Nemesis

Nemesis https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470628/bmid_nemesis-627-470628.png 4 4100 571

Harry Hole série

Detektiv Harry Hole si musí tentokrát poradit nejen s nezvyklým případem bankovní loupeže, ale i s podezřelou smrtí své milenky. 4. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Začal podzim. V jedné bankovní pobočce v centru Osla dostává vedoucí pětadvacet vteřin na to, aby otevřel bankomat, vybral z něj peníze a naházel je do připravené kabely. Limit o šest vteřin překročí. Bankovní lupič ukáže do bezpečnostní kamery šest prstů, zastřelí jednu ze zaměstnankyň a beze stopy se vytratí. Kolotoč událostí se rozbíhá. A to podzim teprve začal...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Sorgenfri , 2002

Danuše7
03.03.2015

Stále lepší a lepší.

LenkaKa
25.02.2015 4 z 5

Knihy od Nesba jsou čtivé, ale musím to vždycky proložit a odpočnout si od něj. Čím víc jsem jich přečetla, tím míň mě "učarovávají"

kklepkaa
20.02.2015 4 z 5

Další brilantní díl Holeovky...

bukiet
13.02.2015 4 z 5

Dobrý, no, ale čistá detektivka už to není. Thriller snad a značně překombinovaný. Ovšem přiznávám, že mě na konci autor zase dostal, ale už nepřekvapil.

soukroma
11.02.2015 4 z 5

Mně se po nedávno přečteném Přízraku líbila starší Nemesis o mnoho víc. Pořádné vyšetřování pořádně zapeklitých případů ... až na tu poslední část, kde se všechno až příliš komplikuje, nechybí ani bleskový výlet do cizích krajů a cikánská problematika a samozřejmě pár postupně poodhalovaných psychopatů. Vadilo mi zejména zdvojené pojetí stejné pomsty: v obou případech dvou bratrů milujících ženu toho druhého. Zbytečné, stačila by bohatě dvojice jedna.

Odehnalka
10.02.2015 3 z 5

Nejsou to ani tři, ani čtyři hvězdičky, spíše 3,5. Pro mě zatím nejslabší díl ze série HH. Možná je to tím, že jsem se do tohoto dílu vrhla hned po Července, možná tím, že tam bylo moc dějových linek... Nicméně se na další případ Harryho Holea těším.

zpevSusannah
04.02.2015 5 z 5

No tedy, pane Nesbo, Vy se neustále a neustále zlepšujete!
Tato čtvrtá kniha v pořadí byla perfektní, neuvěřitelně mnohovrstevnatá. Děj se každou otočenou stranou oloupával jako velký šťavnatý pomeranč, kdy po odstranění posledního zbytku slupek dosáhl sladkého cíle.
Taky jste pořád tipovali rozluštění zápletek stále špatně a špatně? Vždy když už jsem si řekla "Jo! Už to mám, to bude on"!", tak jsem záhy zjistila, jak jsem vedle :-)
Bravo, pane spisovateli!
By the way - konečně Harry Hole zmoudřel a přestal se upíjet do němoty! Haaaaaleluja!

Salonka
28.01.2015 4 z 5

Moje druhé knižné stretnutie s inšpektorom H. Holem. Zisťujem, že ani po prečítaní Bohyne pomsty som si Harryho ako takého neobľúbila. To však neznamená, že sa mi toto dielo nepáčilo (veď ústrednú postavu nemusíme zbožňovať), práve naopak.

Opäť úžasná práca jedinečného autora s viacerými dejovými líniami, psychologickými detailmi, zločincami a ich obeťami... či už obeťami reťaze nešťastných náhod alebo premyslených ťahov mimo hraníc, ktoré vymedzuje zákon... plus netreba zabúdať na to, že aj zločinci sa nezriedka dostanú do pozície obete - vinou vlastných slabostí, prípadne pričinením tých šikovnejších (podliakov).

Nesbøva Bohyňa pomsty je hneď od skvelého začiatku veľmi napínavým dielom s množstvom zvratov, kde sa nám pravda odkrýva postupne – kto má pri čítaní rád ten pocit, že až do poslednej strany nevie, na čom je, je tu jednoznačne na správnej adrese. :-)

Blanchi
24.01.2015

tahle kniha mne moc neuchvátila, opakovaly se nápady z předchozích. Možná to bylo tím, že jsem knihy od Jo Nesbo četla rychle za sebou.

Richardson
07.01.2015 5 z 5

Pro mě nejlepší Holeovka, možná je to tím, že jsem u ní začínal s Nesbem i s celou severskou krimi, ale i po více než dvou letech si z ní stále pamatuji více než z dalších dílů...

Aninka87
05.01.2015 4 z 5

Tato kniha se mi dostala do ruky jako třetí od Jo Nesbo a nebyla jsem z ní nadšená tolik jako z předchozích (Sněhulák a Červenka). Měla jsem problém se do příběhu začíst, ale bylo to možná také tím, že jsem od knihy často odcházela a složité souvislosti mi ne vždy zůstávaly v hlavě. Přesto jsem ji neodložila úplně a rozuzlení bylo překvapující.

cie
02.01.2015 4 z 5

V tomto dílu Harry řeší v podstatě 3 případy najednou, přičemž řešení dvou z nich buď čtenář už ví nebo ho lehce uhodne, proto -1 hvězda, ale ten třetí případ byl napínavý až dokonce a jestli ho někdo dopředu uhodl, tak smekám! ;-)

Audrey Nixon
30.12.2014 5 z 5

Nemesis je druhá knížka, kterou jsem od Nesba četla a určitě ne poslední. Obě hlavní postavy (Harry a Beáta) mi byly sympatické a děj byl tak napínavý že jsem se od knížky nedokázala odlepit. Rozhodně doporučuju.

Raysee_97
29.12.2014 5 z 5

Opět ohromující čtení, Nesbo opět očekávání nezklamal :) Knihu mohu jedině doporučit a těším se, až přečtu další díl.

DarekDevil
18.11.2014 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila a nenudila byť je poněkud rozvláčnější. V knize je řada zvratů a nečekaných dějových linek.

swamp
15.11.2014 4 z 5

Když už se zdá, že život Harryho Holea nabírá pozitivní směr, ozve se stará láska a všechno se rázem zvrtne. C#MN

kozo.roh
13.11.2014 3 z 5

Opět překvapivý závěr, ale po přečtení nevím, jestli jsem nedával pozor nebo to v knize nebylo, ale mám pocit, že třeba nad Raskolem stále visí několik otazníků.
Jinak se mi potvrdilo, že je dobře, že čtu jednotlivé díly série Harry Hole chronologicky, neboť nevyřešené případy (nechci napovídat) se táhnou a nabalují dalšími indiciemi. Zajímalo by mě docela jak to vidí ti, co četli nejdříve např. pátý díl série a pak třeba díl třetí nebo čtvrtý.Hvězdičky dávám tři, ale je to pro mě spíš na 3,5. Čtyři by ale už byly moc :-)

Market = )
08.11.2014 4 z 5

Bingo! Konečně jsem zvládala jména osob! :-D Doufám, že takovýhle svinstva, provázanosti a ošklivosti se dějou jenom v knížkách, ale bylo to dobrý, dočista mě zmátli :-). Dokonce jsem to musela dočíst, když jsem se měla učit na zkoušku :-D. Na druhou stranu místy už to působilo trochu přitaženě za vlasy...

CAM
28.10.2014 5 z 5

Krásná detektivka. Strhující děj, neustále přibývají další postavy, které jsou do případu zapletené a na závěr nečekané rozuzlení.

heavy66
19.10.2014 4 z 5

Harry se nepřestěhoval do ulice Sanssouci a tak má hromadu problémů. Řeší smrt bývalé milenky a případ brutální vraždy při přepadení banky. Nic není jak se zdá, a Harry pomocí příběhu dvou bratrů a jedné ženy z případu prvního vyřeší záhadu dvou bratrů a jedné ženy z případu druhého. K tomu profesor Moriarty osloské policie spřádá další temné plány a svoje pomocníky bez váhání likviduje dříve, než se k nim Harry stihne dostat. Nakonec vše dobře dopadne a závěr dává tušit, že v příštím díle bude Ellen konečně pomstěna!