Nemesis

Nemesis
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470628/bmid_nemesis-627-470628.png 4 4127 4127

Harry Hole série

Detektiv Harry Hole si musí tentokrát poradit nejen s nezvyklým případem bankovní loupeže, ale i s podezřelou smrtí své milenky. 4. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Začal podzim. V jedné bankovní pobočce v centru Osla dostává vedoucí pětadvacet vteřin na to, aby otevřel bankomat, vybral z něj peníze a naházel je do připravené kabely. Limit o šest vteřin překročí. Bankovní lupič ukáže do bezpečnostní kamery šest prstů, zastřelí jednu ze zaměstnankyň a beze stopy se vytratí. Kolotoč událostí se rozbíhá. A to podzim teprve začal...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Sorgenfri , 2002

Aymira
03.01.2017 3 z 5

Proti předešlé Července je to opět malinko skok dolů. Příběh obsahuje několik dějových linií (vyšetřování), které se zdají být již nějakým způsobem vyřešené, ale přesto se na konci slijí do jednoho závěru a logicky do sebe zapadnou. Stejně tak se sejde i více kandidátů, co se týká osoby pachatele. Nesbo nás ani tentokrát neušetřil výletu za hranice Norska, tentokrát až do daleké Brazílie. Kniha není špatná, ale myslím, že se s danou myšlenkou dalo pracovat lépe.

davas
03.01.2017 5 z 5

Další příběh,který vás svou zápletkou chytne a ....zbytečné řeči kolem ,prostě za 5 hvězd ...

vangog
27.12.2016 4 z 5

Kniha se četla velmi dobře i když někde uprostřed jsem se trochu "nudil",ale zase se to rozjelo.Ten kdo má rád Nesba tak nebude zklamaný.

Miliarda
29.11.2016 5 z 5

Původně jsem chtěl dát 4 hvězdy, neboť děj ztratil zhruba v polovině lehce tempo a časové skoky a množství postav jej dělaly lehce nesrozumitelným, avšak strhující záběry vše nahradil a musím Nesbovi udělit plný počet hvězd.

rekon
09.11.2016 5 z 5

Nesbo opět nezklamal. Strhující děj, pěkná zápletka.

haluz
02.11.2016 5 z 5

Opět perfektní. I když tady u toho dílu jsem bohužel i díky názvu uhodla "vraha" hned na začátku..

jitka3162
28.10.2016 4 z 5

Moje první kniha od Nesba. Líbilo se mi víc dějových linek, resp. řešení více případů najednou. Děj byl opravdu hodně zamotaný, ale velmi poutavě napsáno.

FishTailTea6
24.10.2016 4 z 5

Po přečtení prvních čtyř knih z této série, je to poprvé, co mohu říct, že mě tato kniha bavila od začátku až do konce. A to i přes to, že na rozdíl od Harryho jsem některé indicie pochopila již v polovině knihy. :)
Myslím si, že je dobré číst HH popořadě, protože dějová linie táhnoucí se celou sérií takto dává smysl. Proto zpětně oceňuji ty předchozí knihy jako takový úvod do příběhu.

swayno
15.10.2016 5 z 5

Podle komentářů by se mělo jednat o jednu z nejlepších knih od tohoto autora. Možná proto jsem čekala trošku víc. Ale jinak dobrý :))

Mark
15.10.2016 5 z 5

Opět perfektní.

trudoš
09.10.2016 5 z 5

Perfektní začátek, možná vůbec nejlepší v celé sérii. To jak čtenář postupně odhaluje, která bije, a zároveň je nenápadně hypnotizován tempem vyprávění, je práce skutečného profesionála. On se vůbec Jo Nesbø tímto dílem definitivně odtrhuje od skandinávského standardu a vydává se cestou plnohodnotného angloamerického thrilleru. A dobře že tak, protože konkurentů za velkou louží nemá zdaleka tolik, jak by se na první pohled mohlo zdát.
Ovšem intro není to jediné, co je na Nemesis dobré. Stavba zápletky funguje v přesně spočítaných konstantách napětí, humor a tragika. A i když autor poměrně okatě hřeší na vnitřní překombinovanost (nehledě na dosti průhlednou hru „Už víme, kdo je vrah“ v polovině příběhu), pořád mu nelze upřít podmanivou gradaci, která člověka jednoduše vtáhne a pustí až s epilogem. Navíc vyšetřování okořeňuje ještě vedlejší linie, táhnoucí se už z předchozí knihy, takže zábava je v podstatě dvojnásobná, především pro ty, kdo sledují jednotlivé romány v souvislostech.

Alzbetta
26.09.2016 5 z 5

Nesbo je dobrej!!! Dokáže to zamotat,tak že mi přišli podezřelí skoro všichni. V Nemesis se asi inspiroval Agáthou.

Blekí
16.09.2016 3 z 5

Po dlouhém přemýšlení dávám knize /pouhé/ 3 hvězdy a cítím, že musím odůvodnit proč.

Série Harryho Holea se pro mě už stihla stát srdcovou záležitostí a proto jsem se do Nemesis vrhla s nadšením. Harry byl stejný jako vždycky (což není výtka :)) a nová postava, Beáta, mě bavila. Líbilo se mi, že na Ellen se nezanevřelo a její případ je stále otevřený. Autor nám taky hezky do příběhu zapracoval Ráchel a Olega. Zůstali v pozadí, nenuceně se sem tam v příběhu ukázalo, neměli jsme je nacpané pod nos v jednom kuse, skvěle provedené. Romové a oslovení "spiuni" nám příběh hezky okořenili. Dějovou linku a příběh už ani nekomentuju, skvělé a jako vždy jsem do poslední chvíle nevěděla :)
Nejspíš jsem udělala trochu chybu, že jsem knihu četla s malou pauzou. Pak jsem se do příběhu nedokázala tolik ponořit a navíc se mi trochu pletla jména. Ve výsledku jsem si knihu nedokázala užít tolik jako ostatní.

Kdybych knihu četla samostatně, dám hvězdy čtyři. Ale jelikož už jsem něco od Nesbøho četla a vím, o kolik víc jsem si užila předchozí díly, musím dát hvězdičky tři. Tudíž, Nemesis dostává v porovnání s ostatními autory hvězdy čtyři, ale na Nesbøho jen tři :)

Janishka
09.09.2016 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Pro mě zatím nejlepší díl :-)

hellp
06.09.2016 3 z 5

Knihy od Nesba jsou pro mě jak na houpačce. Některé jsem schopna přečíst za pár dnů a vychvalovat autora do nebes, a pak přijde studená sprcha v podobě Nemesis. Vleklý příběh, málo uvěřitelná zápletka, nemohla jsem se do knihy začíst. Bavit mě to začalo, až ke konci, kdy Hole objasňoval, co se vlastně stalo.
Od autora chci přečíst všechny knihy, jen si po Nemesis dám chvíli pauzu.

dikobraz
03.09.2016 5 z 5

Hm, ja som spokojny. Sem-tam treba aj cast, kde sa tolko toho nedeje. Nahodou, cast s ciganmi bola super. Zase si vrzol, zase zomrela jeho milenka. To by uz mohol mily Jo zmenit. Aaaale, bolo to fajn.

CharlesWard
02.09.2016 2 z 5

I mistr spisovatel se někdy utne. Na rozdíl od ostatních Nesbových čtivých severských detektivek, tahle postrádá jakoukoliv šťávu, děj se vleče, vedlejší postavy jsou značně neprokreslené, a samotné vyústění zápletky je víc než neuspokojivé. Takhle teda NE Nesbo! PS: V pořadí má 7 nesbovka a ostatní se mi víceméně líbily, to jen aby si případný čtenář nemyslel, že jde o cílený hejt směrem k Nesbově osobě...

Vlak7
29.08.2016 3 z 5

Prvních stran pro me o nicem, nez se zaclo konecne něco dit... První kniha od Nesba, urcite si ještě něco prectu.

martina.tim
21.08.2016 3 z 5

Tento díl se mi četl velice těžce. Slova se mi nedrala přes jazyk a i děj mě nezaujal a Harry mě štval jak jen to šlo. Na to, jak jsem zhltla červenku tak toto bylo pro mě zklamání.

Susan94
17.08.2016 4 z 5

Očekávala jsem že to bude horší kniha, podle komentářů, recenzí a hodnocení, ale byl to takový zlatý střed. Rozčilovalo mě, že okolo Harryho téměř všechny ženy umírají, to mě přišlo vážně fádní. Nicméně mě více než zápletka této knihy zajímalo a bavilo dění okolo Toma Waalera. Nesbo není můj nejoblíbenější spisovatel, ale rozhodně mě tento díl neodradil číst dál.