Nástrahy zubařského křesla

Nástrahy zubařského křesla https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1623/bmid_nastrahy-zubarskeho-kresla-wIm-1623.jpeg 4 509 64

Hercule Poirot série

Návštěva zubního lékaře je pro většinu lidí spojena s představou bolesti, snad i utrpení, ale smrti se neobávají. A přece jeden z pacientů doktora Morleyho bezprostředně po ošetření zemře. A není jedinou obětí… Původně to není tento případ, kvůli němuž inspektor Japp požádá Hercula Poirota o pomoc. Společně pak pátrají po zmizelé dámě, tajném agentu i vrahovi. Trvá dlouho, než Poirot pochopí, jakou léčku mu kdosi nastražil. Veřejný zájem může být někdy zástěrkou k vyřizování osobních účtů, stejně jako se osobní zášť, soukromé obavy i vlastní hříchy mohou skrývat za tvrzení o veřejném blahu. Rozluštění je překvapivé. Vrah byl tentokrát mimořádně chytrý a lstivý a čtenář musí číst opravdu pozorně, aby nakonec shledal, že všechno, co potřeboval znát, bylo sděleno.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

One, Two, Buckle My Shoe , 1940

moničina
29.03.2018 5 z 5

Skvelá kniha, síce komplikované ale majstrovsky prevedené zápletky a záver, ktorý som nečakala.

Aymira
20.01.2018 2 z 5

Tak toto mě vůbec nebavilo. Motala se do toho politika a postavu vraha neměl čtenář šanci logickým způsobem vyvodit. Postupně jsem se u čtení nudila, nedokázala se soustředit, a tak mi jednotlivé postavy začaly splývat jedna přes druhou. Modlila jsem se za brzký konec, protože jsem nechtěla knihu odložit nedočtenou. Jsem však přesvědčená, že příště budu z Agathy opět nadšená.

JIVaJaH
21.05.2017 5 z 5

Aghata nezklame a Poirot také ne!Důkladné, zajímavé...jak jinak!

Majdule
10.03.2017 5 z 5

Nástrahy přivádějí na scénu HP v historce se špionážním pozadím. Velký Hercule je ve skvělé formě, vidí ukryté náznaky, prohlídne pasti, které mu strojí soupeř, ale hlavně nejenom že neochvějně ctí pravdu, ale taky lidský život a jeho jedinečnost. Možná nejvíce z knih s HP zde autorka předává jeho životní přesvědčení, že cenu má život každé lidské bytosti a že vražda je neakceptovatelné řešení. Silné sdělení, zejména v kontextu dnešní doby a jejích Dexterů. A kromě toho všeho je zápletka čtivá, příběh dobře plyne a čtenář se skvěle baví. Za mě 95 %

Turmee
15.11.2016 3 z 5

Pro mě jeden ze slabších příběhů. Možná to bylo hektickým obdobím a spoustou práce, ale pořád jsem se neuměla zorientovat v postavách, jejich charakterech a ani po Poirotově odhalení jsem vlastně nechápala, co se stalo. Asi to bude chtít druhý pokus.

Peleus
03.05.2016 3 z 5

Autorka přichází se zajímavou myšlenkou, a to že u zubaře je téměř každý alespoň 10 minut párkrát do roka vcelku bezbranný, jedno jakou společenskou pozici zastává v civilním životě. Paradoxně jsou to bohužel právě naivity kolem zubařiny, co knihu s až překombinovanou, leč velmi nápaditou zápletkou, srážejí do průměru.

Sebasti
25.02.2016 5 z 5

Tak tahle je snad nejsložitější a "nejzašmodrchanější" detektivní zápletka od Královny zločinu, kterou jsem zatím četl. Postav je tu tak akorát. Případ je jako obvykle zpočátku nejasný. Pomalu se tempo začíná zrychlovat a nakonec vše vyústí ve fantastický a snadno nepředvídatelný závěr s velkolepým Herculem, který to vše ještě vyšperkuje. Tohle mě nikdy nepřestane bavit. Četla se sama. Tajemná a nejasná vražda; motivů moc není. Ale to není všechno, pak přichází komplikace za komplikací a zvrat za zvratem. Vyústění je skutečně napsáno s přehledem, a i když se dá v příběhu ztratit, Agatha vám všem vyjasní takovým způsobem, že nebudete moct dát méně než plné hodnocení!

Mark2000
01.01.2016 5 z 5

Miluji snad všechny knížky od Agathy Christie, především ty, ve kterých vystupuje Poirot. Neustále ji musím obdivovat za vymýšlení naprosto geniálních zápletek. Tuto knihu určitě doporučuji všem, kteří mají rádi detektivky a také starou Anglii.

Yarwen
23.06.2015 2 z 5

Hercule Poirot se v jedné chvíli připlete k (sebe)vraždě zubaře a ve chvíli druhé již sledujeme, jak pracně rozmotává řádně zašmodrchané klubko - hledá motiv, zvažuje podezřelé a dotýká se i tajné služby.
Z mého pohledu jedna z nejlepších detektivek, která se mi dostala do ruky, a zatím nejlepší kniha od Agathy Christie, kterou jsem měl možnost číst. Detektivky nejsou mým šálkem kávy, často se jedná o jalové příběhy plné logických kiksů, kde pro co největší překvapení na závěr neváhají autoři obětovat reálnost děje. Žánr sci-fi a fantasy tak mnohdy vychází paradoxně uvěřitelněji. Autorce se však podařilo vystříhat se podobných nešvarů a tak dávám nakonec nadprůměrné hodnocení.

Iva B.
18.05.2015 5 z 5

Kniha nezklamala, líbilo se mi i filmové zpracování. Doporučuji k přečtení, Agatha je klasika!!

Peter.Melon
15.04.2015 4 z 5

Vynikající kniha s dobrým dějem,napětím i akcí.Nechybí zde ani geniální Hercule Poiarot a jeho šedé bunky mozkové...

kiki11
30.09.2014 3 z 5

Rozzuzlení bylo geniální, jako u všech ostatních knížek od Agathy, ale stejně se mi takhle líbila nejméně ze všech "poirotovek", které jsem zatím četla.

Modrina
19.05.2014 4 z 5

Nebylo to špatné, ale umí to autorka líp. :)

fruitbueno
10.03.2014 5 z 5

To je ptáček pan Ducháček! chce se zvolat při dalším vyšetřování páně Poirota. Víte, co mě na tomto díle bavilo ze všeho nejvíce? Ten úvod, když Poirot zcela nepokrytě přiznal strach ze zubařského křesla :) Taková úzkost skrze stránky knížek na mě vešla, že se mi velmi živě vybavilo, jak moc se ho bojím já. Prima díl!

Kubíííína
07.02.2014 5 z 5

Královna zločinu opět nezklamala.

markétka2002
31.01.2014 5 z 5

Ha byla jsem rychlejší než Poirot.Nejspíš si zařídím soukromou detektivní kancelář.

pavucik
02.01.2014 3 z 5

Zo vstkych precitanych s Herculom Poirotom sa mi tato pacila zo vsetkych najmenej, neviem cim to je, nejako mi nesadol ani dej ani prostredie. Ako odychove citanie fajn, ale su ovela, ovela lepsie od Agathy ako bola tato. Samozrejme, len moj osobny nazor.

sewellia
25.12.2013 5 z 5

Skvělá kniha, zajímavé rozuzlení. Knihu jsem přečetla jedním dechem.

wooloong
06.10.2013 5 z 5

Zase to Poirot dal za mě. No, aspoň že víme, kdo je vrah.

rencovav
09.08.2013 4 z 5

Pěkná knížka, kterou jsem sice nejprve viděla jako film, ale to nevadí! :-)