Nástrahy zubařského křesla

Nástrahy zubařského křesla https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1623/bmid_nastrahy-zubarskeho-kresla-wIm-1623.jpeg 4 509 64

Hercule Poirot série

Návštěva zubního lékaře je pro většinu lidí spojena s představou bolesti, snad i utrpení, ale smrti se neobávají. A přece jeden z pacientů doktora Morleyho bezprostředně po ošetření zemře. A není jedinou obětí… Původně to není tento případ, kvůli němuž inspektor Japp požádá Hercula Poirota o pomoc. Společně pak pátrají po zmizelé dámě, tajném agentu i vrahovi. Trvá dlouho, než Poirot pochopí, jakou léčku mu kdosi nastražil. Veřejný zájem může být někdy zástěrkou k vyřizování osobních účtů, stejně jako se osobní zášť, soukromé obavy i vlastní hříchy mohou skrývat za tvrzení o veřejném blahu. Rozluštění je překvapivé. Vrah byl tentokrát mimořádně chytrý a lstivý a čtenář musí číst opravdu pozorně, aby nakonec shledal, že všechno, co potřeboval znát, bylo sděleno.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

One, Two, Buckle My Shoe , 1940

Sandik
21.11.2021 4 z 5

K přečtení mě přivedly otázky spojené s filmovou adaptací s nezapomenutelným Davidem Suchetem. Nebylo mi totiž vůbec jasné jak vrah věděl, kdy (a že vůbec) bude jeho oběť v ordinaci. Odpověď jsem ovšem nenašel ani v knize, tak jen dedukuji, že mu to, respektive jeho ženě, musela ve své prostořekosti říct paní Sealová. A nebo v tom má královna detektivek logickou chybu ;o) ... Celkový dojem: 80%

terimila
03.11.2021 4 z 5

Nadprůměr jak u Christie, tak na poli klasické detektivky. Rozjíždí se to sice pomaleji, ale pak to stojí za to. Hodně zapletené a spousta zvratů, ale nakonec to jaksi dává smysl a čtenář si to může užít se vším všudy. Líbí se mi tady i Poirot, je zde jaksi lidštější a uvěřitelnější než v mnohých jiných poirotovkách. Spokojenost.

nikikostadinova
23.10.2021 3 z 5

bylo to fajn, ale asi nesprávný čas. Trvalo moc dlouho, než jsem knihu přečetla a čas ležela odložená

pydla
01.07.2021 4 z 5

Jako vždy u této autorky, dobře napsaná kniha. Zajímavé jsou i kapitoly jako verše říkanky. I v této knize se dá najít poselství o lidské povaze a malosti, které Agháta chce říct. Příběh je zapeklitý, náročný na soustředění, ale je to pravý Hercule Poirot, který tento složitý uzel podezřelých a mrtvol nakonec rozsekne.

Ava365
10.02.2021 3 z 5

Od této autorky existují lepší počiny. Toto je spíš průměr.

LahoferRose
16.10.2020 4 z 5

Jak píšou všichni před mnou - příběh je velice komplikovaný, snad až příliš, až neuvěřitelně. Kniha se mi však i nadále četla velmi dobře, o dlouhé době jsem přišla na příběh s klasickým Poirotem.

ThomasRuhe
04.10.2020 4 z 5

Bylo trochu obtížnější reálně zhodnotit knihu, když jsem už znal řešení případu ze seriálové verze s Davidem Suchetem. Zločin byl chytře vymyšlený a zrealizovaný, možná až trochu komplikovaně, ale to už je styl Agathy Christie. Hodnocení tak 75%.

m_martina
01.09.2020 5 z 5

Agatha Christie je paní spisovatelka a určitě nejen pro mne. Výborný případ s Herculem Poirotem. Pravda, hodně zamotaný, ale také zajímavý a napínavý. Kniha se dobře četla a mně se moc líbila.

Greenfingers
02.06.2020 5 z 5

Stejně jako Hercule Poirot se zubařů bojím ( zřejmě zbytečně). Na detektivku jsem si vzpomněl zrovna teď, když mám návštěvu u mého dentisty podstoupit. Ale zpátky ke knize...
Četl jsem ji již před delší dobou, ale dodnes si pamatuji jako ukázku mistrovského důvtipu detektiva, kterému se jen málokdo v mých očích vyrovná. Hercule je prostě legenda!

Galadwen
18.05.2020 3 z 5

Podle mne jedna ze slabších poirotovek, na můj vkus až příliš překombinovaná a s přehnaným množstvím postav. Stalo se, že jsem musela listovat zpět, abych zjistila, kdo se vlastně na scéně vynořil. Na konci ale vše hezky zapadne a výhodou pro mne bylo i to, že jsem tento díl neviděla zfilmovaný a nebyla jsem tedy připravena o překvapení z odhalení vraha.

konicekbily
01.05.2020 5 z 5

Složitá zápletka je tak dokonale autorkou rozpracována, že čtenář nemá nejmenší šanci zjistit, jak by to mohlo být. A přece po přečtení celé knihy nabývá dojmu, že by na to mohl narazit a vydedukovat hned zpočátku, kdy nejgeniálnější detektiv vyráží k zubaři. Ale není tomu tak, je to jenom další uvedení čtenáře v omyl, a jsem rád, že se k takové knížce mohu vracet.

MilanCFC
27.03.2020 3 z 5

Musím tedy přiznat, že mě toto dílo troooošičku zklamalo. Ta laťka je autorkou nastavena strašidelně vysoko a tentokrát to za mě jaksi nebylo úplně ono. Ale tak nějak nedokážu přímo ukázat prstem a určit, proč tomu tak bylo. To ovšem nic nemění na tradičně skvělém závěru a Poirotových logických myšlenkových pochodech a onom pověstném finálním vysvětlování. A už jen zasadit příběh do zubařského křesla je horor sám o sobě :-) Jsem také zároveň přesvědčený o tom, že další díl bude opět k mé plné spokojenosti.

Marcela52
17.03.2020 4 z 5

Klasická detektivka, ve které známý detektiv opět vyřeší velmi spletitý případ. Určitě trochu trénink logického myšlení nejen pro něj, ale především pro čtenáře. Přiznám se, že jsem si Agathu Christie opět připomněla hlavně kvůli čtenářské výzvě, ale nelituji, početla jsem si, i když jsem už četla lepší její detektivní příběhy. Tento je spíš průměrný.

Littleben
12.03.2020

Takový Poirotův průměr. Těch 87% je opravdu namístě.

Zuzi98
25.01.2020

Zubařské křeslo u mě zatím ze všech autorčiných knih vede. Od začátku až do konce jsem byla napnutá, což není u Agathy neobvyklé, ale z toho finálního rozuzlení a zmínce jistě postavy na poslední stránce mi lezl mráz po zádech. Jak dokonale propracované a originální!

kapr
08.12.2019 5 z 5

Na této detektivce, zfilmováné s famózním Davidem Suchetem v hlavní roli, jsem si ověřil, jak nepozorně sleduji televizi.
Teprve po přečtení celé knihy jsem vlastně zaregistroval kdo vraždí a proč. Zatímco televizní série i přes kvalitní obsazení i mobiliář mne v tomto případě příliš nezaujala, ze samotné knihy jsem po přečtení posledních stránek byl naprosto nadšen.

Obsah, spíše však jen opravdu velice stručný nástin základních kontur, kulis příběhu

Přezka spadla kdo ji zvedne, dveře klaply líc ti zbledne
nedělej si ze mne blázny, talíř zbyl mi celý prázdný.
(názvy prvních a posledních dvou kapitol)

Hercule Poirot se vypravil ke svému zubaři, a co všechno z toho pošlo, ...

Z taxíku vystupovala dáma, která se však zachytila druhou nohou ve dveřích a z boty se odtrhla přezka. S cinkotem dopadla na chodník. Poirot galantně přiskočil, zvedl ji a s úklonou vrátil majitelce.
/z první části/

...

Hercule Poirot kráčel pustými ulicemi domů.
Připojila se k němu nenápadná postava.
"Takže?" vyzvídal pan X
Hercule Poirot pokrčil rameny a rozpažil ruce.
"Jakou (zvolil/a) taktiku?" zeptal se X
"Ke všemu se (přiznal/a) a (dovolával/a) se ospravedlnění.
(Tvrdil/a,) že ...
/z poslední části/

Až na poslední stránce knihy zjistíte, že ani Hercule Poirot tentokráte neodhalil všechna tajemství s příběhem spojená.

Knihu jsem měl půjčenu z knihovny.

verka5083
17.10.2019 4 z 5

Aghata Christie byla úžasná spisovatelka. Byla to královna detektivek. A i já ji tak vidím. Její knihy jsou výstižné, stručně, napínavé a nejde se od nich odtrhnout.

Venny345
19.06.2019 3 z 5

Tak tato detektivka mi úplně nesedla... ano byla jsem napjatá až do konce, ale s napětím stoupala i moje zmatenost. S přibývajícími jmény jsem měla trochu problém. Ale to není nic závažného. Možná jsem prostě nechtěla stále "dávat pozor ". Jinak je to klasická výborná Agatha. Vždy mě dostanou myšlenkové pochody Poirota.
Vzhledem k tomu, že mám za sebou již vícero knih od této spisovatelky, tak mohu říci, že má i lepší knihy.

Medunka22
15.12.2018 5 z 5

Jako vždy Agatha nezklamala...

irskádívka
03.10.2018

Co bych na dovolených dělala, kdyby Agatha nebyla bývala spisovatelkou?
Bez jejích knih, lehkého humoru, inteligentních zápletek a tvořivých řešení nevím, jak by mohl svět detektivek vypadat.