Nelituju ničeho

Nelituju ničeho https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435454/bmid_nelituju-niceho-6Oe-435454.jpg 4 960 237

Morgan je odhodlána zabránit své šestnáctileté dceři Claře v tom, aby dělala stejné chyby jako ona. Když Morgan jako příliš mladá otěhotněla a vdala se, musela se vzdát svých vlastních snů. Clara nechce jít ve stopách své matky, považuje ji za předvídatelnou bez špetky spontánnosti. Kvůli soupeřícím povahám a protichůdným plánům je pro Morgan a Claru stále obtížnější spolu vyjít. Jediný, kdo může přinést mír do domácnosti, je Chris - Morganin manžel, Clařin otec a rodinná kotva. Ale mír se naruší, když je Chris zapojen do tragické a pochybné nehody. Srdcervoucí a dlouhodobé následky se však nedotknou pouze Morgan a Clary. Zatímco se Morgan snaží vzkřísit všechno, co se kolem nich zhroutilo, najde Morgan útěchu u posledního člověka, u kterého by to očekávala, a Clara se upne k chlapci, se kterým má zakázáno se stýkat. Nová tajemství, rozhořčení a nedorozumění s každým dalším dnem způsobují, že se matka a dcera stále více a více vzdalují. Dokáží k sobě někdy najít cestu zpět?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Regretting You , 2019

eva3992
11.12.2020 3 z 5

Morgan se snaží vychovávat svou dceru tak, aby neopakovala její chyby, kterých se v minulosti dopustila – otěhotněla v sedmnácti a musela tak odložit své sny na neurčito. Do jejich života zasáhne rodinná tragédie a v knize sledujeme, jak se s ní Morgan i Clara dokáží vyrovnat.

Knížky od Colleen miluji, ale tentokrát musím říct – to nebylo ono. Na jejich knihách mě baví, že Vám autorka při čtení postupně dávkuje tajemství a skrytá vážná témata. Tady se sice jednalo o vážné téma, ale to bylo tak jasné a předvídatelné, že tam nebyl žádný wow efekt, jak jsem zvyklá.
Životní cestu matky i dcery i jejich romantické linky, odhadnete velice brzy, v podstatě ničím Vás kniha nepřekvapí.

I když je u knihy info, že je to čtení pro ženy, tak tentokrát je to opravdu hlavně pro slečny. Pubertální láska a pohled sedmnáctileté slečny na svět. Přišlo mi to vše jednoduché, až hloupé.

U předchozích knížek jsem spotřebovala krabici papírových kapesníků a většinou jsem brečela od začátku do konce, tentokrát bohužel nic.

Knížka je celkově neskutečně čtivá, přečetla jsem jí za jeden večer. To je ale jen jedno z mála pozitiv.

Určitě knihu doporučuji mladým slečnám, těm by se mohla líbit.

lena.o.knihach
10.12.2020 5 z 5

Na novou Colleen jsem se moc těšila. Vždycky je to čtení maximálně na dva dny, protože její knihy prostě nejdou odložit. A Nelituju ničeho mi uteklo až příliš rychle.

Kapitoly se střídají z pohledů matky Morgan a její dcery Clary a já si obě dvě oblíbila. Je až neuvěřitelné, jak moc mě autorka dokázala vtáhnout do děje a já sama jsem se několikrát přistihla, že myslím na to, jaké to bude za 15 let s mojí dcerou.

V této knize mě Colleen překvapila hned v první třetině a poté jsem se s ostatními postavami vyrovnávala s následky oné události. A občas jsem měla i slzy na krajíčku.

Nelituju ničeho doporučuji starším slečnám. Ať už si vyberete jakoukoli její knihu, neuděláte chybu. Já všechny její knížky zbožňuju.

zdehan
10.12.2020 5 z 5

Moc pěkná kniha tak jak to spisovatelka umí nedá se odtrhnout.

Wabinka
09.12.2020 5 z 5

Zajímavý životní příběh psaný z pohledu matky a její dospívající dcery.Colleen nám čtenářům prostě umí hrát na city.Pěkné čtení,ostatně jako všechny její předchozí knihy.

Kikina182
08.12.2020 4 z 5

Colleen je zkrátka Colleen. Její knihy jsou neuvěřitelné čtivé a člověka zkrátka nepustí. Ale i v případě téhle mi tu chyběla originálnost na kterou jsem u autorky zvyklá a neskutečně mě iritovala jedna z hlavních postav. Byla nesnesitelná a její změny povah byly i lehce nereálné. Ale i přesto jsem si knížku užila a moc se mi líbila. Je tedy přídvídatelnější a lehčí než autorčiny předešlé knihy, ale to není na škodu. Určitě doporučuji.

Pokus-omyl

Velmi čtivé, jako vždy

FejKýý
07.12.2020 5 z 5

Tahle kniha ve mě vyvolala spoustu emocí. Byly tam chvíle kdy jsem chtěla knihu hodit z okna a né proto že byla špatná ale proto že byla dokonalá. Romantické linky se mě líbily a tak jsem jim fandila. Když přišli horší chvíle, bylo to jak kdybych to prožívala s nimi. Věřím že kniha nebude pro každého ale pro mě byla jak jsem psala dokonalá. A asi nemám víc už co říct. Je to prostě CoHo.

Kočička911
07.12.2020 4 z 5

Pěkné čtení, nic proti ničemu..
Vyprávění z pohledu matky a dcery.
Každá situaci zvládá a nezvládá po svém..

MamaKnihomolka
07.12.2020 5 z 5

Na knihách od Colleen miluju ta těžká témata, která vás dostanou do kolen a zároveň vám rvou srdce tak, že vás bolí celá hruď. Další co hrozně oceňuji je nepředvídatelný děj. Nikdy nevím co se ještě přihodí, protože v jejích příbězích se může stát vážně cokoli a jedině u jejích knih pláču nebo mám minimálně slzy na krajíčku. Colleen je prostě přebornice ve zvratech.

Příběh je psán z pohledu Morgan a její dcery Clary. Už první věty mě oslovily a chtěla jsem víc. Zpočátku jsem při vyprávění Morgan hodně přemýšlela jak se budu cítit já za 15 let až bude mému synovi 17 a bylo mi z toho chvílemi úzko. Vztahy s dospívajícími jsou vždycky těžké, kord když se k tomu vrství další a další negativa, která vás stahují na dno. Musím se přiznat, že už u šesté kapitoly jsem měla slzy v očích a nechápu prostě... tak je všechno vždycky zamotané, samé tajnosti a lži, že jsem si tentokrát vážně nebyla jistá jestli se dá všechno slepit dohromady. Morgan je podle mě neskutečně silná postava. S takovou jsem se ještě snad v knihách nesetkala.

Trochu mě zklamala kvalita papíru. Díky až příliš tenkým stránkám jsem kolikrát otočila více stran najednou a text mi prosvítal a rušilo mě to.

ivetdos
06.12.2020 5 z 5

Woow! Tak tohle se Colleen opět neskutečně povedlo :) Nemohla jsem čekat ještě rok na vydání, tak jsem ji zkusila v angličtině a musím říct, že to byla pecka. Colleen je prostě geniální autorka, to asi všichni víme, ale tohle mě zasáhlo asi nejvíc, ze všech jejích knížek. Knihu (originál) jsem četla poměrně dlouho, necelé dva týdny, ale užívala jsem si to naplno. Už jsem zapomněla jaké to je číst tak intenzivně a dlouho jednu knihu. Autorka neskutečně dobře obsáhla problematiku vztahu mezi dcerou a matkou snad ze všech úhlů pohledu, sama jsem si uvědomila dost věcí ze svého života. Nastavuje zrcadlo nám všem. Zamilovala jsem si postavy, totálně jsem se s nimi sžila. Byl to velmi intenzivní, hluboký příběh, plný zvratů, lásky a nepochopení. Ačkoliv jde o nenáročnou literaturu, jednoduše napsanou, zasáhne přesně na ta místa, kam má. A to je to, co na Colleen obdivuju. Snadno, přesně a výstižně, aniž byste si toho všimli :) Spolu s Na obtíž se řadí mezi mé nejoblíbenější knihy od Colleen

Ellinek
06.12.2020 4 z 5

Není to typická Colleen ve vší své drsné syrovosti, kdy z vás vyždíme i tu poslední kapku slzy, ale tahle její (pro mě) nová poloha se mi taktéž líbí. Je to svým způsobem jednoduchý příběh, který hezky, docela svižně plyne. Matka a dcera k sobě v těžkém období hledají cestu a Colleen nám opět ukazuje, co my lidé umíme nejlépe. neumíme si naslouchat a neumíme spolu komunikovat. Ale jako první vždycky fungují emoce, takže se ani hlavním hrdinkám, především Claře, nemůžete vlastně vůbec divit. Za mě to byl opravdu sympatický příběh, který možná není to dechberoucí čtivo, jak jsme zvyklí, ale má v sobě přesně tu správnou dávku hloubky. Jen si ji tam musíte najít. :)

MedvidekS
30.11.2020 3 z 5

Miluju Colleen. Ale jak už je zmíněno níže, očekávala jsem další originální příběh s wow koncem nebo minimálně konec, kde budu mít kolem sebe plno uslzených kapesníčků. Bohužel knížka se nerozjela, a děj tak zůstával na jedné vlně. Příběh je to hluboký, to ano, ale konec předvídatelný a za mě tedy jedna z těch slabších knížek autorky:-(

Pitbullka
29.11.2020 5 z 5

Silný příběh, jak to Colleen umí. Líbilo se mi, že jsme sledovali dvě hrdinky, matku s dcerou a bylo vidět, jaké problémy každá generace řeší.

Andynka
28.11.2020 3 z 5

Na novou Colleen jsem se moc těšila. Ale to, co jsem si přečetla v nové knize mě teda moc neuchvátilo.
Kniha, která popisuje rodinnou tragédii a vy sledujete , jak se s tím členové rodiny vypořádávají.
Dále zde máme více romantických linek.
Ale pro mě... to nebyla Colleen, kde je její originalita ? Kde jsou její příběhy, u kterých jsem se občas nemohla ani nadechnout, jak mě bolelo srdce ? Nebo napětím, které jsem při čtení prožívala ?
Tohle byla nuda!
Nic moc nápaditého a tak nějak méně prožité... odpočinková kniha.
Nejvíc mi asi knihu narušovaly ty tuctové romantické linky...
No jsem zklamaná. Poprvé a snad naposled.
Krásná obálka, jednoduchá četba, která po sobě nic nezanechá, jako u ostatních knih od Colleen Hoover.

Verulesa
27.11.2020 3 z 5

Po dočtení přišlo trochu zklamání a přitom ani nedokážu vyloženě říct proč. Příběh je síla, jako vždycky od Colleen, smutnej a plnej životních srač*k... ALE. Možná to bylo tím, že hlavní hrdinky byly dvě a já se na ně nedokázala pořádně naladit, fakt netuším, ale něco mi v knize chybělo.

Babouš
26.11.2020 5 z 5

Nádherně popsaný vztah matky a dcery, které si jsou podobnější, než by se jim líbilo a mají tendenci dělat podobné chyby. Líbilo se mi, jak se Colleen dokázala ponořit jak do matky, tak do náctileté dcery. Ačkoliv je jejich chování někdy dovedeno do extrému (ne že bych se divil, to, co se jim stalo, je hrozné), nezlobíte se na ně, ale chápete, proč se chovají tak, jak se chovají. I když je to dost dramatické, v knize jsou i odlehčené momenty - např. v kině - které vám dají prostor si oddechnout. Pro mě asi nejlepší kniha od Colleen, co jsem zatím četl (ale Pravda, nebo lež jí funí na záda).

ladyka
20.11.2020 5 z 5

Opět jsem nedokázala čekat na překlad a vrhla jsem již před časem na originál. Řadím mezi jednu z nejlepších knih CH - jde o rodinný a milostný román, vyprávěný z pohledu dcery a matky. Autorce se podařilo skvěle skloubit odlišné pohledy na dramatické rodinné události,tradičním spojujícím prvkem je zde láska, tentokrát i mateřská, sourozenecká a samozřejmě i ta partnerská. Při čtení jsem skoro zapomínala dýchat. Skvělý počin!