Nemesis

Nemesis https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470628/bmid_nemesis-627-470628.png 4 4112 4112

Harry Hole série

Detektiv Harry Hole si musí tentokrát poradit nejen s nezvyklým případem bankovní loupeže, ale i s podezřelou smrtí své milenky. 4. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Začal podzim. V jedné bankovní pobočce v centru Osla dostává vedoucí pětadvacet vteřin na to, aby otevřel bankomat, vybral z něj peníze a naházel je do připravené kabely. Limit o šest vteřin překročí. Bankovní lupič ukáže do bezpečnostní kamery šest prstů, zastřelí jednu ze zaměstnankyň a beze stopy se vytratí. Kolotoč událostí se rozbíhá. A to podzim teprve začal...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Sorgenfri , 2002

farbi
01.08.2016 4 z 5

Príjemne prekombinované, páčilo sa mi to. Moja prvá kniha od neho :)

Peťulka3
26.07.2016 5 z 5

Zase super

Pavlusa007
20.07.2016 4 z 5

Čtu knihy s HH na přeskáčku (neúmyslně, jak se objeví v knihovně :)) a tato mi přišla jako jedna z nejlepších. Dokonce v ní ani moc nechlastá! :)

Šura
17.07.2016 4 z 5

Kniha Nemesis mi přišla prozatím jako nejlepší ze série HH. Byla velmi čtivá a kvůli ní jsem zanedbávala i své povinnosti. Jednu hvězdičku ubiram za to, že jsem téměř od začátku věděla (tušila), kdo je vrahem z banky.

jakub0085
17.07.2016 5 z 5

Zatím asi nejlepší knížka co jsem od tohoto autora četl - čtu tuto řadu od začátku. Čtivé, napínavé.

gonegirl
13.07.2016 5 z 5

Další skvělá kniha od Nesba. Děj vás vtáhne a ani se nenadějete a už je konec a vy stojíte opět v knihkupectví s dalším dílem pod paží a říkáte si, "Zase mě dostal"...

ivulka15
11.07.2016 4 z 5

První tři díly jsem přečetla téměř jedním dechem ale do Nemesis jsem se nějak nemohla začíst.Bylo to celé takové nějaké roztahané a překombinované.

helusa2
07.07.2016 4 z 5

Napínavé jak kšandy :-) V závěru lehce překombinované, což možná trochu ubralo na věrohodnosti... Romská zápletka mi přišla taková trošku "starosvětská". Tyto vztahy, poměry, tradice možná mezi Romy byly, ale dnešní generace mi tedy přijde již zcela někde jinde... Nebo že by měli v Norsku jiné exempláře? ;-)
Každopádně nedočkavě očekávám vyřešení jedné zápletky, která ještě dořešena nebyla... Musím si půjčit další díl ;-)

marlowe
06.07.2016 4 z 5

Kdybych měl použít forest-gumpovské terminologie, "úplně nejvíc nejradši" mám detektivky postavené na psychologicky akceptovatelných motivech, posouvající se po příběhové lince prosté krkolomných zvratů a logických retardérů a disponující zápletkou, která mi umožní po dočtení knihy s čistým svědomím prohlásit: Ano, takhle se to MOHLO stát…
Nemesis, k velké škodě, nesplňuje žádný z výše uvedených atributů.

Ne, vůbec to není špatný příběh, vlastně jsem jej přečetl docela se zájmem, ale prostě si NEODPUSTÍM tu jednu hvězdičku odpárat – za onu nesmírnou komplikovanost, která mě ke konci už začínala unavovat. A hlavně za to, že jsem příběhu (detailní plánování vražd dvacet tahů dopředu – a Harryho geniální odhalení pachatelů) prostě NEUVĚŘIL.

Odkojen mistrovskými detektivkami Simenona, Sjöwallové-Wahlööho, McBaina a dalších, mi – ve srovnání s jejich knihami – připadá Nemesis jako obrovský dům ve stylu podnikatelského baroka, přezdobený stovkami věžiček, falešných balustrád, korintských sloupů a pseudozenových zahrad, plných falešných jezírek, můstků a imitací bonsají.
Říká se, že v jednoduchosti je krása. Jo Nesbø se tímhle rčením zjevně neřídil…

Azmodan
01.07.2016 5 z 5

Asi nejvíc mě zaujala skutečnost, že název knihy je i motivem...

Pepína15
30.05.2016 4 z 5

Určitě patří tahle knížka k těm nejlepším o Harrym. I když mi připadá, že kdyby byl hlavním hrdinou někdo jiný než Harry, tak už by byl několikrát mrtvý :) Místy trošku zbytečně překombinované aneb každý chce Harryho zabít, ale Harry stále přežívá, aby vypátral vraha Ellen. Ale i tak jsem si knížku užila a už se těším na další od Nesba.

karbulka
09.05.2016 5 z 5

dobré pokračování z této série

Disease
18.04.2016 2 z 5

Nejslabší díl série (doufám, že ne "zatím"). Do půlky vcelku nezáživné a to finále ve stylu Červené knihovny tomu taky nepřidalo. Asi je to tou celkovou překomplikovaností. V podstatě funguje jen jako překlenovací díl, který posouvá pátrání po vrahovi kolegyně Ellen. Chápu, že kdo to četl jako prvního Nesbiče, už nemá chuť se k němu vracet, jak tu čtu v některých komentářích.

Peter.Melon
11.04.2016 3 z 5

Není to špatný román,celkem slušná detektivka.Nic moc jsem od tohoto autora nečetl.Snad ještě román Sněhulák.Pěkný a poutavý detektivní román.Vcelku dobrý!

koolsavage
01.04.2016 3 z 5

Není to špatné, ale nechápu to vychvalování Nesba do nebes. Zápletka, konkrétně tady překombinovaná, zbytečné odbočky (maximalistická Anna), dialogy už nejsou alespoň tak šíleně prkenné. Oddychovka.

Ivan Kučera
29.03.2016 2 z 5

Moje prvé a zrejme načas (navždy?) i posledné stretnutie s Nesbøm. Ani po viacerých severských krimi nechápem, čo na nich čitatelia vidia. Pokiaľ sú spracované do podoby filmu alebo seriálu, tak to beriem – vizuálne jedinečné pochmúrne prostredie, v ktorom sa odohrávajú. Knižky však nič také nemajú. Majú len neveľmi zaujímavých hlavných hrdinov (až na Wallandera nula bodov) a nevzrušujúce zápletky, v ktorých je toľko detailov, až je to nereálne.

mdracek
25.03.2016 4 z 5

Další skvělá detektivka představující Harryho Holea, která byla pořád napínavější a napínavější. Pořád se však nevyřešila zápletka, na kterou čekám.

olga9717
24.03.2016 4 z 5

Dlouho mi trvalo, než jsem se začetla. Je to zcela jiný styl psaní, než jsem byla zvyklá od Yrsy. Poslední třetina knihy už měla spád. Je to moje první kniha od tohoto autora, tak jsem zvědavá na další.

Gooverka
17.03.2016 5 z 5

Harry Hole mě baví čím dál více. Další detektivka, která mě nejen nesmírně bavila, ale až do úplného konce jsem nevěděla, jak příběh nakonec skončí. Mrazivější jsou však soukromé "trable" detektiva, které mě donutí číst Nesbovy knihy nadále.

Lucieee91
08.03.2016 4 z 5

Příběh paráda, ale pořád se tam nestalo to, co jsem čekala, tak snad v dalším díle :D