Nelituju ničeho

Nelituju ničeho https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435454/bmid_nelituju-niceho-6Oe-435454.jpg 4 960 237

Morgan je odhodlána zabránit své šestnáctileté dceři Claře v tom, aby dělala stejné chyby jako ona. Když Morgan jako příliš mladá otěhotněla a vdala se, musela se vzdát svých vlastních snů. Clara nechce jít ve stopách své matky, považuje ji za předvídatelnou bez špetky spontánnosti. Kvůli soupeřícím povahám a protichůdným plánům je pro Morgan a Claru stále obtížnější spolu vyjít. Jediný, kdo může přinést mír do domácnosti, je Chris - Morganin manžel, Clařin otec a rodinná kotva. Ale mír se naruší, když je Chris zapojen do tragické a pochybné nehody. Srdcervoucí a dlouhodobé následky se však nedotknou pouze Morgan a Clary. Zatímco se Morgan snaží vzkřísit všechno, co se kolem nich zhroutilo, najde Morgan útěchu u posledního člověka, u kterého by to očekávala, a Clara se upne k chlapci, se kterým má zakázáno se stýkat. Nová tajemství, rozhořčení a nedorozumění s každým dalším dnem způsobují, že se matka a dcera stále více a více vzdalují. Dokáží k sobě někdy najít cestu zpět?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Regretting You , 2019

Charlies
02.05.2021 5 z 5

Tak z toho konce jsem vážně roztála!!

Fani
26.04.2021 3 z 5

Bylo to super jako kazde CoHo jem me desne zajimal vzat manzela se setrou a skoro nic tam nebylo. Treba co bylo v tech dopisech atd.. ale jinak super zachyceny komplikovany vztah matky s dcerou.

kuttnerovka
18.04.2021 4 z 5

Tentokrát spíše dost Young adult, ale perfektně zachycený komplikovaný vztah matky s dcerou a následné porozumění. Mě se četlo velmi dobře, příběh mě zasáhl a velmi bavil. Líbí se mi autorčino psaní, pro mě je to příjemná oddechovka oproti jiným knihám, které ráda čtu. Téma že života, které mělo grády a bylo dobře popsáno.

PetraBery
16.04.2021 4 z 5

Mladá matka Morgan a její dospívající dcera Clara prožívají nejtěžší životní období. Příběh o lásce - mateřské, partnerské i sourozenecké, ale i o tajemstvích, které můžou mít naši nejbližší. Já z knihy zklamaná nejsem, autorka mě prostě baví.

adelazelenkova
14.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Další skvělá kniha od Colleen! I když byl začátek trochu pomalejší, i tak mě kniha vtáhla do děje a já musela pořád číst. Příběh je jednoduchý, žádné komplikované zápletky, málo postav, ale i tak mě kniha vůbec nenudila. Obdivuji autorku za další originální téma, které mě naprosto dostalo a celou dobu čtení jsem nad problémem musela přemýšlet. Škoda jen, že Morgan zničila ty dopisy :).

Charmedka
09.04.2021 4 z 5

Kapitoly jsou psány jak z pohledu Morgan, tak i z pohledu Clary. Díky Claře je půlka knihy spíše young adult a celkově si myslím, že ani mladší čtenáři nebudou mít s knížkou problém.

Kniha je poměrně předvídatelná a vlastně se dá celkem snadno odhadnout, kam co bude směřovat. Navíc autorka čtenáře nijak nenapíná a hned na začátku tajemství vypluje napovrch.

Avšak musím uznat, že Colleen píše skvěle a příběh mě hodně zasáhl. Téma ztráty někoho blízkého je silné samo o sobě a i když kniha není nijak napínavá či tajemná, tak jsem se ani chvilku nenudila. Mě tahle rodinná drama baví.

Žirka
02.04.2021 2 z 5

Moje první setkání s touto autorkou nebylo zrovna nejšťastnější... věřím, že má lepší díla. A tak jsem několikrát protočila panenky.

Kukicka
29.03.2021 4 z 5

Byla to skvele napsana kniha, jak to umi jen Colleen, ale tentokrat mi tam proste chybelo TO neco, co se Vam uplne zazere do hlavy a dotkne u srdce. Emoce nebyly tak silne, jak jsem zvykla, ale opravdu to nemeni nic na tom, ze je to paradni kniha. Pozvani na ples bylo TOP

evineckY
29.03.2021 5 z 5

Další úžasný příběh ze života plný problémů, starostí, ale hlavně lásky, jak mladší generace, tak rodičů od úžasné spisovatelky. Collen se nevyhýbá žádným závažným tématům, ale miluji ji za ty šťastné konce, kterých se dočkáme v reálu málo kdy :-)

klarinka9974
29.03.2021 4 z 5

Mám přečtené všechny knihy této autorky a musím říct, že jsem nejspíš od této knihy čekala něco víc. Přeci jen Pravda nebo lež, nastolila vysokou laťku a proto její novinka mohla být lepší. Je to skvělá autorka, která umí moc dobře psát, že to čtenáře hnedka zaujme a nepřestane číst dokud kniha neskončí. Jenže tento příběh byl hodně předvídatelný. Ale jo bylo to oddechové a mělo to moc hezký konec.

Pája699
29.03.2021 3 z 5

Nechci říct, že bych byla z knihy zklamaná, ale že by mě nějak extra uchvátila, tak to bohužel taky ne. Za mě v uvozovkách nejhorší kniha od autorky. Děj předvídatelný a nijak zvlášť mě ani neuchvátil. Pořád to samé dokola. Jsem prostě od Colleen zvyklá na něco jiného. Čekala jsem nějaký emoční zvrat a ono nic. Abych jenom nekritizovala, tak i přesto všechno je kniha velmi čtivá, zhltnete ji na jeden zátah jak jednohubku. Konec mě dostal, ten byl vážně dojemný. „Pozvání na ples“ mě od Millera dostal.

kalinkacz
27.03.2021 5 z 5

Colleen Hoover je prostě skvělá a v této novince to na plné čáře potvrdila... Její novější tvorba je jako na houpačce - young adult, ženský román, paranormální román, pychothriller... Tohle je opět příklad příběhu, který umí nejlépe... Nelituju ničeho je příběh Morgan a její dcery... Díky tomu se jedná o knihu, která balancuje mezi young adult a new adult a sedne tak širšímu publiku... Colleen opět nevynechala ani přidanou hodnotu v podobě závažného tématu... Ano, pár slziček se mi kutálelo po tváři... Prostě skvělé čtení, které doporučuji!

happy19
26.03.2021 5 z 5

Zas jsi mi svoji knihou vzala dech Coll...
Emoční jízda na horské dráze...
Jsi a vždy budeš má nej autorka ♡
...neumím psát,ale kdybych to uměla,chtěla bych to umět jako ty!

„Svobodně se odvrátit od pravdy je zrada sama sebe.“

Arsi
22.03.2021 4 z 5

Moc pěkná, čtivá kniha. Chytne za srdce. Doporučuji přečíst.

mag097
21.03.2021 2 z 5

Celá zápletka a vývoj příběhu byly (krom počátečního překvapení) hrozně předvídatelné a plytké. Knížka mohla být o tolik lepší, kdyby se autorka v problémech víc vrtala do hloubky a víc objasňovala, co se postavám vlastně přihodilo. Říkám to málokdy, ale knížce by prospělo, kdyby byla tak o 200 stránek delší a autorka se s tím víc "vymazlila". Nedá se ale určitě zapřít čtivost příběhu a tak i když je to špatné, to zlhnete jako malinu.

hanap
21.03.2021 4 z 5

Kniha, která si podmaní čtenáře a nejde ji odložit. Zamilujete si všechny postavy, které utvářejí příběh. Jsem ráda, že se kniha ke mně dostala. Doporučuji vám ji.

kramlinka88
20.03.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale pár ale tam bylo :-) Příběh jako takový byl dobrý, jen mi tam prostě něco chybělo a ta linka Clary mě občas úplně nebavila, přišlo mi to trošku pro mladší ročníky :-D Ale celkově hodnotím knihu kladně a určitě můžu doporučit :-)

cornetka
20.03.2021 5 z 5

Tohle je zajímavá knížka vyprávěná střídavě z pohledu obětavé Morgan a puberťácké Clary. Jejich myšlenkové pochody a pocity jsou popsány detailně, ale zároveň čtivě, takže chápete jejich chování. Za mě palec nahoru.

VasnivaCtenarka
19.03.2021 5 z 5

I v této knize se ukrývá krásný, citlivý a poměrně do detailu promyšlený příběh, který chytne za srdce. Budete soucítit se všemi hrdiny a všechny budete milovat. Budete rozumět Morgan, proč je na Claru tak zlá, budete chápat Claru, proč je na Morgan tak zlá, budete rozumět Jonahovi, protože to taky nemá lehké. Příběhy Colleen jsou kouzelné proto, že všichni hrdinové jsou psychologicky velmi dobře propracovaní a i když se vám mnohdy nelíbí, jak se chovají, přesto jim rozumíte a přistupujete k nim s jistou shovívavostí a s pochopením.

Musím přiznat, že ten úplný začátek knihy mne zase tak nezaujal, ale hned po první kapitole, možná druhé, jsem už nebyla schopna knihu odložit. Děj vás naprosto vtáhne a pohltí. Svět přestane existovat. Vy jste ve světě Morgan a Clary a chcete jim tak moc pomoci překonat to těžké období! Chcete vědět víc a víc. Chcete být už na konci a vědět, jak to všechno dopadne.

Stejně dobře, jako umí autorka Colleen vykreslit postavy, stejně tak dobře nám podává vykreslený i děj samotný. Hluchá místa tam nenajdete snad žádná a tempo je natolik příjemné, že máte dostatek času vše s hrdiny prožívat a přitom se nenudit.

Ještě bych ráda zmínila, že kniha je rozdělena do 38 kapitol, kdy jedna kapitola je vyprávěna z pohledu Morgan a další je zase vyprávěna z pohledu její dcery. Právě to nám umožňuje tak dobře porozumět oběma.

Zápory jsem v knize žádné nenašla. Možná jeden malilinký – a sice neobjasněné dopisy. Ale jinak dávám Colleen jako vždy nejlepší možné hodnocení.

Knihu jednoznačně doporučuji. Bez mrknutí oka si ji přečtěte. Nebudete litovat! Skvělý kousek!

Linda007
19.03.2021 5 z 5

Moc se místo líbilo. Jen mě mrzí, že roztrhal dopisy a my nevíme, kdy to začalo. Šílená situace do které se Morgan dostala. Konec byl moc dojemný a hezký.