Nelituju ničeho

Nelituju ničeho https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435454/bmid_nelituju-niceho-6Oe-435454.jpg 4 963 237

Morgan je odhodlána zabránit své šestnáctileté dceři Claře v tom, aby dělala stejné chyby jako ona. Když Morgan jako příliš mladá otěhotněla a vdala se, musela se vzdát svých vlastních snů. Clara nechce jít ve stopách své matky, považuje ji za předvídatelnou bez špetky spontánnosti. Kvůli soupeřícím povahám a protichůdným plánům je pro Morgan a Claru stále obtížnější spolu vyjít. Jediný, kdo může přinést mír do domácnosti, je Chris - Morganin manžel, Clařin otec a rodinná kotva. Ale mír se naruší, když je Chris zapojen do tragické a pochybné nehody. Srdcervoucí a dlouhodobé následky se však nedotknou pouze Morgan a Clary. Zatímco se Morgan snaží vzkřísit všechno, co se kolem nich zhroutilo, najde Morgan útěchu u posledního člověka, u kterého by to očekávala, a Clara se upne k chlapci, se kterým má zakázáno se stýkat. Nová tajemství, rozhořčení a nedorozumění s každým dalším dnem způsobují, že se matka a dcera stále více a více vzdalují. Dokáží k sobě někdy najít cestu zpět?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Regretting You , 2019

jeani001
05.01.2021 5 z 5

Na knihu Nelituju ničeho jsem se neskutečně těšila a autorka opět nezklamala!
Výborně zpracovaná psychologie postav, čtivý a emocemi nabitý příběh, prostě dokonalost.

Colleen to prostě umí a proto ji milujeme!

DOPORUČUJI!!!

Nataliínka
02.01.2021 5 z 5

Další skvělá a neskutečně čtivá kniha od Colleen! Začátkem jsem si vůbec nebyla jistá, ale jak je u autorky známo, její styl psaní Vás prostě nepustí a nedovolí jen tak odejít. Za sebe rozhodně doporučuji :-)

niknikita
02.01.2021 4 z 5

Myslím, že Colleen Hooverová zraje jako víno. Vím, že je to klišé, ale nenapadá mne přesnější přirovnání.
Nevím jak je možné psát o obyčejných věcech života tak neobyčejně...Tohle byl opět příběh, ke kterému se ráda vrátím.
Děkuji, Colleen, za krásné pohlazení na duši :)

Adelína_čte
02.01.2021 4 z 5

Něco mezi 3,5 a 4 hvězdičkami
Nelituju ničeho je moje druhá přečtená knížka od Colleen Hooverové a jedna z posledních v letošním roce.
Rozhodně se jí nedá se upřít čtivost. Stránky mi mizely pod rukama, měla jsem ji přečtenou poměrně rychle, asi za tři večery. Nenašla jsem chvíli, kdy by příběh ztratil tempo, každá stránka mě bavila a já se ke čtení moc ráda vracela. Obě dějové linky, jak od matky, tak od dcery měly co nabídnout a vlastně stále nevím, jaká mi sedla více.

Psychologie postav je tu skutečně na špičkové úrovni. Obdivovala jsem, jak autorka svoje postavy vystavila neskutečně těžkým překážkám a ve chvílích, kdy se zdálo, že už na tom nemůžou být hůře, ukázala, že to ještě možné je.
Tajemství. Zrada. Lži. Pravdy. Vina. Rodina. Tragédie. Zničené životy. Vztahy.

Nicméně bych však čekala, že se mě Nelituji ničeho dotkne tak nějak více, že o něm budu ještě dlouho po dočtení myslet. Úplně se tak nestalo. Možná za to mohl z mého pohledu přílišný happyend, možná něco jiného. Čekala jsem zkrátka větší emoční jízdu, ždímačku citů, která se prý vyskytuje v ostatních příbězích autorky.

I tak bych řekla, že Nelituju ničeho za přečtení stojí, i když si jsem docela jistá, že ta nejlepší knížka od Colleen na mě teprve čeká...

EvaSupovic
02.01.2021 5 z 5

Bylo to opět skvělé, tak nějak jsem celou knížku ještě čekala nějakou jobovku, že zjistí nakonec, že tohle fakt neudělali, jako byla třeba Pravda nebo lež, ale celkově se mi knížka moc líbila.

MarKy95

Skvělé jako vždy.

salča
01.01.2021 5 z 5

Colleen-moje oblíbená autorka.
Opět mi nedala příležitost s její knihou strávit více než jeden den.
Trochu jiné než je u ní zvykem...předvídatelné...ale stejně poutavé,místy bolestné,místy dojemné,místy krásně romantické...
Postavy byly sympatické.Výborné střídání pohledu matky a dcery,kde krásně vystihuje,jak se každá po svém vyrovnává s velkou tragédií a šokujícími okolnostmi.
Pokaždé tato autorka umí člověka připoutat,udržet si jeho pozornost,mnohdy šokovat a napnout jak strunu. V tomto případě občas i pobavit.Příběh poukazuje na důležitost vzájemné komunikace, místy je vtipný a má hezký romantický závěr.

ElenaM
01.01.2021 5 z 5

Colleen mě nezklamala. Knížka se mi moc líbila a zařadila se mezi moje nejoblíbenější od autorky. Četla se sama a zanechala ve mě dojem. Smála jsem se, plakala, byla jsem naštvaná i smutná. Knížka má všechno. Postavy mi byly sympatické. Colleen umí dobře popsat pocity postav, tak procítěně, že to sami cítíte stejně jako postavy.
Moc se těším na její další knížky, ať bude žánr jakýkoliv.

HDosoudilová
30.12.2020 3 z 5

Toto je moje čtvrtá kniha od Colleen, jejíž knihy jsem začala číst až letos. Každá z nich řeší nějaký problém, každá je úplně jiná ale všechny se mi četly skvěle. Ovšem tato byla něčím úplně jiná..
Stále váhám nad hodnocením, avšak bohužel bude nižší než u předchozích knih. Čtivá byla hodně ale příběh mi přišel až moc předvídatelný a byť ona tragická událost je šílená, nějak mě to tentokrát nedostalo úplně do kolen jak jsem zvyklá. Ne že by mě vůbec nezajímalo jak to celé dopadne, ale nebyla jsem tolik napjatá. Zkrátka to nebylo ono...
A spíše bych tuto knihu doporučila mladším slečnám. Možná kdyby to byla moje první zkušenost s autorkou, byla bych mile překvapená...

BlaninaK
28.12.2020 5 z 5

Povedená kniha, krásný rodinný příběh. Takové knihy mám moc ráda.

kikikrat
28.12.2020 4 z 5

Tak jako každá kniha autorky i tato si mě získala. Nedokážu si představit prožívat to co hlavní hrdinky a přesto jsem to s nimi prožívala. Silný příběh rodiny, matky, dcery a lásky. Nebyla tak skvělá jako jiné knížky od Colleen ale za přečtení stála.

Jane.Ginger
27.12.2020 5 z 5

Nelituju ničeho je skvělá kniha, stejně tak jako všechny od této autorky. I když je velmi smutná a řeší velmi těžká témata, jsou zde i pasáže, které pobaví a romantické linky, které vezmou za srdce. Kniha řeší vztah mezi dcerou a matkou, který je velmi komplikovaný. Kamenem úrazu je zde komunikace a často jsem se chytala za hlavu a říkala si, proč si spolu prostě nepromluví.
Kniha je psaná jak z pohledu matky, tak i dcery a je také jednou z malá knih, kde mě bavil příběh z obou pohledů stejně.
Knihu mohu určitě doporučit a určitě se k ni v budoucnu vrátím :)
PS: miluju to, že má obálka oranžovou barvu :)

Alieen
26.12.2020 5 z 5

Coleen nezklamala. Kniha je úžasná, smála jsem se u ní, brečela, přemýšlela. Krásně vykreslený vztah matky s dcerou se šťastným koncem.

Misi78
23.12.2020 5 z 5

Na téhle knížce mě bavilo úplně všechno, dialogy, jak je napsaná z pohledů obou postav. A když už jsem si myslela, že je všechno jasné objevila se nová informace.

Luccinda
20.12.2020 5 z 5

Ve svém nejnovějším románu se Colleen Hoover zabývá komplikovaným vztahem matky a dcery. Řekla bych, že nic dalšího o knížce vědět nepotřebujete. Je to prostě typická Colleen – neskutečně čtivá, řeší těžší témata, příběh vás chytne od první strany. Líbí se mi, jak se autorka stále pohybuje na pomezí oddychového románu a psychologického dramatu, i když zrovna novinka Nelituju ničeho neřeší tak vážná témata jako třeba Námi to končí nebo To nejlepší v nás, takže si při jejím čtení opravdu odpočinete.

Jak už je u mě zvykem, také tuhle knížku Colleen Hoover jsem zhltla během jednoho dne. Hned na začátku jsem si utvořila vztah k oběma hrdinkám, zajímal mě jak pohled Morgan, tak její dcery Clary. Jak už tomu tak v životě bývá, také za jejich problémy stála z velké části nedostatečná komunikace, nicméně v tomto případě to bylo naprosto pochopitelné – obě se bály, že té druhé ublíží, pokud by se dozvěděla pravdu. V knize samozřejmě nechybí nějaká ta romantika, ale na rozdíl od ostatních knih autorky na ní příběh nestojí.

Knížce Nelituju ničeho nemám co vytknout. Pokud máte rádi Colleen, její příběhy a styl psaní, tak vás tahle novinka určitě nezklame. Mě sice nezasáhla tolik jako jiné romány od autorky, ale i tak jí budu řadit k mým oblíbeným.

adriane9
20.12.2020 4 z 5

Na tohle jsem se těšila, stejně jako na všechny knihy od Colleen. Musím uznat, že umí za srdce chytit víc, tady mi chyběla ta emoční smršť, víc pochopit proč se stalo to a to ačkoli pro postavy to ve finále nebylo důležité (pro mě ale děsně moc :-) ). Každopádně doporučuji kniha je čtivá, čte se to samo tak jak se u tyhle autorky očekává.
A teď negativa za která Colleen fakt nemůže. Originál kniha je s názvem Regretting you což je v překladu Lituju tě, ale v ČR je kniha s názvem Nelituju ničeho, což je fakt komický. Že česká nakladatelství komolí názvy, dává směšný obálky už víme, ale teď fakt bolí oči stejně tak když dají název písně v češtině jako Čtyři temné dveře - přitom takto skladbu běžný čtenář ani nedohledá.
//Dodatek: tu skladbu si poslechněte je to bomba - Billy Raffoul, Dark four door

Podlavicí
20.12.2020 4 z 5

I když je kniha čtivá jako obvykle, je to tentokrát trochu jiné. Autorka totiž nedávkuje tajemství postupně, jak jsme u ní zvyklí, ale odhalí ho velmi záhy a my pak sledujeme cestu Morgan a Clary, matky a dcery, jejich vyrovnávání se ztrátou důvěry, hledání sama sebe, ale i jejich romantická vzplanutí, která jsou velmi předvídatelná (což mně osobně vůbec nevadí), takže nečekejte žádný wow efekt či obrovský zvrat. Nicméně, není se čeho bát, příběh je po emoční stránce silný dost. Prostě sledujete mámu a dceru, jejich vnitřní i vnější boje, vývoj jejich vztahu a samozřejmě dojde i na lásku (s dokonalými protějšky).

Kiuska
17.12.2020 5 z 5

Hooverová nám tedy zase nadělila téma...ale to už všichni víme a milujeme to na ní.
Tak hrozný a zároveň tak neuvěřitelně krásný! Já nějak nevím, jak se k tomu všemu vyjádřit. Tolik bych toho chtěla napsat. Ten příběh je totálně srdcervoucí, dojemný, hluboký. Pozorujeme tragické životní situace z pohledu Morgan a její dcery Clary, sledujeme, jak je každá prožívá. Je pravda, že hlavní zápletku a tajemství se dozvíte na začátku a pak je dost předvídatelné, co se stane, ale v této knížce a podobě mi to vůbec nevadilo. Tolik témat a myšlenek, které se tu dají najít. Skoro všechny postavy jsou tu skvělé. Miller je úžasný, okamžitě jsem se zamilovala. Vtipný, ochotný, střeštěný, upřímný, milý, možná až moc romantický, ale je to přeci knížka. Je to fakt jeden z nejlepších kluků, na které jsem teď v knihách narazila. Pravda, že Claře jsem chtěla dát občas pěstí. Morgan mi bylo hrozně líto a takovová obětavost... Opravdu mě mrazilo z toho, s čím vším se Morgan musela potýkat a divím se, že se z toho nezbláznila. Naštěstí moc nerozumím takovému komplikovanému vztahu matky a dcery, je tu dobře vidět, co by se mohlo stát, když ztratí schopnost spolu komunikovat.

Usmívala jsem se, chvílemi se červenala, byla naštvaná, ke konci především dojatá až k slzám. To jak Colleen dokáže popsat pocity postav, tu chemii... Bravo! Nejvíce jsem milovala ty chvíle mezi Morgan a Jonahem.

Basinka
16.12.2020 5 z 5

Další skvělá kniha! Nejde jinak, než doporučit!

perpe2a
16.12.2020 4 z 5

Hezký rodinný příběh, pěkně popsané vztahy matka-dcera. Je to ale lepší průměr, Colleen umí mnohem víc.