Nelituju ničeho

Nelituju ničeho https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435454/bmid_nelituju-niceho-6Oe-435454.jpg 4 963 237

Morgan je odhodlána zabránit své šestnáctileté dceři Claře v tom, aby dělala stejné chyby jako ona. Když Morgan jako příliš mladá otěhotněla a vdala se, musela se vzdát svých vlastních snů. Clara nechce jít ve stopách své matky, považuje ji za předvídatelnou bez špetky spontánnosti. Kvůli soupeřícím povahám a protichůdným plánům je pro Morgan a Claru stále obtížnější spolu vyjít. Jediný, kdo může přinést mír do domácnosti, je Chris - Morganin manžel, Clařin otec a rodinná kotva. Ale mír se naruší, když je Chris zapojen do tragické a pochybné nehody. Srdcervoucí a dlouhodobé následky se však nedotknou pouze Morgan a Clary. Zatímco se Morgan snaží vzkřísit všechno, co se kolem nich zhroutilo, najde Morgan útěchu u posledního člověka, u kterého by to očekávala, a Clara se upne k chlapci, se kterým má zakázáno se stýkat. Nová tajemství, rozhořčení a nedorozumění s každým dalším dnem způsobují, že se matka a dcera stále více a více vzdalují. Dokáží k sobě někdy najít cestu zpět?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Regretting You , 2019

Jeanine8
17.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Kniha krásně napsaná, Colleen umí vystihnout snad každou životní situaci. Ale něco mi tam stále chybělo, ty nedořešené dopisy mi vadily. Očekávala jsem, že do příběhu vnesou více světla. Colleen tentokrát nešokovala a utla to na můj vkus trochu dříve, než bych si přála :-)

Adél784
17.03.2021 5 z 5

Morgan se bojí, aby její šestnáctiletá dcera Clara neopakovala stejné chyby, jaké dělala ona, když byla v jejím věku. Poté, co rodinu zasáhne tragická událost a na povrch začnou vyplouvat rodinná tajemství, vztah matky a dcery se začíná rozpadat a otázkou zůstává, jestli si k sobě opět najdou cestu...

Nelituju ničeho jsem dostala k Vánocům a strašně moc jsem se na ni těšila a Colleen Hoover mě opět nezklamala. Knihy CH jsou vždy jistota, že se od nich nebudu moci odtrhnout a po přečtení si z nich něco odnesu.
Kniha je převážně o vztahu matky a dcery, takže se kapitoly střídají z pohledu obou těchto hlavních postav.
Knihu rozhodně doporučuji, je to čtivý příběh nad kterým budu ještě dlouho přemýšlet...

Dávám 4,5/5 a to z toho důvodu, že mými favority od CH nadále zůstávají Námi to končí a Na obtíž.:)

princesse
17.03.2021 5 z 5

Opět skvělý zážitek. Moc jsem si četbu užila a opět mohu jen konstatovat ... škoda, že už je konec.

lukyli154
15.03.2021 4 z 5

Colleen opět nezklamala. Byla to emocionální jízda od začátku do konce. Knížka tak čtivá, že jsem se nemohla odrhnout. PS: Promiň, Collen za ty čtyři hvězdičky, ale napsala si lepší příběhy.

Kristy.Seb
13.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Musíte se přestat hádat, když chcete, aby bylo po vašem.

Každá bouře se uklidní.

Když se stane nějaká tragédie, máš pocit, jako bys spadla z útesu. Jenže když si začne sedat prach, dojde ti, že jsi nespadla. Že sedíš na horské a vozík zrovna narazil na nejhlubší místo trati. A teď pojede nahoru, dolů, nahoru, dolů a takhle to potrvá dlouho. Možná napořád.

Někdy musíš od hádky odejít, když chceš vyhrát.

Přitažlivost není něco, co počítíš jen jednou, k jednomu člověku. Je to hnací síla lidských životů. Přitahují nás lidé, umění, jídlo, zábava. Přitažlivost je příjemná.

Tvoje tělo a tvoje srdce nepřestane hledat krásu a přitažlivost. Tvoje tělo a tvoje srdce nepřestane hledat krásu a přitažlivost v jiných lidech jen proto, že ses zalíbila jednomu člověku. Když se ti někdy stane, že tě začne přitahovat někdo jiný, je na tobě, abys z té situace vycouvala dřív, než se tomu už nebudeš moc ubránit.

Skvěle napsaný příběh. Obdivuju Morgan, že jak dlouho vydržela žít jen pro ostatní.

HaHy7
13.03.2021 5 z 5

Nelituju ničeho je opět čtivá kniha i přesto, že bylo předvídatelné, jak asi příběh dopadne, ale než k tomu dojde, těch kliček a zapeklitostí. Autorka píše s velkou dávkou emocí, se kterými si dobře pohrává. Knížka se čte jedním dechem.

LusSyNDA
08.03.2021 5 z 5

Další krásná kniha od Colleen. Příběh matky a dcery. Morgan a Clary. Obě linky se mi moc libili.

Malíček
08.03.2021 3 z 5

Kniha se mi líbila, ale asi ve mně nevyvolala tolik pocitů jako předešlé knihy od Colleen. Rozhodně bych ji ale doporučila, protože je to podle mě odpočinkové čtení na dlouhé večery. Autorčin styl psaní je super příjemný a téma je zajímavé a neotřelé podle mě. :)

Kája_95
07.03.2021 4 z 5

Pěkné odpočinkové čtení. :)

hopen
07.03.2021 5 z 5

Výborná kniha,moc se mi líbila a mohu je doporučit...

slamenka
04.03.2021 4 z 5

Já u Colleen nikdy nevím :-D příběh banální, předvídatelný, ničím nový....ale ona to umí tak skvěle napsat, že se to čte parádně.

Ninushka
28.02.2021 5 z 5

Je to takový zajímavý vhled do ženských duší.

jeny-v
27.02.2021 4 z 5

Ou,ou, tentokrát žádné překvapení, ale spíše "průhledný" námět i zápletka. Při čtení jsem měla chuť konfrontovat (došlo k tomu) obě hlavní hrdinky. Možná ty moje zjitřené emoce byly cílem spisovatelky, protože Clara byla uvnitř chytrá a silná mladá žena. Čtyřiatřicetiletá Morgan žije ve spokojeném manželství s Chrisem, kterého si vzala před sedmnácti lety, když zjistila, že je těhotná. Narozeniny ještě oslaví společně se sestrou Jenny, přítelem Jonahem a malým synkem Elijahem. Po následné dopravní nehodě se jí a Claře obrátí život naruby. Obě trpí žalem, výčitkami, zklamáním, ale hlavně Morgan popíráním pravdy. Nejvíc mi asi sedl Miller Adams, i když byl ze "zavržené" rodiny. Jak pravil před sedmnácti lety na dece u jezera Jonah: "Bojím se, že jsme to popletli".

Mandlevest
26.02.2021 4 z 5

Pěkný, spíše young adult, příběh, který se výborně čte, ale jak již bylo napsáno, tolik emocí jako třeba To nejlepší v nás ve mně kniha také nevzbudila. Musím říct, že jsem hlavní hrdinku Morgan docela obdivovala. Také mám s dospívajícími dcerami zkušenost, u té mladší jsme ještě v procesu :-) a vůbec to není jednoduché ty pomyslné mantinely nastavit ke spokojenosti obou stran a zvládat ty občasné emoční bouře, které k tomuto věku patří. A jelikož jsem prožila dospívání i se synem, musím říct, ač se to na první dobrou nezdá a určitě nebyl žádný andílek, že nebylo tak složité jako s děvčaty :-). A jak to vše zvládla hlavní hrdinka Morgan a její dcera Clara, kterým se zásadně a bolestně změnil život? Tato talentovaná autorka Vám o tom bude velmi sympaticky vyprávět.

Makkys
23.02.2021 4 z 5

Další velmi vydařená kniha od autorky, ale řadím jí mezi ty slabší. Příběh je vyprávěný z pohledu Morgan a Clara, matka a dcera, a je to velmi citlivý příběh. Ale Clara mě přišla hrozně protivná a sebestředná za to Morgan byla úžasná, příjemná a moc sem jí všechno přála.
Kniha mě ale nějak moc nezaujala, i když tam řešili velmi důležité věci, přes to knihu hodnotím velmi kladně.
Je to oddechové nenáročné čtení. Autorka umí skvělé a čtivě psát.

Mojepočteníčko
20.02.2021 3 z 5

Tvorbu Colleen Hoover jsem poznala prostřednictvím knih Námi to končí a Pravda nebo lež. Ačkoli řadíme první z výše zmíněných titulů mezi romantickou četbu, měl tento příběh přesah, což na tomto typu knih velmi oceňuji. Když bylo na Instagramu uspořádáno společné čtení na nejnovější román Nelituji ničeho, neváhala jsem a pořídila si ho, protože mě zajímalo, co mi Colleen naservíruje tentokrát…
Příběh je vyprávěn ve dvou liniích. První z nich patří Morgan, kterou poznáváme v sedmnácti letech, spolu s její o rok mladší sestrou a jejich partnery Chrisem a Jonahem. Morgan otěhotní, založí s Chrisem rodinu a narodí se jim dcera Clara. Právě jí patří druhá část vyprávění. Je to šestnáctiletá puberťačka se vším všudy, která právě prožívá první velkou lásku. Jen si k tomu nevybrala právě ideálního kluka. Rodiče jí ho totiž kvůli pověsti otce zakázali. A to se Claře rozhodně nelíbí.
Ve chvíli, kdy rodinu poznamená velká tragédie, se všem nejen otočí život naruby, ale zároveň začnou na povrch vyplouvat tajemství, která měla nejspíš zůstat navždy ukrytá.
A jak se kniha líbila mně? Musím říct, že jsem byla poměrně zklamaná. Měla jsem pocit, že jsem na prvních sto stranách prožila s hlavními hrdiny úplně všechno, co se prožít dalo. Neměla jsem příliš velké nutkání se ke čtení vracet a celkově mi trvalo poměrně dlouho, než se mi ji podařilo dočíst. Navíc nemám ráda klasické klišé konce a la – vše se v dobré obrátí a všechno do sebe nakonec zapadne, jako skládačka puzzle. Jediné, co knize nemůžu upřít byla reálnost a lidskost toho, co postavy v příběhu prožívali. Věřím, že něco obdobného může klidně potkat někoho z nás.
Hodnotím 3*/ 5* a jsem si jistá, že si román své čtenáře určitě najde.

romika
19.02.2021 3 z 5

Oproti jiným autorčiným knihám mi tahle přišla nějak moc patetická a předvídatelná. Ale jako vždy se četla lehce a rychle

muchomurka
14.02.2021 4 z 5

(SPOILER) Colleen prostě umí. Musela jsem číst a číst, dokud jsem to nezhltla najednou a teď mě štve, že už nemám co číst, že jsem to tak rychle přečetla.
Hrozně moc se mi v příběhu líbila linka Clary a Millera (i když mi přišlo, že ho pořád oslovuje příjmením a ne křestním jménem). Moc jsem jim fandila a Miller byl boží, nedovolil žádné připitomělé zvraty.
A hodně se mi líbily nápady, drobnosti, které Colleen do svých knih dává - narozeninová nástěnka (to musím doma zavést taky), oslovení dědouš - to bylo hrozně moc milé, to video pro Claru - jednoduše aaaach, posunutí cedule označucjící konec města - ale také nesouhlasím s ničím ilegálním.
Co pro mě bylo takové těžké - nedokázala jsem se vžít do Morgan. Přišlo mi, že se chová, jak kdyby ona sama byla puberťačkou. A také to, že nedokázala pochopit Claru, jen samé neúčinné zákazy. Vůbec jsem nedokázala pochopit, co na ní Jonah viděl. Ale šťastný konec jsem jim moc přála.
No a teda otázky, co měla Morgan a mohla odpovědi získat přečtením těch dopisů, to jsem taky chtěla vědět. Přijdu si ochuzená, ale chápu její rozhodnutí.
Ano, tahle knížka byla super, dostala se mi do ruk v ideální době a naprosto mi sedla. Už se nemůžu dočkat, až vyjde další.

Raislin
12.02.2021 5 z 5

Knihy Colleen Hoover miluji. Patří k mým nejoblíbenějším! A i tato byla krásná. Slza ukápla. Obdivuji Morgan za sílu a statečnost. Já už bych asi nevydržela a ve vzteku vše řekla! Příběh stojí za přečtení. Jednoznačně!

Kočičáci
12.02.2021 5 z 5

Colleen je pro mě vždycky sázka na jistotu. Tentokrát jsem si na začátku čtení říkala, bože bože, snad to celé nebude o středoškolských láskách... To by ovšem nebyla Colleen, aby příběh nevygradovala hned zpočátku a nepřehoupla ho do úplně jiné roviny. Úplně mi jich holek bylo líto, jak k sobě nemohly najít cestu a ani pár vět společné řeči... Ještě že osud umí zařídit, že když je jednu chvíli hůř, musí na oplátku přijít i ty lepší chvíle.
Složité to bylo, krásné to bylo, užila jsem si to maximálně! Opět ráda doporučuji.