Kosti v srdci

Kosti v srdci
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515773/bmid_kosti-v-srdci-2cK-515773.jpg 4 968 968

Len dva krátke mesiace delia Beyah od budúcnosti, ktorú budovala, a preč od minulosti, ktorú chce zúfalo nechať za sebou. Nečakaná smrť spôsobí, že Beyah nemá počas tohto obdobia kam ísť. Je nútená siahnuť po poslednej možnosti, ktorú má a stráviť zvyšok leta v Texase s otcom, ktorého sotva pozná. Beyah má v pláne nechať leto len tak plynúť, ale jej nový sused Samson jej ho prekazí. Samson a Beyah nemajú na prvý pohľad nič spoločné. Ona pochádza z chudobného a zanedbaného prostredia, on z bohatej a privilegovanej rodiny. Jedno však majú spoločné: oboch priťahujú smutné veci. Čo znamená, že ich to začne priťahovať k tomu druhému. Vďaka takmer okamžitému spojeniu, ktoré je príliš intenzívne na to, aby ho mohli ďalej popierať, sa Beyah a Samson dohodnú, že zostanú v plytkých vodách letného flirtu. Beyah si však neuvedomuje, že sa blíži prúd, ktorý jej srdce stiahne do mora.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Pandora

Heart Bones , 2020

Myška43
19.02.2023 5 z 5

,,Narušení lidé poznají jiné narušené snadno. Je to jako klub, v němž nechcete být členem."

Co napsat, abych se stále neopakovala? Colleen je prostě úžasná spisovatelka. Vždy bude na mém žebříčku první. Četba jejích příběhů, je jako pohlazení na duši. I když jsou plné smutku a bolesti, vždy mi spraví náladu a rozjasní den.

,,Nikdy jsem necítila, že pro někoho znamenám tolik jako pro něj. Že si mě vychutnává, ale taky váží. Respektuje. Stojí o mě. Možná mě dokonce miluje."

KatChiss
18.02.2023 3 z 5

Na Kosti v srdci jsem četla samé nadšené recenze a ve spoustě z nich se objevovalo, že je to ta stará dobrá Colleen. Já jsem se k této autorce dostala poměrně nedávno, takže nedokážu posoudit, kterou Colleen mám radši. Nicméně mé top 3 její knihy jsou Ugly Love; Pravda, nebo lež a To nejlepší v nás. Ještě mě dost bavily It Ends With Us a Without Merit. Další knihy, které jsem přečetla, jsem hodnotila průměrně. Ale nemůžu říct, že bych některou z jejích knih nesnášela nebo bych při čtení/poslechu trpěla.
Kost v srdci jsem zařadila k průměrným knihám. Četly se strašně dobře a rychle, ale postavy ani příběh mě nijak zvlášť nezaujaly. Beyah měla příšerné dětství, asi jako každé dítě, které vychovává feťačka. Měla jsem pocit, že mi autorka říká: “Lituj ji.”, ale mně to nějak nešlo. Možná mi to přišlo až moc na sílu nebo co. Například si Beyah stěžovala, že o ni otec nejeví zájem, ale ona dělala úplně to samé. Ignorovala ho. Nesnažila se s ním mluvit, sblížit se. Jak tomu v takových knihách bývá, zamilovala se do prvního kluka, který o ni projevil zájem. O kluka, který byl stejně “poznamenaný” jako ona. A díky němu se z ní stal lepší člověk. On se stal lepším člověkem díky ní.
V knize bylo spoustu krásných citátů a hezkých myšlenek. Tohle Colleen opravdu umí.

musivila
18.02.2023 5 z 5

Beyah a Samson - dvě osamělé děti, trosečníci na svých ostrovech, které propadly mezerami v systému, ale dokázaly se zase vyšplhat zpátky na vrchol světa.

Opět dokonalé, skvěle napsané, tak jak to umí jen Colleen, nabité emocemi ...

… Nečekala jsem, že skončím tohle léto se zlomeným srdcem....

… Neboj se. V srdci nejsou kosti. Takže se doopravdy nemůže zlomit....

... Možná nám dvěma kosti v srdci narostly...

… Ze všeho nejvíc jsem chtěla vidět, jestli mu vážně v srdci vyrostla kost. A jestli ano, má ji teď zlomenou? Protože já ano...

… Doufala jsem, že už uteklo dost času, aby se moje zlomenina kosti v srdci stačila zahojit. Pořád v ní byla prasklinka. Někdy jsem cítila, jak mě pobolívá. Většinou pozdě v noci, když jsem nemohla spát ...

Anna 13
18.02.2023 4 z 5

"Jestli do toho půjdem, zůstane to na mělčině..."
"I na mělčině se lidi někdy utopí..."

Nikdo nepíše jako ona... Nikdo.

Když jsem se dozvěděla, že má vyjít nová Colleen Hooverová, rozbušilo se mi srdce. Stejně jako dnes, když jsem objevila, že v květnu si budu moci přečíst další její příběh. Ona je mou literární bohyní už od dob série Bez naděje. Mění moje srdce. Vykresluje mi myšlenky. Učí mě. Mění mě. Colleen Hooverová je pro mě něco jako matka všech dívek a žen... Strážkyně lásky.

Kosti v srdci mají absolutně otřesnou obálku... Když o ní poté Colleen psala v poděkování, musela jsem si najít, jak vypadá v originále, neboť se mi nechtělo věřit, že by autorka něco podobného schválila. Ale pod tím strašným obalem je schovaný příběh, ze kterého budete totálně naměkko... Beyah a Samson jsou hrdinové, které byste nejraději přilepili k sobě a měli klid, neboť vás úplně drásá, když nejsou na stejné vlně nebo se jim cokoliv staví do cesty... Nejen jejich láska je to, co vám bude při čtení působit bolest. Je to také jejich minulost proplétající se v krutost a nespravedlnost, ze které se stěží můžete zahojit...

I když pro mě Kosti v srdci nejsou tak silné, jako třeba 9. listopad, Odvrácená tvář lásky nebo Námi to končí, přesto je to to nejlepší, co mohou mladé dívky číst. Plné citu...

Colleen Hoover je okázalá. Výjimečná.
Jediná svého druhu.
Čtěte ji!

"Můžeš si vyplnit život vším možným příjemným, jenže díry v duši tím nezacelíš."
"A čím je zacelíš?"
"Úlomky duše někoho dalšího."

Miška935
15.02.2023 5 z 5

Naprosto krásná kniha. Colleen to proste umí. Příběh byl takový klasicky, ale přesto dokonale napsaný.

Elsasbooks
10.02.2023 4 z 5

Mám přečtené téměř všechny knížky od Colleen, které vyšly v češtině, a musím podotknout, že za těch pár let mi přijde, že jsem z ní už vyrostla a její romány na mě nemají takový efekt jako dřív – také už nejsem cílová skupina YA románů. Příběh byl velmi čtivý, ze začátku mi dokonce připomínal i slavnou sérii Papírové princezny, pak už se ale začal od této podoby odklánět. Stránky mi letěly pod rukama rychlostí blesku, ale příběh je za mě velmi naivní a jednoduchý (což asi splňuje účel). Mně osobně příběh nějak hlouběji nezasáhl, což jiné knihy od Colleen ano (např. Námi to končí, Odvrácená tvář lásky anebo Život jedna báseň), ale určitě ji mohu doporučit cílové skupině, ta z ní bude nejspíše nadšená a pak také čtenářům, kteří chtějí lehké, oddychové čtení, nad kterým nebudou muset moc přemýšlet. Za mě mohu s čistým svědomím doporučit. Jediné co bych vytkla, tak ta otřesná jména jako Samson, Marcos a Beyah, chápu, ale že to mi vadí spíše skrze jazykovou bariéru, kdy se mi ta jména nečetla v textu dobře, takže je to velmi subjektivní hodnocení.

_Žanet_
10.02.2023 5 z 5

Colleen a její knihy se pro mě už dávno staly něčím, na co se mohu spolehnout. Žádná kniha mě od ní nikdy nezklamala a Kosti v srdci na tom nejsou jinak. A mám pocit, že i v tom mém kosti vyrostly a pak se během čtení lámaly. A ačkoliv jsem si nejprve myslela, že tahle kniha bude v porovnání s ostatními slabší, nakonec to tak vůbec nebylo. Příběh Beyii a Samsona mě úplně pohltil, až mě mrzí, že jsem stránky přelouskala během dvou dnů a teď se se skvělými postavami musím rozloučit.

dencazrnu
05.02.2023 5 z 5

Tohle byla moje první kniha od Colleen a musím říci, že mě rozložila do posledního šroubku. Nádherný a citlivý příběh plný bolesti, zklamání, neštěstí ale i lásky, víry, odhodlání a přátelství. To vše na nás čeká v této knize. Líbilo se mi, že autorka dokázala do příběhu o mladičké Beyah dostat úplně všechno. Kniha byla čtivá a nešla odložit. Samotný závěr jsem přes slzy skoro nemohla dočíst..

nina3905
03.02.2023 5 z 5

Collen Hoover, autorka, ktorá ma nikdy nesklamala. Jej príbehy vždy prinášajú čitateľom aj skryté posolstvo. Vyskúšajte, určite po knihe siahnite, neoľutujete.

Sabča92
31.01.2023 4 z 5

Colleen Hoover patří k mým oblíbeným autorkám, a její novinka je mou jedenáctou přečtenou knihou v pořadí. Kosti v srdci jsou po nějaké době Colleeninou typickou young adult knihou, kde máme dva mladé hrdiny, kteří mají svá tajemství, své bolístky na duši. A tak nějak zjišťují, že společně to bolí o něco méně. Ani jeden z nich neplánuje vztah, mají své závazky, které končí s koncem léta. Hlavní hrdinka Beyah je dívka, se kterou se život nemazlil. Beyah nikdy od lidí nedostala nic zadarmo, odmalička byla zvyklá na to, že se k ní lidé, a muži zejména, chovali hnusně. Jakmile začala dospívat, muži v jejím okolí v ní začali vidět jen objekt, nikoliv lidskou bytost. Proto od nikoho neumí očekávat nic dobrého.
Letní příběh Kosti v srdci přináší dva zlomené charaktery, kteří se svými osudy bojují, přesto nenachází štěstí a radost. Opět je to čtivé, autorka vás perfektně vtáhne do děje, a vy v jejích slovech poznáváte starou dobrou Colleen. Zatímco první polovina až většina knihy je víceméně stejná, odehrává se v létě, a čtenář spolu s hrdiny okusuje letní atmosféru, závěr knihy je už v daleko svižnějším tempu. Závěr, no popravdě, jsem asi jediná, kdo by hrdinům přál jiný konec?
Kosti v srdci je další young adult contemporary knihou, která vás chytne za srdce. Prožijete s hrdiny jedno bolestné léto, které vám dá nahlédnout do jejich zlomených duší, a pak se s nimi necháte nést na vlně lásky.

P3_tis
31.01.2023 4 z 5

Moje třetí kniha od Colleen. Jako první jsem četla “Pravdu a lež” a ta nasadila laťku hodně vysoko.
Kniha se čte sama. A od začátku je jasné, co mezi Beyahou a Samsonem bude…je to spis příběh pro nactileté. Pro starší věkovou kategorii bych to zařadila jako oddechovku, od které nelze tolik očekávat, přestože měl Samson svá tajemství…

lucie8854
28.01.2023 4 z 5

Colleen je prostě sázka na jistotu a ani teď nezklamala. Bohužel za mně to na 5* není. Myslím, že autorka má mnohem lepší, ctivejsi a vtipnejsi knížky. Každopádně mě ale nezklamala a pokud máte rádi její knížky určitě stojí za přečtení.

Toledo
27.01.2023 5 z 5

Krásný příběh dvou mladých nešťastných lidi. Četlo se to dobře, ostatně jako všechno od Colleen. Mám její knihy moc rada, je to takové pohlazeni po duši i když to není vždycky lehké čtení.

MamaKnihomolka
25.01.2023 4 z 5

Colleen je má nejoblíbenější autorka, která mě nikdy nezklame. Její knihy mě totiž dokáží rozervat na kusy a pak zas pomalu poskládat zpět. U této to sice nebylo takové, ale rozhodně mi při čtení bylo velmi úzko už od 11. strany.
•••
Beyah mi přirostla k srdci už od prvních stránek. To jak žila v chodbě, s drogově závislým člověkem a celkově ji v životě nepotkalo nic dobrého. Tím si u mě našla zvláštní místo. Nejhorší totiž je, že tak někdo opravdu žije a nejsmutnější je, že v tom žijou děti.
Samson mi nijak zvlášť k srdci nepřirostl, ale to neznamená, že jsem s ním nesoucítila.
•••
Někdo píše, že je obálka i název hrozný. Mám pocit, že tak úplně tu knihu nepochopili, protože mě se obálka líbí moc. Klidně bych ji brala jako plakát. I název dává smysl.
•••
Jsem ráda, že jsem se zápletkou byla vedle. U 9. listopadu jsem totiž věděla jak se bude příběh vyvíjet a zkazilo mi to celý prožitek ze čtení. Kosti v srdci jsem si vážně užila.

Je to pěkný příběh o smutku, naději, zklamání, lžích, ztrátě, první lásce, ale i nalezení směru a smyslu života.

Dandy1
24.01.2023 5 z 5

Děkuji paní Hoover, že jsem mohla s její hrdinkou prožívat znovu pocity z mladí. Naději, zklamání, lásku, první zamilovaní.... Proto její knížky zbožňuji, i když už dávno nejsem cílová skupina.

Andynka
23.01.2023 3 z 5

Kniha o životě mezi drogama, chudobou a špatnými lidmi.
Opravdz zajímavý námět. Chvílemi jsem byla opravdu smutná z toho, že takhle někdo vyrůstá.
Po drsném začátku , se mi zdál zbytek příběhu takový hodně růžový. Už se autorce úplně nepodařilo vrátit se na vážnou úroveň.
Knihu hodnotím, jako milé čtení. Příběh se čte sám. Ale už jsem od ní četla mnohem lepší knihy. :)

Kuxka
22.01.2023 4 z 5

Moc se mi to líbilo. V jednu chvíli se mi sice vůbec nelíbilo chování a myšlení hlavní hrdinky, ale pak se to uklidnilo, a konec byl opět hezký. Hrozně jsem si zamilovala Sarah a Samsona.

muchomurka
21.01.2023 4 z 5

Colleen Hoover nikdy nezklame. A nevím proč, hrozně jsem se bála, že mezi hrdiny dojde k nějaké pitomé roztržce. A úplně zbytečně, protože tohle Colleen nepíše.
Příběh se mi i přes těžkost okolností hlavních hrdinů líbil, sice v jednu chvíli jsem se sekla, protože to bylo rozvláčné až moc, ale pak to zase dostalo spád a já si říkala, ať to ještě nekončí. Teď nezbývá, než počkat na další knížku.
Jinak název mi přišel příšerný, ale po přečtení knihy ho chápu a dává smysl.

slamenka
20.01.2023 3 z 5

Bylo to fajn. Přečteno za jeden večer, pokud jste už od Colleen něco četli, tak vás vůbec nepřekvapí a možná i děj odhadnete, tak jako já. Ale i tak to je sázka na jistotu, když si chcete u čtení odpočnout :-)

a mimochodem... ta obálka i ten název je hroznej!!!

KatyM.
20.01.2023 5 z 5

Colleen nikdy nezklame. Opět to byla jízda, přečteno za dva večery. Krásné, dojemné, smutné. Už se těším na další knihu.