Nemesis

Nemesis https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470628/bmid_nemesis-627-470628.png 4 4100 571

Harry Hole série

Detektiv Harry Hole si musí tentokrát poradit nejen s nezvyklým případem bankovní loupeže, ale i s podezřelou smrtí své milenky. 4. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Začal podzim. V jedné bankovní pobočce v centru Osla dostává vedoucí pětadvacet vteřin na to, aby otevřel bankomat, vybral z něj peníze a naházel je do připravené kabely. Limit o šest vteřin překročí. Bankovní lupič ukáže do bezpečnostní kamery šest prstů, zastřelí jednu ze zaměstnankyň a beze stopy se vytratí. Kolotoč událostí se rozbíhá. A to podzim teprve začal...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Sorgenfri , 2002

michalek16tr
19.10.2014 4 z 5

Dobré a napínavé čtení,napětí až do konce ;)

adulik23
18.10.2014 4 z 5

nesbo sa stále zlepšuje, kniha ma bavila, doteraz najlepšia zo všetkých, ktoré som od neho čítala, malo to spád, teším sa na ďalšiu, snáď v nej už konečne odhalí, kto za tým všetkým stojí :)

lvavak
16.10.2014 5 z 5

Paradni cteni, Nemesis me bavilo od zacatku do konce. Na Harryho byla usita perfektni past, myslel jsem, ze se zadrzeni a par dnum ve vazbe nevyhne. Do sameho konce jsem netusil jak to dopadne a tim byl pro me pribeh ctivy a napinavy.

H.O.
29.09.2014 5 z 5

Moje první čtení od Nesba a JEDNOZNAČNĚ musím sdělit, že poutavě napínavé, psychologické i zvratové od začátku do konce, žádné listy jsem nemusela přeskakovat, všechny stránky jsem doslova hltala....prostě úžasně napsané a před tímto sposovatelským severským chlapíkem se tedy v úctě klaním. DOPORUČUJI!

Geret
22.09.2014 3 z 5

Přišlo mi, že autor rozjel spoustu linek, které se mu už něchtělo domýšlet a na konci to prostě nějak uzavřel

kaptah
17.09.2014 3 z 5

tak nejak to nebylo uplne ono, nijak zajimave prostredi, zapletka nejakneodsypala, rozuzleni slabsi

Atamone
16.09.2014 5 z 5

Za mě fajn. Nemesis mě nezklamala. Opět velmi zajímavá gradace děje a několik neotřelých detektivkových nápadů. Poslechl jsem si i audioknihu a i ta byla fajn. Pět hvězdiček.

Jihorka
09.09.2014 4 z 5

Je to sice Harry Hole, ale konec jedné z dějových linií mi moc nesedl. Ovšem ten, kdo má rád knihy z této série by ji rozhodně neměl vynechat. Doporučuji.

Oksalakka
04.09.2014 5 z 5

Jo, jo, jo. Víc, prosím :)

Peti
01.09.2014

Další kniha ze série Harry Hole. Tentokrát se děj točí kolem bankovních loupeží a jedné sebevraždy, ovšem na konci knihy zjistíme, že všechno je vlastně jinak než vypadá. Čtivé, napínavé s happy endem :)

gotham
01.09.2014 4 z 5

Zajímavě napsané, příběh odsýpá a dobře se čte, jen mě trochu zklamala pointa u jedné linie příběhu, čekal jsem něco více šokujícího. Musím říct, že mě více bavil případ bankovních loupěží než vraždy Anny Bethsenové. 80%

michalka S.
31.08.2014 5 z 5

Tu to knihu jsem poslouchala jako audioknihu , moc se mi líbilo ze každá postava mela svůj hlas. Ale určitě si ji ještě přečtu v papírové podobě. Jinak Kniha proste skvělá jako vždycky!!

Martin, Vyškov
28.08.2014 5 z 5

Těžko něco k této knize dodat, kdo zná Nesba, ví co může čekat :-)

smilly
20.08.2014 5 z 5

Harry Hole je prostě krutopřísnej frajer, ať si říká, kdo chce, co chce. Tihle vyžilí, na alkoholu závislí detektivové s krví podlitýma očima a věčně špatnou náladou jsou nejvíc nejlepší. Je to jako milovat Clinta Eastwooda, jen se mračí a v koutku úst žmoulá párátko, ale když dávají v telce Hodný, zlý a a ošklivý, tak se určo budete dívat. Já si tedy taky neumím předtavit, že by se někdo, kdo pracuje u policie mohl uchylovat k optimismu a dobré náladě. Úplně to vidím - detektiv XY, ráno vesel vstane, jde do práce a pobrukuje si něco od Hanky Zagorové (Maluj zase obrázky dlaní horkou od lásky...šálalalalí), udělá všem z oddělení zelený čaj, shrne dění ze včerejšího dílu Cest domů, schroupne mrkev a jde vyšetřovat brutální masakr plnej neopodstatněné krve a násilí.To Harrymu rozumíme spíš, má to podělaný doma i v práci, tak je normálně nasr... ehm, naštvanej, že. Tak nějak tušíme, že se tenhle bard bude mstít, jen ještě nevíme komu.
Jop, a Nemesis byla moje první knížka (líbila se mi) ze série, teď se chystám na Sněhuláka, čtu to schválně na přeskáčku, ať v tom mám bordel.

Petulinca
19.08.2014 4 z 5

Harry jako můj miláček nezklamal, ale jeden bod ubírám za až příliš velkou komplikovanost a tím i trochu neuvěřitelnost řešení.

KattyV.
08.08.2014 4 z 5

Knihu jsem četla před rokem a odložila ji, ale v posledních pár měsících mne chytla Nesbo-mánie, tak jsem ji vzala znova do ruky.
Nelituji a divím se, že se mi předtím nelíbila.
Ale ve srovnání s Levhartem, Sněhulákem nebo Pentagramem je trochu horší.
Tady jsem si dokonce i správně tipla vraha, to se mi v předešlých knihách moc nevedlo. :-)
Teď se chystám na Netopýra, ten je jediný v modrých procentech, tak uvidíme....

geimz
07.08.2014 3 z 5

Zrejme ten priemerný zážitok z Nemesis bol spôsobený tým, že knihu som nečítal, ale vypočul si skrátenú rozhlasovú hru. Aj tu sa nachádzajú nejaké tie zvraty, no sú podstatne menej pôsobivé, než u Nesbøvých iných kníh. Na Pentagram však idem s chuťou.

fiona007
07.08.2014 5 z 5

První knížka, co jsem četla. Hrozně mě nadchla postava Beáty a celýho vyšetřovacího týmu, překvapivý byl příběh kolem Anny a určitě mě dorazil ten konec.

Blanice
23.07.2014 3 z 5

Moje první kniha od Jo Nesbo a bohužel očekávání kvalitního čtiva se nenaplnilo. Řemeslně dobře napsané, příběh by mohl skončit někde okolo strany 300, ovšem pak vyšlo najevo, že vše je jinak a hodilo to dalších 200 stran.
Četla jsem Nemesis jako e- knihu o 546 stranách, takže žádné listování a přibližně na straně 500 mě překvapil poněkud neústrojný konec příběhu . Následoval seznam kapitol a dalších 50 stran byla ochutnávka na Pentagram

klaudio042390
17.07.2014

Jo Nesbo is an artist, i mean how can someone bring up so much detail and make you live yourself by the story, 5 stars again.