Nelituju ničeho

Nelituju ničeho https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435454/bmid_nelituju-niceho-6Oe-435454.jpg 4 960 237

Morgan je odhodlána zabránit své šestnáctileté dceři Claře v tom, aby dělala stejné chyby jako ona. Když Morgan jako příliš mladá otěhotněla a vdala se, musela se vzdát svých vlastních snů. Clara nechce jít ve stopách své matky, považuje ji za předvídatelnou bez špetky spontánnosti. Kvůli soupeřícím povahám a protichůdným plánům je pro Morgan a Claru stále obtížnější spolu vyjít. Jediný, kdo může přinést mír do domácnosti, je Chris - Morganin manžel, Clařin otec a rodinná kotva. Ale mír se naruší, když je Chris zapojen do tragické a pochybné nehody. Srdcervoucí a dlouhodobé následky se však nedotknou pouze Morgan a Clary. Zatímco se Morgan snaží vzkřísit všechno, co se kolem nich zhroutilo, najde Morgan útěchu u posledního člověka, u kterého by to očekávala, a Clara se upne k chlapci, se kterým má zakázáno se stýkat. Nová tajemství, rozhořčení a nedorozumění s každým dalším dnem způsobují, že se matka a dcera stále více a více vzdalují. Dokáží k sobě někdy najít cestu zpět?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Regretting You , 2019

Jenny46
19.01.2021 3 z 5

I když Colleen mám ráda nemůžu se rozhodnout jak knihu ohodnotit spíš 3,5 * příběh nebyl špatný trochu mě tam něco nesedělo....
Určitě nelituji a budu se těšit na další knihy...

Šánka
19.01.2021 4 z 5

Ach, ty jedinečné, komplikované a silné vztahy matek a jejich dospívajících dcer, (něco o tom vím :-)), to někdy bývá pořádná fuška vyjít z toho tak nějak bez zranění všech zúčastněných až do dospělosti. Na jedné straně ta nekompromisnost mládí, revolta, hledání sebe a na straně druhé (ne)chápavá dospělost, síla mateřské lásky, jistota mateřské náruče.....
Morgan a Clara si prochází těžkým a tragickým životním obdobím, ve kterém se od sebe vzdalují a cesta zpět je vždy bolestivá.
Colleen napsala krásný příběh, jiné snad ani neumí, jen tentokrát ty emoce se mnou až tolik nezacloumaly jako u jejích dřívějších příběhů.

Denisa31
18.01.2021 4 z 5

Colleen miluju, ale tato knížka se řadí mezi ty slabší, které jsem od ni četla.

Sabča92
17.01.2021 4 z 5

Další emocemi nabitá kniha které autorce tolik jdou. V této knize je možná o něco více bolesti než v jejích předchozích knihách. Bolest, ztráta a zrada jsou tři tahouni této knihy. Romance je sice u Colleen samozřejmostí a ani zde nechybí, ale není tak docela v hlavní roli. Nelituju ničeho je sice předvídatelná, ale i přesto je mimořádně čtivá takže zkrátka knihu nedokážete odložit. U tohoto příběhu ale musím říct, že mě od autorky poprvé nečekalo žádné překvapení, všechno se odehrálo prvoplánově a ani závěr nepřekvapil. U Colleen jsem zvyklá na dávkování tajemství, ale tady vše bouchne v samotném začátku a pak se pouze vyrovnáváme s následky. Ovšem i přesto jsem si příběh zamilovala a dojal mě.
Nelituju ničeho se mi velmi líbila a rozhodně se k ní ještě časem vrátím. Knihu vám mohu opět mohu jedině doporučit, ovšem musím podotknout, že autorka napsala už lepší knihy.

Nuttelka
17.01.2021 5 z 5

(SPOILER) To jsem potřebovala, knihu, která nepustí a musíte ji přečíst na jeden zátah. Collen je prostě sázka na jistotu. Strašně moc jsem s hlavními "hrdinky" soucítila, jak s Morgan, která je věkově jako já, tak i s Clarou.
Už někde na 60. stránce, když Clara řekla, že je Morgan "předvídatelná" a ji to hodně ranilo, už i to jsem obrečela, jelikož nikdo nechce mít ve 34 letech stereotypní a předvídatelný život. Bohužel, pak se stane tragédie a už se frčí z jedné emoční dráhy (Morgan), na druhou (Clara) a pak i na třetí (Jonah). U všech třech mi pukalo srdce, pobrečela jsem si a jsem ráda, že všichni, přes veškeré souboje, našli svůj "happy end", i když jim ti nejbližší hodně ublížili. A Miller, to je sladká třešnička na dortu, mladý, ale skvělý, láska je prostě mocná čarodějka, v jakémkoliv věku ️
Collen, opět skvělé a už se moc těším na další knihu.
PS: Moje mamka mě také měla v 17ti letech, mně je teď 35, takže je mi to věkově dost blízké :-)

Romča11
15.01.2021 4 z 5

Musím říct, že Colleen Hoover umí stále skvěle psát. Kniha byla čtivá a někdy jsem se vůbec nemohla odtrhnout, jako u Colleen vždycky.
Kniha zpracovává hlavně témata ztráty a zrady. Musím říct, že ta jsou zpracována skvěle. Colleen dopodrobna rozebírá ten pocit ztráty dvou nejdůležitějších lidí v Morganině a Clařině životě. Následně se ale i přidává téma zrady, kterou Morgan objevuje jako obrovské tajemství jejího manžela. S tím se vyrovnat je pro ni snad ještě horší, ale za každou cenu chce své dítě ochránit. To se mi hrozně líbilo. Celé to zachycení vyrovnávání se s touhle ztrátou a zradou.
Co už bylo trochu horší byl fakt, že od začátku bylo jasné, jak to nakonec vlastně skončí. Od prvních stránek bylo jasné, že se naše hlavní čtveřice v první kapitole špatně popárovala a celou dobu jsem vlastně čekala, kdy a jak se popárují správně. Prostě lehce předvídatelný příběh v tomto směru.
Co se mi dál nelíbilo, byl až idylický vztah Clary a Millera. Až strašně rychle a snadno se dali dohromady. Byl to až takový vztah z pohádky, pro mě jednoduše nerealistický a těžko uvěřitelný.
Celkově se mi kniha líbila, ale strhám jednu hvězdičku za tu nereálnost a pohádkovost ve vztahu Clary a Millera. To se mi fakt příčilo.

LaDouche
15.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Skvělá kniha, líbilo se mi na ni, že tam byl pohled jak Morgan, tak i její dcera Clary. Upřímně mi bylo Morgan tak líto... Jsem ale ráda, jak to celé dopadlo. Už jsem se bála, že se Clara nedozví pravdu.

KatChiss
13.01.2021 4 z 5

Předvídatelné. Čtivé. Realistické. Bolestivé. Dojemné. Poutavé.

Líbilo se mi to a nejvíc na tom vztah matky a dcery. Bylo to tak reálné. Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby se tenhle příběh opravdu stal. Je bolestný, ale něco mi bránilo prožívat ho tolik jako příběhy z knihy To nejlepší v nás nebo Pravda, nebo lež. Tyhle dvě knihy mě dostaly. Regretting You neboli Nelituji ničeho byla také plná bolesti a zrady. Ale tolik mě to nezasáhlo.

Nejvíc oceňuji ty postavy a jejich charaktery. Vývoj Clary a Morgan. Jejich emoční vývoj a jejich vzájemné pouto. Líbí se mi co mezi sebou mají a líbí se mi jaké jsou ony. Líbila se mi láska Jonaha a Millera. Zamilovala jsem si Millerova dědečka a jejich vztah. ♥️

Anna 13
12.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Colleen Hooverovou miluju...
Ale musím říci, že tato kniha je zatím její nejslabší.

Začnu ale pozitivy:
Příběh Clary a Morgan je neuvěřitelně čtivý. Autorka je zkrátka paní spisovatelka a její knihy se čtou nádherně.
Dále musím pochválit a vyzdvihnout romantické scény a především budování vztahu Clary a Millera. Nádherné, nádherné, nádherné... Prostě Hooverová. Nemám co dodat. Dostala jsem v tomto směru to, co jsem očekávala a co jsem od Colleen chtěla.
Ale... romantické dějové linky se rozjíždí na povrchu ohromné tragédie. A v tom je ta potíž. I když se Hooverová velmi snažila, ta hrůza, která se stala, mnou neprostoupila. Zkrátka jsem nepociťovala tu tíhu, tu prázdnotu, tu otupělost. Po pár měsících byly pozůstalé zamilované. Nechci to soudit, nebyla jsem v té situaci. Je možné, že by to bylo reálné. Ale možná bych oželela i tu romantiku, kdyby příběh prostoupil žal a zármutek. Ale ty nahradila láska. Nevím, zkrátka mi to nesedlo...
Děj byl také poměrně dost předvídatelný, což u Colleen nebývá. A občas mi to přišlo tak vyhrocené, že mi to přípomínalo lacinou telenovelu.
Také mi chvíli trvalo, než jsem se napojila na postavy. A to jak na ženské, tak i na mužské hrdiny. U této autorky opět zvláštní. Do Morgan jsem dlouho nemohla proniknout. S Clarou to bylo snazší...

Jde o to, že jsem minulý rok četla PRAVDU, NEBO LEŽ. A ta je na samém vrcholu spisovatelčiných děl. Možná je nepřekonatelná.
A také jsem četla všechny ty její knihy, které mě emočně úplně vyždímaly, a na které prostě nezapomenu.
Ale na tuhle možná zapomenu. Nezasáhla mé srdce. Ani slzné kanálky.

Přesto dávám čtyři. Protože kdyby to byla má první kniha od Colleen, možná bych nebyla tak přísná. Protože i přes veškeré výtky mě její čtení bavilo a pohlcovalo. Protože je hezká, i když se místy blíží až kýči. Protože je to má oblíbená Collen Hooverová.
A protože četby této knihy rozhodně NELITUJI...

sabca
12.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Tak spisovatelka zase nezklamala. Kniha mě bavila od samého začátku. Zase pochopitelně 5 hvězdiček. Vztah dcery a matky, který byl hlavně komplikovaný tím, že matka chtěla dceru chránit před pravdou o jejich blízkých. Nakonec se vše vysvětlilo.

Magdyla.8
12.01.2021 4 z 5

To byla parádní jízda emocí. Hoover vystihla skvěle vztah mezi dcerou a matkou. Jiné fáze života, každý prožívá jinak. A ta zrada od nejbližších bude bolet nejvíce... no velmi emoční a realistický příběh.

petkasable
11.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Tak tohle? Jen jsem začala knihu číst, už jsem byla na konci!
Dávám 5 hvězdiček. Příběh mě úplně pohltil. Když jsem se dověděla o té nevěře, cítila jsem vztek spolu s hlavními postavami!
Celou dobu jsem čekala, co bude v těch dopisech. Škoda, že je nakonec roztrhala.
Super. Moc doporučuji.

SarahRoyalAss
11.01.2021 4 z 5

Colleen je pro mě velké must have a musím ji vždy přečíst ASAP! Čekala jsem emoční terno, které mě zničí a nechá mi jako brečící trosku na gauči. No... Určitě je to zajímavě a smutně pojatý příběh. To určitě ano. Ale... rozplakal mě? Ne. Jsem z toho emočně zničená? ...ne?
Témata jsou mi dá se říci cizí, což není žádné mínus! Colleen mi dokázala do Morganiny situace udělat krásné okno a umožnila mi cítit její smutek. Některé ženské mají zkrátka koule čím si musí projít. I ty z příběhů.
Morgan mi byla sympatičtější než Clara (vážně jsem měla takovou chuť její kapitoly přeskakovat) a její kapitoly mi sedly více. Clara se občas chovala až nepochopitelně ale zase... nemohu ji tolik soudit, sama jsem naštěstí této situaci nemusela čelit, díky Bohu.
Nevím jestli to bylo tím, že se míchaly dva pohledy - matky a dcery, ale nějak mi to nesedlo. Připadalo mi, že už na začátku si nemohu udělat s postavami nějaké silnější pouto a být tak do jejich osudů více zakousnutá a zvědavě se hrabat stránkami dál. Oproti "Námi to končí" a "To nejlepší v nás", jsem postavy nedokázala brát jako sousedy odvedle. Zkrátka, nebyly pro mne tak věrohodně napsané.
Zase na druhou stranu, Colleen je prostě Colleen a kniha se četla jedna báseň!! Je to čtivé, to se žádné z jejích knih nedá upřít. Kniha nebyla vůbec špatná, navzdory té mé negativitě na začátku, omlouvám se. Jen mi "to něco" na co jsem u autorky zvyklá, chybělo.
I tak knihu ráda přidám do sbírky Colleen a budu očekávat její další knihu.

snowpinkee
11.01.2021 5 z 5

Colleen už nastavila svůj standard kterého se drží. Její knihy jsou vždy zárukou kvality. Vždy se bavím, vždy jsem spokojená a vždy se nemůžu od knihy odtrhnout.
Její příběhy umí dokonale pohltit a nepustit. Některé jsou silnější a jiné slabší. A zase pro každého jinak, vzhledem k tomu, kdo si co prožil a co je komu bližší. Co já hodnotím jako slabší kus jiného čtenáře může dostat do kolen.
Tentokrát se dostáváme do rodiny kde jsou našimi hlavními postavami matka a dcera. Colleen to vzala tentokrát za jiný konec a tu jooo informaci nám vypálila hned z kraje, abychom měli do konce knihy nad čím přemýšlet.
Collen a její knihy se vždy zabývají nějakým vážnějším tématem. Podle všech štítků ten tajemstvím, že se setkáváme s nevěrou. Ale jak to dokázala zpracovat, tak to klobouček.
CoHo prostě nezklame... a pokud někomu vadí vedlejší romantická linka, tak pro mě to bylo na odlehčení od toho všeho špatného kolem fajn.

blackoutzuzi
11.01.2021 3 z 5

Colleen Hoover miluju a zatím mě žádná její knížka nezklamala.
Tato nejnovější je jiná než její předchozí, je víc předvídatelná, trochu mě teda zklamalo pár zbytečných klišé a hlavně - od Colleen jsem zvyklá, že její příběhy mě vždycky totálně emočně zničí, což se v tomto případě nestalo :( Ale i tak mě knížka bavila, navíc autorčin styl psaní je až nadpozemský a příběh vás do sebe vtáhne hned od první stránky :) Jen škoda, že nešlo o víc emotivní věc (a celkově bych ocenila jiné zakončení příběhu), pak bych byla spokojená.
V tomto příběhu jde především o dost komplikovaný vztah mezi dcerou a matkou, takže ji doporučím spíše ženám. Není to rozhodně autorčina nejlepší kniha, ale já zase až tak, jako někteří čtenáři, zklamaná nejsem :)
Dávám 3,5.

Ocásek
10.01.2021 5 z 5

Nejnovější Colleen a zároveň moje první Colleen. Od této knížky jsem měla poměrně vysoká očekávání, protože všichni kolem mě CoHo neskutečně vychvalují. A asi je proč, protože tahle knížka mě úplně dostala a já nevěděla, které emoce mám projevit dřív.
Stránky mi mizely pod rukama a já měla knížku velmi rychle přečtenou. Každou stránku jsem si užívala a nenašla jsem chvíli, kdy bych se u příběhu nudila. Věřte mi, tuhle knížku nebudete chtít pustit z ruky.
Jednotlivé kapitoly se střídají z pohledu matky Morgan a její dcery Clary. Obě dvě mi hned po prvních stránkách přirostly k srdci, ale o malinko sympatičtější mi byla Morgan.
Hlavní zápletku a spolu s ní i všechna tajemství se dozvíte téměř na začátku. V tomto bodě se může zdát knížka předvídatelná, ale mně to vůbec nevadilo, spíš naopak. Příběh byl poutavý, místy dojemný, místy vtipný a krásně romantický. Líbilo se mi, jak skvěle CoHo dokázala skloubit odlišné pohledy matky a náctileté dcery na dramatické rodinné události.
Nelituju ničeho nemůžu víc než jen doporučit. Těším se až si přečtu i další knížky od autorky.

Ketfl
09.01.2021 5 z 5

Tohle teda byla opět jízda. Colleen prostě umí psát! Sice tato kniha nedosáhla na mé nejoblíbenější knihy "Možná jednou" či "Odvrácená tvář lásky", ale rozhodně si i tak zaslouží plný počet bodů. Velice kladně hodnotím, že je kniha napsána z pohledu matky i dcery. Do obou jsem se dokázala plně vžít a příběh jsem s nimi neskutečně prožívala. Až jsem měla slzy v očích při těch drobných maličkostech, u kterých vidíte, že vás ten druhý opravdu miluje - viz ty melounové bonbony. Bože, to bylo tak krásné. Když jsem se dozvěděla o té zradě, opravdu mě za obě hlavní hrdinky bolelo srdce. Ale překvapilo mě, že si Morgan nepřečetla ty dopisy. Já bych si je asi přečetla, i přes to všechno (jo, zvědavost se ale někdy nevyplatí). No, prostě nádherný příběh. Prosím, prosím další knihu od Colleen co nejdříve :-)

Myška43
07.01.2021 5 z 5

Po knize ,,To nejlepší v nás" se tento příběh u mě zařadí do mých nejoblíbenějších od Colleen. Lituji hodně věcí ohledně mé osoby, ale nikdy nebudu litovat, že jsem četla tuto knihu, ikdyž mě opět totálně emocionálně rozložila.

Není fér, jak může jedna událost...jedna vteřina...otřást světem kolem. Schodit vám všechno na hlavu. Zničit každou šťastnou chvilku, která k téhle osudové vteřině vedla.

Musím napsat, že knihy od této skvělé spisovatelky vždy přečtu na jeden zátah, ale tady to prostě nešlo. Asi za polovinou jsem četbu přerušila a šla ty pocity, které u mě vyvolávala zaspat, tak to pro mě bylo silné. Aniž bych chtěla začaly na povrch vyplouvat mé nelehké střípky života, na které nerada vzpomínám a v jednu chvíli jsem nevěděla, zda brečím za Morgan, za Claru nebo za sebe.

Když se stane nějaké tragédie, máš pocit, jako bys spadla z útesu. Jenže když si začne sedat prach, dojde ti, že jsi nespadla. Že sedíš na horské dráze a vozík zrovna narazil na nejhlubší místo trati. A teď pojede nahoru, dolů, nahoru, dolů a takhle to potrvá dlouho. Možná napořád.

Je jedno jakou knihu od této autorky čtu, vždy na mě udělá obrovský dojem a já ji za to miluji, obdivuji a jednoznačně doporučuji přečíst.

Dospívající děti si myslí, že jejich rodiče už mají všechno vyřešené, ale pravda je, že dospělí si nevědí rady se životem stejně tak často jako teenageři.

hana1039
06.01.2021 5 z 5

Pááni, tak to bylo něco.. Nádherný příběh, hltala jsem plnými doušky, ani některé detektivky nejsou tak napínavé...Collen Hoover je prostě úžasná autorka,je opravdu vidět, že píše tak, jako by to sama prožívala, jde ji to přímo ze srdce... Doporučuji moc!!!

petulkapeta
05.01.2021 5 z 5

ja nelituju že jsem ji četla a jinak...přiběh skvěly zajimave jednou čist pohled matka /dcera...a zase muj milovany epilog :)