Nemesis

Nemesis https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470628/bmid_nemesis-627-470628.png 4 4106 572

Harry Hole série

Detektiv Harry Hole si musí tentokrát poradit nejen s nezvyklým případem bankovní loupeže, ale i s podezřelou smrtí své milenky. 4. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Začal podzim. V jedné bankovní pobočce v centru Osla dostává vedoucí pětadvacet vteřin na to, aby otevřel bankomat, vybral z něj peníze a naházel je do připravené kabely. Limit o šest vteřin překročí. Bankovní lupič ukáže do bezpečnostní kamery šest prstů, zastřelí jednu ze zaměstnankyň a beze stopy se vytratí. Kolotoč událostí se rozbíhá. A to podzim teprve začal...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Sorgenfri , 2002

Vojslava
13.12.2015 5 z 5

Tak pět hvězdiček za opravdu nečekaný závěr, jinak tradičně četba od napětí k napětí. Některá spojení mne taky tedy napadla, ale pak to nedávalo stejně smysl... nechala jsem se vodit za nos úplně stejně jako hlavní hrdinové - to už je pak pan spisovatel, když tohle dokáže. Těším se na další pokračování.

aginecka
03.12.2015 4 z 5

Nečtu popořadě, ale nemyslím, že by to významně ovlivnilo čtenářský zážitek... Za mě průměrná detektivka s minimálním napětím, i když opět výborně spletený příběh.

mpb1913
01.12.2015 4 z 5

Čtu postupně a zatím asi nejslabší díl. Případ s bývalou milenkou to byl teda nesmysl , bankovní loupeže nedořešeny, tak aspoň doma že to Harrymu klape :-)

gomaki
01.12.2015 5 z 5

Nemesis - bohyně odplaty...říká se...

a to je asi tak vše, co k téhle "holeovce" potřebujete vědět, drazí spolučtenáři-detektivové:)

fmash
27.11.2015 4 z 5

Zase jednou hlavně detektivka, i když začíná přituhovat a množí se nadpřirození superhrdinové, jako je holka s mravenčí hlavou, co si zapamatuje obličeje celého mraveniště, a starý cikán, který má pod palcem celosvětové dění. Ale celkově Nemesis patří k fajnovějším ze série.

dzules
11.11.2015 5 z 5

dobře rozjeté a zatím 2. nejlepší díl série (dočetla jsem právě pentagram a ten je lepší)..pointu jsem opravdu nečekala, jen nějak nedořešili tu kauzu s "řezníkem." Chtělo by to odpovědět na otázky, proč to dělal. Kladně hodnotím novou posilu týmu Beátu, velice zajímavá postava.

kreslirka
08.11.2015 5 z 5

Skvěle napsaný 4. díl série. Po celou dobu si myslím, jak to asi je a nakonec je to úplně jinak. Moc hezky to pan autor rozpletl. Musím dát za plný počet bodů.

kratochwilova
27.10.2015

Přemýšlím,co na tomto a jiných dílech čtenáři mají. Za mě nečtivé,dlouhé dialogy, nezáživné,natahované....Otrava.

Val
09.10.2015 5 z 5

Tak tentokrát už opravdu typicky HH standard. Zápletka super, konec kauzy bankovní loupež luxusní. Za mě plný počet..... jako skoro vždy :-)

Jack93
05.10.2015 5 z 5

Sérii Harryho Holea čtu postupně, díky čemuž sleduju kontinuální vývoj hlavní postavy. Harry není nejsympatičtější a nejúžasnější chlápek na celém světě, ale stejně si ho zamilujete a musíte číst jeho další příběhy, protože se na něm stanete závislým a potřebujete vědět, jak to dopadne nejen s ním, ale i s jeho nejbližšími.

Z prvních čtyř příběhů je pro mě na prvním místě Červenka, následuje plichta mezi Nemesis a Netopýrem a o kousek pod nimi se nachází Švábi (což ale automaticky neznamená, že je považuju za nejslabší, jen mi ostatní připadají dějově napínavější).

Se čtvrtým pokračováním Nesbo neuvěřitelně kombinoval, všechno se pořád měnilo, a když si člověk myslel, že je po všem, protože to opravdu všechno do sebe krásně zapadalo, a těšil se, že na zbývajících několika stránkách Harry konečně přijde na to, že Tom Waaler je největší padouch ze všech, najednou se všechno otočilo o 180°.

Dávám za pět hvězd, nemůžu jinak, tady už jde o samotný princip. S čistým svědomím ale chápu, pokud někoho kniha (úplně) nenadchla, jelikož děj byl opravdu (trochu) překombinovaný (klidně můžete místo "trochu" použít "hodně").

Ještě mi zbývá šest dílů a chci si je pořádně vychutnat, ale vím, že potrvá jen chvíli, než se pustím do Pentagramu, protože neustále čekám na chvíli, kdy Harry konečně odhalí pravou tvář Waalera a vyřídí si s ním účty.

misbyxo
03.10.2015 4 z 5

Knížka se mi líbila, nebylo to něco extra ale zase ani něco co by se nedalo doporučit. Narozdíl od komentářů pode mnou mi to nepřišlo zdlouhavé a nudné. Naopak. Mělo to spád a na začátku netrvá dlouho než se konečně stane to kvůli čemu tu knížku napsal. Konec nebyl moc strhující a nebyla to jeho nejlepší knížka, ale zaslouží si to aspoň 4* určitě :)

caroline44
18.09.2015 3 z 5

Bohužel, mě tato kniha zklamala, po Července to bylo zdlouhavé, nudné a předvídatelné. Takže, to pro mě byla spíše taková oddechovka.

Martial
17.09.2015 5 z 5

Super kniha

R.E.M.
07.09.2015 3 z 5

Čtivé, napínavé, bez nudy. Až na pár stránek má děj příjemný spád. Sympaticky nedokonalý kriminalista se stejně sympatickou kolegyní. (Nezbývá než akceptovat, že se otřepaným nepsaným pravidlem detektivek stává kriminalista (ex)alkoholik.) Dvě hlavní poutavé linie příběhu. Jedno vyústění zápletky mě zklamalo. Překombinované, nelogické a nevěrohodné. Druhé rozuzlení bylo dost okaté, i když pak se Nesbo snažil čtenáře zmást. Konec nejen uspěchaný, ale přímo přeťatý závěrem poslední strany.

Dále prozrazení části pointy! - Škoda, že autor opakuje modely chování postav i jejich motivy. Vyřešení vraždy/nevraždy Anny je hodně přitažené za vlasy. Mínusem je nevěrohodně popisované submisivní chování vyšetřovatelky.

Moje první kniha od autora. Není to typická rozplétající se detektivka, které mám nejraději, ale jde o dobrý kriminální příběh. Často jsem měla problém se odtrhnout. V tomto případě si nevystačím s pětibodovým hodnocením. Nemesis to má tak za 3,5 hvězdičky. Plánuji někdy v budoucnu se s HH v jiném díle setkat.

TheMajkee
24.08.2015 4 z 5

Mě ten Nesbø prostě baví, o nic víc prakticky už ani nejde. Má neskutečně čtivý styl a perfektně promyšlené zápletky, vždy mě dokáže překvapit a šokovat. V Nemesis dostává i více prostoru osobní život hlavního hrdiny, čímž si autor nejspíš chystá živnou půdu pro následující knihy, kterých se už nemůžu dočkat. Samotný příběh v tomto díle je však o malinko slabší než v Července, kde se skvěle prolínaly události z války. Po takové šlupce působí Nemesis trochu prázdně. Nesbø je ovšem mistr svého řemesla, který dokáže i z rutiny vyždímat nevídané.

BlackBlade
13.08.2015 4 z 5

Zajímavá zápletka, zatím asi nejlepší z úvodních čtyř knih s detektivem Harry Holem. Zajímavě se rozvíjí i jeho osobní příběh.

wiix
21.07.2015 4 z 5

Po úvodných knihách o Holeovi ma táto oslovila zatiaľ najviac. Autor sa s postavou vypracováva a prípadovo zamotáva, pričom rozuzlenie je čoraz prekvapujúcejšie. Chválim, že aj z ordinérnej klišé témy sa dá spraviť pozoruhodný zážitok.

cukrovka
22.06.2015 4 z 5

Připadalo mi to dost překombinované. Ale musím konstatovat, že postupně začínám tomuto autorovi přicházet na chuť.

zuzurana
16.06.2015 4 z 5

No, kniha sa rychlo citala, akurat som ocakavala konecne dolapenie princa.. ale zial.. snad v dalsom dieli, lebo mi velmi pije krv ta osoba.. ale asi bez tejto postavy by dielo nebolo zaujimave..

hole bol znovu vynikajuci.. super :) uz sa tesim na dalsiu cast :)

kikies
15.06.2015 3 z 5

Další výborný díl v řadě, kterou je opravdu nutné číst postupně. Tento mi přišel lehounce slabší, asi je to tím, že zločiny jsou příliš promyšlené, překombinované a působí to těžkopádně a nereálně, když na to přijde zrovna někdo jako Harry... a důkazů je tak málo, že si myslím, že by to u soudu asi fakt neobstálo, ještě, že se mu nakonec všichni přiznají :-) Ale zapadá to do řady, tím "slabší" rozhodně nemyslím "špatná", netrpělivě očekávám vyřešení případu umlácené Ellen, zakroucení krkem proradnému Princovi a taky budu s napětím sledovat, jak se vyvine postava Beáty.