresemi, žena schopná vyšetřovatelka nadaná nějakým bojovým uměním).