Kosti v srdci

Kosti v srdci
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515773/bmid_kosti-v-srdci-2cK-515773.jpg 4 968 968

Len dva krátke mesiace delia Beyah od budúcnosti, ktorú budovala, a preč od minulosti, ktorú chce zúfalo nechať za sebou. Nečakaná smrť spôsobí, že Beyah nemá počas tohto obdobia kam ísť. Je nútená siahnuť po poslednej možnosti, ktorú má a stráviť zvyšok leta v Texase s otcom, ktorého sotva pozná. Beyah má v pláne nechať leto len tak plynúť, ale jej nový sused Samson jej ho prekazí. Samson a Beyah nemajú na prvý pohľad nič spoločné. Ona pochádza z chudobného a zanedbaného prostredia, on z bohatej a privilegovanej rodiny. Jedno však majú spoločné: oboch priťahujú smutné veci. Čo znamená, že ich to začne priťahovať k tomu druhému. Vďaka takmer okamžitému spojeniu, ktoré je príliš intenzívne na to, aby ho mohli ďalej popierať, sa Beyah a Samson dohodnú, že zostanú v plytkých vodách letného flirtu. Beyah si však neuvedomuje, že sa blíži prúd, ktorý jej srdce stiahne do mora.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Pandora

Heart Bones , 2020

Red-haired
03.01.2023 5 z 5

Když napíšu, že tohle byla ta stará dobrá Colleen, pochopí někdo, jak to myslím?

Začínala jsem kdysi dávno na knihách jako Bez naděje, Život jedna báseň, Možná jednou… byly to knihy o mladých lidech, často s těžkou minulostí, prožitými traumaty, vyrovnáváním se s nimi, plné emocí, první velké lásky a hledání sebe sama. To jsou knihy od Collen, které si jako první získaly mé srdce, a i když mě většinou ani její novější knihy s dospělejšími hrdiny i v odlišném žánru většinou nezklamaly, tento návrat do minulosti mě opravdu donutil znovu se zamilovat do některé autorčiny knihy. Přesně tohle jsem potřebovala, aniž bych to tušila.

Příběh je o dvou uzavřených lidech s podělaným životem, odhodlaných vytvořit si lepší budoucnost i přes beznadějné vyhlídky. A víc vědět nepotřebujete. Stačilo mi přečíst si první stránku abych věděla, že knížku jen tak neodložím, a věřím, že stejně rychle kniha přesvědčí i vás.

Já jsem tuto dokonalost přečetla za jeden den. Na Nový rok. A už teď vím, že se kniha dostane na můj seznam top knih za rok 2023. Jen tak ji něco nepřekoná.
Hodnotím 5*/5* a dávám za ni ruku do ohně.

Nuttelka
02.01.2023 5 z 5

Říkala jsem si, jaký význam budou mít "Kosti v srdci" a přiznávám, že i mně se během čtení ne jedna nalomila, až zlomila... Ano, i v mém věku na mě tyto příběhy od Colleen silně působí a všechno s hlavními postavami prožívám. Beya a Samson do sebe zapadli jak dvě zlomené půlky srdce a "kosti v srdci" se jim úžasným koncem zahojili. Potřebuju další knihu od CoHo, jsou pro mě emoční drogou.
Obálka knihy je opravdu moc povedená.

TerezaJágrová
02.01.2023 5 z 5

Moje první přečtená kniha od autorky a ačkoli tenhle žánr příliš nevyhledávám, tak úplná pecka. Přečteno jedním dechem. Moc doporučuji.

nada3314
02.01.2023 5 z 5

Colleen Hooverová je naprostý miláček :-) Ona ví, jak na mě a to nejsem YA ročník, ale tohle čtení miluji. Děj je smutný srdcervoucí, ale stejně to chcete číst, protože víte, že v tom je něco víc. Tolik emocí v jedné knize dokáže sepsat snad jen Cooleen a pořád se mi to moc líbí a chci číst pod ní něco dalšího.

Kosti v srdci je má první přečtená kniha v roce 2023 a nelituji ani jedné stránky. Hlavní postavy mi přirostly k srdci a celý děj se mi přehrával jak v kině na plátně. Beyah a Samson jsou osamělé duše, zvyklé žít samy a nikomu nevěřit. A když se náhodně na trajektu potkají, nechce se tomu ani věřit, že by se na ně konečně mohlo usmát štěstí. S čím se oba museli během svých životů poprat je až neuvěřitelně… Oba mají pocit, že jim nikdo nikdy nerozumí...

Moc se mi líbily i vedlejší postavy, hlavně nevlastní sestra Sára - ta byla tak spontánní, že dokázala obměkčit i srdce Beyah, která trochu vyměkla a viděli jsme jak každým dnem je jejich vztah vřelejší :-)

Poslední kapkou do tak už vypjatého a emočně rozloženého děje byl pes Ementál – ten jak se objevil na scéně, tak jsem byla ještě více dojatá. Nechápu jak to Cooleen dělá, ale na mě to funguje i v mém věku :-) Nemohla jsem přestat číst, bylo mi se všemi tak dobře, že se mi nechtělo od knihy ani odcházet.

mirinda973
02.01.2023 5 z 5

Kam na ty témata Colleen chodí netuším, nikdy nezklame, nikdy se neopakuje a vždycky je to skvělé

lenka7679
02.01.2023 4 z 5

Říká se, že jak na Nový rok, tak po celý rok. Proto jsem sáhla po osvědčené spisovatelce, jedné z mých nejoblíbenějších a jejím novém počinu Kosti v srdci.
Colleen Hover umí pracovat s emocemi a v tomto ohledu je královnou. Nebojí se sáhnout po těžkých a nepopulárních tématech a zpracovat je do příběhu, který ve vás zachová trvalý dojem.
Tentokrát však musím jednu hvězdu ubrat, protože Kosti v srdci mi přišly, oproti předchozím dílům, plošší a nepropracované do hloubky. Konec byl o to méně uvěřitelný. Asi bych raději více rozvedla dobu před koncem příběhu, než plytký prostředek, který odkazoval na překvapení na závěr, které se z mého pohledu tak úplně nekonalo.
Nicméně stále platí to, co jsem zmínila výše a myslím si, že toto je jen nádech, před něčím opět úžasným a nemohu se dočkat další knihy.
Beyah je neobyčejná dívka, kterou zformovaly neobyčejné okolnosti. Jejich vlivem se dostává na dva měsíce k otci, kde pozná jednoho bohatého floutka, který pro samé bohatsktví neví, jak vypadá obyčejný život. Samson je všechno, jen ne obyčejný, ale na by přeci Beyah měla být zvyklá, protože nic v její blízkosti ani obyčejné být nemůže.
Pro fanoušky nutnost, pro začínající ochutnávka toho, co Colleen dokáže. Vřele doporučuji a zároveň s touto i všechny předchozí knihy.

Nessie71
01.01.2023 5 z 5

Další CoHo kniha od které jsem se nemohla odtrhnout. Byla to moje 4. kniha od autorky a líbila se mi asi nejvíce.
Prostředí moře, Darea, západy slunce, lži, parta čtyř kamarádů, dvojité rande, volejbal, láska na první pohled, Samson..
Hooverová mě nepřestává udivovat, miluju její díla, těším se na další knihu.

„Neboj se. V srdci nejsou kosti. Takže se doopravdy nemůže zlomit.“

“Jestli do toho půjdem, zůstane to na mělčině.”
“I na mělčině se lidi někdy utopí.”

Vřele doporučuji

Leniii
01.01.2023

Tak krásná knížka! CoHo prostě umí!

niknikita
01.01.2023 5 z 5

Děkuji za krásný návrat do mládí, který mi Colleen Hooverová pokaždé dopřeje ve svých knihách. Možná jsou její příběhy pro někoho předvídatelné, možná příliš romantické a bůhví co ještě.
Pravda je jenom jedna. Autorka má dar psát tak, že jsem si Kosti v srdci vychutnávala slovo od slova ️

katasokolov
01.01.2023 3 z 5

Kniha v sobě opět skrývá smutný romantický příběh, přesně jak jsme u CoHo zvyklí.

Děj se zaměřuje na dva mladé lidi, kteří neměli v životě příliš štěstí a jež se museli od brzkého věku protloukat ve světe sami, aniž by za sebou měli milující a podporující rodiny.

Příběh se mi vcelku líbil, přesto jsem v něm něco postrádala a musím uznat, že některé předchozí autorčiny knihy se mi líbily přeci jen více.

Příběh je klišoidní a konec působí až přeslazeným a nepravděpodobným dojmem, ve finále mi tyto věci ani tolik nevadily, jelikož je hezké se v dnešní době ztratit a nechat se unášet příběhem, jehož poselstvím má být naděje, která občas rozkvete a promění všechny sny ve skutečnost.

“Jestli do toho půjdem, zůstane to na mělčině.”
“I na mělčině se lidi někdy utopí.”

PS: Velice chválím obálku!

vera5841
01.01.2023 4 z 5

Podle mě jedna ze slabších knížek od Colleen. Téma bylo opět zajímavé, ale přišlo mi, že tentokrát klouže velmi po povrchu. Beyah se často chovala spíše na 14, nežli na 20. Knihu bych doporučila spíše mladším čtenářkám, řadím ji spíše k oddychovějším romantickým knihám.

zdehan
01.01.2023 5 z 5

Moc pěkná kniha taková oddechovka přečteno za jeden den nedalo se přestat stoji za přečteni.

janka2000
31.12.2022 4 z 5

Nejnovější kniha od Colleen je jako její ostatní knihy a zároveň moc ne. Tentokrát řeší chudobu, problémy sociálního systému a špatné rodiče. Stejně jako vždycky je konec dobrý, ale mně tady moc nesedl.

Julia_pt
31.12.2022 5 z 5

Opět se klaním! Colleen Hoover je sázka na jistotu.

Pitbullka
30.12.2022 4 z 5

Opět skvělá kniha autorky. Sice není mou srdcovou knihou jako jiné autorčiny kousky, ale i tak velice podařené a jak jinak, Colleen opět dokázala čtenáře rozložit.

salča
30.12.2022 5 z 5

Colleen je pro mě jistotou a zárukou skvělého čtení. Vždy mě naprosto pohltí a naplno vtáhne do děje.Její knihy jsou plné emocí, romantiky a zároveň i vážných témat k zamyšlení.
V každém příběhu od této úžasné autorky zažívám chvíli,kdy se mi zatají dech... okolnosti, události,které vyplynou na povrch... ,které nečekám ...
Opravdu pokaždé tu je to ,,wau,, pokaždé to je krásné čtení.

Yanny

„Neboj se. V srdci nejsou kosti. Takže se doopravdy nemůže zlomit.“

Když jsem poprvé postřehla tuto novou knihu od Colleen, tak můj první dojem byl, že se mi nelíbí ten název ani obálka. Bylo mi jasné, že to bude mít nějakou metaforu, ale dávat lebky na romantickou knihu mě nějak nepřesvědčilo. :D Ale nakonec se mi to přirovnání moc líbilo. A v doslovu autorka i obálku vysvětluje, takže to pak i dává smysl…
Colleen mě umí dostat ze čtecí krize, ale tady mě do ní trochu přivedla. Přesto si myslím, že je to prostě jen můj problém, protože začátek byl super (ačkoliv hodně depresivní), prostředek za mě opravdu velká nuda, protože takových letních romantik jsem četla až moc… a konec to celé zas vystřelil tak, že jsem si říkala: “Páni, ta Colleen prostě umí!”
Letní první lásky těsně po maturitě před nástupem na vysokou…. a tak trochu bad boy, který o sobě nechce nic říct. To je prostě už strašně otřepané téma… Ale chápu, že to bude pořád bavit a každá holka si to chce zažít…
Ale jak jsem řekla - ten začátek a konec byl pojatý hodně nevšedně… Jenže nemůžu prozradit víc, abych nespoilerovala.
Kdybych to nicméně četla v šestnácti, tak jsem určitě úplně hotová. :D To mě tenkrát nadchlo fakt všechno.
Hlavní hrdinka mi ale bohužel nesedla od začátku do konce. Neměla vůbec lehké dětství a já chápala, že v ní byla velká hořkost, ale stejně… se občas chovala jako prvotřídní spratek. To je ale věc k diskuzi... Chápu, že vztahy jsou složité, ale na tátu byla prostě zbytečně moc tvrdá a za spoustu věcí si mohla i sama. Kdyby se s ním spojila už dávno, její dětství mohlo vypadat úplně jinak a nemusela pak nikomu nic vyčítat.
Možná bych knihu spíš doporučila na léto, než takhle na zimu, věřím, že u moře by se mi to četlo mnohem lépe, protože je tam nádherně popsaný oceán a ten nádherný pocit, který člověk má, když slyší zvuky pláže.
Já hodnotím 4 hvězdičkami, ačkoliv jsem v půlce byla přesvědčená, že dám jenom 3. Na konci jsem totiž brečela a brečela…:') A ten celkový dojem je pro mě díky tomu úplně jiný.

Přečti_si
30.12.2022 4 z 5

Colleen jednoduše umí! Opět kniha, která chytne a nepustí, čte se sama. Jak to vlastně se Samsonovou situací je, jsem prokoukla poměrně brzy, ale to je fuk. Romantika jako blázen, Moc se mi líbil celý námět a jak vlastně nakonec Beyah pojala svoji budoucnost.

martina1797
29.12.2022 5 z 5

Nemám slov, jednoduše úžasné od první do poslední stránky.

Janča086
28.12.2022 4 z 5

Prostě Colleen, ta nikdy nezklame. Tohle byla moje šestá knížka od autorky a určitě ne poslední, její knížky jsou opravdu návykové. Příběh se mi moc líbil. Skvělé čtení na léto. Ubírám jednu hvězdu, protože knížky jako odvrácená tvář lásky, námi to končí nebo to nejlepší v nás mě chytly o něco víc :)