Nemesis

Nemesis
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470628/bmid_nemesis-627-470628.png 4 4127 4127

Harry Hole série

Detektiv Harry Hole si musí tentokrát poradit nejen s nezvyklým případem bankovní loupeže, ale i s podezřelou smrtí své milenky. 4. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Začal podzim. V jedné bankovní pobočce v centru Osla dostává vedoucí pětadvacet vteřin na to, aby otevřel bankomat, vybral z něj peníze a naházel je do připravené kabely. Limit o šest vteřin překročí. Bankovní lupič ukáže do bezpečnostní kamery šest prstů, zastřelí jednu ze zaměstnankyň a beze stopy se vytratí. Kolotoč událostí se rozbíhá. A to podzim teprve začal...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Sorgenfri , 2002

NADEI
30.04.2017 5 z 5

Čtvrtá kniha o HH , kterou jsem četla a opět velká bomba ! Vtáhlo mě to do děje od začátku až do konce, že jsem se nemohla odtrhnout, Jen škoda že čtu knihy bohužel na přeskáčku, ale i tak mě prostě HH baví. Je to super polda i se svými chybami. Opět skvělá kniha ,skvělé zápletky a skvělý Nesbo !

Alex.rrr
28.04.2017 4 z 5

Prokousávání se Harrym díl od dílu je lepší a lepší. V této knize se mi líbí, že je zde víc popsán takový asi klasický život policajta, který se setkává denně s více případy najednou. Někdy tedy jeho osobní pasáže převládaly nad dějem, což mě někdy připadalo trochu nesouvisející s celkovým příběhem. Celkově se mi nápad a vyústění příběhu líbilo a těším se na další díl.

shimice
24.04.2017 3 z 5

Tři hvězdy za první dvě třetiny knížky, kdy to mělo spád, i když dva viníky jsem tipla zhruba do strany sto. Kdyby to skončilo někde kolem strany 350, bylo by to za plný počet. Ale zbaštit tak neuvěřitelně překombinovanou poslední třetinu už mi dělalo dost potíže, navíc je s podivem, že při tolika dějových přemetech zůstaly ještě některé věci nedořešené.. Můj první Nesbø, snad bude ten příští (aspoň pro mě) uvěřitelnější ..

Mali88
11.04.2017

Možná jsem po Července čekala větší terno, ale zklamaná jsem rozhodně nebyla.
Děj byl opět napínavý. K Harrymu přibyla nová kolegyně, se kterou tvoří skvělou vyšetřovací dvojku. Navíc čerpají z Beatiny zvláštní schopnosti a to, že si pamatuje všechny obličeje, které viděla.
Zápletka byla výborná. Nesbo opět nenechá vydechnout, dokud knížka není dotčena. Naštěstí se vše čte jedním dechem. Jo prostě nezklame.

whiolet
06.04.2017 4 z 5

Nemesis byla zatím nejslabší knihou o Harrym Holeovi. Tři zdánlivě samostatné příběhy, které se ke konci protnou víc než je reálné. Nevím jak je to možné,ale poprvé jsem uhodla dva ze tří aktérů,jsem z toho nadšená,ale zároveň i trochu zklamaná. Musím,ale přiznat, že série o Harrym Holeovi mě opravdu moc baví a rozhodně s tím nehodlám přestat.

Gabetina
29.03.2017 4 z 5

Po té, co jsem viděla zfilmováné Lovci hlav, jsem chtěla dát Nesbovi šanci i v knižní podobě. Nemesis je první kniha, co jsem od Nesba četla. Postava Harryho se mi líbí. Ve výsledku ale nevím, co si mám o příběhu myslet ale kvůli Harrymu zkusím sáhnout i po dalších dílech.

terezamarsik
28.03.2017 3 z 5

Nemesis je první kniha od tohoto autora, které jsem dala méně než 4*. Důvodem ale není, že by kniha byla oproti ostatním špatná, jako celek je to další výborná kniha z této série, kterou jsem si užila stejně jako ostatní. Byl to napínavý příběh jako vždy, znovu naprosto jiný než ostatní a Harry byl v této knize dokonce také jiný, také se začal jako postava vyvíjet. Spokojenost je tedy jasná.
Proč jsem tomu ale dala 3*... Ostatní knihy ze série jsou skvělé a hlavně uvěřitelné. Samozřejmě je často zřetelné, že hlavní postava Harry má často dost velké štěstí, ale vždy situace řeší inteligentně a hlavně uvěřitelně. Tato kniha byla až do konce dobrá, ale tentokrát byl konec prostě přehnaný. Dva případy jsme vyřešili jednou, pak podruhé a nakonec ještě potřetí, kdy Harry najednou přijde s neuvěřitelným rozuzlením na které z většiny přišel jen díky své intuici a obrovské schopnosti si vše domyslet. Spíše to ale vypadalo tak, že by Harry musel být jasnovidec nebo mít schopnost číst myšlenky, aby došel jen tak až k takovým detailům ke kterým na konci došel. Auto se měl rozhodnout pro jednodušší ukončení a nezkoušet ze čtenáře udělat nervozní figurku, která je celá napjatá z toho neuvěřitelně napjatého konce. Konec z toho totiž vyšel spíše neuvěřitelný a otravný pro čtenáře, kteří sledují celou sérii a kteří si jí oblíbí právě díky její uvěřitelnosti. V tomto mě tedy konec trochu zklamal.
Kdyby ostatní knihy nebyly tak dobré, tak bych téhle knize dala 4*, ale musím brát v úvahu fakt, že ostatní knihy byly dobré včetně konce a tato kniha je na konci prostě přehnaná. Spokojená ale jsem, protože znovu to bylo napínavé a kvalitní počtení a znovu se těším až dostanu do ruky další díl.

Paldini
15.03.2017 3 z 5

Čtivá kriminálka, u které je dobré vypnout mozek, protože jinak pozorný čtenář může prohlédnout ten děravý dějový cedník. V rámci prvních čtyřech Harry Holeovek jasně nejhorší díl.

Nikkiproch
13.03.2017 5 z 5

Čtvrtý Nesbo a pro mě zatím nejlepší. Zápletka promyšlená do detailů, prostě luxus. Líbí se mi, jak se autor dokáže odprostit od hlavní postavy a sledovat příběh zase z jiného úhlu pohledem postavy další. Prostě tohle nedokáže čtenáře nudit. Jediný problém vidím v tom, že se kniha nedá odložit, tak prostě někdy starost o mimčo padla na tatínka. :-)

yoseff
10.03.2017 5 z 5

Tohle se čte samo, ostatně jako každá kniha od Jo Nesbo.

Richelle
08.03.2017 3 z 5

Knihu jsem právě teď dočetla. Je to milá a příjemná kniha, ovšem asi tak v polovině mi myšlenky začaly obíhat někam jinam. Nemohla jsem se soustředit a pokračovat dál. Knihu jsem na den odložila a když jsem se k ní opět vrátila, četla se mi už zase dobře. Zjistila jsem, že takový žánr není moc pro mě. Jinak mě kniha dá se říci zaujala.

Ajrad1981
25.02.2017 4 z 5

Tato kniha krásně koresponduje s ostatními díly - zamotané případy, Harryho problémy s alkoholem... A byla super. Jenže to super skončilo tak na straně 480. Pak už měl být konec. To, že případ Anna skončil tak, jak skončil, to ještě bylo celkem v normě, ale převracet naruby případ Stina, no, mně se to nelíbilo, mnohem lepší bylo předchozí řešení. Navíc tam tak nějak zůstalo pár nevyřešených bankovních loupeží a divím se, že Beáta nepoznala, že na těch videích něco nesedí (protože tam něco muselo nesedět). Nebýt toho překombinovaného konce, dala bych o hvězdičku víc.
Dozvěděla jsem se i pár dalších věcí o Tommy Waalerovi - prý vypadá jak David Hasselhoff. To mi spadl kámen ze srdce, protože už vím, že mě by teda neokouzlil :-D :-D

Woolsey
24.02.2017 5 z 5

Mám hodně rád Joa Nesbøho a samozřejmě i Herryho, ale tahle kniha mně bavila nejméně-všeho moc škodí...

Doubravka1975
21.02.2017 5 z 5

u mě čtená v pořadí čtvrtá kniha od Jo Nesba. Chtěla jsem dát 4 hvězdičky, děj se mi zdál hodně překombinovaný a natažený, ale nakonec musím dát stejně 5, protože Harry se mi dostal pod kůži a nemůžu bez něho být. Na nočním stolku čeká tentokrát v pořadí Netopýr, Švábi a Červenka.

Verunka289
10.02.2017 5 z 5

Po přečtení Netopýra a Švábů jsem si myslela, že Nesbo nebude autor, kterého bych vyhledávala. Červenka a teď i Nemesis byly ale výborné knihy, takže jsem moc ráda, že jsem vytrvala.

Klára90
23.01.2017 4 z 5

Děj knihy mě pohltil už od začátku, knihu jsem zhltla za chvilku s velkým nadšením. A ztotožňuji se s ostatními, co tady píšou, že Harrymu prostě svědčí Norsko :)

Sova15
21.01.2017 4 z 5

Poslouchala jsem knihu na CD. Výborná.

jirka7739
21.01.2017 5 z 5

Autor mě opět dokázal vtáhnou přímo dovnitř knihy a Nemesis mě tedy vážně nadchla.

Ronkar
13.01.2017 4 z 5

Jsem pitomec, ale příběhy Nesba čtu podivně na přeskáčku, jak se mi knihy dostávají do ruky :) Mám tedy za sebou Sněhuláka, Netopýra a Švábi. Teď to byla Nemesis. Po Sněhulákovi zatím nejzajímavější zápletka Harryho Holea. Skvělý úvod, četlo se mi to příjemně, děj je napínavý, vyšetřování zajímavé a pointa se mi líbila. Není to nějaké pecka, ale rozhodně příjemný nadprůměr.

izfnp
12.01.2017 4 z 5

Súhlasím s predchádzajúcim komentárom - po dokonalej Červenke je ťažké byť z Nemesis nadšená. Nesbo je však Nesbo, báť sa ho netreba.