Nemesis

Nemesis https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470628/bmid_nemesis-627-470628.png 4 4113 4113

Harry Hole série

Detektiv Harry Hole si musí tentokrát poradit nejen s nezvyklým případem bankovní loupeže, ale i s podezřelou smrtí své milenky. 4. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Začal podzim. V jedné bankovní pobočce v centru Osla dostává vedoucí pětadvacet vteřin na to, aby otevřel bankomat, vybral z něj peníze a naházel je do připravené kabely. Limit o šest vteřin překročí. Bankovní lupič ukáže do bezpečnostní kamery šest prstů, zastřelí jednu ze zaměstnankyň a beze stopy se vytratí. Kolotoč událostí se rozbíhá. A to podzim teprve začal...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Sorgenfri , 2002

pavlina9305
08.03.2016 5 z 5

Opět Nesbo nezklamal. ! :)

rasputin
04.03.2016 3 z 5

Tak jsem to dočetl a můj celkový dojem je takový rozpačitý. Dlouho jsem se s tím pral, moc mě to nebavilo. Celé mi to přišlo až takové zbytečně překombinované. Na posledních pár stránkách se zřejmě autor snažil nalákat na další díl, ale u mě se mu to zjevně nepodařilo. Trochu mi vadí styl psaní, kdy děj plyne a příběhy se odehrávají a občas někdo něco vypráví a pak najednou, jako blesk z čistého nebe, přijde Harry Hole s úžasnou a samozřejmě pravdivou dedukcí, protože si všiml něčeho o čem v knize není ani zmínka. Najednou všechno ví a všechno zná.

kilometr
25.02.2016 3 z 5

Tento díl se mi nelíbil jako předchozí,ale čtení je to pořád dobré.65%.

aneta.giraffe
23.02.2016 4 z 5

Libilo, ale - nebyla jsem uplne nadsena z pasazi o Rascolovi a spol. Nejak mi to celou knihu narusilo. Skoda. Nicmene umi ctive psat, to se musi nechat. Rozuzleni vskutku prekvapive a originalni.

Prateri
23.02.2016 4 z 5

Nemesis - tak tohle bylo hodně zamotané klubko a konec přímo zauzlovaný. Ještěže to pan spisovatel rozmotal včas, jinak by Nemesis dostal o hvězdu méně.
Když budete číst pozorně, dozvíte se, že není nejhorší ztratit život. Horší je, když ztratíte to, pro co žijete,a že někdo se rodí už s cejchem na čele, podle toho kde a komu se narodí - někdo má sílu čelit osudu, někdo si řekne: "chcete mít ze mě lumpa, tak jím budu".
Pokud máte rádi Harry Holeho, dejte se s ním do rozmotávání této krimi:-).

Atrament
20.02.2016 1 z 5

Mé první a velmi pravděpodobně i zároveň poslední setkání s tímto dneska tak populárním autorem. Děj knihy byl nezajímavý, postavy placaté a nudné a dialogy přímo otřesné. Atmosféru to nemělo takřka žádnou, napětí či akce se taktéž nekonaly a pokusy o vtipy byly hodně křečovité a trapné. Naštěstí to nebylo moc dlouhé, na dvě deštivé odpoledne, takže jsem to přetrpěl ve zdraví.

NeznámáL
16.02.2016 5 z 5

Má premiéra. Jen peo informaci - 517 stran přečteno za šest dní a ano, spala jsem, jedla, chodila ven. A i přes to to bxlo přečteno jedním dechem. Dokonale sofistikované. Napínavé. Úžasné. Za mě šest hvězdiček z pěti.

petrulka
31.01.2016 4 z 5

Ano prosím, díl po díle lepší a lepší, čtivé, propracované. Harry bez dlouhého přemýšlení páchá podrazy a ani se nezačervená :-) zápletka fajn. Dobré, líbilo.

Verkavcelka
31.01.2016 4 z 5

Kniha se mi četla pěkně.

krizek
27.01.2016 5 z 5

Jako milovnici detektivek mne Harry Hole velice mile potěšil, a chci o něm vědět ví a víc. Tady už kniha odpovídá své reklamě. Nemesis stručně a jednoduše dostává mému obdivu k severským detektivkám (ať už psaným či zfilmovaným). Nápaditý příběh, nápadité řešení. Žádné krváky, scifi ani nečekané situace zde neexistují. Ale při tom je vše psáno s takovou lehkostí, jak by autor sám takový příběh zažil.

estrellka
27.01.2016 4 z 5

Kniha se četla dobře, děj plynule utíkal, ale zápletka byla na můj vkus už moc překombinovaná.

Maggot.87
22.01.2016

Takže Nemesis - první kniha od Nesba, která tu způsobila takový šrumec a první překlad od Kateřiny Krištůfkové.

O Harrym čtu chronologicky a bohužel Nemesis je pro mě zatím nejslabší díl, který jsem dočetl vlastně jen kvůli tomu, abych pochopil následující události v Pentagramu.

Detektivka vždy balancuje na tenké hraně škváru a tzv. solidní literatury a pro mě musí mít jeden ze dvou atributů: a) oddechové čtení bez přemýšlení, u kterého i chlap zvládne dělat dvě věci najednou nebo b) strhující příběh, který nutí číst dál a dál a pokud je v něm jako bonus i nějaká hlubší myšlenka tím lépe.

Nemesis mi nenabídla ani jedno - překombinovaná, natahovaná, rozporuplná a se spíše utrženýma než odřenýma ušima uvěřitelná zápletka. Navíc mám pocit, že právě u Nemesis se paní Krištůfková s Nesbem ještě malinko prala (u dalších titulů už je překlad vypilovaný a velmi zdařilý).

Suma Sumárum nic moc, nejlepší prozatím Červenka a těším se na Pentragram.

com.tessa
16.01.2016 5 z 5

Skvělé počtení! Nemohla jsem knize věnovat tolik času v kuse, kolik by si zasloužila, což mě moc mrzí, protože se jedná o příběh, který se čte opravdu jedním dechem. Přestože se v knize proplétají vlastně 3 zápletky, neubírá to její přehlednosti a za to jsem Nesbovi moc vděčná. Ideální kniha na zpříjemnění cesty do práce, jen se moc nezačíst a vystoupit na správné zastávce. :D

Strašně moc mě nadchla zápletka s Annou i její zasazení do romské komunity. Harryho si člověk s každou knihou více zamilovává.

Etelea
11.01.2016 5 z 5

Tak i já se přidávám k fanynkám. První kniha, kterou jsem od Nesboa četla. Vím, že jsem si vybrala knihu ze středu série, ale kupodivu to nijak nevadilo. Nechyběly mi žádné indicie.

Příběh jedné velké pomsty jemně podkreslený bombardováním Afganistánu, který mě chytil a už nepustil. Nedal mi klid. Bože, ty večery, kdy jsem si do noci říkala - Ještě jednu kapitolu a jdu spát... :-) Nádherné klubko, které se pomaličku rozplétalo, už už to vypadalo, že je odpověď na dosah a ono se to zase zašmodrchalo jinak.

Řadím mezi své veleoblíbené a jdu na další :-)

Aniga
10.01.2016 5 z 5

Také čtu popořadě knihy tak, jak je určuje série.
Líbí se mi, že osobní příběh Harryho navazuje, není však nezbytně podstatný pro základní děj knihy. I když na druhou stanu uznávám, že ten, kdo nečel předcházející knihy, musí mít nejen z jmen guláš.

Co je na HH tak úžasného?
Pro mne především to, že děj se neopakuje, vždy nás překvapí Jo Nesbø novým motivem, novým prostředím, novou neotřelou zápletkou, pro mne více než zajímavou.
Překvapilo mne vyřešení případu Anny Bethsenové, tohle jsem opravdu nečekala.
Za mne jednoznačně zase *****.
Už nyní se nemohu dočkat na pokračování.

TomK
05.01.2016 5 z 5

Další skvělé dílo od pana Nesba. Romský král a bohyně odplaty. Kniha se čte sama a je pravda, že některé části byli trošku rozsáhlejší a trochu z mého pohledu utahané, tak vše vynahradil skvělý a strhující závěr :) Harry Hole prostě jede!!

Miloe
01.01.2016 4 z 5

Čtivé, napínavé, no prostě Harry. Nevybočuje z řady Nesba. Co by ti policisté dělali bez těch kmotrů, tentokráte v podání romského krále.

Pralev
21.12.2015 4 z 5

Tahle kniha se četla úplně sama. Čtu celou sérii o Harrym Holym postupně tak, jak knihy vycházely, a musím říct, že autorův styl psaní se zřetelně vybrušuje.

Samira
16.12.2015 4 z 5

Skvělá, Nesbo potvrdil, proč se těší takové oblibě. Ačkoli musím říct, že si mě předchozí Červenka získala více, Nemesis neztratila dech a posunula příběh o veliký kus vpřed. Pravda myslím, že by jí trošku kratší stopáž neuškodila. Ale rozvláčnost ve středu knihy vynahradil strhující, tentokrát však mnou tušený závěr a také perfektní postava Beáty. Moc se těším na další vývoj!

crazyjuan
15.12.2015 4 z 5

Asi zatím nejlepší, co jsem od Nesba četl (čtu popořadě v sérii), ale na zadek si z toho pořád nesednu. Severská krimi má pro mě zatím jiné vládce (Olsen, Hjort s Rosenfeldtem). Dobře se to čte, má to příběh, ale postrádám silnější náboj.